Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 412568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #675 dnia: Marca 17, 2010, 06:28:47 pm »
0
I polecam dwie książki:

"Dzikie serce - tęsknoty męskiej duszy." <- dla facetów
"Urzekająca" <- dla babeczek :)

Po przeczytaniu Dzikiego Serca wiele zrozumiałem w mojej naturze, zdecydowanie jedna z ważniejszych książek w moim życiu.
Polecam w zasadzie obie, pomogą zrozumieć lepiej siebie i przeciwną płeć :).

Z innej beczki:
Rozmowy tu kręcą się wokół chrześcijaństwa, wyznania rzymsko-katolickiego.
Czy na forum jest ktoś innego wyznania? Śmiało :).

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #676 dnia: Marca 17, 2010, 06:32:18 pm »
0
wierze w Chrisa Pitmana. liczy sie?

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #677 dnia: Marca 17, 2010, 06:35:02 pm »
0
Opowiedz nam o tym :D

Swoją drogą, to jak dobrze pamiętam w australii chciano kiedyś zarejestrować zakon rycerzy Jedi, ale im się nie udało :D

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #678 dnia: Marca 17, 2010, 09:16:02 pm »
0
mi Siostra kiedyś na urodziny sprezentowała 'Dzikie serce' - super książka :)

Dużo mówi nie tylko z religijnego, ale przede wszystkim z psychologicznego punktu widzenia :)

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #679 dnia: Marca 31, 2010, 11:00:25 am »
0

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #680 dnia: Marca 31, 2010, 11:20:57 am »
0
No tak, różni ludzie różnie sobie spowiedź interpretują i czasem robią tak jak im wygodniej. Temat rzeka. Dawniej miałem zawirowania ze spowiedzią, swego czasu przez kilka lat nie byłem u spowiedzi, w międzyczasie czasem przyjmowałem komunię. Niestety.

Aktualnie jako chrześcijanin staram się żyć zgodnie z postanowieniami KKK.


Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #681 dnia: Marca 31, 2010, 11:26:38 am »
0
No tak, ale co jest złego w spowiedzi takiej, o jakiej mówiła jedna z osób, przed samym Bogiem, w ustronnym miejscu bądź w kościele? Bez księdza?

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #682 dnia: Marca 31, 2010, 11:36:05 am »
0
Gdyby ktoś potrzebował http://209.85.129.132/search?q=cache:TWShFatyQI0J:mamre.pl/Mamre/KalendariumAktualne.rtf+cz%C4%99stochowa+msza+o+uzdrowienie&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a

Raz w miesiącu są tam Msze Św. o uzdrowienie. Modlitwa nad każdym z osobna. W marcu był tam mój znajomy, opowiadał, że jest mocno. Niektórzy w trakcie modlitwy zaczynają się szyderczo śmiać, płakać, krzyczeć, warczeć, syczeć, szarpią się, później mdleją i wstają już normalni. Z tego co mówił na jakieś 4000 osób mw. 1/3 tak miała.

Jadę w kwietniu lub w maju.

No tak, ale co jest złego w spowiedzi takiej, o jakiej mówiła jedna z osób, przed samym Bogiem, w ustronnym miejscu bądź w kościele? Bez księdza?


 ja Ci na to nie odpowiem.


EDIT:

Kiedyś słyszałem anegdotę o kobiecie, która przyszła do księdza po zaświadczenie potrzebne do chrztu (miała być matką chrzestną). Ksiądz mówi ok, ale pani jest wierząca? Nie widzę pani na Mszach. A ona mówi, że jest wierząca, ale nie chodzi do kościoła, nie wierzy w te wszystkie rzeczy. Ale chodzi do lasu, tam rozmawia z Bogiem, wyznaje mu grzechy. No i ksiądz odesłał ją po zaświadczenie do gajowego. :)
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2010, 11:40:25 am wysłana przez knife »

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #683 dnia: Marca 31, 2010, 12:44:11 pm »
0
   Ta, a podobno Bóg jest wszędzie. Jakbym chciał się raz na tydzień pomodlić pod największym dębem w okolicy to co? Niektórzy modlą się do obrazka czy figurki.... Ważne żeby nie uważać przedmiotu za Boga, a kościół czasem się tak zachowuje.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #684 dnia: Marca 31, 2010, 12:48:47 pm »
0
Nie wierzysz, że w Hostii osobowo znajduje się Chrystus?

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #685 dnia: Marca 31, 2010, 01:01:20 pm »
0
"(Ps.51:1-11). Zachęca do wyznawania grzechów Bogu, gdyż "każdy, kto w Niego wierzy, przez Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów" (Dz.Ap.10:43). Pan Jezus uczył spowiadać się bezpośrednio do Boga, gdyż tylko On może odpuścić: "Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego... Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie... przebacz nam nasze winy." (Mat.6:6-12). Apostołowie, gdyby otrzymali autorytet odpuszczania grzechów korzystaliby z niego, bo okazji nie brakowało, np. gdy Szymon z Samarii popełnił grzech, Piotr zamiast go wyspowiadać, polecił mu, żeby wyznał grzech Bogu: "Odwróć się od tej nieprawości swojej i proś Pana, czy nie mógłby ci być odpuszczony zamysł serca twego" (Dz.Ap.8:22).


1215 - Grzegorz VII (1073-85) chciał wprowadzić spowiedź uszną, gdy stał się papieżem, ale dogmat w tej sprawie wydał dopiero IV sobór laterański.(13) Tymczasem Pismo Święte nie zawiera ani jednego przykładu spowiedzi usznej! Mówi o spowiedzi serca, do której nie trzeba pośrednictwa człowieka (Ps.51:1-11). Zachęca do wyznawania grzechów Bogu, gdyż "każdy, kto w Niego wierzy, przez Jego imię otrzymuje odpuszczenie grzechów" (Dz.Ap.10:43). Pan Jezus uczył spowiadać się bezpośrednio do Boga, gdyż tylko On może odpuścić: "Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego... Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie... przebacz nam nasze winy." (Mat.6:6-12). Apostołowie, gdyby otrzymali autorytet odpuszczania grzechów korzystaliby z niego, bo okazji nie brakowało, np. gdy Szymon z Samarii popełnił grzech, Piotr zamiast go wyspowiadać, polecił mu, żeby wyznał grzech Bogu: "Odwróć się od tej nieprawości swojej i proś Pana, czy nie mógłby ci być odpuszczony zamysł serca twego" (Dz.Ap.8:22).".

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #686 dnia: Marca 31, 2010, 01:07:05 pm »
0
Nie wiem co jest bardziej słuszne, co jest bardziej prawdziwe. Czy spowiedź samemu czy w konfesjonale. Mój przewodnik pielgrzymki gdy ktoś z nim dyskutuje nt. spowiedzi, on zawsze odpowiada, że dla niego ten sakrament jest bardzo istotny i ma sens, bo on dzięki niemu nawrócił się, odzyskał wiarę. Odzyskasz wiarę modląc się do brzozy? W każdym razie możę taka spowiedź w ciszy jest też dobra, ale tylko wtedy gdy wyznaniu grzechów towarzyszy żal, chęc poprawy. Bez tego nawet spowiedź w konfesjonale nie ma najmniejszego sensu tylko jest błędnym kołem.

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #687 dnia: Marca 31, 2010, 01:12:02 pm »
0
Grzon, dokładnie. Tu chodzi o skruchę wobec Boga, oraz bycie uczciwym w stosunku do siebie jak i do Boga.
I odpowiednie zachowanie po spowiedzi, a nie pięć minut później mieszanie kogoś z błotem.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #688 dnia: Marca 31, 2010, 01:42:21 pm »
0
Trochę schodząc z waszego tematu: nie boicie się: że za 25, 50, 100 lat ludzie będą się spowiadać przez gg?
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #689 dnia: Marca 31, 2010, 01:53:03 pm »
0
Już można przez Skype'a na zachodzie więc czemu nie?

Nie wierzysz, że w Hostii osobowo znajduje się Chrystus?

Symbolicznie tak, fizycznie nie.

Cytuj
Odzyskasz wiarę modląc się do brzozy?

Odzyskam wiarę mając kontakt z Bogiem. A czy będzie to rozmowa z facetem zamkniętym w drewnianym pudełku , czy modlitwa w odosobnieniu to już jest kwestia osobista.


A i jeszcze drugie przykazanie, zanim je zmanipulował KK:

"Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył."
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2010, 02:30:54 pm wysłana przez Douger »
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.