Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #600 dnia: Grudnia 25, 2009, 01:39:04 pm »
0
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog

Niestety, nawet tu występują różnice.


Cytuj
Nie będziesz weń pełnił żadnej robot, ty ani syn twój, ani córka, służebnik i służebnica, ani wół, ani osioł, ani żadne bydlę twoje, ani przechodzień, który jest między bramami twoimi, aby odpoczął sługa i służebnica twoja jak i ty.


Tu chciałbym przypomnieć o kolejnym absurdzie. KK zabrania pracy w niedzielę (oprócz ludzi, którzy są potrzebni w każdym dniu tygodnia typu lekarze, dróżnicy - to jest zrozumiałe). Z drugiej strony mój kolega z Kościoła Mariackiego zasuwa także w niedzielę i w obecne święta, aby zbierać monety za wstęp. Drugi przykład to restauracja Caritasu przy Placu Szembeka jest otwarta także w niedzielę. I gdzie tu logika?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2009, 01:46:19 pm wysłana przez Douger »
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #601 dnia: Grudnia 25, 2009, 01:41:58 pm »
0
Ten mi się podoba:

„Złodziejowi i złodziejce obcinajcie ręce w zapłatę za to, co oni popełnili.” (5:38)

A tak na marginesie to z ta liczbą wygląda trochę jak tytuł pisoenki :P
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #602 dnia: Grudnia 25, 2009, 01:47:07 pm »
0
Tytuł już masz, czas trwania utworu też. Teraz taby, aranż i hit gotowy :D
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #603 dnia: Stycznia 13, 2010, 04:18:36 pm »
0
Tiramisu, ja Cię błagam. Jeśli jesteś ateistką, to nią bądź, bądź dobrą ateistką, bo na razie przynosisz ateizmowi złą sławę. Jeśli odrzucasz bóstwa, ok, nic mi do tego, ale zarzucałaś Kościołowi wtykanie nosa w nie swoje sprawy. Teraz robisz to samo, co Ci do dekalogu, skoro go nie uznajesz? Co Ci do Kościoła, skoro w nim nie uczestniczysz? Czy to w dbałości o nas, biednych, ociemniałych katolików? Ateista, to jest ktoś. Znam kilku, szanuję ich, oni szanują mnie, przyjaźnimy się. Ty cały czas szukasz dziury w całym, siejesz zamęt i prowokujesz. Czasem mam wrażenie, że nie chcesz przedstawić swoich poglądów, a raczej wykorzenić u innych ich własne. Ogarnij się dziewczyno, jeśli nie wierzysz, to nie wierz, ale rób to z godnością, jesteś dorosłą kobietą.

Knife 24.12.2009 rok od narodzenia Jezusa Chrystusa

Drogi knife!

Ja, choc pogladowo jestem ateistka, nie zrzeszam sie na stronach pokroju Racjonalisty.
Wnioslam apostazje zaraz po otrzymaniu dowodu osobistego.

Co rozumiesz poprzez stwierdzenie 'dobry ateista'?
Czymze jest godnosc niewiary? Prosze o wytlumaczenie.

Wydaje mi sie, ze watek, w ktorym to wypowiadamy sie i ja, i Ty, dotyczy wiary, wyznan, kosciola, niewiary najprawdopodobniej rowniez.
Jesli mozna tu wtracac fragmenty ksiag uznawanych za fundamenty danej wiary, to na mocy jakiego prawa antagonizm powinien byc zabroniony?

Czy stawianie tez, zagadnien to synonimy szukania dziury w calym i prowokacji?

  
Jezeli Twoja wiara jest silna igleboka, to niemozliwe, aby ateista wykorzenil z Ciebie milosc do boga...


cytat tekstu krelke:

Wyjaśnienia Twoje Tiramisu odnośnie - zaawansowania technologicznego państw...są dla mnie trochę naciągane...no miej je sobie  ale mnie nie przekonują...
Tak czy siak...jeśli chodzi o jakiś związek religia - rozwój technologiczny, to podciągnąć pod to można "Etykę protestancką" M. Webera...ot tyle w temacie...jego koncepcje są bliższe związku przyczynowo skutkowego, niż teorie które nam przedstawiasz...

Co do USA kto tam przybywał? Sytuacja podobna jak w przypadku Australii...
Wykolejone jednostki z USA = nowe technologie... bardzo bardzo bardzo nie prawdziwa teza...  wiem, że uprościłem Twoją koncepcję...ale potęga USA wynikła z faktu iż był tam kapitał finansowy i był to nowy rynek...nowe społeczeństwo (patrz. "Demokracja w Ameryce" A. Tocqueville).
Obecnie największy kapitał posiadają tam "sekty"...i ich członkowie...większość ruchów wyznaniowych w USA ma właśnie taki charakter...warto np. prześledzić działalność Mormonów... fajnie o tym pisze Fukuyama  

Wydaje mi się, że Tiramisu chętnie odrzuca to co "stare" zachłystając się "nowościami"...jeśli się mylę to Sorry  
Dobrej nocy  

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Trudno nazwac mnie konserwatystka, owszem. Jednoczesnie jestem daleka od zachlystania się,
bezrefleksyjnego przyjmowania innowacji. Jeżeli chcemy udogodnien,
powinnismy rozwazac wszystkie dostepne rozwiazania.

krelke, zgodze sie ze stwierdzeniem, ze mocno ukrociles moja koncepcje.

Cytuj
Jednak skoro wiara dąży do zapewnienia człowiekowi godnego egzystowania, to czemu nie pójdzie z duchem czasu?

Tylko satanizm dąży do zapewnienia człowiekowi godnego bytu na ziemi. Prawie każda inna wiara ma pokierować człowieka, aby swoim życiem zasłużył na godny byt po śmierci. Także nietrafione.




"Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych - taki prorok musi ponieść śmierć. Jeśli pomyślisz w swym sercu: "A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił?" - gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, [znaczy to, że] tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał" (Pwt 18, 20-22)

"Jezus odpowiedział: "Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz: "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nimi!" (Łk 21,8)

"Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy" (Mt 24, 23-24)

Ciekawe czemu Jezus namawiał do zabijania?

Poniewaz usuwal oponentow.

Lecz wiara ma chronic zwolennika przed destrukcyjnym wplywem zlych mocy,
ktore moglyby go zwiesc, zabierajac nieszczesnikowi resztke godnosci...
RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Co sadzicie o stosunkach pomiedzy WOSP a Radio Maryja?

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #604 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:19:23 pm »
0
A jakie są te stosunki??
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #605 dnia: Stycznia 13, 2010, 11:21:10 pm »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=p9CWKwlO_Pg" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=p9CWKwlO_Pg</a>
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #606 dnia: Stycznia 14, 2010, 04:46:38 pm »
0
Chodzi miedzy innymi o wypowiedz, ktora nadeslal Meximax.
http://www.ojciec-dyrektor.de/owsiaki.htm

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #607 dnia: Stycznia 15, 2010, 04:10:42 pm »
0
no to są w błędzie. Ale ich jest za mało i sa za słabi, żeby powstrzymać WOŚP. gdyby mogli to już by to zatrzymali, ale mnie dotknęło jedno. otóz w tym nagraniu, które przesłał Meximax, na samym końcu ksiądz mówi o tym, że do księdza nie mówi się proszę Pana tylko prosze księdza. JA p******e. no co to k***a ma znaczyć? jeszcze nie spotkałem profesora, majora ( a spotkałem kilku), lekarza, którzy by mnie poprawiali i prosili mnie abym mówił do nich per: doktor, kapitan, profesor. To jest chore.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #608 dnia: Stycznia 15, 2010, 04:58:37 pm »
0
Ja pierdziele, Owies, ale się spinasz :D.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #609 dnia: Stycznia 15, 2010, 05:31:06 pm »
0
nie wiem na ile % są prawdziwe przypuszczenia słuchaczy Radia Maryja, na ile to co robi jest czyste, ale coś robi i służąc się faktami można wywnioskować, że potrafi zjednoczyć całą Polskę, uzbierać kilkadziesiąt milionów i przekazać je na dobry cel. Nie wiem jaki P. Owsiak jest prywatnie, można mieć kilka kontrowersji jeśli chodzi o styl bycia, ale WOŚP jest bez wątpienia czymś wielkim i idei orkiestry nie można nic zarzucić.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #610 dnia: Stycznia 15, 2010, 06:13:46 pm »
0
Ja pierdziele, Owies, ale się spinasz :D.

Ja się nie spinam. To ten ksiądz się spina.  :D
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #611 dnia: Stycznia 15, 2010, 07:34:36 pm »
0

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #612 dnia: Stycznia 15, 2010, 08:20:45 pm »
0
no to są w błędzie. Ale ich jest za mało i sa za słabi, żeby powstrzymać WOŚP. gdyby mogli to już by to zatrzymali, ale mnie dotknęło jedno. otóz w tym nagraniu, które przesłał Meximax, na samym końcu ksiądz mówi o tym, że do księdza nie mówi się proszę Pana tylko prosze księdza. JA p******e. no co to k***a ma znaczyć? jeszcze nie spotkałem profesora, majora ( a spotkałem kilku), lekarza, którzy by mnie poprawiali i prosili mnie abym mówił do nich per: doktor, kapitan, profesor. To jest chore.

Czy chore?
Ci ksieza po prostu cenia swoj status.
Zyja jak wielcy panowie, wiec uznaja, ze nalezy im sie odrebny przydomek.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #613 dnia: Stycznia 16, 2010, 12:48:36 am »
0
Powiedziałbym, iż bardziej chodzi o role społeczne w Goffmanowskim rozumieniu, niż o "swój status" bo brzmi dość perioratywnie ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2010, 12:50:51 am wysłana przez krelke »

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #614 dnia: Stycznia 16, 2010, 01:06:50 pm »
0
Owsik, a jakbyś był księdzem i non-stop ktoś by do Ciebie mówił 'prosze pana' nie irytowało by Cię to? ja pewnie bym na to rzucił dystansem, ale po jakimś czasie każdy by pomyślał i powiedział jak ten ksiądz.