Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #540 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:12:16 pm »
0
Masz rację, lepiej uczestniczyć w tym cyrku, który obserwujemy od dłuższego czasu i skakać sobie do gardeł jak psy z byle powodu. To wpisuje się w sens jedenastego przykazania.

Cytuj
Sugerujesz,że chrześcijaństwo się kończy?

Na pewno w takiej formie jaką znaliśmy do tej pory.

Ostatnio gadałem z moim kumplem, który jak się okazuje pracuje jako "ochroniarz" w Kościele Mariackim w Krakowie. Wiecie, że za wstęp do kościoła pobierana jest opłata 5 zł, za możliwość robienia zdjęć kolejne parę złotych, a w wieży znajduje się kilka przekaźników telekomunikacyjnych za które właścicele świątyni pobierają ogromne pieniądze (oczywiście jest to ukrywane przed szerszą opinią)?
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #541 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:30:20 pm »
0
Masz rację, lepiej uczestniczyć w tym cyrku, który obserwujemy od dłuższego czasu i skakać sobie do gardeł jak psy z byle powodu. To wpisuje się w sens jedenastego przykazania.

No widzisz. Popatrz na mnie, ja uczestnicze w tym całym cyrku? Skacze komuś do gardła? Jest we mnie tyle nienawiści, nie? Czacha dymi :D


Cytuj
Ostatnio gadałem z moim kumplem, który jak się okazuje pracuje jako "ochroniarz" w Kościele Mariackim w Krakowie. Wiecie, że za wstęp do kościoła pobierana jest opłata 5 zł, za możliwość robienia zdjęć kolejne parę złotych, a w wieży znajduje się kilka przekaźników telekomunikacyjnych za które właścicele świątyni pobierają ogromne pieniądze (oczywiście jest to ukrywane przed szerszą opinią)?

Płacę 20 zł za wejście do kina, a wolę Kościół od kina, więc 5 zł to pryszcz. Można robić zdjęcia powiadasz? Good... :)
Jak już lubisz takie sensacje, to mam kumpla, który jest taksówkarzem i czasem wozi księży do domu publicznego. I CO Z TEGO?

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #542 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:32:47 pm »
0
knife, pochwalasz i akceptujesz praktyki ksiezy wozonych do burdelu?

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #543 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:36:53 pm »
0
Pisze jedno, Ty widzisz co innego. Gdzie napisałem, że to pochwalam. Przeczytałem mojego posta wzdłuż i w szerz od góry do dołu i odwrotnie, wyprasowałem monitor w celu znalezienia sympatycznego atramentu i nic. Chyba tracę wzrok  :'(

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #544 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:39:08 pm »
0
Ja pytam, czy Ty pochwalasz te praktyki.
Narazie nie stwierdzam niczego.

Gdybym uswiadczyla odpowiedz w Twoim poscie, nie spamowalabym zagadnieniem.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #545 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:39:59 pm »
0
Absolutnie nie!

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #546 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:49:43 pm »
0
Kościół Mariacki to zabytek, zwiedzają go tłumy turystów, zapewnienie ochrony, obsługi, konserwacja obiektu itp kosztuje niemałe sumy, gdyby to był zamek to by nikomu nie przeszkadzało, że płaci 5, 10 czy 15 złotych, a, że kościół to skandal? ;)
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #547 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:52:02 pm »
0
Przeto kosciol to dom bozy, a bog nie zwraca uwagi na materializmy!

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #548 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:52:11 pm »
0
Cytuj
No widzisz. Popatrz na mnie, ja uczestniczę w tym całym cyrku? Skacze komuś do gardła? Jest we mnie tyle nienawiści, nie? Czacha dym

Ty Knife masz trochę więcej rozsądku niż inni, ale ja mówię raczej o tym co dzieje się w mediach.

A to co napisałem to żadna sensacja. Sensacją jest raczej to, że kler w niejasnych okolicznościach przejął wielką połać Krakowa w bardzo drogiej dzielnicy. Ale sensacje z księżmi w roli głównej już chyba nikogo nie dziwią, to juz raczej rutyna. I rak toczący prawdziwa wiarę.
Po prostu komuś przestawiły się priorytety.

  W latach sześćdziesiątych kiedy mój dziadek był jeszcze młodym strażakiem, został wysłany na szkolenie do jakiejś bieszczadzkiej miejscoweości. Lądują na wiosce o tam mały kościółek i pięć domów dookoła. Dziadek pyta plebana, jak się tu utrzymuje, przecież ci ludzie są biedni i jest ich zbyt mało, żeby utrzymać parafię. Ksiądz pokazał mu swoje obejście, w którym hodował zwierzęta, a w pobliżu miał swój kawał pola. Z tego się utrzymywał. Biskup proponował mu inną parafię, ale on odmówił, bo wiedział, że ludzie go potrzebują, a inni nie zechcą przyjść i mieszkać w takich warunkach.
  Druga opowieść mojego dziadka: jako, że pracował w Straży Pożarnej Kolejowej z pociągami miał do czynienia na codzie. Mówił jak w nocy przysyłano pociągi z Francji załadowane samochodami dla księży. Partia z jakichś powodów pozwalała importować te auta, mimo że szary człowiek musiał latami czekać na głupiego malucha.

Także czarno na białym widać, że księża to księża i ##$@%!&!*&!syny. Szkoda tylko, że ta lepsza grupa siedzi cicho i przyzwala na proceder.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2009, 08:54:34 pm wysłana przez Douger »
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #549 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:53:36 pm »
0
Przeto kosciol to dom bozy, a bog nie zwraca uwagi na materializmy!

Bóg nie, ale za wszystko inne trzeba jednak płacić

tzn. miałem na myśli to co wymienił JackW.

poza tym jeśli chcesz chodzić na mszę do Mariackiego, to nikt Ci nie nakazuje płacić.

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #550 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:54:23 pm »
0
Przeto kosciol to dom bozy, a bog nie zwraca uwagi na materializmy!

Bóg nie, ale za wszystko inne trzeba jednak płacić

Dlaczego musisz zaplacic, odwiedzajac chate boga swego?  :???:

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #551 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:55:19 pm »
0
Jeżeli idziesz się modlić, czy uczestniczysz w nabożeństwie to nie płacisz
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #552 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:56:10 pm »
0
A wspomniany Kosciol Mariacki?

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #553 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:58:04 pm »
0
Jeżeli chcesz iść się pomodlić, a nie zwiedzać kościół to wchodzisz bokiem nie płacąc, zastrzegam, że nie wiem jak jest obecnie, tak było 4 lata temu
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #554 dnia: Grudnia 23, 2009, 08:59:21 pm »
0
tak jak napisałem wcześniej - nie ma obowiązku płacenia za uczestniczenie w nabożeństwach w Mariackim.

poza tym nie wiem o co wszystkim chodzi, bo płaci się za wejście do wyodrębnionej części Mariackiego przeznaczonej do zwiedzania dla turystów. Aby się pomodlić, wejść do środka, nie trzeba uiszczać żadnej opłaty. Wystarczy wejść na stronę bazyliki, żeby to przeczytać.