Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #390 dnia: Grudnia 09, 2009, 06:48:18 pm »
0
Skoro Tiramisu tak mówi, to chyba nie mam wyjścia :D

Mogę i czytam. A że Pismo Święte uważam za księgę bardzo mądrą, to czytam mało, powoli, a często starając się też odpowiednio ją interpretować. Poza tym miałem różne koleje i wykolejenia w życiu, to i wiele czasu zmarnowałem. Czy będę wierzący dopiero jak przeczytam ostatnie zdanie Biblii? Wytłumacz mi Triamisu, bo ja w końcu do ciemnoty należę...

Ech, lece na rekolki, c'ya! :)

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #391 dnia: Grudnia 09, 2009, 07:10:43 pm »
0
Przeczytawszy ostatnia fraze z ksiegi, o ktorej mowa, osiagniesz stan satysfakcji

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #392 dnia: Grudnia 09, 2009, 07:48:30 pm »
0
 Myślę, że nie ma co Knife'a atakować. Czyta,  wie , że to ważne i co najważniejsze myśli nad tym. To bardzo dobrze. Nie jest to typowy posli katolik, który nic nie wie o swojej wierze i w sumie dobrze mu z tym. Chwała ci za to Knife, dzięki takim jak ty jest jeszcze jakaś nadzieja.

Grzonuś napisał, że KK to ludzkie narzędzie w rękach Boga. A, że człowiek jest jaki jest, to i KK jest jaki jest. Trochę to nie tak. Nie powinno się tak usprawieldiwiać. Kościół, który sam wydaje oceny na innych, powinien zacząć od siebie. Bo to tak jak z drzazgą w oku brata.
Słudzy kościoła powinni być przykładem dla innych, a nie odbiciem zła jakie mamy w społeczeńswie. Przyjmujesz Komunię z ręk kapłana, który dzień wcześniej trzymał ją w majtkach szesnastolatki. To mi nie pasuje.

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, mam swoje zdanie, wy macie swoje. Ale nikt mi nie wmówi, że chronienie księży pedofili przez hierarchię to dobra rzecz. Trzeba usunąć tego raka toczącego kościół, a nie udawać, że go nie ma.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2009, 02:11:16 am wysłana przez Douger »
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #393 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:11:25 pm »
0
Jasne spoko, jak ktoś łamie prawo i w tak szkodliwy sposób dla innych to nie ma usprawiedliwień itd.

Cóż, kiedyś przymusowo narzucano ateizm ;) Myślę, że są takie awantury o krzyże itp, bo Polska wciąż nie jest tolerancyjnym krajem. Zobaczmy np w Anglii - centrum świata, każdego tam spotkasz :D

Ale UK jak i Francja cierpią na kolonialną przeszłość i obecnie nikt z tego powodu się tam nie cieszy... ;)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #394 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:12:50 pm »
0
Grzonuś napisał, że KK to ludzkie narzędzie w rękach Boga. A, że człowiek jest jaki jest, to i KK jest jaki jest. Trochę to nie tak. Nie powinno się tak usprawieldiwiać. Kościół, który sam wydaje oceny na innych, powinien zacząć od siebie. Bo to tak jak z drzazgą w oku brata.
Sługowie kościoła powinni być przykładem dla innych, a nie odbiciem zła jakie mamy w społeczeńswie. Przyjmujesz Komunię z ręk kapłana, który dzień wcześniej trzymał ją w majtkach szesnastolatki. To mi nie pasuje.

Masz rację Douger. Niestety wielu osobom duchownym się coś pomyliło i dają zły przykład. To jest zaledwie/aż kilka procent księży, zakonnic etc. No smutne to jest, że to przez nich pogląd na KK jest taki, a nie inny. Tak jak powiedziałeś - Kościół powinien zacząć od siebie. i ja mogę nawet stwierdzić, że jest postęp w porównaniu do tego co działo się kilka, kilkanaście wieków temu. Polecam tutaj lekturę "Pochwały Głupoty" Erazma z Rotterdamu, który próbował jakoś zwrócić uwagę na problemy KK. Świetna książka przy okazji.

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #395 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:17:50 pm »
0
Cóż, kiedyś przymusowo narzucano ateizm ;) Myślę, że są takie awantury o krzyże itp, bo Polska wciąż nie jest tolerancyjnym krajem. Zobaczmy np w Anglii - centrum świata, każdego tam spotkasz :D

Czy angielska roznorodnosc kulturowa tworzy tolerancje?

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #396 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:21:11 pm »
0
Sądzę, że  większą niż mamy w Polsce, chociażby przez powody jakie podałem w przydługim poście ;) Choć Nieckul czy Kokosz powinien się wypowiedzieć gdyż oni tam mieszkają ;)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #397 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:35:20 pm »
0
Czy angielska roznorodnosc kulturowa tworzy tolerancje?
Po części tak, ponieważ u nas w Polsce, człowiek innej narodowości jest "inny", albo to jest dla nas "coś nowego". Rzecz jasna, nie dla każdego. Ale zostawmy ten temat, bo trochę offtop :P
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #398 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:40:20 pm »
0
Polacy mentalnie są ksenofobami. Owszem, kiedyś tam byliśmy mega tolerancyjnym krajem, ale to było bardziej spowodowane niemocą władzy i króla, choć nie wykluczam tutaj totalnie oczywiście dobrych intencji.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #399 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:41:35 pm »
0
Sługowie

Słudzy :P Ale generalnie się zgadzam,że przykład idzie z góry. Zawsze i wszędzie. Czarne owce są niestety wszędzie,sporo zależy od ludzkich pobudek,motywacji... Mam nadzieję,że nie będzie ich tyle w kościele ile w PZPN ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #400 dnia: Grudnia 10, 2009, 02:11:43 am »
0
Przepraszam, już poprawione.

Do usunięcia
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #401 dnia: Grudnia 10, 2009, 02:15:53 am »
0
Ja nie neguje Boga, jestem głęboko wierzący itd. Ale KK to dla mnie syf. Póki nie oczyszczą swoich szeregów z takicj ludzi, dalej to będzie syf. Co więcej, takie zachowania zamiast być rozgłaśniane i piętnowane, są uciszane i tajone.


"Niech zatem ten, komu wydaje się, że stoi, uważa, aby nie upadł." ( 1 Kor 10, 12)

Sorry, musiałem to zacytować.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2009, 02:18:35 am wysłana przez knife »

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #402 dnia: Grudnia 10, 2009, 03:28:41 am »
0
To bardzo dobry cytat w odniesieniu do kościoła. :D
Na zachodzie wyprzedają świątynie z braku pieniędzy na ich utrzymanie. Wraz ze wzrostem świadomości, wykształcenia i poziomu życia, w Polsce będzie tak samo.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #403 dnia: Grudnia 10, 2009, 09:59:55 am »
0
I jak już osiągniemy ten wysoki stan świadomości, życia i wykształcenie, sprzedamy Kościoły, Bóg pewnie powie: no wreszcie! Teraz jeszcze oplujcie i ukamienujcie księży, bo są źli. Nie to co Wy, głeboko wierzący, nie znający grzechu, po prostu perfekt! Spalcie zakonnice, schowajcie wszystkie krzyże na całym świecie. Ok teraz możecie wejść do Mojego Królestwa, bo jesteście na prawdę dobrzy. Tylko wykształcenie min. wyższe, mile widziane podyplomowe. I Biblia od dechy do dechy.

Taka moja ułańska fantazja :)

Wiecie co mnie wkurza? Nikogo na siłę na Mszę Świętą nie ciągnę, nie mówię, żeby się modlił, niczego nie nakazuję. O Bogu mówię otwarcie w życiu codziennym, bo uznaje Go za mojego Pana i nie mam zamiaru się z tym kryć. Ale ile razy już słyszałem "po co ty chodzisz do tego Kościoła", "po co Ci ten różaniec", "ale ci księża naprali w głowie". Nie słyszałem tego od ateistki z którą pracuję, ani od satanisty ktory jest wśród założycieli stowarzyszenia w którym jestem, tylko od takich zwykłych nowoczesnych ludzi, którzy w trosce o mnie chcą mnie od Kościoła odciągnąć, żebym żył takim normalnym nowoczesnym życiem. Dziękuję, postoje. Ja już taki byłem i wolę tę drogę, chociaż mniej przyjemną.

Miał być temat o wierze i religii, a jest temat, że KK to syf, ciemnota itp. A może ktoś napisze że Buddyzm to syf? Mam nadzieję, że nie, i na pewno ja tego też nie napisze. Zresztą mając 18 lat powoli zaczepiałem się o Buddyzm. Szanuję wyznania, nie lubię tylko, kiedy obrażają się wzajemnie. Na szczęście istnieje droga ekumeniczna, która stale się rozwija. Chwała za to wspólnocie Taize.

A może jest tu ktoś innego wyznania?

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #404 dnia: Grudnia 10, 2009, 11:42:51 am »
0
Cóż, kiedyś przymusowo narzucano ateizm ;) Myślę, że są takie awantury o krzyże itp, bo Polska wciąż nie jest tolerancyjnym krajem. Zobaczmy np w Anglii - centrum świata, każdego tam spotkasz :D

Czy angielska roznorodnosc kulturowa tworzy tolerancje?
Przykład, znam gościa który studiuje w Anglii, no i dziekan kazał mu nie nosić Krzyżyka na szyi ponieważ to może obrażać inne osoby, trochę tam powalczył a ostatecznie nic nie zdziałał, a najlepsze jest to że dziewczyny muzułmańskie mogą nosić te swoje chusty na głowie, też mógłbym uznać że mnie to obraża.