Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 412707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #375 dnia: Grudnia 09, 2009, 05:15:14 pm »
0
1800 stron od deski do deski? Ale Pisma Świętego się nie czyta jak książki. Staram się czytać codziennie. Dzisiaj ide na rekolki i opłatek z bsp., może wreszcie awansuję na ciemnotę :D

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #376 dnia: Grudnia 09, 2009, 05:19:20 pm »
0
uwielbiam gdy opozycyjne strony dyskusji wyciągają z rękawa takie argumenty na potwierdzenie swoich racji jak: ciemnota, hipokryzja, zacofanie, głupota itd.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #377 dnia: Grudnia 09, 2009, 05:19:29 pm »
0
Ooo, ja przeczytałem od deski do deski 3 razy. I twierdzę dalej, że kler to hipokryci.
Wiecie dlaczego z kilkudziesięciu ewangelii jakiś pseudouczony wybrał cztery i umieścił w nowym testamencie? Nie 6, nie 10, nie 15 tylko 4?
Bo są 4 strony świata....

A ty Grzon jak nazwiesz oddawanie czci figurkom? Albo czy sakrament czyniony przez księdza z grzechem cięźkim jest ważny? Ja byłem kilkanaście lat przy ołtarzu i wiem jak to wygląda od środka. Do seminarium poszli ci, którzy w liceum najwięcej chlali i ćpali. W sumie dalej to robią, a wielu z nich ma jeszcze dziewczyny (bo święcen nie było to nha razie można). Jeden kumpel, który naprawdę nadawał się na księdza, jest bardzo  mądry i rozważny po roku zrezygnował. Dlaczego?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2009, 05:22:51 pm wysłana przez Douger »
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #378 dnia: Grudnia 09, 2009, 05:20:35 pm »
0
No i wszystko jasne - przeczytam i zostane oświecony :)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #379 dnia: Grudnia 09, 2009, 05:23:24 pm »
0
Nie czytaj. Ksiądz wie lepiej i ci to wszystko wyjaśni.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #380 dnia: Grudnia 09, 2009, 05:26:25 pm »
0
Mnie się wydaje, czy któryś z nas jest tu pełen uprzedzeń i stereotypów?

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #381 dnia: Grudnia 09, 2009, 05:34:16 pm »
0
Uprzedzeń?
Ostatnio pytam wielu starszych katolików czy czytają Biblię. Nie czytają, i nie czytali.
Zobacz, ponad 90% Polaków deklaruje, że są katolikami. A te wszystki patologie, chamstwo itd to powoduje pewnie ta dziesięcioprocentowa reszta.
Ostatnio proboszcz powiedział, że trzeba 120 tys. na nowe ławki. Będzie co niedziela czytał wszystkich, którzy wpłacili, oprócz tych którzy wpłacili poniżej 50 zł.
Ostatnio mój kumpel, leśnik złapał księdza z prostytutką w samochodzie.
Znam gościówę, która przez 4 lata liceum bzykała się z naszym księdzem katechetą i dostawała za to drogie prezenty.
Drugi ksiądz katecheta z naszego liceum został przeniesiony do innego miasta za konakty seksualne z panią od chemi.

Ja nie neguje Boga, jestem głęboko wierzący itd. Ale KK to dla mnie syf. Póki nie oczyszczą swoich szeregów z takicj ludzi, dalej to będzie syf. Co więcej, takie zachowania zamiast być rozgłaśniane i piętnowane, są uciszane i tajone.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #382 dnia: Grudnia 09, 2009, 05:37:18 pm »
0
Czyli jesteś pełen uprzedzeń :)

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #383 dnia: Grudnia 09, 2009, 05:47:02 pm »
0
1800 stron od deski do deski? Ale Pisma Świętego się nie czyta jak książki. Staram się czytać codziennie. Dzisiaj ide na rekolki i opłatek z bsp., może wreszcie awansuję na ciemnotę :D

Wiec czytales czy nie?

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #384 dnia: Grudnia 09, 2009, 05:49:54 pm »
0
Douger, Kościół jest pełen pomyłek i błędów - nie wolno go bronić za wszęlką cenę. To jest narzędzie Boga na ziemi i szatan zawsze tam będzie najbardziej mieszał, jest po prostu ludzką, słabą instytucją.

wiara w Absolut, poczucie zaspokojenia swojej potrzeby duchowej - to jest ciemnota, głupota i zacofanie?

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #385 dnia: Grudnia 09, 2009, 05:51:58 pm »
0
Grzon, co Ty rozumiesz przez pojecie 'glupota i zacofanie'?

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #386 dnia: Grudnia 09, 2009, 05:59:11 pm »
0
Tiramisu: Raczej nie czytałem. Czytam wybrane fragmenty, wybieram e w różny sposób. Jest wiele ksiąg Starego TEstamentu których nie znałem i jeszcze nie znam. Nie czytałem wszystkich Psalmów. Poza tym uczę się jakoś interpretować Pismo Święte.

Grzon: zgadzam się.
Fragment książki Glorii Polo "Od złudzenia do prawdy".

"Pan powiedział do mnie smutnym, ale surowym głosem: „Co myślałaś, że ty kim jesteś, aby tak czynić, jak gdybyś była Bogiem, i wydawać osąd o moich konsekrowanych, i przy tym oczerniać ich i im wymyślać? Kontynuował: „Są ludźmi z krwi i ciała. A jeśli chodzi o świętość księdza, to ta wspomagana jest przede wszystkim przez wspólnotę wiernych, przez parafian. Wspólnota wspiera konsekrowanego swoimi modlitwami, szacunkiem. A kiedy ksiądz dopuszcza się grzechu, wtedy nie powinniście tak bardzo wypytywać go o powód i obwiniać, lecz o wiele bardziej szukać winy we wspólnocie, która nie okazała mu szacunku, nie dała wsparcia, nie modliła się za niego lub robiła to w niewystarczającym stopniu.”
Pan pokazał mi wtedy, jak to za każdym razem, gdy krytykowałam księdza i stawiałam go w złym świetle, demony rzucały się i przylegały do mnie. Ponadto widziałam, jak wielkie zło czyniłam, gdy przedstawiałam konsekrowanego jako homoseksualistę – a nowina ta szła lotem błyskawicy przez całą wspólnotę. Nie jesteście w stanie sobie wyobrazić, jakie wielkie i ogromne szkody wyrządziłam.
"

cała książka tu: http://i.pinger.pl/paux1355/85bd88ae001ad9a0497c529a/gloria-polo.doc

O kapłanach Jezus wspominał także siostrze Faustynie w "Dzienniczku siostry Faustyny". Czytał ktoś?


Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #387 dnia: Grudnia 09, 2009, 06:07:08 pm »
0
knife: tak, czytalam "Dzienniczek..."

Czy to, ze nie przeczytales w calosci ksiegi bedacej podstawa Twojego wyznania, nie mogloby przypadkiem zostac uznane za niekompetencje?

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #388 dnia: Grudnia 09, 2009, 06:29:57 pm »
0
Niekompetencje? Jaką niekompetencje? W czym niekompetencje? Wierzę w Boga w Trójcy Świętej, w Sakramenty Święte, czytam Słowo Boże, staram się być dobrym człowiekiem, przestrzegać przykazań. A że nie przeczytałem Pisma Świętego? Jestem jeszcze młody :). Przeczytanie Pisma Świętego to jeszcze nic. Oczywiście jest to bardzo ważne w pogłębianiu wiary. Jednak:

"Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym" (J6,54)

"Po tym poznajemy, że Go znamy, iż wypełniamy jego przykazania." (1 J2,3)

Edit

Btw. czyli np. analfabeci, ludzie, którzy nie potrafią czytać nie mogą być ludźmi głęboko wierzącymi? Nie ważne jakiego wyznania. Bo nie przeczytali Pisma Świętego, Koranu, Tipitaki, Śruti, Smyrti, Tory i nie pamiętam czego jeszcze?

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #389 dnia: Grudnia 09, 2009, 06:42:23 pm »
0
Jezeli jako wyznawca ktorejkolwiek z wiar posiadles umiejetnosc czytania i rozumowania slowa boga Twego,                          
               obowiazkiem Twym jest zapoznanie sie z ksiegami skierowanymi do Ciebie jako spadkobiercy wiary.

Niekompetencja - móc, a nie czytac, uwazajac sie przy tym za wierzacego