Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 404474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #135 dnia: Listopada 02, 2009, 02:52:11 pm »
0
Cóż, sam do pewnego czasu modliłem się i wierzyłem w Boga, ale tera mi się trochę zmieniło... Wierzę w jakąś siłę, która stworzyła ten świat i dała życie na Ziemi, ale czy to jest "Bóg"? Biblie odrzucam całkowicie, po prostu w ani jedno słowo tam napisane nie wierzę.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Mistrzyni Pierwszej Krwii

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Kobieta
  • crazy life
  • Respect: +2
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #136 dnia: Listopada 02, 2009, 05:54:23 pm »
0
Należę do osób wierzących chociaż uważam,że Kościół to instytucja która jak inne chce po prostu zarabiać i stąd idea Chrystusa  została przez wieki ponaginana zniekształcona po to aby przestraszyć biedny lud  niektóre przykazania kościelne same w sobie wydaja się sztuczne  i w ogóle  nie przemawiające do sumienia.Myślę też że tak naprawdę jest jeden Bóg dla wszystkich religii ,bo nawet jak się przyjrzeć to historia Chrystusa ,i Buddy różnią się detalami ,myślę też ,że wiedział o tym Jan Paweł 2 stąd jego działania dążące do zjednoczenia religii   to był człowiek który posiadał taką świadomość o jakiej nawet mi się nie śniło.Chodzę do kościoła ale nie co tydzień  bo tam bardziej mogę się skupić i wyciszyć ale myślę że skoro Bóg jest wszędzie to moje codzienne rozmowy   z Nim są równie ważne.I wiara bo czasem poukładanie swojego życia sprawia że marzenia sie spełniają co mnie tym bardziej utwierdza  w przekonaniu w istnienie Najwyższego  no przynajmniej ja mam takie doświadczenie tak jakby ja przypomniałam sobie o Nim i On o   mnie również :)
Always I feel like
There's  nothing' that's stopping me
All things are possible
I am unstoppable
Belive in yourself :)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #137 dnia: Listopada 02, 2009, 08:51:37 pm »
0
Trochę bym się zle czuł gdybym bral ślub w sklepie spożywczym,czy też  w piwnicy.Natomiast co do osoby nie wierzącej w Boga.Ciekawe czy taka osoba nie pochowała mnie na zwykłym polu,a nie miejcu do tego przeznaczonym?Bym się pewnie zle czuł patrząc z ''góry'' w jaki sposób moje zwłoki są bezczeszczone przez taką osobę.Mógłbym jeszcze dosadniej opisać,ale nie potrzebnie będę się rozpisywał  w tym temacie.  

Ale ja myślę, ze po smierci nic nie ma. A dobro jest po to, by nam wszystkim żyło się dobrze i żeby sumienie było spokojne. wtedy żyje się lepiej w sensie duchowym. Ja bym się źle nie czuł biorąc ślub w piwnicy, bo ja swój ślub przeżywałem duchowo i emocjonalnie, a reszta miała znaczenie co najwyżej estetyczne, które przecież nie jest najważniejsze. To jak z prezentami na pierwszą komunie świętą, wszyscy idą do niej , bo są prezenty.
Czy ludziom nie wystarczy po prostu miłość?
Przecież to jest k***a takie proste. trzeba po prostu tylko KOCHAĆ, to o to w tym wszystkim chodzi.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #138 dnia: Listopada 02, 2009, 09:00:29 pm »
0
punkt widzenia zależy od punkty siedzenia :) Ja w swojej ideologii gdybym uznał/ dowiedział się/ ktoś by mi udowodnił/ etc., że nic po śmierci nie ma, to bym się zastrzelił :P

Offline Gregg

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #139 dnia: Listopada 02, 2009, 09:56:16 pm »
0
Równie dobrze bym mogł napisać, że istnieje takie coś  ja ''konkubinat''.Większość ludzi w taki sposób żyje ze sobą i się KOCHAJĄ  :)
Lepiej kontrolować swoje błędy niż cudze.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #140 dnia: Listopada 02, 2009, 10:02:08 pm »
0
Równie dobrze bym mogł napisać, że istnieje takie coś  ja ''konkubinat''.Większość ludzi w taki sposób żyje ze sobą i się KOCHAJĄ  :)

To prawda, ale jak to się ma do rzeczy/tematu? Wyjaśnij co chciałeś przez to powiedzieć, bo nie zrozumiałem.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #141 dnia: Listopada 02, 2009, 10:32:12 pm »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0ylcaSy2HYY" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=0ylcaSy2HYY</a>

Offline Gregg

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #142 dnia: Listopada 02, 2009, 10:36:05 pm »
0
Już wyjaśniam.Większosć ludzi nie wierzy w Boga,lub ma jakieś uprzedzenia do Kościoła i żyją ze sobą w ''konkubinacie''.Dlaczego miałbym brać ślub kościelny gdybym miał jakieś uprzedzenia do Kościoła ? To by było w brew moim przekonaniom.Wziął bym co najwyżej ślub cywilny dla ''papierków''.Myślę,że zrozumiałeś?Napisałeś ''myślę,ze po śmerci nic nie ma''dalej ''bo ja swój ślub przeżywalem duchowo''.Chlopie to tak wyglada jakbyś samemu sobie zaprzeczał     :)
Lepiej kontrolować swoje błędy niż cudze.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #143 dnia: Listopada 03, 2009, 12:13:52 am »
0
Nie. Dlaczego? Przeżywać duchowo mogę wszystko, ale wszystko co ludzkie, czyli przeżywanie czegoś duchowo też, kończy się wraz ze śmiercią. Dlaczego użycie słowa duchowo musi od razu znaczyć to, że wierzę, że są "duchy"? A może dusza umiera razem z ciałem?? ( i pewnie tak jest)
a jeżeli chodzi o to branie ślubu kościelnego, gdy się ma coś przeciwko kościołowi, to już tłumaczę:
Otóż ja mam coś przeciw kościołowi, ale wziąłem ślub kościelny, bo nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia gdzie wezmę ślub. Moja zona chodzi do kościoła i chciała mieć ślub kościelny, to powiedziałem: okej! bo dla mnie najważniejszy był sam ślub, a nie budynek, w którym go wezmę. Jeżeli ślub byłby w urzędzie stanu cywilnego, to też bym przyrzekał przed Bogiem, a nie przed jakimś panem z łańcuchem na szyi. dla mnie ważne było (i jest nadal) to jak mocno kocham swoją Adę. nie dbałem o to, ze ślubu udzieli mi ksiądz. No tak chciała kobieta, którą kocham. normalnie księdza bym wyzwał i przegonił, ale wszystko znowu sprowadza się do jednego:
czy nie wystarczy tylko KOCHAĆ???
Przecież tu chodzi tylko i wyłącznie o miłość. Oczywiście nie tylko o miłość między kobietą a mężczyzną, ale też o miłość do bliźniego.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Gregg

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #144 dnia: Listopada 03, 2009, 08:33:57 am »
0
O dogmatach wiary porozmawiaj lepiej sobie z lektorem lub też teologiem  :) ;)
Lepiej kontrolować swoje błędy niż cudze.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #145 dnia: Listopada 03, 2009, 08:43:45 am »
0
Jeśli po śmierci nie ma nic,to nikomu nie zrobi to różnicy. Jeśli jest,to niektórzy mogą się bardzo zdziwić.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pewien parafianin tłumaczył księdzu:
- Wie ksiądz, ja to jestem wierzący, ale nie praktykujący.
Na to ksiądz:
- Ja jestem nudystą, ale też nie praktykuję.
- Przecież to bez sensu - zdziwił się parafianin.
- No właśnie - odparł ksiądz.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Mistrzyni Pierwszej Krwii

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Kobieta
  • crazy life
  • Respect: +2
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #146 dnia: Listopada 03, 2009, 09:34:30 am »
0
A ja myślę sobie tak  że Kościół wiele przed nami ukrywa bo np. gdyby wraz ze śmiercią umierało ciało i mózg i zostaje dusza ,ok. ale czym jest sama dusza bez umysłu -niczym kłębkiem pary co najwyżej więc wierzę że zostaje po śmierci nasza świadomość a więc nie umieramy do końca skoro ducha nie da się zabić ,ciało to tylko powłoka  My w sensie duchowym zostaniemy i zawsze gdzieś tam byliśmy na innym poziomie.
Always I feel like
There's  nothing' that's stopping me
All things are possible
I am unstoppable
Belive in yourself :)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #147 dnia: Listopada 03, 2009, 09:41:31 am »
0
Jeśli po śmierci nie ma nic,to nikomu nie zrobi to różnicy. Jeśli jest,to niektórzy mogą się bardzo zdziwić.

No i mi właśnie chodzi o to, ze jeżeli się mylę, to najprawdopodobniej się nie zdziwię, bo żyję tak, jak bóg by chciał, a przynajmniej staram się tak żyć. Myślę, że jeżeli Bóg zobaczy, jakie mam serce i jaki jestem, to mnie przyjmie, bo wtedy nie będzie miało znaczenia czy chodziłem do kościółka czy nie. Według mnie to sporo ludzi, którzy chodzą do kościoła może się zdziwić w dniu sądu. Bo oni religijni są tylko w kościele.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #148 dnia: Listopada 03, 2009, 10:33:59 am »
0
Dlaczego miałbym brać ślub kościelny

Odpowiedź jest prosta: żeby dać zarobić biednemu fotografowi ślubnemu!!! ;)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #149 dnia: Listopada 03, 2009, 11:10:41 am »
0
Nie ma kogoś takiego... Biedny fotograf ślubny nie istnieje.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)