Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 406796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Solidus

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #705 dnia: Maja 18, 2010, 08:28:21 am »
0
A może mi ktoś wyjaśnić czemu te znaki są "niebezpieczne"?
Maja ostre krawedzie.

Springsteen

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #706 dnia: Maja 18, 2010, 09:53:11 am »
0
Wiara w talizmany itp, że słonik z podniesioną trąbą da szczęście, albo że czarny kot, który przebiegnie drogę przyniesie pecha, to doskonała i niepozorna (czyli właśnie doskonała) furtka dla demona.
Mi zawsze czarny kot przynosi szczęście , podobnie jak 13 piątek , natomiast biały kot i 14 czwartek pecha .

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #707 dnia: Maja 18, 2010, 10:32:38 am »
0
Mi np. złota Vectra przynosi pecha :).

Tak swoją drogą, to już dawno nie offtopowałem :D
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2010, 10:39:06 am wysłana przez knife »

Offline Abi.

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 261
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #708 dnia: Maja 18, 2010, 12:42:44 pm »
0
A jeszcze mieliśmy nauczycielkę od wychowania do życia w rodzinie, która była nawiedzona i nie wpuszczała do klasy osób np. z motylkiem na bluzce  :lol:

A ocb z tym motylkiem? To symbol jakiegoś ugrupowania szatanistycznego czy po prostu ta nauczycielka była aż tak nawiedzona :D ?

Nie wydaje mi się żeby grupa satanistów wzięła sobie motyla na symbol  :D Ale to ta nauczycielka miała takie odchyły, strasznie religijna kobieta, nie dało się jej momentami słuchać. No i można powiedzieć, że dzięki mojej klasie została zesłana na wcześniejszą emeryturę  :D
Life's a bitch and then you die.


Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #709 dnia: Maja 18, 2010, 12:51:22 pm »
0
"Motyl jest symbolem własnym zwolenników "New Age". Tak jak gąsienica zawija się w kokon, przemienia się i wychodzi w formie motyla, tak ludzkość przechodzi z dawnej epoki w nową erę. Gąsienica oznacza minioną epokę, w której ludzkość żyła według tradycji."

Z artykułu Magiczne symbole, czy znasz ich znaczenie?

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #710 dnia: Czerwca 08, 2010, 08:25:39 am »
0

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #711 dnia: Lutego 08, 2011, 10:12:36 am »
0
"Państwo pozwie Kościół, a ściślej Muzeum Narodowe w Warszawie pozwie Bazylikę Mariacką w Gdańsku o zwrot 18 średniowiecznych dzieł sztuki - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Chodzi o dzieła unikatowe w na skalę europejską, takie jak np. tablice Dziesięciorga Przykazań, rzeźbę Pięknej Madonny z 1410 r., ołtarze, skrzynie i świeczniki. Na początku lat 90. zostały one wypożyczone z Muzeum Narodowego bazylice, która teraz nie chce ich oddać.  Przed sądem szykuje się zatem zażarta bitwa, gdyż strona kościelna nie widzi żadnej możliwości pójścia na ugodę. Ksiądz Stanisław Bogdanowicz, proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, nie kryje oburzenia. - To niegodziwa grabież. Nie oddamy, nawet mowy nie ma! – zapowiada. - Jak trzeba będzie, użyjemy koktajlów Mołotowa - dodaje."

Sukienkowi złodzieje  :angry:

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #712 dnia: Lutego 08, 2011, 10:35:21 am »
0
Z jednej strony jawne łamanie prawa, ale z drugiej warto zwrócić uwagę ile cennych zabytków z miast takich jak Gdańsk, czy Wrocław zostało po wojnie sprywatyzowane przez Muzeum Narodowe w Warszawie i albo zapełnia magazyny tej instytucji albo jest tamże wystawiane, przez co świątynie pozbawione są wystrojów, a muzea regionalne cennych eksponatów bo centrala jest najważniejsza, zresztą nie jest to problem tylko MN w Warszawie, ale i innych placówek muzealnych, przykładowo połowa eksponatów muzeum w Toruniu na wystawie galeria sztuki gotyckiej pochodzi ze śląskich kościołów, prym wiedzie tam chyba Głogów z tego co pamiętam, a odzyskanie czegokolwiek to prawdziwa walka z machiną administracyjną trwająca lata, dlatego często wypożycza się zbiory, jednak po jakimś czasie trzeba je oddać, co chyba nie do wszystkich dociera  :lol:
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #713 dnia: Lutego 08, 2011, 11:10:58 am »
0
Jeżeli ktoś coś nam ukradnie,a my ukradniemy jemu,to czy w świetle prawa jesteśmy złodziejami ? :P

Sytuacje są różne,wydaje mi się,że lepiej by proboszcz zrobił,gdyby próbował odzyskać to,co kościelne na drodze sądowej.O ile rzeczywiście jest kościelne. Inna sprawa,że pojawia się tu ewidentna groźba "koktajle Mołotowa",a za to,nawet wyrażone tylko w formie słów już może być chyba pociągnięty do odpowiedzialności karnej,gdyby coś się wydarzyło.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline William_Bailey

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1073
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +37
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #714 dnia: Lutego 11, 2011, 01:11:29 am »
0
Raczej muzeum nic nie ukradło. Raczej poskładali to co niemcy chcieli wywieźć.

"Dzieła sztuki są własnością Skarbu Państwa na mocy dekretu o mieniu porzuconym i poniemieckim z 1946 r. Jak wynika z informacji Muzeum Narodowego, zabytki sztuki sakralnej, będące w posiadaniu niemieckiej gminy ewangelickiej przy kościele Mariackim (Marienkirche) w Gdańsku, na polecenie niemieckiej administracji ewakuowane były w 1945 r. poza miasto.
Po przejściu frontu wojennego rozpoczęła się ze strony polskiej akcja ich odszukiwania i zabezpieczania, zlecona Muzeum Narodowemu. Obiekty podczas ewakuacji zostały podzielone na elementy, po przewiezieniu do muzeum zidentyfikowane, zostały scalone, poddane konserwacji i od 1947 roku udostępnione zwiedzającym w stałych galeriach.
Proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku odmówił podpisania kolejnych umów użyczenia mu przez Muzeum Narodowe 18 dzieł sztuki, twierdząc, że należą do kościoła.
Minister Zdrojewski próbuje być mediatorem na linii probostwo Bazyliki Mariackiej w Gdańsku - Muzeum Narodowe w Warszawie. Powiedział dziś, że ani jego resort, ani muzeum nie mają zamiaru odebrać Bazylice Mariackiej w Gdańsku przekazanych im w depozyt średniowiecznych dzieł sztuki.
 Takie zagrożenie nie istnieje. Ja już zadeklarowałem, że gwarantuję możliwość podpisania umowy o nieodwołalny trwały depozyt. Problem polega na tym, że ks. proboszcz nie chce podpisać nawet tej umowy depozytowej, bo twierdzi, że to jego własność - zwrócił uwagę minister.

Po wygaśnięciu ostatniej z umów w 2004 roku. Muzeum Narodowe chce reaktywować umowę spisaną w latach 90. z bazyliką. Probostwo się nie zgadza. W umowie zapisano m.in., że 18 dzieł sztuki, użyczonych Gdańskiemu kościołowi jest własnością muzeum i w każdej chwili mogą mieć do nich dostęp konserwatorzy. - Niczego więcej nie żądamy, nie chcemy niczego odbierać siłą - mówi dyrektorka Muzeum Narodowego w Warszawie dr Agnieszka Morawińska. Zaznacza, że państwo mogłoby zgodzić się na przechowywanie przez bazylikę zabytków, ale według informacji muzeum są one narażone na kradzież i niszczeją. Proboszcz Bogdanowicz nie chce wpuścić konserwatorów, bo "w ten sposób uznałby, że muzeum ma prawo własności" wobec średniowiecznych fragmentów ołtarza."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #715 dnia: Lutego 11, 2011, 10:40:28 am »
0
Wczoraj zmarł  arcybiskup lubelski Józef Życiński.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #716 dnia: Lutego 11, 2011, 07:45:24 pm »
0
Widocznie Bóg tak chciał
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #717 dnia: Lutego 12, 2011, 08:44:43 pm »
0
Ja broń Boże nie uważam, ze Muzeum Narodowe kradło, bo ma bardzo wielkie zasługi w ratowaniu dziedzictwa materialnego i to nie tylko przed wywozami wgłąb Niemiec, ale i przed rozszabrowaniem przez nadchodzącą ludność Polską, tylko jest taka kwestia w tym, że z tego co wiem i dzisiaj czytałem to majątek niemieckiego kościoła ewangelickiego został przekazany z urzędu kościołowi katolickiemu, chociaż w w tej sytuacji, gdy majątek był odnajdywany i inwentaryzowany poza obrębem świątyni sprawa wygląda nieco inaczej niż w sytuacji zabrania dzieł sztuki bezpośrednio ze świątyni, co miało miejsce chociażby we Wrocławiu. Natomiast w tej sytuacji śmieszna mi się wydaje niechęć podpisania przez proboszcza wspomnianej przez Zdrojewskiego umowy, ponieważ wynika z tego co on mówi, że MN chce roztoczyć z własnych środków opiekę konserwatorską nad wspomnianymi obiektami, gwarantując przy tym, że pozostaną one w świątyni, ale kościół jak zwykle, chce posiadać jak najwięcej. ;)
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #718 dnia: Lutego 24, 2011, 09:20:23 am »
0
I'm back! ;) :D
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=b-XdfEjufjc" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=b-XdfEjufjc</a>

Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline mslazek

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 515
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +7
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #719 dnia: Marca 01, 2011, 09:57:44 am »
0
Ogólnie ten pan ma rację. Z tym, że nie mówił na temat... Typ się pytał o dofinansowywanie kościoła, a nie o pozycję i rolę religii w polskim społeczeństwie. Jak się ma do tego wszystkiego dupczenie Polek przez Niemców?
Czy on uważa, że jeśli kościół będzie bogatszy to ludzie w trudnych chwilach wybiorą modlitwę a nie wódkę? To, że proboszcz jeździ nowym samochodem, że na ścianie kościoła zawiśnie pięćdziesiąty piąty  obraz w złotych ramkach, że rozbudują plebanię, że ksiądz co pół roku inwestuje w nowy komputer nie zbliża mnie nijak do Boga.