Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 406952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #630 dnia: Stycznia 20, 2010, 09:08:31 pm »
0
Slayer o tym śpiewa
"Religion is hate
Religion is war"
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #631 dnia: Stycznia 20, 2010, 10:25:02 pm »
0
Douger - nie umniejszam.
Dziwi mnie tylko, ze sie tak emocjonujecie i podburzacie.
Wojny zazwyczaj wybuchaly na tle religijnym - i piecset lat temu, i teraz tluczemy sie o bzdury.



Chyba nie widzę wszystkich postów, bo akurat nie widze tych, w których ktoś podburza, i nie wiem nawet do czego podburza.

Czy straszne?
W naszym kraju funkcjonowaly obozy koncentracyjne i podobne rzeczy mialy tam miejsce.
Nie doceniamy wlasnej ziemi, szukajac sensacji poza granicami kraju...


Dobrze, że o tym napisałaś, bo do tej pory nigdy nie słyszałem o obozach koncentracyjnych. Za to wszyscy od lat ciągle mówią o tym mordowaniu chrześcijan... ech...

Po obejrzeniu filmiku wzmacnia się mój ateizm... Dlaczego? ano dlatego, że gdyby nikt nie wymyślił czegoś takiego jak religia, nie byłoby rozłamów religijnych, innych religii, protestanctwa, a co za tym idzie prześladowań religijnych i następstw z tym związanych m.in. ofiar...


Gdyby nikt nigdy niczego nie wymyślił, to nie wymyśliłby niczego złego, czyli najlepiej nic nie robić, wtedy nie zrobimy niczego złego. :)
Religia to nic złego. To tak jak nóż. Nóż nie jest zły sam w sobie. Ale kiedy przestaniesz nim kroić chleb, a zaczniesz zabijać ludzi, to...po prostu źle z niego korzystasz, czyniąc go narzędziem do czynienia zła.

Dla mnie zasada jest bezwzględna NIE MOŻNA ZABIJAĆ bez względu na powód! Jeśli chodzi o ten dany przypadek, czyli zabijanie chrześcijan, to są często kraje, z którymi konflikty są niewygodne. Szybko rozwijające się Indie, jako dobry partner w interesach, to samo Chiny, Arabia Saudyjska z duuużymi pokładami ropy naftowej... Dlatego o tym się nie mówi, mało kto o tym wie.

Większość ludzi z którymi rozmawiałem na ten temat nie miało pojęcia, że chrześcijanie gdzieś są prześladowani za wiarę, a już na pewno, że liczba ofiar z tego względu na świecie sięga 130 000, czy nawet 170 000 rocznie.

http://info.wiara.pl/doc/361808.Chrzescijanie-przesladowani-w-75-krajach

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +971
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #632 dnia: Stycznia 20, 2010, 10:48:00 pm »
0
Po obejrzeniu filmiku wzmacnia się mój ateizm... Dlaczego? ano dlatego, że gdyby nikt nie wymyślił czegoś takiego jak religia, nie byłoby rozłamów religijnych, innych religii, protestanctwa, a co za tym idzie prześladowań religijnych i następstw z tym związanych m.in. ofiar...

eee tam, kiepski argument. Zawsze znajdą się jakieś powody do mordowania jak nie ma tych religijnych. Nawet jak się jest ateistą. Np. można sobie zagłodzić 7milionów Ukraińców, czemu by nie.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #633 dnia: Stycznia 21, 2010, 12:31:15 am »
0
A propos. Obrzydliwe, mocne, ale warte obejrzenia.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=RkB56z_8nck" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=RkB56z_8nck</a>
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #634 dnia: Stycznia 21, 2010, 08:04:05 am »
0
 :???: chyba nie kumam czaczy.

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #635 dnia: Stycznia 21, 2010, 09:12:55 am »
0
Zawsze znajdą się powody do mordowania...

Ale lekką paranoją wg. mnie jest to, że morduje się ludzi w imię religii, która nakazuje "Nie zabijaj"...


Dlategoteż gdyby nie było religii, byłoby mniej ofiar na świecie, proste, kolejna zbędna rzecz, przez którą giną ludzie.. Nie mówię tu o tym, że gdyby nie wynaleziono noża to nikt by nim nie zabijał, bo to logiczne. Ja odnoszę się tylko do konkretnego przykładu jakim jest religia.
- Nice boys don't play rock and roll... -

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #636 dnia: Stycznia 21, 2010, 09:58:21 am »
0
Douger - nie umniejszam.
Dziwi mnie tylko, ze sie tak emocjonujecie i podburzacie.
Wojny zazwyczaj wybuchaly na tle religijnym - i piecset lat temu, i teraz tluczemy sie o bzdury.



Chyba nie widzę wszystkich postów, bo akurat nie widze tych, w których ktoś podburza, i nie wiem nawet do czego podburza.

Czy straszne?
W naszym kraju funkcjonowaly obozy koncentracyjne i podobne rzeczy mialy tam miejsce.
Nie doceniamy wlasnej ziemi, szukajac sensacji poza granicami kraju...


Dobrze, że o tym napisałaś, bo do tej pory nigdy nie słyszałem o obozach koncentracyjnych. Za to wszyscy od lat ciągle mówią o tym mordowaniu chrześcijan... ech...

Po obejrzeniu filmiku wzmacnia się mój ateizm... Dlaczego? ano dlatego, że gdyby nikt nie wymyślił czegoś takiego jak religia, nie byłoby rozłamów religijnych, innych religii, protestanctwa, a co za tym idzie prześladowań religijnych i następstw z tym związanych m.in. ofiar...


Gdyby nikt nigdy niczego nie wymyślił, to nie wymyśliłby niczego złego, czyli najlepiej nic nie robić, wtedy nie zrobimy niczego złego. :)
Religia to nic złego. To tak jak nóż. Nóż nie jest zły sam w sobie. Ale kiedy przestaniesz nim kroić chleb, a zaczniesz zabijać ludzi, to...po prostu źle z niego korzystasz, czyniąc go narzędziem do czynienia zła.

Dla mnie zasada jest bezwzględna NIE MOŻNA ZABIJAĆ bez względu na powód! Jeśli chodzi o ten dany przypadek, czyli zabijanie chrześcijan, to są często kraje, z którymi konflikty są niewygodne. Szybko rozwijające się Indie, jako dobry partner w interesach, to samo Chiny, Arabia Saudyjska z duuużymi pokładami ropy naftowej... Dlatego o tym się nie mówi, mało kto o tym wie.

Większość ludzi z którymi rozmawiałem na ten temat nie miało pojęcia, że chrześcijanie gdzieś są prześladowani za wiarę, a już na pewno, że liczba ofiar z tego względu na świecie sięga 130 000, czy nawet 170 000 rocznie.

http://info.wiara.pl/doc/361808.Chrzescijanie-przesladowani-w-75-krajach



No widzisz...Ciebie porusza to, ze chrzescijanie sa przesladowani.
Zupelnie, jakby to jakas nowinka byla...w Rzymie zabijano chrzescijan,w Auschwitz palono zwloki zagazowanych Zydow,
w Indiach gwalci sie kobiety wyznajace Jezusa...

Chca wyznawac wiare - musza liczyc sie z tym, ze oponenci nie spia.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #637 dnia: Stycznia 21, 2010, 10:28:13 am »
0
A Ciebie to nie dziwi, nie? To takie normalne, naturalne... zabijać za inność. Mimo iż mamy XXI wiek, ekumenizm, wolność wyznań, tolerancje...

Cytuj
Chca wyznawac wiare - musza liczyc sie z tym, ze oponenci nie spia.


To może w ogóle niech każdy zabija każdego o innych przekonaniach? Skoro ma jakieś przekonania, musi liczyć się z tym, że znajdą się oponenci. I niech się nikt nie dziwi...zupełnie jakby to była jakaś nowinka.

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #638 dnia: Stycznia 21, 2010, 10:40:59 am »
0
Mysle, ze gdyby zabijano gejow i lesbijki, to juzbys sie tak nie ekscytowal... :>

Czy mnie to dziwi?
W wykonaniu czlowieka - nic mnie nie dziwi.
To, ze mamy XXI wiek, jest w zasadzie umownym oznaczeniem.
A o poszanowaniu drugiego czlowieka, poprzez tolerancje, wolnosc itp. wspominano chyba nawet w pismach katolicyzmu...
Ludzka chec zapanowania nad pozostalymi istotami ma grube i stare korzenie.
Jezeli przyzwala sie na roznorodnosc pogladow, nalezy godzic sie z zaistnieniem grupy oponentow.

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #639 dnia: Stycznia 21, 2010, 11:06:16 am »
0
Mysle, ze gdyby zabijano gejow i lesbijki, to juzbys sie tak nie ekscytowal... :>

Dla mnie zasada jest bezwzględna NIE MOŻNA ZABIJAĆ bez względu na powód!

^ czytaj ze zrozumieniem :).

Jezeli przyzwala sie na roznorodnosc pogladow, nalezy godzic sie z zaistnieniem grupy oponentow.

Godzić się na to, żeby ktoś miał inne poglądy - zdecydowanie tak. Godzić się na przemoc i zabijanie w imie innych poglądów - nigdy!

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #640 dnia: Stycznia 21, 2010, 02:22:20 pm »
0
Pod tym muszę się podpisać obiema rękami.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #641 dnia: Stycznia 21, 2010, 11:11:26 pm »
0
Ja też się podpiszę pod tym. chociaż czasem rasistę jakiegoś utłukę  :/
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #642 dnia: Stycznia 22, 2010, 06:15:26 pm »
0
Mysle, ze gdyby zabijano gejow i lesbijki, to juzbys sie tak nie ekscytowal... :>

Dla mnie zasada jest bezwzględna NIE MOŻNA ZABIJAĆ bez względu na powód!

^ czytaj ze zrozumieniem :).

Jezeli przyzwala sie na roznorodnosc pogladow, nalezy godzic sie z zaistnieniem grupy oponentow.

Godzić się na to, żeby ktoś miał inne poglądy - zdecydowanie tak. Godzić się na przemoc i zabijanie w imie innych poglądów - nigdy!



Nie napisalam, ze prawdopodobnie dopuszczasz zaglade homoseksualistow.
Stwierdzam jedynie, ze - wnioskujac z Twoich wypowiedzi w topiku o homoseksualizmie - chyba bardziej zaboli Cie donos
 o mordzie na chrzescijanskiej osadzie niz masowe rozstrzeliwanie gejow

knife

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #643 dnia: Stycznia 22, 2010, 06:17:23 pm »
0
Zaboli mnie tak samo.

Tiramisu

  • Gość
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #644 dnia: Stycznia 22, 2010, 06:28:33 pm »
0
Chwila...jezeli dobrze sobie przypominam, w watku dotyczacym homoseksualizmu pisales, ze na widok calujacej sie pary mezczyzn miales torsje.
Skoro maja obrzydzac Ci zycie, to czy nie rozsadnym byloby wybic takowych?