Autor Wątek: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...  (Przeczytany 406993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +971
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1455 dnia: Marca 19, 2014, 11:51:24 pm »
+9
Aaaaa co do wywiadu - dla mnie bomba. Szkoda tylko, że takie jednostki są w mniejszości.

kilka słów ode mnie... dlaczego nie udzielam się w tej dyskusji:

Bo kompletnie nie rozumiem osób, które krytykują Kościół w tej dyskusji i nie widzę tego Kościoła jaki oni go widzą, bo ja takowego kompletnie nie zauważam. Kościół jest jak ludzie - każdy człowiek jest inny, różne są parafie, różni są biskupi. I tą różnorodność bardzo sobie cenię. Nie muszę słuchać Rydzyka, nie muszę zadawać się ze słuchaczami Radia Maryja, nie muszę czytać Frondy i przyjaźnić się z Terlikowskim. Są ludzie, którzy za nimi podążają, ja nie. Ja mam swoje miejsce w Kościele, mam ludzi w tym Kościele z którymi się dogaduję, z którymi się modlę. Jest wiele miejsc w KK, które wyrządzają jakieś zło, i nie staram się od tego odcinać, absolutnie, ale to nie znaczy, że takie postawy akceptuję. Mam wyrobiony obraz Kościoła i wiem, że każdy może znaleźć tam miejsce dla siebie. I ja jestem wśród ludzi, którzy nie potępiają gejów, którzy dobrze znają Pismo Święte, którzy nie są fanatykami i chcą zniszczyć wszystko dookoła. Jeśli widzę takie środowiska to uciekam, nie muszę przecież od razu wszystkich akceptować. Jeden ma taka drogę do zbawienia, inny inną.
I nie biorę udziału w tej dyskusji, gdyż nie jestem w stanie odpowiadać na zarzuty, że Kościół jest taki, a taki, ponieważ ja jestem w takiej sferze Kościoła gdzie tego nie ma, albo jest krytykowane. I skoro ktoś pisze o Kościele jako o instytucji fałszywej, sprawiającej ból to mam przeczucie, że ta osoba ma bardzo słabe rozeznanie w temacie bo takich srodowisk jest może nie wiem.. z 3-5%? Aczkolwiek one są najbardziej radykalne i lubiane przez media. Dlatego wolę nic nie pisać, bo tak samo mógłbym odpowiedzieć, że ateiści to sami grzesznicy i zło i szatan, a to i o mnie by świadczyło, że jestem kretynem. ;)

pozdr


polecam każdemu do obejrzenia, filmik z przesłaniem - krótkie, a prawdziwe. 5 minut ;)

https://www.youtube.com/watch?v=KBG6tvW9LHE
« Ostatnia zmiana: Marca 19, 2014, 11:56:41 pm wysłana przez Grzon »

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1456 dnia: Marca 20, 2014, 09:50:43 pm »
+1
Grzon: super, że znasz większośc takich ludzi związanych z kościołem. większość, któa ja znam, to ta gorsza większość. Nie potrafię jednak ocenić czy to 5 % czy więcej. Nie chcę sie kłócić o liczby. JA chciałbym tylko zauważyć, że kościół Wasz umiłowany nie jest podzielony na złych i dobrych ludzi. Nie. On jest jeden i cał. Ma tych samych biskupów itp. A Ci biskupi sa również żli i dobrzy (jak ludzie), ale ci dobrzy nie wypowiedzieli "wojny" tym złym. Nikt z tym nic nie robi. Papież zuch mówi dobre rzeczy. Wydaje się myślącym, światłm człowiekiem. Ale czy oprócz tego, że mówi: powróćcie do prostoty i wyzbądźcie się bogactwa materialnego, czy papiez robi coś więcej? Używa swej władzy? Nikt tego ni erobi. Wszyscy tylko dyskutują. I każdy ma argument przeciw i za. A w tym wszystkim najważniejszy powinien być Bóg, czyli dobro, miłość, sprawiedliwość... a gdzie tu miłość? A gdzie dobro? A gdzie sprawiedliwość?

Filmik super! Mówi same cudowne rzeczy, ale dla większości to slogany, które pieknie brzmią z oprawą muzyczną i graficzną... to ma tak działać, ja wiem. Ale czy bez pokazania ludzkiej krzywdy nie można cżłowiekowi wytłumaczyć, że to co dzieje sie na świecie zmierza w złym kierunku? To przeciez rolą kościoła jest pokazanie człowiekowi, którędy wiedzie droga do spokoju, miłościitp. Spokojne wskazanie drogi, a nie krzyk i groźby... jak nie będziesz słuchał Boga, to będziesz cierpiał w piekle!!! Dobro przeciez i tak zwycięży. Jaki związek przetrwa, gdy oparty jest na strachu? Żaden. Albo jedna strona ucieknie, albo druga strona zacznie ścigać i zadawać ból...
Miłośc to wzajemny szacunek. Szacunek wywalczony poprzez strach, to tylko i wyłącznie strach,a nie szacunek. Istoty kochające powinny gardzić takim szacunkiem tymczasem kościół wydaje się chełpić tą "cnotą".
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2014, 09:52:44 pm wysłana przez owsik »
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1457 dnia: Marca 20, 2014, 09:55:09 pm »
+2
I ja się pod tym, co napisał Grzon, całkowicie podpisuję. Ile razy mnie już korciło, żeby coś napisać, ale wiecie, to jest taka dyskusja, w której nikt nikogo nie przekona i która bezowocnie toczyć się będzie do końca świata. Mnie jako katoliczkę też wiele rzeczy, które dzieją się w Kościele załamuje, ale wiem, że tak jak w społeczeństwie, tak i w Kościele dzieje się różnie, bo Kościół składa się ze zwykłych ludzi. Cieszę się, że mam wolną wolę i rozum, z którego mogę skorzystać i pewne rzeczy mogę "przecedzić", mogę wybrać kościół, do którego chcę chodzić, księdza, którego chcę słuchać i spowiednika, u którego chcę się spowiadać. Wychodzę też z założenia, że tak jak nie ma sensu na siłę nikogo nawracać, tak samo nie ma sensu nikogo na siłę zniechęcać i siać ziarna niepewności, które tylko powodują frustrację niczemu przy tym nie służąc.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1458 dnia: Marca 20, 2014, 09:58:24 pm »
+1
Żeby nie było nieprorozumień: JA nikogo nie chce zniechęcić do wiary. Ja tylko wyrażam swoja opinię.
Wierzcie w co chcecie, chodźcie gdzie chcecie bylebyście nikomu krzywdy tym nie robili... ament ;)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1459 dnia: Marca 20, 2014, 10:38:51 pm »
+3
Właśnie też chciałem zabrać głos tyle, że Owsik w części tego co miałem napisać mnie uprzedził.
Wydawało mi się, że jest czymś oczywistym, że ani np. ja nie chce nikogo nawracać, ani np. Owsik też nie chce nikogo nawracać. Niektórzy chyba jednak nie potrafią zrozumieć, że takie dyskusje się prowadzi nie po to, żeby kogoś nawracać tylko dlatego, że one są dużo bardziej ciekawe i interesujące niż gadanie dla samego gadania np. o tym, że kolega albo koleżanka dostała podwyżkę w pracy. Mając wyrobione zdanie w pewnym temacie jesteśmy ciekawi jak widzą dane zagadnienie ludzie, którzy mają inne zdanie, czy Wam nie przyszło to do głowy, że dla nas po prostu jest to interesujące?
Dobra, ale skoro uważacie, że takie dyskusje nie mają sensu proponuję, to proponuję zamknąć ten temat, jak i tematy "polityka", "edukacja w szkole", "Preferencje polityczne forumowiczów", "homoseksualizm" itp. a niech zostaną tematy "co mnie w życiu cieszy", "co mnie w życiu śmieszy", "co mnie w życiu peszy", które oczywiście są dużo bardziej interesujące.

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1460 dnia: Marca 20, 2014, 11:52:02 pm »
+1
Gadanie dla gadania a gadanie o tym samym z tą samą puentą bez przerwy są dla mnie bez różnicy, co wyraziłam w swoim poście, nie robiąc tutaj do nikogo żadnych personalnych wycieczek, Owsika bardzo lubię, mam nadzieję, że dalej z wzajemnością (:P) :)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1461 dnia: Marca 21, 2014, 01:00:41 am »
0
Gadanie dla gadania a gadanie o tym samym z tą samą puentą bez przerwy są dla mnie bez różnicy
Dla jednych jest gadanie dla samego gadania z tą samą puentą, dla innych, zwłaszcza tych co dyskutują i tych, których korciło, żeby coś napisać (no bo skoro korciło to znaczy, że z zainteresowaniem musieli to śledzić) jest to ciekawa dyskusja, nawet jeżeli zdarza nam się powtarzyć czasem to samo.
Na pewno jest to lesze niż wypowiadanie się w stylu wypowiem się dlaczego się nie wypowiem czyli jednak się wypowiem ...chyba kumasz o co mi chodzi  ;)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1462 dnia: Marca 21, 2014, 06:53:44 am »
0
Katarynko: z wzajemnością :)
Dyskusja zatacza krąg, gdy nie pojawiają się nowe aspekty, argumenty.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1463 dnia: Marca 22, 2014, 07:08:56 pm »
0
Chyba tego nie było, więc wklejam:
God's Not Dead - Official Movie Trailer 2


Znajoma twarz w roli głównej :D
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1464 dnia: Marca 23, 2014, 08:08:37 pm »
0
Jak tam wątek pod moją nieobecność? Nadal lecą kamienie i płoną stosy? ;)

Polecam Wam film "Ja Jestem". Oglądałem kilka razy.

http://gloria.tv/?media=561573
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +864
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1465 dnia: Marca 24, 2014, 07:23:10 pm »
+1
Wiecie czego nie lubię? Tego, że będę musiał to teraz obejrzeć, żeby się wypowidzieć... dzieki Knife. Nie mogłes rzucić jakiegoś sloganu typowego dla katoli?  ;)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1466 dnia: Marca 24, 2014, 10:32:04 pm »
0
żebyś mógł chociaż krótko streścić o czym jest ten film, no dwa słowa wstępu do zachęty przydałyby się, żeby chcieć obejrzeć 1,5 godzinny film  :P

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1467 dnia: Marca 24, 2014, 10:55:57 pm »
0
Nie ma tak łatwo, wiara wymaga zaangażowania ;) No nie, Knife?

A ja trochę zmienię ton dyskusji... Poddalibyście się terapii komórkami macierzystymi, gdyby to była dla Was jedyna szansa na zdrowie?

Łatwo jest oceniać coś przez pryzmat wiary, gdy nas nie dotyczy, np. chociażby in vitro, czy coś podobnego, ale gdy człowiek staje przed wyborem... różnie bywa.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1468 dnia: Marca 24, 2014, 11:03:12 pm »
+2


 :lol:

@up

Żadnego dylematu nie widzę.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Wiara, Kościół, Kler, Wyznania...
« Odpowiedź #1469 dnia: Marca 25, 2014, 06:26:54 am »
+1
Dzięki Cravenciak za obrazek. Masz rację, teraz prawda jest tylko w tv, internecie, reklamie, popkulturze i polityce.

To może zamiast streszczać film, to zarzucę coś innego. Otóż pierwszy raz film oglądałem rok temu. Obejrzałem i tyle, nawet nie zastanawiając się nad jego treścią, miałem wtedy różne zmartwienia. Obejrzałem i odłożyłem. W tym roku przypadkowo trafiłem na rozmowę z jednym z jego twórców: http://gosc.pl/doc/1880424.Schodzi-i-przytula. Poczułem potrzebę obejrzenia go jeszcze raz. Zadzwoniłem, pożyczyłem i obejrzałem... kilka razy. Bardzo mnie poruszył tej zimy.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.