Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 351949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kortina98

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1613
  • Płeć: Kobieta
  • See, the sea wants to take me
  • Respect: +969
    • NTSowa galeria ;)
Odp: Książki
« Odpowiedź #1140 dnia: Kwietnia 30, 2013, 06:30:00 pm »
+1
No i klasyka- ''Wiedźmin'' Sapkowskiego  :wub:  :D

Offline @maciek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1632
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm on the Nightrain!
  • Respect: +1214
Odp: Książki
« Odpowiedź #1141 dnia: Maja 01, 2013, 11:38:30 pm »
0
Czytacie Bukowskiego? Wiem, że chcę zacząć od powieści, tylko nie wiem czy od "Listonosza" czy "Faktotum". Jak myślicie?
;)


"You're just like crosstown traffic"
Up to eleven!

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1142 dnia: Maja 01, 2013, 11:45:18 pm »
0
Ja zaczęłam od opowiadań "Kłopoty to moja specjalność" i nie żałuję :P Ale czytałam jeszcze tylko "Kobiety", więc w sumie za wiele Ci nie pomogę ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline @maciek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1632
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm on the Nightrain!
  • Respect: +1214
Odp: Książki
« Odpowiedź #1143 dnia: Maja 02, 2013, 12:09:12 am »
0
Polecasz? ;d Kurde, może nawet mam gdzieś w wielkim zbiorze moich rodziców :D


"You're just like crosstown traffic"
Up to eleven!

Offline oj007a

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +370
    • Frank Sidoris Fans
Odp: Książki
« Odpowiedź #1144 dnia: Maja 02, 2013, 12:15:46 am »
0
ostatnio zostałam brutalnie zmuszona to przeczytania książek ukraińskich ze względu na mój kierunek studiów. Wypożyczyłam dwie- "Big Mac" oraz "Kult". Jeżeli chodzi o pierwszą książkę to raczej fajnie się czyta. Każdy rozdział opisuje jakąś inną historię z hedonistycznego życia głównego bohatera. Jak dla mnie główny bohater cały czas pije ile wlezie. Myślałam, że ta książka nie będzie miała jakiego podsumowania itp. Jednak ostatnio rozdział bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i wtedy dopiero zdałam sobie sprawę o czym ona jest.
Jeżeli chodzi o drugą książkę "Kult" to wkręciłam się i to bardzo. 22 letni nauczyciel biologii zakochuje się w swojej uczennicy. Oboje robią wszystko, żeby śnić o sobie. Mają różne wizje. Ogólnie dzieją się dość dziwne rzeczy w ich życiu. Bohater często wraca do przeszłości, która ma duży wpływ na teraźniejszość. Poza tym główny bohater i uczennica interesują się muzyką- głównie Morrison, Hendrix, Joplin itp. Wymieniają często dość ciekawe poglądy na jej temat.
Zdecydowanie bardziej spodobała mi się druga książka. Już nie mogę się doczekać egzaminu z tych lektur :D

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1145 dnia: Maja 02, 2013, 10:34:11 am »
0
Polecasz? ;d Kurde, może nawet mam gdzieś w wielkim zbiorze moich rodziców :D
Tak. Polecam obie :) I raczej w takiej kolejności w jakiej ja czytałam.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline balazianka

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Kobieta
  • my way your way
  • Respect: +36
Odp: Książki
« Odpowiedź #1146 dnia: Maja 02, 2013, 11:19:10 am »
0
Wlasnie skonczylam Open up ... o Iggym P. Fajnie napisana, czytalam jednym tchem, zadziwiajaca historia życia , dla mnie zawsze byl gwiazda ale nie mialsm pojęcia, ze to tak zakreconna sprawa, no i ten wielki penis o którym mowią w książce hohihi

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1147 dnia: Maja 03, 2013, 08:50:10 pm »
0
Skończyłam "Pod kopułą", czytało się bardzo dobrze tylko rozwiązaniem King znowu zarzucił jakimś takim banalnym. Co nie zmienia faktu, że przez cały czas czytania tej książki miałam naprawdę pogięte sny :o a [SPOILER] bohaterowie padali jak muchy :o
Twórcy serialu, który się szykuje na podstawie tej książki już zapowiedzieli zmiany w fabule, na którą to wieść aż mnie przeszły spazmy złości. Nie mam pojęcia, czemu King będąc producentem serialu i mając wgląd we wszystko zgadza się na jakiekolwiek zmiany (choć o to samo mogłabym zapytać G.R.R. Martina, więc może po prostu rozwiązania scenarzystów im się spodobały)... Ja w raz napisanej przez siebie rzeczy nie potrafię zmienić nawet przecinka. Hm, może jest w tym jakaś pokora, a ja dopiero muszę się tego nauczyć.


Teraz biorę się za "Łowców głów" Nesbo.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #1148 dnia: Maja 04, 2013, 04:15:44 pm »
0
Przyjaciółka pożyczyła mi trzy książki:
"Świat Finansjery" (zaczęłam już pochłaniać) i "Niewidoczni Akademicy" pióra Sir. Terryego Pratchetta, oraz "Pudełko w kształcie serca" Joe Hill.

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #1149 dnia: Maja 05, 2013, 06:05:19 pm »
0
Myślę żeby poczytać coś Suworowa. Miał ktoś styczność? Jakiś historyk? eXtreme, Canis?

Bo mam pytania
- czy każda książka traktuje o czymś innym czy są łączą się one w logiczną całość?
- w jaki sposób są one napisane? jest to forma reportażu czy powieść umiejscowiona w tamtych czasach? bo opisy książek sugerują coś innego niż fragmenty które czytałem
- od czego najlepiej zacząć :) ?

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1150 dnia: Maja 05, 2013, 07:39:56 pm »
0
Niestety muszę Cię rozczarować, bo ja z twórczością Suworowa styczności nie miałam, to znaczy jeszcze go nie czytałam. Może eXtreme. A może ktoś inny :)
A jeśli nie to próbowałeś czytać opinie na jakichś książkowych forach?



A skoro już tu jestem to napiszę, że "Łowcy głów" mile mnie zaskoczyli. Z początku było ciężko, bo dość nudno, ale w pewnym momencie nastąpił zwrot akcji... chociaż w sumie nie, jeszcze przed zwrotem akcji zaczęłam czytać z zainteresowaniem, (kiedy zaczęła być mowa o dziełach sztuki ;) ). W tej chwili jestem na finiszu i jestem bardzo zadowolona, że sięgnęłam po tę książkę :D
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Książki
« Odpowiedź #1151 dnia: Maja 05, 2013, 08:56:04 pm »
0
A moja niechęć do bestsellerów została przełamana przez dwie koleżanki, i tak jedna dała mi "Grę o Tron", a druga - "Cień wiatru".

Zacznę od tej, która mi się w miarę podobała - Zafon ma bardzo przyjemny styl, dawno już żadnej książki nie czytało mi się tak szybko i bezproblemowo. Gdyby nie miałki wątek z Beą (pierwszy malutki minusik) i bardzo niemrawy początek (drugi minusik) prawdopodobnie przeczytałbym tę książkę w jeden albo dwa wieczory. To były drobiazgi, teraz jeden wielki minus - zakończenie.

Raz, że przewidywalne. Tzn. nie cały przebieg intrygi, "jak to było", ale faktu, kim jest Laim Coubert można było się bardzo łatwo domyślić. U mnie przynajmniej to była pierwsza myśl po pojawieniu się tej postaci, a kolejne szczegóły tylko mnie w tym utwierdzały. Tak więc końcowy efekt autorowi się nie udał, jeśli miałem po demaskacji Couberta zbierać szczękę z podłogi, to niestety nie wyszło. Ale to też nie największa wada zakończenia - najgorszy jest cukierkowy, hollywoodzki happy end. [spoiler, ale mały] No kurde, czarny charakter pokonany, a dobrzy bohaterowie, nie dość,że wszyscy żyją długo i szczęśliwie, to jeszcze podobierali się w przeznaczone sobie parki. Nie spodziewałem się tak słabego zakończenia po takiej dobrej książce. Miałem nadzieję, że Daniel jednak zginie. Powieść niby prawdziwa, niespecjalnie ułagodzona w stosunku do rzeczywistości, miejscami aż za dorosła względem tego, czego się spodziewałem, i to wszystko, żeby na koniec pierdyknąć epilog rodem z "Hanny Montany". To zaciera trochę ogólnie bardzo dobre wrażenie z tej książki, ale śmiało mogę ją polecić, bo i historia, i klimat, i język, i postacie, są świetne

.
Teraz druga pozycja i tu już standard z moich kontaktów z "przebojami". Gra o Tron jest nudna i nużąca. Słynne nagromadzenie wątków? Jakie nagromadzenie wątków? Ja tam zauważyłem jeden wątek, tylko każdy rozdział z perspektywy innej osoby. Wow, widocznie to już wystarczy, żeby się co poniektórzy pogubili, tak patrząc po opiniach, ale to jeszcze nie znaczy, że tam jest  cokolwiek faktycznie skomplikowanego. Akcja w tej powieści zbiera się jak Fiat Uno - siedemnaście sekund do setki. Z tym, że Uniaczek potem dochodzi do 140, a Gra o Tron, jak już się doczłapie do 100, to na 100 pozostaje. Postacie. Postacie są... Nierealne. Wszystko przerysowane, za to złe charaktery są "złe" w stylu bajek Disneya (oby się Disney nie obraził, bo w porównaniu do Lannisterów Skaza to był sku***el). Nie da się uwierzyć w tę historię, bo po prostu jej bohaterowie to nie są ludzie z krwi i kości.

Najważniejszy zarzut to oczywiście to, że całość jest nudna, tak, że czytało mi się to zdecydowanie dłużej, niż się spodziewałem. Serio, parę razy miałem ochotę rzucić tę książkę w diabły, m.in. przez rozdziały z perspektywy Sansy czy Branna, przez które nie mogłem przebrnąć. Ratował mnie Tyrion, bo fragmenty z jego udziałem, to jedyne, które czytałem z przyjemnością. A potem przekręcałem stronę, a tam "Sansa", No i w tym momencie odkładałem książkę. Nie widzę w tej powieści nic, co by mogło choć konkurować z Tolkienem (który swojemu uniwersum nadał konkretną  kosmogonię, panteon, faunę i florę, a nie jakieś "coś") ani z drugiej strony z Sapkowskim (prawdziwe postacie kontra Ned :/). Jestem rozczarowany, a właściwie, biorąc pod uwagę, że od bestsellerów zazwyczaj odbijam się jak od ściany, to jestem rozczarowany "standardowo". Czyli, na szczęście, nie za bardzo...


W oczekiwaniu na "Inferno" Browna, wracam do Kazinskiego i biorę się w końcu za "Sen i śmierć". Oby było lepsze od "Ostatniego dobrego człowieka".
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2013, 09:09:04 pm wysłana przez CC »
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Masterer

  • Patience
  • Wiadomości: 5
  • Respect: +1
Odp: Książki
« Odpowiedź #1152 dnia: Maja 05, 2013, 11:59:41 pm »
0
Ja przeczytalem "Proces " F. Kafki ,  co tu dużo mówić , warto przeczytać , super książka
"nasze sukno do pokera pachnie grubą forsą ":)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Książki
« Odpowiedź #1153 dnia: Maja 06, 2013, 06:56:31 am »
0
Myślę żeby poczytać coś Suworowa. Miał ktoś styczność? Jakiś historyk? eXtreme, Canis?
Bo mam pytania
- czy każda książka traktuje o czymś innym czy są łączą się one w logiczną całość?
- w jaki sposób są one napisane? jest to forma reportażu czy powieść umiejscowiona w tamtych czasach? bo opisy książek sugerują coś innego niż fragmenty które czytałem
- od czego najlepiej zacząć :) ?

Niektóre jego książki są ze sobą powiązane, tzn stanowią łącznie jako taką całość; inne natomiast są zwykłymi pozycjami, chociaż generalnie wszystkiego one traktują jak wiadomo o metodach i polityce ZSRS. Ja polecam zacząć od "Akwarium", czyli jak Suworow dostał się do GRU. Książki mają swój styl i trzeba będzie się do niego przyzwyczaić, albo polegnie się już na pierwszym rozdziale ;) Ogólnie autor jest spostrzegawczy i nader inteligentnie buduje swoje wypowiedzi, a to na plus :)
Leć pozycjami z tej listy :P : http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktor_Suworow

Zacznę od tej, która mi się w miarę podobała - Zafon ma bardzo przyjemny styl, dawno już żadnej książki nie czytało mi się tak szybko i bezproblemowo. Gdyby nie miałki wątek z Beą (pierwszy malutki minusik) i bardzo niemrawy początek (drugi minusik) prawdopodobnie przeczytałbym tę książkę w jeden albo dwa wieczory. To były drobiazgi, teraz jeden wielki minus - zakończenie.

Raz, że przewidywalne. Tzn. nie cały przebieg intrygi, "jak to było", ale faktu, kim jest Laim Coubert można było się bardzo łatwo domyślić. U mnie przynajmniej to była pierwsza myśl po pojawieniu się tej postaci, a kolejne szczegóły tylko mnie w tym utwierdzały. Tak więc końcowy efekt autorowi się nie udał, jeśli miałem po demaskacji Couberta zbierać szczękę z podłogi, to niestety nie wyszło. Ale to też nie największa wada zakończenia - najgorszy jest cukierkowy, hollywoodzki happy end. [spoiler, ale mały] No kurde, czarny charakter pokonany, a dobrzy bohaterowie, nie dość,że wszyscy żyją długo i szczęśliwie, to jeszcze podobierali się w przeznaczone sobie parki. Nie spodziewałem się tak słabego zakończenia po takiej dobrej książce. Miałem nadzieję, że Daniel jednak zginie. Powieść niby prawdziwa, niespecjalnie ułagodzona w stosunku do rzeczywistości, miejscami aż za dorosła względem tego, czego się spodziewałem, i to wszystko, żeby na koniec pierdyknąć epilog rodem z "Hanny Montany". To zaciera trochę ogólnie bardzo dobre wrażenie z tej książki, ale śmiało mogę ją polecić, bo i historia, i klimat, i język, i postacie, są świetne

Jak przyczyasz kolejne dwie części - "Gra Anioła" i "Więzień Nieba" - to dostrzeżesz, że to wszystko nie jest takim, na jakie z pozoru wygląda ;) Polecam te dwie książki, bo trylogia Zafona to dla mnie mistrzostwo świata :)

Offline Wwzjr.

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +49
Odp: Książki
« Odpowiedź #1154 dnia: Maja 07, 2013, 05:18:27 pm »
0
No i klasyka- ''Wiedźmin'' Sapkowskiego  :wub:  :D

High five! Uwielbiam Wieśka.  :wub:

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23516
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg