Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 351952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slashowa

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 901
  • Płeć: Kobieta
  • ` yeah, I'm sick of you .
  • Respect: +67
Odp: Książki
« Odpowiedź #840 dnia: Sierpnia 21, 2012, 09:58:06 am »
0
Ooooo, no to widzę, że moje lekcje będą baaardzo interesujące :D
and though as long as this road seems
I know it's called the street of dreams .

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Książki
« Odpowiedź #841 dnia: Sierpnia 21, 2012, 12:38:05 pm »
0
Wierz mi, nie będą. Do tego się albo nie dochodzi, albo się to pomija. W mojej było coś o o Zeppelinsach i tylko tekst od babki: "Jak was to interesuje, to sobie w domu poczytajcie, ja nie mam czasu na pierdoły". Więc nie liczyłbym na to, ze babka Ci coś o Slashu opowie.
Geoff Fuckin' Tate!


WindOfChange

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #842 dnia: Sierpnia 22, 2012, 03:13:59 am »
0
Wind, jak Ci idzie walka z Dallas? Bo ja przekroczyłam 230 stronę bez bólu. Wciągnęła mnie ;)
miałam tydzień przerwy, bo wyjechałam, i nie było czasu na czytanie, ale już wróciłam do domu i, cóż, będę walczyć dalej ;)
co do Slasha i Zeppelinów na lekcjach - w 1 klasie gimnazjum miałam na końcu podręcznika od muzyki właśnie rozdział poświęcony hard rockowi itp., pamiętam że nawet spory akapit był o Pink Floyd, ale nie omawialiśmy tego na lekcji. a szkoda, bo facet od muzyki wiem, że właśnie takie zespoły lubi ;)
_____________________
teraz ja zapytam: Canis, jak ci idzie czytanie Dallas? ;) bo ja się poddałam... wypożyczyłam dzisiaj z biblioteki parę książek i ogólnie robię sobie krótką przerwę od Kinga ;p
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2012, 04:45:43 pm wysłana przez WindOfChange »

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: Książki
« Odpowiedź #843 dnia: Września 08, 2012, 03:52:37 pm »
0
obecnie czytam (w zasadzie już kończę) "Trzy metry nad niebem" bardzo fajna, lekka, przyjemna książka. Współczesna, młodzieżowa i może mało ambitna, ale jednak polecam  :D
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline dustnbones

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +35
Odp: Książki
« Odpowiedź #844 dnia: Września 08, 2012, 04:16:45 pm »
0
Mnie czeka Mitologia i "Król Edyp" na przyszły tydzień do szkoły :'(

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #845 dnia: Września 08, 2012, 04:26:27 pm »
0
Po lekturach wnioskuję, że jesteś w 1. klasie szkoły średniej. Będziesz tam miała jeszcze gorsze lektury, te wymienione przez Ciebie są nawet całkiem przyjemne :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #846 dnia: Września 08, 2012, 08:48:44 pm »
0
teraz ja zapytam: Canis, jak ci idzie czytanie Dallas? ;) bo ja się poddałam... wypożyczyłam dzisiaj z biblioteki parę książek i ogólnie robię sobie krótką przerwę od Kinga ;p

Nawet nie wiedziałam, że odpisałaś, sorry, musiałam przegapić.
Skończyłam "Dallas", bardzo mi się podobało :) Mogłam się głowić nad zakończeniem, a pewnie bym się nie domyśliła, że takie King wybierze ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline dustnbones

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +35
Odp: Książki
« Odpowiedź #847 dnia: Września 08, 2012, 09:25:38 pm »
+1
Po lekturach wnioskuję, że jesteś w 1. klasie szkoły średniej. Będziesz tam miała jeszcze gorsze lektury, te wymienione przez Ciebie są nawet całkiem przyjemne :)

Tak, 1 klasa  :P Przez Mitologię jakoś przebrnę, gorzej z Panem Tadeuszem za kilka miesięcy...to już nie będzie takie przyjemne  :lol:

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Książki
« Odpowiedź #848 dnia: Września 08, 2012, 09:59:36 pm »
0
Uff jakoś przebrniesz przez mitologie - wspaniale. Bez przyswojenia sobie mitów greckich, (a także po części) germańskich i skandynawskich dalsza lektura czegokolwiek z europejskiej literatury nie ma sensu bo i tak większości nie zrozumiesz. I narzekanie, że czeka Cie lektura tekstów które leżą u podstawy całej otaczającej Cię kultury jest jak narzekanie, że zmuszali Cię do nauki dodawania i odejmowania.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #849 dnia: Września 08, 2012, 10:07:42 pm »
0
Ja też nie wiem, czemu ludzie narzekają na lektury. gdyby mieli do nich zupełnie inne podejście to ich czytanie nie byłoby taką męczarnią. A tak to uczniowie gotują sobie mękę na zamówienie, bo stereotypowo skoro książka jest lekturą to musi być do niczego.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #850 dnia: Września 08, 2012, 10:11:31 pm »
0
Uff jakoś przebrniesz przez mitologie - wspaniale. Bez przyswojenia sobie mitów greckich, (a także po części) germańskich i skandynawskich dalsza lektura czegokolwiek z europejskiej literatury nie ma sensu bo i tak większości nie zrozumiesz.

Odważne stwierdzenie. Z mitologią grecką ostatni raz miałem kontakt 7 lat temu, właśnie w 1. klasie szkoły średniej, nie pamiętam już stamtąd prawie nic, mimo wszystko czytanie literatury europejskiej nie sprawia mi jakiejkolwiek trudności. Nigdy natomiast nie czytałem (i na razie nie zamierzam) czytać mitologii germańskiej i skandynawskiej, co również nie jest wielką przeszkodą w pochłanianiu kolejnych tomów tomów.

Canis - na temat lektur była dyskusja kilka stron wcześniej :)

Offline Myszowata

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +658
Odp: Książki
« Odpowiedź #851 dnia: Września 08, 2012, 10:14:09 pm »
+1
Moim zdaniem to nie chodzi o to, że jak książka jest lekturą, to jest do niczego. Na niekorzyść lektur działa bardziej to, że trzeba je przeczytać w określonym czasie, potem przerabia się je dosyć szczegółowo i zmusza się do konkretnej interpretacji. Do tego jeszcze matura jest tak skonstruowana, że tak naprawdę, żeby zdać (na ile procent, to już inna sprawa), nie trzeba dobrze znać lektury, o której się pisze. A widzę po sobie - to niezły demotywator do czytania. Ja niektóre lektury bardzo lubiłam, niektóre mniej, a niektórych nie znosiłam. Medaliony bardzo dobrze wspominam na przykład.

WindOfChange

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #852 dnia: Września 08, 2012, 10:14:36 pm »
0
ja ogólnie lektur nie lubię, bo wolę czytać to, co sama sobie wybiorę, a nie coś, co ktoś mi narzuca. nie mówię, że wszystkie są tragiczne, niektóre czytało się i omawiało bardzo przyjemnie. ale z kolei kilka innych - mniej..

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Książki
« Odpowiedź #853 dnia: Września 08, 2012, 10:20:44 pm »
0
pan tadeusz, potop i inne wcale nie są trudne czy 'niefajne', tym bardziej mitologia :o najgorsza jest myśl, że za dwa tygodnie będzie trzeba pamiętać najmniejszy, choćby mało znaczacy szczegół który ma zaważyć na twojej ocenie.   :'(

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #854 dnia: Września 08, 2012, 10:37:34 pm »
0
Canis - na temat lektur była dyskusja kilka stron wcześniej :)

Możliwe ;) Ale ta dyskusja wraca raz po raz i tak ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23516
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg