Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 351955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline She-Wolf

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -4
Odp: Książki
« Odpowiedź #630 dnia: Marca 20, 2012, 08:56:56 pm »
0
Ja właśnie skończyłam Goodkinda i wziąłam się za "Pieśń lodu i ognia" Martina. Sporo czytania przede mną 8) Jak już się wkręcę w jakąś serię to przez pierwsze dni się oderwać nie mogę, do pójścia spać muszę się zmuszać, bo trzeba przerwać czytanie  :D
Rattlehead
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It's time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Książki
« Odpowiedź #631 dnia: Marca 21, 2012, 11:08:56 am »
0
Polecam książke Deana Koontza - "Mąż"  Bardzo wciągająca z ciekawymi zwrotami akcji i sytuacji :)
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2012, 11:11:08 am wysłana przez Ghost_82 »


Uploaded with ImageShack.us

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34687
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Książki
« Odpowiedź #632 dnia: Marca 21, 2012, 11:15:53 am »
0
Jako Koontzomaniak popieram :) Polecam również najnowszą ksiażkę Koontza Recenzja :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #633 dnia: Marca 21, 2012, 11:49:42 am »
0
O właśnie, Recenzję chętnie bym przeczytał. Możecie więcej o tej książce coś napisać :)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34687
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Książki
« Odpowiedź #634 dnia: Marca 21, 2012, 12:11:19 pm »
0
Nie lubię spoilerować i nie będę raczej, w każdym razie - nie czytaj tego co na tylnej okładce ! W żadnym wypadku, w żadnej książce Koontza, a już na pewno nie w żadnej książce Koontza wydanej w Albatrosie. :) Chyba, że lubisz czytać ksiażki od połowy np. ;)

Jak dla mnie jedna z najlepszych ksiażek Koontza, od kiedy pisze thrillery bez elementów s-f. Szybka akcja, praktycznie od początku, no i to, co lubię - narastające ze strony na stronę zagrożenie :) Aż szkoda, że książka jest taka krótka. A jeśli chodzi o akcję - jej osią jest właśnie tytułowa recenzja pewnej książki głównego bohatera, dość krytyczna. I tyle powiem ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Książki
« Odpowiedź #635 dnia: Marca 21, 2012, 12:47:21 pm »
0
Zostało mi 50 stron "Otchłani zła" i chyba zaraz je pochłonę, bo nadal nie odkryłam kto jest mordercą! Chyba dlatego tak dobrze czyta się tą książkę : )

Widzę, że wiele osób poleca "Pieśń Lodu i Ognia" : ) jak uwolnię się od thrillerów to wezmę się za to : ) ale jak to takie wciągające to skąd wezmę czas...

Offline balazianka

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Kobieta
  • my way your way
  • Respect: +36
Odp: Książki
« Odpowiedź #636 dnia: Marca 21, 2012, 02:35:45 pm »
0
ja koncze  Prosto jak strzelił kolejną książkę J. Archera , zaskakujaca i zupłnie inna niż wszystkie jego pozycje, całkiem dobra, ale polecam jego "Tajemnice autoportretu " 8)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #637 dnia: Marca 21, 2012, 03:23:41 pm »
0
jak uwolnię się od thrillerów


Widzę że masz tak, że jak już wchłoniesz w coś to wyciągasz z tego jak najwięcej ;) Ja z kolei zauważyłam, że muszę robić sobie przerwy od gatunków, to znaczy jeśli czytam fantasy to wiem, że następnie muszę sięgnąć po coś bardziej realnego, jakiś dramat, powieść historyczną lub kryminał. Czytałam kiedyś kilka fantasy pod rząd i wtedy właśnie to zauważyłam.. przy którejś książce byłam już zmęczona i miałam ochotę sięgnąć po coś innego... to wpłynęło pewnie też na odbiór i ocenę tej książki, dlatego wolę unikać takich sytuacji, żeby książka nie była "poszkodowana" i czytać "na zmianę". Teraz czytam powieść historyczną "Róża Sewastopola", następny będzie pewnie "Taniec ze smokami" Martina. Wy tak pewnie nie macie, co?  :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Książki
« Odpowiedź #638 dnia: Marca 21, 2012, 06:22:56 pm »
0
Tak to prawda, wciągam się w jeden gatunek i czytam ile wlezie : ) potem jest przerwa i łapię coś innego :D kiedyś (jak w pracy był zastój a szef był spoko) to czytałam codziennie jeden romans historyczny : ) totalny odmóżdżacz ale bardzo lubię, oczywiście od czasu do czasu : )
teraz mam dylemat czy wziąć coś z  fantastyki, czy może dalej cykl "Kości", czy dalej Maxime Chattam...
Ech żeby zawsze były takie problemy! :D

Offline She-Wolf

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: -4
Odp: Książki
« Odpowiedź #639 dnia: Marca 21, 2012, 08:45:23 pm »
0
Ja mam tak, że jak już czytam jakiś cykl to muszę przeczytać od razu wszystkie tomy jeden po drugim, nie lubię rozpraszać się przerwami na inne książki dopóki nie skończę serii  ;) no chyba, że mnie już totalnie znudzi to robię sobie przerwę, ale tego nie lubię, bo potem już zwykle do takich książek nie wracam.

teraz mam dylemat czy wziąć coś z  fantastyki, czy może dalej cykl "Kości", czy dalej Maxime Chattam...
Ech żeby zawsze były takie problemy! :D
Ja polecam "Pieśń lodu i ognia". Co prawda jestem dopiero w połowie pierwszego tomu, ale się wciągnęłam, fabuła jest ciekawie prowadzona i ciągle coś się dzieje, do tego ciekawi bohaterowie, którzy nie są jak to zwykle w fantasy bywa albo krystalicznie dobrzy i honorowi, albo doszczętnie źli. Tutaj te postacie są takie bardziej ludzkie, z własną moralnością, każda ma swój własny system wartości, dlatego nie są takie płaskie  :)
Rattlehead
A dose of metal you need
To bang your head til you bleed
It's time for snapping some neck
Slashing, thrashing to Megadeth

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Książki
« Odpowiedź #640 dnia: Marca 21, 2012, 09:15:27 pm »
0
Ja chyba muszę zakupić sagę o wiedźminie. Sapkowski zapowiedział kolejny tom, więc warto odświeżyć.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #641 dnia: Marca 22, 2012, 09:20:17 am »
0
She-Wolf jeśli chodzi o sagi to też wolę czytać część po części, ale nie zawsze mam taką możliwość (na przykład, bo ktoś inny wypożyczył z biblioteki potrzebną mi część etc.), chodziło mi raczej o gatunek (jeśli dana książka ma tylko jeden tom ;) ), że muszę sobie robić przerwy.

Jeśli chodzi o Sapkowskiego to niesamowicie się cieszę, że wyjdzie kolejna część  :wub: moim skromnym zdaniem w polskim fantasy nie ma nic lepszego niż Sapkowski, (mówię o wiedźminie i "Trylogii husyckiej", bo "Żmii" nie czytałam, ale podobno średnio mu wyszła :P )

Co do książek Martina to mają tylko jedną wadę - trzeba teraz będzie czekać sto lat na szósty tom  :P
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2012, 09:22:27 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #642 dnia: Marca 22, 2012, 10:49:14 am »
0
chodziło mi raczej o gatunek (jeśli dana książka ma tylko jeden tom ;) ), że muszę sobie robić przerwy.

Ale to chyba każdy tak ma. Thrillery, kryminały, horrory itp. bardzo lubię. Ale czasami mam już po prostu dość tego ciągłego zabijania, krwi, śledztw i dochodzeń :) . Trzeba czasem przeczytać jakąś biografię czy coś obyczajowego :)

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Książki
« Odpowiedź #643 dnia: Marca 22, 2012, 11:41:28 am »
0
Dokładnie, trzeba sobie zrobić czasem przerwę od morderstw :P

Czy ktoś z Was bierze udział w "akcji" 52 książki ? : )

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #644 dnia: Marca 22, 2012, 02:52:33 pm »
0
Gnatek, jeszcze inaczej ;) ja po już jednej książce o morderstwach muszę sięgnąć np. po fantasy, później może znowu jakiś kryminał, później jakiś dramat np. albo powieść historyczna, a nie tak, że czytam wszystko np. z kryminałów, co mam w zasięgu, tak jak zrozumiałam robi Duff_Wife. Znaczy może teraz byłoby inaczej i mogłabym przeczytać z dziesięć książek np. Agathy Christie pod rząd, ale nie chce tego próbować, żeby przypadkiem rzeczywiście się nie zmęczyć i nie daj Boże nie zniechęcić.

Ja biorę udział w akcji "52 książki", to znaczy mam taką półkę na lubimyczytac. Tylko o to chodzi w tej akcji czy coś jeszcze trzeba zrobić?  ;) (poza tym, że faktycznie trzeba przeczytać 52 książki ;) )
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2012, 02:58:09 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23516
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg