Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 351134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline insomnia

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Płeć: Kobieta
  • The lost member of Led Zeppelin
  • Respect: +291
    • moja twórczość
Odp: Książki
« Odpowiedź #555 dnia: Września 27, 2011, 11:45:12 am »
0
oj, Coelho zrobił mi wodę z mózgu swego czasu :P

przeczytałam kilka książek z czystej ciekawości, bo wszyscy tak go chwalili, a ja nawet nie wiedziałam o kim mówią. obracałam się wtedy w zupełnie innym kręgu literackim. pierwsza to było takie - woow. potem się łapałam na tym, że mi się podoba. dopiero, kiedy po przeczytaniu jego książek wzięłam do ręki innego autora, pomyślałam - co ja do kurczaka zielonego czytałam?! wiadomo, ile ludzi tyle upodobań. ja skłaniam się bardziej ku ciętemu dowcipowi i sporej ilości zagadek, przy okazji jak jest dużo krwi też się nie obrażę. rozłażący się w szwach autor - nie moja bajka. choć trzeba przyznać swoje dobre momenty miał. MIAŁ...


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #556 dnia: Września 27, 2011, 08:52:28 pm »
0
Za jego najbardziej udaną książkę uważam "11 minut" (a to pierwsza jego autorstwa którą przeczytałam). Można powiedzieć że to było takie "o seksie bez przesady", nie było w tym wulgarności ani nachalności, zwykła sytuacja jakich pewnie wiele na świecie, a i nie znalazłam w niej niczego drażniącego jak w "Alchemiku". Wszyscy chwalili "Alchemika", ja przeczytałam bez zachwytu, łapiąc się na nierealności wizji świata tam przedstawionego, ludzie tak ze sobą nie rozmawiają, nie odnoszą się tak do siebie, to wszystko tylko bajka... '11 minut" było bardziej realne...
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Szarlotka

  • Patience
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Książki
« Odpowiedź #557 dnia: Września 27, 2011, 09:07:57 pm »
0
Może faktycznie Coelho jest delikatnie (może nawet to za lekkie słowo|) przesłodzony . Moim zdaniem w jego książkach jest za wiele wiary w boga. Osobiście podoba mi się jego pozytywne podejście do świata i przekonanie, że marzenia się spełniają. Ile ludzi tyle opini  :D
''Pragnienie bycia kimś innym, to marnowanie osoby, którą się jest'' - KURT COBAIN

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #558 dnia: Września 30, 2011, 11:28:58 pm »
0
A u mnie nareszcie "Nawałnica mieczy: Stal i śnieg" czyli I część 3 tomu "Pieśni lodu i ognia"  :radocha:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34682
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3435
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Książki
« Odpowiedź #559 dnia: Października 02, 2011, 07:07:30 am »
0
Najwyższy czas Canis, bo już o starciu królów tyle się nagadaliśmy, że ;)  :D ;) Miłej lektury :)
A u mnie nowy Dean Koontz - Mroczne popołudnie. Książkę dostałem przed premierą, więc się cieszę :) Czyta się bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli kocha się golden retrievery  :P
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2011, 01:49:15 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #560 dnia: Października 09, 2011, 10:31:24 pm »
0
Eduardo Mendoza - "Przygody fryzjera damskiego" - moje drugie spotkanie z tym autorem. Facet kupuje mnie poczuciem humoru.

edit:
Czytam teraz pierwszą część "Cukierni pod Amorem" pani Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk. Docieram dopiero do 100 strony, ale już jestem nią zachwycona i zafascynowana  :sorcerer:
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2011, 10:29:43 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Queen of roses

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1608
  • Płeć: Kobieta
  • Queen of odpierdolcie sie ode mnie
  • Respect: +2
Odp: Książki
« Odpowiedź #561 dnia: Grudnia 17, 2011, 11:58:18 pm »
0
możliwe, że już ktoś pisał o tym , ale..
czy mógłby mi ktoś polecić (ktoś, kto czytał ;))  najlepszą/jedną z lepszych książek Stephena Kinga? Bo nie czytałam nigdy żadnej, słyszałam, że są na prawdę świetne, a nie mam pojęcia od której zacząć, którą warto kupić, która podoba(ła) się wam najabrdziej..? ;)
When I come home late at night
Don't ask me where I've been
Just count your stars I'm home again
 ***
Yesterday's got nothin' for me
Old pictures that I'll always see I ain't got time to reminisce ol

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #562 dnia: Grudnia 18, 2011, 12:04:27 am »
0
Ja czytałam tylko "Cujo", była całkiem w porządku, choć to pewnie nie ta najlepsza książka Kinga  ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34682
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3435
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Książki
« Odpowiedź #563 dnia: Grudnia 18, 2011, 12:07:28 am »
0
Zbyt wielu nie czytałem jeszcze, ale np. Misery, To, podobno dobra jest Pod kopułą, Bastion. Zależy czy szukasz horroru, czy czegoś innego, bo jak czegoś innego to np. Zielona mila jest całkiem wciągająca. Najlepsza to subiektywne pojęcie  :)
Znawcy tematu ;) polecają Lśnienie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Queen of roses

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1608
  • Płeć: Kobieta
  • Queen of odpierdolcie sie ode mnie
  • Respect: +2
Odp: Książki
« Odpowiedź #564 dnia: Grudnia 18, 2011, 12:11:53 am »
0
Najlepsza to subiektywne pojęcie  :)
Właśnie wiem, ale tak mniej więcej chcialam się zorientować, co znawcy polecają  ;)  :sorcerer:
Zieloną milę zam z filmu [ wiem, że film i książka to nie to samo ]  :D ale tym razem szukam własnie jakiegoś horroru po którym znów nie będę mogła zasnąć przez dwa tygodnie  :vampire:
Dzięki Zqyx za te tytuły  :) Chociaż jak byłam ostatnio w Empiku, to akurat żadnego z tych nie było  :_:
When I come home late at night
Don't ask me where I've been
Just count your stars I'm home again
 ***
Yesterday's got nothin' for me
Old pictures that I'll always see I ain't got time to reminisce ol

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34682
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3435
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Książki
« Odpowiedź #565 dnia: Grudnia 18, 2011, 12:15:48 am »
0
Dosyć na czasie byłaby chyba Komórka  :D z racji powszechności tego urządzenia w naszym życiu :)
Przy okazji pozdrawiam lubiących smsy  :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Pokerzysta

  • Patience
  • Wiadomości: 20
  • Respect: 0
Odp: Książki
« Odpowiedź #566 dnia: Grudnia 18, 2011, 01:50:51 am »
0
Czytam praktycznie wszystkie biografie zespołów i muzyków rockowych ale tak poza tym, na prawdę z czystym sumieniem polecam Malowanego Człowieka i Pustynna Włócznię Petera V. Bretta. Malowany człowiek - pierwsza książka w moim życiu, którą czytam drugi raz.

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #567 dnia: Grudnia 18, 2011, 09:11:06 am »
0
czy mógłby mi ktoś polecić (ktoś, kto czytał ;))  najlepszą/jedną z lepszych książek Stephena Kinga?

Kinga czytałem kiedyś dużo i każdą z tych książek postaram Ci się tutaj opisać :)

Carrie - jego debiut. Nie można powiedzieć o tej książce nic złego ani nic dobrego. Po prostu jedna z wielu. Z tego co pamiętam to nie jest specjalnie gruba i przeczytałem ją dość szybko

Miasteczko Salem - zdecydowany nr 1 wśród jego książek. Jeśli chcesz się wystraszyć, to ta jest odpowiednia. Pierwsze 150 stron trochę się ciągnie, ale potem akcja przyspiesza niesamowicie. Na prawdę wciągająca. Zdecydowanie polecam :)

Cujo - fajna, ale ani mnie jakoś specjalnie nie wystraszyła ani nie zafascynowała. Do przeczytania, ale nie zapada w pamięć na długo.

Mroczna wieża - zacząłem, ale nie skończyłem. Utwierdziłem się tylko w tym, że nie jestem fanem fantastyki :)

Rok wilkołaka - bardziej przypomina książkę Disneya niż Kinga, tzn. więcej ilustracji niż tekstu. Książka jest króciutka, ma chyba 70 stron. Mógł to napisać trochę lepiej bo pomysł jest świetny, no ale wyszło jak wyszło :)

Misery - w całej książce występuje praktycznie tylko dwójka bohaterów. Nawiedzona kobieta więzi swojego ulubionego pisarza i zaczyna się nad nim znęcać, kiedy ten uśmierca jej ulubiona bohaterkę literacką. Dobry poradnik dla osób którym wpadłby kiedyś w łapy Axl albo Slash i chcieliby im zrobić krzywdę za rozpad GN'R ;)

Stukostrachy - największy syf popełniony przez Kinga. W żadnym wypadku nie bierz tego do rąk. Męczyłem to chyba 4 miesiące, w międzyczasie czytając kilka innych książek, a tego nie dawałem rady mimo szczerych chęci. W końcu skończyłem i żałuję, że straciłem tylko przez to kupę czasu :)

Sklepik z marzeniami - cholernie długa i cholernie monotonna. Cała akcja kręci się wokół jednego schematu i po jakimś czasie jesteś w stanie przewidzieć, co się stanie w kolejnym rozdziale :)

Desperacja - grupa podróżnych utyka w małym opuszczonym miasteczku na pustyni, gdzie do życia zostało powołane jakieś dziwne coś. Dużo punktów wspólnych z Miasteczkiem Salem, ale jako całość książka jest ******. Prawie tak samo beznadziejna jak Stukostrachy. Również szkoda Twojego czasu :)

Blaze - nie jest to typowy King, bardziej powieść sensacyjna. Mimo wszystko bardzo, bardzo fajna. Mi się zajebiście podobała, trochę wzruszająca. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Czytałem jeszcze Buick 8 i Lśnienie, ale w tej drugiej pamiętam tylko zakończenie, a w pierwszej ogólny zarys fabuły. Nie pamiętam już czy się bałem jak to czytałem czy nie, tak więc ciężko coś sensownego na ten temat powiedzieć. Mam nadzieję, że moje opinie okażą się pomocne, daj potem znać na co się zdecydowałaś :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #568 dnia: Grudnia 18, 2011, 10:15:50 am »
0
Zapomniałam, że posiadam na własność "Rok wilkołaka" :P Fajne, choć krótkie.
A co do znawców tematu, słyszałam od takowych, że można się przestraszyć czytając "Cmentarz zwieżąt" czy też "Smętarz dla zwierzaków" (w zależności od tłumaczenia), a może że niesamowicie się kończy? Coś z tych dwóch, ale podobno dobra ;) sama mam zamiar kiedyś po nią sięgnąć.
"Desperacja" czeka, aż się za nią wezmę. I choć podobnie jak Gnatek spotkałam się w internecie z opiniami, że to chłam, to moi przyjaciele, którzy to czytali twierdzili, że jest super. Będę musiała się sama przekonać ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2011, 10:20:19 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34682
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3435
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Książki
« Odpowiedź #569 dnia: Grudnia 18, 2011, 12:41:33 pm »
0
Desperacja - omijać szerokim łukiem :D
Chyba, że jest się zdesperowanym, żeby przeczytać wszystko, co kiedykolwiek wydał King  :P
Sklepik z marzeniami również. :D
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23410
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg