Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 351945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #525 dnia: Września 07, 2011, 08:52:58 pm »
0
Skończyłam "Przypadek Adolfa H." - fantastyczna książka, polecam każdemu! A teraz przede mną wielka przygoda ze "Starciem królów".
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Schalker

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +67
Odp: Książki
« Odpowiedź #526 dnia: Września 08, 2011, 12:26:26 am »
0
Po raz kolejny zagłębiam się w cykl Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu. Człowiek czyta, czyta i nawet nie wie kiedy mu czas tak szybko zlatuje.
Pieprzyć północ, niech żyje południe !

http://oproczmarzenwartomiecjeszczepiwo.blogspot.com/

tortillalibre

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #527 dnia: Września 08, 2011, 08:39:25 am »
0
jest ok, popizgane jak u dicka, fajne są te nowe wydania

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12052
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Książki
« Odpowiedź #528 dnia: Września 08, 2011, 10:50:19 pm »
0
Aktualnie czytam "Spowiedź Fryzjera" o polskiej mafii piłkarskiej. Przypominam, że mam do sprzedania 1 szt. właśnie tej książki - nówka, nieśmigana. Cena do negocjacji :D

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #529 dnia: Września 09, 2011, 10:44:51 am »
0
Czytał ktoś z Was coś Mario Vargasa Llosy? Pomyślałam sobie: "Skoro to noblista to może warto się zainteresować", ale chciałabym wiedzieć kto co poleca lub nie, bo nie chcę się zrażać na wstępie wybierając np. najsłabszą jego książkę bo w końcu każdemu się taka zdarza :P
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2011, 10:48:38 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline insomnia

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Płeć: Kobieta
  • The lost member of Led Zeppelin
  • Respect: +291
    • moja twórczość
Odp: Książki
« Odpowiedź #530 dnia: Września 09, 2011, 10:58:31 am »
0
zaczęłam powieść Orhana Pamuka "Nazywam się Czerwień". mimo moich wcześniejszych niepokoi o treść - jestem oczarowana. dawno żadna książka tak mnie nie zafascynowała.

Offline xSlashx

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Double Talkin' Jive
  • Respect: 0
Odp: Książki
« Odpowiedź #531 dnia: Września 19, 2011, 07:40:18 pm »
0
Century , Ullyses Moore ;DD
Take me down to the paradise city where the grass is green and the girls are pretty. 

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #532 dnia: Września 20, 2011, 11:51:30 pm »
0
A mieliście może przygodę z książką, której za nic w świecie nie polecilibyście drugiej osobie, a przeczytanie jej czy choćby sięgnięcie po nią uważacie za stratę czasu? (nie chodzi mi tu o lektury, a raczej o książki po które sięgnęliście z własnej woli).
Ja za taką książkę uważam "Buszującego w zbożu". W ogóle do mnie nie przemówiła ta historia. Książka cieniutka, a nie mogłam przez nią przebrnąć. Skusiła mnie kultowość jaką obrosła już ta książka. Jednak w miarę czytania okazywało się że nie ma mi nic do zaoferowania, główny bohater jest arogancki i niesympatyczny, a do tego infantylny (wszystkich wokoło nienawidzi i na widok każdego najchętniej by się "zrzygał"), nie przeżywa w Nowym Jorku żadnej fascynującej przygody, a narracja pełna jest zwrotów, których już się nie używa (to akurat wina tego, że chyba powinno się tę książkę wznowić uwspółcześniając tłumaczenie). W książce nie znalazłam żadnej złotej myśli, niczego głębokiego nad czym warto by się zastanowić.
Społeczeństwo amerykańskie zaprawdę dziwne rzeczy określa mianem kultowych....
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Książki
« Odpowiedź #533 dnia: Września 21, 2011, 06:38:21 am »
0
narracja pełna jest zwrotów, których już się nie używa (to akurat wina tego, że chyba powinno się tę książkę wznowić uwspółcześniając tłumaczenie).


 :???: :???: :???:
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Książki
« Odpowiedź #534 dnia: Września 21, 2011, 08:35:01 am »
0
Trylogie Sienkiewicza też powinni uwspółcześnić?

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #535 dnia: Września 21, 2011, 10:09:58 am »
0
Trudno byłoby uwspółcześnić tłumaczenie książki polskiego autora, hm, zazwyczaj nie tłumaczy się z polskiego na polski, a przynajmniej ja się z tym nie spotkałam  :P Sienkiewicz pisał tak jak mówiło się w XVII wieku, a ze sposobem mówienia przedstawionym w "Buszującym..." już więcej się nie spotkałam, nawet we własnym otoczeniu (no ale ja żyje na tym dziwnym Południu :P ). "Mechaniczną pomarańczę" przetłumaczono na polski dwa razy, no ale  Canis się czepia, Canis jest be. Ale wiedziałam, że akurat Ty odezwiesz się pod moim postem  ;) W "Buszującym w zbożu" po prostu denerwowały mnie bez przerwy powtarzane zwroty typu "słowo daję", "bez żartów" itd., które występowały w dość uciążliwym nagromadzeniu. Nie podobała mi się ta książka, no i jakoś wszyscy musimy z tym żyć  :sorcerer:
Naprawdę jestem ciekawa jakich książek nie polecacie.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2011, 12:46:47 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Książki
« Odpowiedź #536 dnia: Września 21, 2011, 11:15:16 am »
0
Co do fatalnych tłumaczeń to na pewno kojarzysz Łazika  :D :P Łunochód niemalże  :P :D
Uwspółcześnianie czegoś w książce czasem ma sens, czasem tego sensu nie ma. Być może spotkałaś się po prostu ze starszym przekładem, w którym nagromadzenie pewnych zwrotów było nadmierne :) Nie wiem, jak często ta książka była tłumaczona na polski, ale być może nowy przekład nie byłby już dla Ciebie tak denerwujący :)
Jeśli chodzi o książki, które mnie wyprowadzały z równowagi - Opowieści o pilocie Pirxie. Lema ogólnie lubiłem, ale tego się po prostu czytać nie dało :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Książki
« Odpowiedź #537 dnia: Września 21, 2011, 11:40:14 am »
0
Skończyłem "Lśnienie" :D Z pewnością styl pisarski Kinga wyróżnia się na tle innych czytanych przeze mnie powieści. Książka dobra dla tych, którzy lubią horrory i opowieści z dreszczykiem ;) Teraz czeka mnie kolejna pozycja pana Kinga więc będę mógł porównać i wyciągnąć już bardziej zdecydowanie wnioski :P Generalnie warto sięgnąć po owe "studium grozy" :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #538 dnia: Września 21, 2011, 12:43:48 pm »
0
Do tego właśnie zmierzałam, Zqyx. Ale szczerze mówiąc nie interesowałam się tym, czy przekład był wznawiany. Po rozczarowaniu książką nie bardzo miałam ochotę się nad tym zastanawiać. A Łazika oczywiście, że kojarzę, ale miałam to szczęście, że dobrzy ludzie polecili mi cudowny przekład Marii Skibniewskiej zanim zabrałam się za "Władcę Pierścieni" i w ten sposób dane mi było poznać Obieżyświata ;)
Z pewnością rozczarowaniem była dla mnie książka "Wyrocznia księżyca" F. Lenoira. Miałam nadzieję na powieść historyczną jaką lubię ze świetnym klimatem XVI - wiecznych Włoch, zamiast tego dostałam prawie 500 stron dyskusji na temat poglądów filozoficznych i religijnych, na które absolutnie nie byłam przygotowana, a których trudno się doszukiwać w innych książkach komercyjnych/rozrywkowych. Z pewnością były to tezy bardzo wartościowe jednak filozofia ma to do siebie, że szybko mnie męczy, choćbym nie wiem jak bardzo chciała się nią zainteresować. Poza tym mam wrażenie, że w tej książce jeśli coś miało się zdarzyć to się zdarzyło i oczywiście obrywał główny bohater. Czułam przesyt. Książa bywa porównywana do "Katedry w Barcelonie". "Katedra..." też jakaś porywająca nie była, ale zdecydowanie milej mi się ją czytało niż "Wyrocznię...".
I jeszcze "Tajemna historia Moskwy" E. Sedii. W zasadzie już nawet nie pamiętam o czym była, wiem tylko, że męczyłam ją dlugo, bo akcja mnie nie wciągała.

Z książek Kinga czytałam tylko "Cujo", ale podobał mi się. Moja przyjaciółka jest jego wielką fanką i w kolejce do czytania u mnie czeka już "Zielona mila" i "Desperacja", choć znam opinie, że King uwielbia partolić zakończenia ;)

Teraz czytam "Rudą Sforę" Mai Lidii Kossakowskiej. Tematyka interesująca, wykorzystanie mitologii jakuckiej, ale mam wrażenie, że dialogi momentami strasznie infantylne i niepotrzebne. Liczę na to, że akcja jeszcze się rozkręci. Na razie bohaterowie idą, sami nie wiedzą gdzie.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2011, 12:45:44 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Książki
« Odpowiedź #539 dnia: Września 21, 2011, 01:39:09 pm »
0
A wiedzą chociaż po co ? :P Bo mam wrażenie, że w niektórych książkach nie wiedzą  :P A książki mają po 600 stron czasem ;) Człowiek czyta, czyta, a na końcu jest takie duże wtf ;) Dlatego dobrze, że poruszyłaś temat książek odradzanych :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23516
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg