Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 352213 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #480 dnia: Lipca 18, 2011, 06:31:20 pm »
0
hehe też widziałam "wodę dla słoni" :P
 film nawet fajny, ale Pattinson "mówiący" po polsku powalał mnie  :D

Jestem już prawie w połowie i muszę przyznać, że sporo się różni od filmu. Są postacie, których w filmie nie było. Nawet sytuacja, w której główny bohater opowiada historię swojego życia jest inna. Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego twórcy filmu to zmienili. Nie mam pojęcia, dlaczego autorzy książki się na to zgadzają. Bo chyba mają coś do powiedzenia? Twórcom "Gry o tron" autor towarzyszył i służył radą, odpowiadał chyba też w pewnym stopniu za casting. I co prawda są różnice między książką a serialem, ale są drobne i akceptowalne. Dowód na to, że jednak się da.

Co do Władcy Pierścieni to się zgodzę, a nawet więcej - pierwsza część filmu jest nawet moim zdaniem lepsza niż książka :P kiedy to czytałam byłam w wieku, w którym dramatycznie nudziły mnie wszelkie rozwlekłe opisy przyrody. Dziś może spojrzałabym na to inaczej, ale mimo wszystko odcisnęło się to na moim odbiorze książki.

Bardzo dobrą adaptacja książki jest też "Lektor". Najpierw obejrzałam film, pół roku później przeczytałam książkę, ale miałam wrażenie, że film i książka zgadzała się słowo w słowo ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

WindOfChange

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #481 dnia: Lipca 19, 2011, 05:14:28 pm »
0
ja własnie skończyłam  i'm Ozzy  - czytaliście?- jest rewelacyjna, uśmiałam sie do łez, great men great book , baaardzo polecammmmmmmmmmmmm :)
czytałam! :D pochłonęłam tę książkę w 2 dni, co się rzadko zdarza przy takiej grubości, jeżeli o mnie chodzi ;p
niedawno skończyłam "Pod ciężarem nieba" - biografię Kurta Cobaina. trochę ciężko napisana, ale jak ktoś chce o Kurcie poczytać, to przebrnie;)
a teraz czytam "Lot nad kukułczym gniazdem", jestem mniej więcej w połowie ale już mogę powiedzieć, że genialna ^^

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #482 dnia: Lipca 19, 2011, 09:57:43 pm »
0
Czytałam "Lot nad kukułczym gniazdem" - bardzo mi się książka podobała - podobała mi się do tego stopnia, że ekranizację uznałam za nieudaną :P wkurzyło mnie, że pominęli niektóre szczegóły i wybryki McMurphy'ego ;) nie przekonuje mnie nawet to, że film dostał 5 Oscarów :P wiem, że to w jakimś stopniu zadaje kłam mojej teorii że nie przeszkadza mi oglądanie filmu po przeczytaniu książki no ale czasami są wyjątki ;) :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2011, 09:59:55 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

WindOfChange

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #483 dnia: Lipca 20, 2011, 01:10:38 pm »
0
ekranizacji nie oglądałam, ale może to zrobię ;) po skończeniu książki oczywiście ;)

Offline duff_wife

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2467
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +22
Odp: Książki
« Odpowiedź #484 dnia: Lipca 24, 2011, 11:59:30 am »
0
Właśnie przeczytałam pierwszą część trylogii Millenium Stiega Larssona "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" i powiem szczerze, że mam mieszane uczucia...

Po tylu pochlebnych opiniach spodziewałam się czegoś lepszego. Owszem książka bardzo dobra, pisana w bardzo przystępny sposób. W opiniach wyczytałam o niespodziewanych, zapierających dech w piersiach zwrotach akcji. Zwroty akcji były, ale czy tak zapierały dech ? Niestety nie, nie porywały w ogóle chociaż nie można było się ich spodziewać. Nagle pojawiały się w taki sposób, że w ogóle nie dziwiły. Poza tym trochę irytowali mnie główni bohaterowie ale raczej zawsze tak mam :D

Ogólnie polecam, miło się czyta : ) Niech każdy sam sobie wyrobi zdanie :)

Offline Diana

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Kobieta
  • A ty tańcz i wino pij, niech cały wiruje świat...
  • Respect: +2
Odp: Książki
« Odpowiedź #485 dnia: Lipca 26, 2011, 08:52:04 pm »
0
Dla miłośników 'Władcy Pierścieni" i klimatów fantasy polecam serię "Zwiadowcy" Johna Flanagana. Przeczytałam dopiero pierwszy tom, ale uważam że opowieść ta ma bardzo fajny klimat, książka jest ciekawa i wciągająca, nie trąci tandetą, mimo że jest napisana bardzo prostym językiem. Fajna sprawa :)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Książki
« Odpowiedź #486 dnia: Lipca 29, 2011, 06:49:54 pm »
0
Ostatnio przeczytałem "Klub Dumas" i "Egzekutora". Co do pierwszej to na jej podstawie (zaznaczmy, że luźnej podstawie) powstał film "Dziewiąte Wrota". Książka jest niesamowita, to opowieść dla wszystkich, którzy kochają książki bo tym właśnie jest ta pozycja. To hołd oddany książce. Historia zagubionych starodruków, tajemnicy, mroku. Tak jak w filmie Polańskiego, tylko że znaczniej więcej wątków i wiele ważnych aspektów zostało niestety w filmie  pominiętych. Na pewno jest to jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem, może nawet najlepsza...Serdecznie polecam i gwarantuje, że się od niej nie oderwiecie ;)

Natomiast co do drugiej - "Egzekutor" - to cienka książka będąca wspomnieniami żołnierza AK, Stefana Dąmbskiego, który należał do Dywersji AK na Rzeszowszczyźnie i wchodził w skład tzw. komórki likwidacyjnej zajmującej się oczywiście fizyczną likwidacją kolaborantów, komunistów, gestapowców itd. Brutalny pamiętnik, pokazujący częstą bestialskość młodych chłopców (autor miał 16 lat), którzy zaczęli się bawić w Boga. Mimo iż w wielu momentach są wątpliwości i niejasności co do podawanych przez niego faktów to jednak pozycja warta przeczytania. Spisana po wielu latach w USA, gdzie wyemigrował Dąmbski po wojnie. W dodatku wspomnienia są niedokończone - autor popełnił samobójstwo..Chyba jednak było to dla niego za dużo, wspomnienia nie dały nigdy o sobie zapomnieć jak sam "Żbik I" zaznacza. Nie mniej mimo tych wszystkich kontrowersji pozycja godna uwagi ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2011, 06:53:59 pm wysłana przez eXtreme »

Offline Kirzen

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Respect: +101
Odp: Książki
« Odpowiedź #487 dnia: Sierpnia 01, 2011, 11:47:12 am »
0
"Potęga Teraźniejszości" Eckharta Tolla - książka, która kompletnie zmieniła mój sposób patrzenia na świat, na własną osobę, na wszystko.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34689
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3438
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Książki
« Odpowiedź #488 dnia: Sierpnia 01, 2011, 03:42:11 pm »
0
Dla miłośników 'Władcy Pierścieni" i klimatów fantasy polecam serię "Zwiadowcy" Johna Flanagana. Przeczytałam dopiero pierwszy tom, ale uważam że opowieść ta ma bardzo fajny klimat, książka jest ciekawa i wciągająca, nie trąci tandetą, mimo że jest napisana bardzo prostym językiem. Fajna sprawa :)

Już kiedyś polecałem, ale nie zaszkodzi znowu :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline muller

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 228
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Książki
« Odpowiedź #489 dnia: Sierpnia 05, 2011, 12:15:38 pm »
0
polska fantastyka "pan lodowego ogrodu". nie napisze więcej bo po co. po prostu polecam ;)
Duff: "Did I say bananas?"
Slash: "Yeah hahaha"
Duff: "I did?? No...!!"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #490 dnia: Sierpnia 09, 2011, 11:58:07 am »
0
Dla miłośników fantastyki splecionej z historią - "Smok Jego Królewskiej Mości" - o wojnach napoleońskich, w których siłę powietrzną stanowiły smoki ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Książki
« Odpowiedź #491 dnia: Sierpnia 12, 2011, 10:37:53 am »
0
Niedawno skończyłem czytać "Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafona. Jednym słowem - niesamowita. Książka, o której myślę do tej pory. Ponadczasowa, pokazująca jak bardzo zmieniają się wartości człowieka a zarazem jak bardzo niezmienione pozostają te, które wyryją się w sercu na zawsze. Krótko - jest to opowieść o chłopcu, który w wieku 10 lat (jest rok 1945) zostaje zabrany przez swojego ojca antykwariusza na tzw. Cmentarz Zapomnianych Książek, gdzie ma wybrać jedną z pozycji i się nią "opiekować" przez całe swoje życie. Są tam książki autorów, którzy nigdy nie zdobyli posłuchu i są najzwyczajniej wymazani z historii. Chłopak wybiera "Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa. I od tej pory chce zdobyć wszystkie jego publikacje, jednak nie jest to łatwe. Ktoś wędruje po całej Barcelonie (gdzie ma miejsce akcja powieści), a nawet i Europie, i pali wszelkie napotkane dzieła Caraxa...Więcej nie zdradzę :P Wydaje mi się, że to najlepsza powieść (zaraz po Ojcu Chrzestnym i Klubie Dumas) jaką dane mi było przeczytać. Naprawdę rzućcie te dziełka fantasy i poświęćcie czas na tę książkę. Zobaczycie jak można zamknąć magię w postaci słów na kartkach papieru. Lećcie do bibliotek lub jak ja do księgarni i łapcie za Cień Wiatru ;)

Książka jest lustrem - widzisz w niej tylko to, co już masz w sobie. Takich perełek jest w tej pozycji więcej ;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #492 dnia: Sierpnia 12, 2011, 05:45:17 pm »
0
Nawet nie wiesz od jak dawna chcę przeczytać tę książkę :P Jednak jak się okazuje nie tylko ja mam na nią chrapkę i do tej pory nie udało mi się jej upolować :P Mimo wszystko "dziełek" fantasy nie rzucę w diabły  :P  8)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1486
Odp: Książki
« Odpowiedź #493 dnia: Sierpnia 12, 2011, 06:19:58 pm »
0
Ja mogę polecić cykl "Cienie pojętych" Adriana Tchaikovsky'ego.

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Książki
« Odpowiedź #494 dnia: Sierpnia 28, 2011, 04:18:16 pm »
0
Świeżo po przeczytaniu "Człowieka w ogniu" A.J. Quinnela. Zdobyłem tę książkę po bardzo trudnych i długich poszukiwaniach w necie bo niełatwo już o tę pozycję. Film z D. Washingtonem z 2004 r. pod tym samym tytułem mnie zszokował. Rewelacyjny. Musiałem zatem sięgnąć po książkę, na motywach której ten film powstał. No i nie zawiodłem się. Pozycja bardzo dobra, z tym, że baaardzo różni się w wielu miejscach od wspomnianego filmu. Nie mniej polecam tym, których film zachwycił tak jak mnie. Obraz dramatu zdegenerowanego najemnika-alkoholika, któremu chęć do życia przywraca mała dziewczynka będąca pod jego ochroną. Niestety owa sielanka szybko się kończy, a głównemu bohaterowi pozostaje nic innego jak dokonanie zemsty...Osobiście polecam zatem zarówno film jak i książkę ;)

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23546
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg