Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 351935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Książki
« Odpowiedź #375 dnia: Września 22, 2009, 02:54:58 pm »
0
Czytał ktos "Krwiopijcy" i "Ssij mała, ssij" Christophera Moore'a. Słyszałem, że dość ciekawe książki, a mam zamiar sobie je kupić  ;)


Uploaded with ImageShack.us

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Książki
« Odpowiedź #376 dnia: Września 22, 2009, 06:16:18 pm »
0
Ja czytałem "Najgłupszego Anioła" i z czystym sumieniem mogę polecić. Jeżeli ktoś lubi surrealistyczne poczucie humoru w Vonnegutowskim stylu to się nie zawiedzie. Sam jak znajdę trochę czasu to przeczytam to o czym wspomniałeś.
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Książki
« Odpowiedź #377 dnia: Października 01, 2009, 11:27:58 am »
0
ulubionej ksiazki nie mam ale sie natknalem dzisiaj na wywiad z gosciem ktorego ksiazke czytalem, zreszta bylem w
Sobiborze, duze wrazenie na mnie zrobila ta historia zawarta w "Z popiołów Sobiboru. Historia Przetrwania"

http://media.wp.pl/kat,1022945,wid,11547771,wiadomosc.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Blatt
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Książki
« Odpowiedź #378 dnia: Października 01, 2009, 05:45:13 pm »
0
Świeżo po lekturze "Podziemnego kręgu" Ch. Palahniuka i normalnie zajebiaszcza książka ;) ..."pióra w dupie nie czynią z ciebie kury" - kocham te jego sentencje :D

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Książki
« Odpowiedź #379 dnia: Października 01, 2009, 06:52:34 pm »
0
O właśnie, polecam jeszcze tomik wierszy Dreia ;)
Polecam jeszcze "Dzienniki" Kurta Cobaina - to nie jest typowa biografia/książka którą od tak się czyta, trzeba się wczuć w te zapiski ;) Wczoraj zacząłem biografie Purpli, a Ryśka prawie kończę - obydwie fajnie napisane.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #380 dnia: Października 22, 2009, 01:23:25 pm »
0
Maja Lidia Kossakowska: "Siewca Wiatru" oraz "Żarna Niebios"  8)

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Książki
« Odpowiedź #381 dnia: Października 22, 2009, 01:47:21 pm »
0
Ja skończyłem "Maska Śmierci"  Cody'ego McFadyena  :) - gorąca polecam dla miłośników mocnych rzeczy.


Uploaded with ImageShack.us

Tiramisu

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #382 dnia: Listopada 11, 2009, 04:14:56 pm »
0
"Bill bohater galaktyki" H. Harrisona to ksiazka, ktora od kilku lat zajmuje pozycje mojej ulubionej. Nie znosze fantastyki, nudzi mnie - ale ta pozycja, mimo fantastycznych realiow akcji, niesie ze soba przeslanie..... Po prostu majstersztyk. "Zlote mysli" zawarte w tresci, ciekawe nazewnictwo zwyklych pojec - te ksiazke czyta sie bardzo szybko, wciaga. Wracam do niej bardzo czesto.
Inne,  piastujace pozycje ukochanej lektury  to powiesci S. Dygata oraz tworczosc T. Borowskiego. Lubie tez czytac mitoogie w tlumaczeniu Parandowskiego. Generalnie czytam wszystko, co jet pod reka, poniewaz lubie wyrabiac wlasna opinie na temat ksiazki.

Offline bizkit

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • nikt/big toy
  • Respect: 0
Odp: Książki
« Odpowiedź #383 dnia: Grudnia 20, 2009, 07:42:50 pm »
0
Teraz ćwiczę instrukcję obsługi:D

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Książki
« Odpowiedź #384 dnia: Grudnia 20, 2009, 08:31:45 pm »
0
Ja za to wspomnę o książce, której bym nie polecił najgorszemu wrogowi. Mianowicie mam na myśli "Za pierwszego sowieta. Polska konspiracja na kresach wschodnich w latach 1939-1941" autorstwa R. Wnuka. Jako, że musiałem przeczytać tę książkę jako lekturę na zaliczenie ćwiczeń z Historii Polski XX w., wyjścia nie miałem. Ale tak ciężkiej dechy jeszcze nigdy nie czytałem, a przeczytałem już dziesiątki książek (głównie dzięki studiom :D ). Niby tylko 380 stron, ale maskara :/ Nie sądziłem, że można napisać coś tak ciężkiego. Oby nigdy więcej czegoś takiego ;)

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Książki
« Odpowiedź #385 dnia: Grudnia 21, 2009, 06:43:08 pm »
0
Ja ostatnio zakochałam się w twórczości Jarosława Grzędowicza... Facet ma tak niesamowitą wyobraźnię, że mnie się to nie mieści w głowie :sorcerer:

Najbardziej urzekł mnie "Pan Lodowego Ogrodu", na dniach zamierzam nabyć 3. część albo całą trylogię - dwie poprzednie części pożyczyłam (i przeczytałam jednym tchem), ale chciałabym mieć te książki na własność, żeby móc do nich wracać... :wub:
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Gregg

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Książki
« Odpowiedź #386 dnia: Grudnia 21, 2009, 09:36:16 pm »
0
Ceniłem kiedyś twórczość zmarłego Roberta Ludlum'a.Pisał książki o tematyce sensacyjnej.''W jednej książce Ludlum'a jest więcej akcjji niż u sześciu autorów powieści sensacyjnych razem wziętych''.
The New York Times.
 :)
 
Lepiej kontrolować swoje błędy niż cudze.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12052
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Książki
« Odpowiedź #387 dnia: Grudnia 21, 2009, 09:44:04 pm »
0
Stanisław Grzesiuk "Boso Ale W Ostrogach" - świetnie opisany klimat przedwojennej Warszawy.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Książki
« Odpowiedź #388 dnia: Grudnia 21, 2009, 10:04:45 pm »
0
Sapkowski - Trylogia Husycka

Urywa głowę :D
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #389 dnia: Grudnia 23, 2009, 09:48:11 pm »
0
Ja za to wspomnę o książce, której bym nie polecił najgorszemu wrogowi. Mianowicie mam na myśli "Za pierwszego sowieta. Polska konspiracja na kresach wschodnich w latach 1939-1941" autorstwa R. Wnuka. Jako, że musiałem przeczytać tę książkę jako lekturę na zaliczenie ćwiczeń z Historii Polski XX w., wyjścia nie miałem. Ale tak ciężkiej dechy jeszcze nigdy nie czytałem, a przeczytałem już dziesiątki książek (głównie dzięki studiom :D ). Niby tylko 380 stron, ale maskara :/ Nie sądziłem, że można napisać coś tak ciężkiego. Oby nigdy więcej czegoś takiego ;)

Proponuję, żebyś przeczytał 'Stukostrachy' Stephena Kinga i wtedy mi powiedział, które jest bardziej ciężke :D . Przez 700 stron zero jakiejkolwiek akcji, a fabuła rozwija się tak ociężale, że głowa mała. Czytałem tą książkę chyba ze 4 miesiące (w między czasie równolegle zdążyłem przeczytać 3 inne :D ) i strasznie żałuje, że w ogóle zaczynałem. Nie dotykajcie tego pod żadnym pozorem.

Od kilku miesięcy czytam cykl książek o detektywie Rebusie i jestem pod wrażeniem :) . Na prawdę bardzo fajnie to wszystko jest zrobione, a fakt, że jestem dosyć mocno związany z Edynburgiem sprawia, że czyta się to jeszcze przyjemniej :) .

I na koniec pytanie - czy jest tutaj może jakiś fan prozy Adama Zalewskiego? Ktoś czytał jego książki?

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23514
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg