Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 351612 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Panna Nikt

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1413
  • Płeć: Kobieta
  • Sekretarka Admina
  • Respect: +52
Odp: Książki
« Odpowiedź #270 dnia: Listopada 12, 2007, 02:18:37 pm »
0
A ja polecę romantyzmem. Ja się ostatnio zachwycam "Dumą i Uprzedzeniem" no i panem Darcy'm.  :wub:

Och, Duma i uprzedzenie  ::) Ogólnie nie lubię romansideł, ale czasem sięgam po takie dzieła. Akurat wczoraj oglądałam film na jej podstawie. Uważam, że książka lepsza. Ale nieważne.
Ach, pan Darcy  :wub:

Cytuj
Musze przeczytać coś jeszcze Austen

Jeśli chcesz coś z tego rejonu (Anglia, XIX wiek) to o ile nie czytałaś zachęcam cię do przeczytania "Dziwnych losów Jane Eyre". Też romansidło i wciąga jak cholera ;) Autorką jest Emily Bronte. Ach, pan Rochester  :wub:

Takie książki nie są zbyt, hm, "korzystne" dla mnie i dla otoczenia. Gdy porównam sobie takiego pana Darcy'ego (albo pana Rochestera albo Retta Butlera z "Przeminęło z wiatrem") do otaczających mnie kolegów... To porównanie nie jest zbyt korzystne dla tych ostatnich ;) Ale to już się bardziej nadaje do wątku "Typy facetów". Więc kończę ;)
"Dziwne losy Jane Eyre" chcę przeczytać , ale w orginale.  No i "Wichrowe wzgórza" mi zostały , Btw. wiedziałaś,że Jane Austen prawdapodobnie nigdy nie była zakochana.
Co do porównywani panów ze świata realnego do pana Darcy'ego to też mi się to zdarza i też nie wychodzi to tym pierwszym na dobre.

A co do rozmowy Patience i Queen of roses to mi osobiście podobał się buszujący w zbożu pomimo, że mam dość dziwne zdanie na temat młodzieńczego buntu.

The nicest girls in rock n' roll world

"And you want three wishes:
One to fly the heavens
One to swim like fishes
And then one you're saving for a rainy day
If your lover ever takes her love away"

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Książki
« Odpowiedź #271 dnia: Listopada 12, 2007, 02:44:50 pm »
0

Jeśli chcesz coś z tego rejonu (Anglia, XIX wiek) to o ile nie czytałaś zachęcam cię do przeczytania "Dziwnych losów Jane Eyre". Też romansidło i wciąga jak cholera ;) Autorką jest Emily Bronte. Ach, pan Rochester  :wub:

ojej, przypomniałaś mi tytuł powieści, która swego czasu mieściła się na liście moich pięciu ulubionych książek... :wub: wiktoriańskie klimaty, niejednokrotnie mroczna atmosfera, wartka akcja, zaskakujący finał fabuły, to wszystko sprawia, że wspomniane powyżej książki tak chętnie są przez nas czytane i nie tracą na swej aktualności ;)

wspomniany przez Was "Buszujący w zbożu" to również powieść, którą śmiało mogę polecić...pamiętam, że bardzo mi się podobała...

a czy wśród Was są jacyś miłośnicy Szekspira ? kocham jego sztuki, a do tej pory nie spotkałam się z nikim, kto "dobrowolnie" sięgałby po jego dzieła... ;)

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Książki
« Odpowiedź #272 dnia: Listopada 12, 2007, 02:49:59 pm »
0
a czy wśród Was są jacyś miłośnicy Szekspira ? kocham jego sztuki, a do tej pory nie spotkałam się z nikim, kto "dobrowolnie" sięgałby po jego dzieła... ;)
uwielbiam, najbardziej chyba Kupca Weneckiego...

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Książki
« Odpowiedź #273 dnia: Listopada 12, 2007, 02:55:01 pm »
0
a czy wśród Was są jacyś miłośnicy Szekspira ? kocham jego sztuki, a do tej pory nie spotkałam się z nikim, kto "dobrowolnie" sięgałby po jego dzieła... ;)
uwielbiam, najbardziej chyba Kupca Weneckiego...
Ahmecie, bratnia duszo Ty moja  :)...myślałam, że czytujesz głównie książki dotyczące wojny, państw totalitarnych i socjalizmu...miłe zaskoczenie :)
akurat Kupca Weneckiego jeszcze nie czytałam, ale polecam chociażby Otello czy Burzę...no i lirykę "Sonety" pana Williama to ukojenie dla duszy  :wub:...

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Książki
« Odpowiedź #274 dnia: Listopada 12, 2007, 02:58:30 pm »
0
a czy wśród Was są jacyś miłośnicy Szekspira ? kocham jego sztuki, a do tej pory nie spotkałam się z nikim, kto "dobrowolnie" sięgałby po jego dzieła... ;)
uwielbiam, najbardziej chyba Kupca Weneckiego...
Ahmecie, bratnia duszo Ty moja  :)...myślałam, że czytujesz głównie książki dotyczące wojny, państw totalitarnych i socjalizmu...miłe zaskoczenie :)
akurat Kupca Weneckiego jeszcze nie czytałam, ale polecam chociażby Otello czy Burzę...no i lirykę "Sonety" pana Williama to ukojenie dla duszy  :wub:...
nie samą wojną i polityką człowiek żyje, ostatnio wogóle nic nie czytam takiego, relaksuje sie Philipem K. Dickiem... polecam Słoneczną Loterie i Teraz Czekaj na Zeszły Rok... a Burza o czym jest?? bo nie kojarze wogóle...

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Książki
« Odpowiedź #275 dnia: Listopada 12, 2007, 03:11:52 pm »
0
Btw. wiedziałaś,że Jane Austen prawdapodobnie nigdy nie była zakochana.

Tu mnie zaskoczyłaś. A taką niesamowitą książkę napisała...

Ja nie lubię "Buszującego w zbożu". Mało co z niej pamiętam, ale wiem, że nie podobała mi się za bardzo.

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Książki
« Odpowiedź #276 dnia: Listopada 12, 2007, 03:19:17 pm »
0
a Burza o czym jest?? bo nie kojarze wogóle...

pewien wygnany władca Mediolanu, którego imienia sobie nie przypomnę znając życie, mieszka na bezludnej wyspie ze swoją córką Mirandą...pewnego razu wywołuje burzę, która doprowadza do rozbicia sie statku, na pokładzie którego są jego wrogowie oraz syn króla Neapolu Ferdynand...plan zemsty by się powiódł, gdyby ów młodzieniec nieoczekiwanie nie zakochał się w córce zdetronizowanego króla ...dokładnie już nie pamiętam szczegółów, ale akcja dramatu jest świetna...dużo baśniowych elementów, jak chociażby w "Snie nocy letniej"  ;)

chyba się dzisiaj zabiorę za "Kupca weneckiego" :)

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Książki
« Odpowiedź #277 dnia: Listopada 12, 2007, 03:20:22 pm »
0
"Lwy Al - Rassanu". Yo  :sorcerer:


Mam ochote na chińskie :P

Offline Panna Nikt

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1413
  • Płeć: Kobieta
  • Sekretarka Admina
  • Respect: +52
Odp: Książki
« Odpowiedź #278 dnia: Listopada 12, 2007, 04:24:27 pm »
0


a czy wśród Was są jacyś miłośnicy Szekspira ? kocham jego sztuki, a do tej pory nie spotkałam się z nikim, kto "dobrowolnie" sięgałby po jego dzieła... ;)


Oj ja też przpeadam za Szakspirem.  Zwłaszcza Hamlet u mnie króluje.

The nicest girls in rock n' roll world

"And you want three wishes:
One to fly the heavens
One to swim like fishes
And then one you're saving for a rainy day
If your lover ever takes her love away"

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Książki
« Odpowiedź #279 dnia: Listopada 12, 2007, 04:42:55 pm »
0
Może jestem za głupi na Szekspira ale bez opracowania nie tknąłem żadnej jego książki...  :blink:


Mam ochote na chińskie :P

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Książki
« Odpowiedź #280 dnia: Listopada 12, 2007, 04:59:04 pm »
0
a Burza o czym jest?? bo nie kojarze wogóle...

pewien wygnany władca Mediolanu, którego imienia sobie nie przypomnę znając życie, mieszka na bezludnej wyspie ze swoją córką Mirandą...pewnego razu wywołuje burzę, która doprowadza do rozbicia sie statku, na pokładzie którego są jego wrogowie oraz syn króla Neapolu Ferdynand...plan zemsty by się powiódł, gdyby ów młodzieniec nieoczekiwanie nie zakochał się w córce zdetronizowanego króla ...dokładnie już nie pamiętam szczegółów, ale akcja dramatu jest świetna...dużo baśniowych elementów, jak chociażby w "Snie nocy letniej"  ;)

chyba się dzisiaj zabiorę za "Kupca weneckiego" :)
zapowiada sie ciekawie, jak tylko skończe czytać o wojnie w Afganistanie (tej aktualnej, dziś zacząłem czytać) to wypożycze :D

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Książki
« Odpowiedź #281 dnia: Listopada 12, 2007, 05:03:13 pm »
0
A ta o wojnie w Afganistanie fajna jest ? Jaki autor ?


Mam ochote na chińskie :P

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Książki
« Odpowiedź #282 dnia: Listopada 12, 2007, 10:26:41 pm »
0
a taka dołączona z Newsweekiem, pewnie nie jakiś wysokich lotów, leżała u mnie długo, wreszcie musze ją przeczytać :D

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Książki
« Odpowiedź #283 dnia: Listopada 13, 2007, 07:20:22 am »
0
Kto wie może fajna będzie  8)
Emma Bull - "Wojna o Dąb"


Mam ochote na chińskie :P

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Książki
« Odpowiedź #284 dnia: Listopada 13, 2007, 08:23:41 am »
0


a czy wśród Was są jacyś miłośnicy Szekspira ? kocham jego sztuki, a do tej pory nie spotkałam się z nikim, kto "dobrowolnie" sięgałby po jego dzieła... ;)


Oj ja też przpeadam za Szakspirem.  Zwłaszcza Hamlet u mnie króluje.

Oui! :) Hamleta czytałem parokrotnie... co raczej się nie zdarza u mnie ;) :D

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23476
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg