Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 357756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #930 dnia: Grudnia 05, 2012, 07:26:23 pm »
0
Mordimer to nie jest typowe fantasy. Bardzo ciekawa seryjka, ale "porządne polskie fantasy" to to nie jest. Przeczytaj Canis parę recenzji, coby się potem nie rozczarować (tylko tematyką, na pewno nie stylem ;)), bo z "Wiedźminem" to wspólne ma to tylko wyraziste postacie.

Jakub W. degenerat, uwielbiam serię :wub: Jeden z nielicznych cykli, gdzie im część nowsza, tym lepsza, zajebiste.

Ale ja się prawie nigdy treścią książki nie rozczarowuje. Przeważnie właśnie chodzi o styl.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline balazianka

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Kobieta
  • my way your way
  • Respect: +36
Odp: Książki
« Odpowiedź #931 dnia: Grudnia 06, 2012, 10:38:50 am »
0
a ja polecam Historyka E. Kostovej- badania  i analiza"legedy" Draculi

Offline Wojtek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1268
  • Respect: +42
Odp: Książki
« Odpowiedź #932 dnia: Grudnia 06, 2012, 07:02:27 pm »
0
Mam Kochani do Was pytanko, idą święta na dodatek dla pracujących fajnie wypadają :) chciałem się zapytać co byście polecili z literatury, która ma Świąteczny klimacik (oprócz Dickensa) :) , nie ukrywam, że mam zamiar z urlopu skorzystać i coś by się fajnego do czytania przydało :)
KULT    [size=3.75pt]No Rose - No Fun (84 ofkorse)
ADAM FUDALI na Prezydenta RP!!!!

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: Książki
« Odpowiedź #933 dnia: Grudnia 18, 2012, 04:24:58 pm »
0
obecnie czytam "Gnój" Kuczoka, ale tak średnio mi to idzie  :P może się rozkręci...
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #934 dnia: Grudnia 18, 2012, 04:30:44 pm »
0
Mam Kochani do Was pytanko, idą święta na dodatek dla pracujących fajnie wypadają :) chciałem się zapytać co byście polecili z literatury, która ma Świąteczny klimacik (oprócz Dickensa) :) , nie ukrywam, że mam zamiar z urlopu skorzystać i coś by się fajnego do czytania przydało :)

Cholercia no nic mi się nie kojarzy, ale może wejdź na lubimyczytac.pl i poszukaj tagu Święta albo Boże Narodzenie. Zresztą jak wygooglujesz to też powinno coś wyskoczyć. Widziałam w bibliotece tom opowiadań polskich autorów o Świętach właśnie, ale nie pomnę tytułu ;)


U mnie aktualnie końcówka "Folwarku zwierzęcego".
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline nzuri

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +26
Odp: Książki
« Odpowiedź #935 dnia: Grudnia 18, 2012, 04:46:03 pm »
0
ja mam już za sobą kilka książek Cobena  :wub: aktualnie czytam "Telefon od Anioła" G. Musso i całkiem ok ;)
I'll never find anyone to replace you, guess I'll have to make it thru, this time, oh this time, without you...

Offline Kirzen

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Respect: +101
Odp: Książki
« Odpowiedź #936 dnia: Grudnia 18, 2012, 11:16:06 pm »
0
Ja aktualnie pochłaniam "Cmentarz w Pradze" Umberto Eco. Świetna książka pokazująca jak naprawdę wygląda zakulisowa sztuka szpiegostwa, zmian politycznych itp, na tle Paryża XIX w. Jedną z najbardziej rozwalających rzeczy w tej książce jest wplecenie mnóstwa przepisów kulinarnych na potrawy, które główny bohater pożera w sposób wręcz zatrważający .Polecam  :)

Offline balazianka

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Kobieta
  • my way your way
  • Respect: +36
Odp: Książki
« Odpowiedź #937 dnia: Grudnia 18, 2012, 11:40:43 pm »
0
zupełnie nie świątecznie, własnie skonczyłam "alchemika " C.J  Sansona , ksiazka ciekawa . Rzezcz dzieje sie w XV wiecznej Anglii za panowania Henryka VIII, krymiał z historią, (grecki ogień ,małostkowe sądy i intryga rodzinna z ciemną tajemnica) " Powieść o tym jak logiczne rozumowanie, dedukcja i inteligencja pomagają z rozwiązaniu najbardziej skomplikowanej intrygi." Czarny charakter do końca jest intrygująca niewiadomą.polecam

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Książki
« Odpowiedź #938 dnia: Grudnia 19, 2012, 11:12:02 am »
0
"Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach". Jestem w trakcie lektury i, jak dla mnie, książka dość nietypowa. Każdy rozdział rozpoczyna się od kilkustronicowej opowieści autora, następnie przeprowadza on wywiad z Page'm. Wiadomo, ta pozycja to zbiór wywiadów z Jimmy'm z okresu 20 lat. Ponadto naprawdę można odczuć jakby to sam Jimmy właśnie opowiadał o sobie, gdy zapomni się, że to jakby forma wywiadu.

Offline bricked

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 421
  • Płeć: Kobieta
  • Fuck. Oops!
  • Respect: +64
Odp: Książki
« Odpowiedź #939 dnia: Grudnia 19, 2012, 02:40:27 pm »
0
TheWlo zaczęłam czytać Światło i cień i masz całkowitą rację, nieźle się zaczyna :wub:

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #940 dnia: Grudnia 27, 2012, 10:29:42 pm »
0
Właśnie kończę czwartą część "Kłamcy" Ćwieka. I mam wrażenie, że autor chciał, żeby ta część była najbardziej "cool", dlatego wciskał wszędzie jakieś przekleństwo. A przekleństwem trzeba umieć rzucić, nie wszędzie pasuje, a użyte (wielokrotnie) nieumiejętnie budzi niesmak i w byciu bardziej "cool" nie pomaga na pewno. Tu nie pomogło. Ale ogólnie nie jest to zła część, choć wolałam, kiedy Loki był bohaterem opowiadań, a nie powieści.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #941 dnia: Grudnia 28, 2012, 11:22:24 am »
+1
R.A Salvatore - Przemiany: Król Orków. Kolejna księga o przygodach Drizzita :wub:
Rozbieżność pomiędzy Polską, a resztą świata +5/7 lat :ph34r:
Trza zamówić w orginale, bo do 40-tki będę czekać na pozostałe tomy...

Offline Hollywood*Rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
  • It's 18 and life to go
  • Respect: +305
Odp: Książki
« Odpowiedź #942 dnia: Grudnia 28, 2012, 06:28:11 pm »
0
Przez Święta zmierzyłam się z kolejną częścią cyklu Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku, a mianowicie 'Festung Breslau'. Kupiłam ją już dość dawno w Biedronce za całe 12 zł, ale jakoś nie mogłam się za nią zabrać. Przeczytałam szybko, ale tylko dlatego, że miałam dużo wolnego czasu. Niespecjalnie porywająca, pierwsze dwie części (Śmierć, Koniec Świata w Breslau) podobały mi się znacznie bardziej. Rozumiem, że jest to czarny kryminał, ale dla mnie Festung było już zbyt mroczne. Co nie zmienia faktu, że wątek kryminalny jest całkiem niezły i chętnie przeczytam w przyszłości pozostałe części cyklu.

W międzyczasie podczytuję pojedyncze opowiadania ze 'Szkieletowej Załogi' Kinga i pogłębiam wiedzę o Śródziemiu dzięki 'Niedokończonym opowieściom' (niech żyją książki i alkohol z Biedronki ;)). A teraz zaczęłam 'Otella'. Szekspir to jeden z nielicznych autorów lektur, którego mogę czytać z własnej nieprzymuszonej woli :) Potem wezmę 'Króla Leara' i 'Burzę'.


Not in this lifetime

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #943 dnia: Grudnia 28, 2012, 06:29:42 pm »
0
Na "Burzę" od dawna mam ochotę :)
I dobrze, że napisałaś o "Śmierci w Breslau", bo od jakiegoś czasu krążę wokół niej w bibliotece ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Marecki

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dopuszczasz myśl że niebo może zbrzydnąć?
  • Respect: +124
Odp: Książki
« Odpowiedź #944 dnia: Stycznia 07, 2013, 08:14:49 am »
0
Ja właśnie skończyłem czytać dosyć przyjemną książkę Jakuba Ćwieka "Chłopcy". Jeśli ktoś chce coś szybkiego i przyjemnego to polecam jak najbardziej! Bardzo klimatyczna i pokręcona, jest to połączenie Sons of Anarchy , The Walking Dead i Piotrusia Pana! Lekka, miła i akurat tak do busa gdy się jedzie do pracy (chociaż trudno później pilnować przystanków) !
Randezvous with Destiny

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 24105
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg