Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 358116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #780 dnia: Sierpnia 09, 2012, 09:13:54 pm »
0
Musiałam na chwilę odłożyć pierwszy tom Goodkinda. Zmęczył mnie jego styl. Jest w nim coś dziecinnego. W dodatku czasem opisuje takie oczywistości, że mam ochotę przybić facepalm. Jakby chciał pomóc mi w wyobrażeniu sobie sytuacji, a przecież naprawdę nie musi ;) Niektóre sytuacje wynikają same z siebie i nie trzeba o nich pisać. Wiem, bo sama piszę. No chyba, że to ja źle robię :P
Tak czy inaczej na razie przerwa od Goodkinda. Bo jeśli ponad tydzień czyta się 120 stron to znaczy, że naprawdę coś jest nie tak. Sorry, Zqyx, jeszcze do tego wrócę.
Aktualnie czytam "Rebekę" Daphne du Maurier. Książka z początków  minionego wieku, sprzed II WŚ, podobno klasyka, z elementami grozy ;) Wspominał o niej King w "Worku kości", ale miałam chrapkę na nią od dawna.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

vegtcia

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #781 dnia: Sierpnia 09, 2012, 09:28:31 pm »
0
Ja czytałam niedawno "Lśnienie" Stephena Kinga i "Brakujący Element" Joy Fielding. Aktualnie nic nie czytam, nie ma na to czasu niestety ;)

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #782 dnia: Sierpnia 09, 2012, 10:11:03 pm »
0
Ostatnio na tapecie: "Grzbiet Świata" i "Sługa Reliktu" zostały napoczęte. Jednakże ostatnia wizyta w Empiku położyła im "kres". "Wayne mściciel z Gotham" - powieść o BW i zagmatwanej historii jego rodziny.

Offline dustnbones

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +35
Odp: Książki
« Odpowiedź #783 dnia: Sierpnia 09, 2012, 11:27:27 pm »
0
Ostatnio znowu powróciłam do Kinga, tym razem czytam "Komórkę" i "Stukostrachy", poluje na "To" ale oczywiście w mojej kochanej bibliotece nigdy nic nie ma, aktualnie nawet Harrego Pottera, a tak mam ochotę zacząć już czytać siostrze!   :_: :angry:

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: Książki
« Odpowiedź #784 dnia: Sierpnia 10, 2012, 03:21:12 pm »
0
"Zielona Mila" jest świetna! Przeczytałam całą, bo miałam do matury z ustnego polaka. I nie żałuję, o niebo lepsza niż film.
Ale do czytania muszę mieć chęci. Nie powiem, że nie lubię czytać, bo lubię. Ale czytam dosyć rzadko, bo zazwyczaj mam coś innego do roboty.
Teraz leży mi na biurku "Buszujący w zbożu". Polecano mi tę książkę, ale po przeczytaniu 19 - nastu rozdziałów przestała mi się podobać, bo jest monotonna... Nie wiem czy ją skończę.
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline dustnbones

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +35
Odp: Książki
« Odpowiedź #785 dnia: Sierpnia 10, 2012, 05:58:50 pm »
0
Czytałam "Buszującego w zbożu" rok temu i powiem szczerze, że mnie nie zachwycił. Dopiero jak przeczytałam i minęło trochę czasu doceniłam tą książkę, muszę w najbliższym czasie znowu się za nią zabrać. W każdym razie - polecam :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #786 dnia: Sierpnia 10, 2012, 06:44:17 pm »
0
Ja już kiedyś o "Buszującym..." pisałam ;) Niestety nie spodobał mi się :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Książki
« Odpowiedź #787 dnia: Sierpnia 10, 2012, 07:28:38 pm »
0
Jeśli Zielona Mila Ci się podobała, to sobie daruj Buszującego w zbożu, bo z pewnością Ci się nie spodoba.

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: Książki
« Odpowiedź #788 dnia: Sierpnia 10, 2012, 09:07:41 pm »
0
Ja  " Buszującego w zbożu " przeczytałam bardzo szybko , podobała mi się książka bardzo :)

Offline MissRose

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 641
  • Płeć: Kobieta
  • I don't like being stuck in the crowd...
  • Respect: +427
Odp: Książki
« Odpowiedź #789 dnia: Sierpnia 10, 2012, 10:29:00 pm »
0
Obecnie u mnie na tapecie Sprzedawca Broni Hugh Lauriego, bardzo mi się podoba jego styl pisania, dużo ironii i niewymuszonego humoru :)



Remember in this game we call life
That no one said it's fair

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Książki
« Odpowiedź #790 dnia: Sierpnia 14, 2012, 10:21:43 am »
0
http://allegro.pl/listing/user.php/run?p=1&us_id=1714066

Sprzedam książki, m.in. Władcę Pierścieni. Zapraszam!

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Książki
« Odpowiedź #791 dnia: Sierpnia 14, 2012, 11:23:36 pm »
0
Obecnie u mnie na tapecie Sprzedawca Broni Hugh Lauriego, bardzo mi się podoba jego styl pisania, dużo ironii i niewymuszonego humoru :)
Dopiero co się za niego zabrałem, ale myślę, że mogę potwierdzić :)

Poza tym ostatnio mnie nie było, stąd pora na małe podsumowanko ostatnich lektur.

"Niewinny" - wreszcie całkiem dobra książka od Cobena, a myślałem, że już się do niego nie przekonam.
"Miasto ślepców" Jose Saramago - poniekąd powtórka z "Dżumy" Camusa, niby dobra, ale nie znalazłem w niej nic nowego.
"Nieprzyjemność w klubie Bellona" Dorothy Sayers - niektórzy twierdzą, że to dobry kryminał, ale dla mnie baaaardzo przewidywalny.
"Adwokat" Michaella Connelly'ego - no cóż, dziwne to sądownictwo w USA, jeśli wierzyć autorowi to ma mało wspólnego z pojęciem sprawiedliwości, ale może właśnie to spowodowało, że choć w treści nie ma nic nadzwyczajnego, to nie mogłem się oderwać.
"Maigret zastawia sidła" Georgesa Simenona - to nie ten typ kryminału, który lubię. Czyta się dobrze, bo książka króciutka a i styl w porządku, autor stara się przedstawiać portret psychologiczny bohaterów, a przynajmniej jednego, ale odbiera mi moją zabawę - nie mogę próbować sam dojść do rozwiązania kto co i dlaczego, ale z przyczyn technicznych prawdopodobnie autor dostanie kiedyś ode mnie jeszcze jedną szansę :P
Patafiaństwo się szerzy...

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #792 dnia: Sierpnia 14, 2012, 11:36:02 pm »
0
A u mnie aktualnie "Igrzyska śmierci", jak wszyscy to wszyscy ;) Bohaterka wydaje mi się być nieco irytująca, ale książka napisana przyjemnym stylem, nie męczę jej a pochłaniam, więc jestem na tak :)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

WindOfChange

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #793 dnia: Sierpnia 14, 2012, 11:39:17 pm »
0
ja od prawie dwóch miesięcy toczę żmudną walkę z "Dallas '63" Kinga. przeczytałam już więcej niż mniej:P, ale zaczyna mnie już nieco nudzić... czytał ktoś to może? jeśli tak, to proszę o radę - przerwać i wziąć się za coś lepszego, czy jednak warto doczytać do końca? ;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #794 dnia: Sierpnia 14, 2012, 11:46:36 pm »
0
Nawet nie mów, że nudna, bo u mnie jest następna w kolejce, a sprawa zabójstwa Kennedy'ego nieco mnie fascynuje ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 24131
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg