Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 353118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #735 dnia: Czerwca 17, 2012, 10:54:26 pm »
0
U mnie nigdy nie było takiego problemu. Zresztą ja kocham biblioteki jak wariatka, potrafię tam spędzić na grzebaniu ze cztery godziny jak nic ;) A odkąd otworzyli nową "Galerię Książki", w lipcu będzie rok, to długo było tak, że odwiedzałam ją dwa razy w tygodniu. Teraz niestety czasu mniej.
Zresztą z książkami to jest tak że zapach też się liczy :lol: a uwielbiam zapach zarówno starej jak i nowej książki. Ta staruszka, którą trudno trzymać w rękach, bo się rozpada, ma swój niesamowity urok.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Książki
« Odpowiedź #736 dnia: Czerwca 17, 2012, 11:06:22 pm »
0
Ja z bibliotekami mam inny problem: przedwczoraj doszło do mnie pocztą "wezwanie ostateczne", zapomniałem o książce wypożyczonej w październiku... zresztą chyba jeszcze nie zdarzyło mi się oddać książki na czas, dlatego preferuję pożyczenie od znajomych lub kupno nowej.
Patafiaństwo się szerzy...

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #737 dnia: Czerwca 17, 2012, 11:41:16 pm »
0
Kupno książki to w obecnych czasach spory luksus. Dla bidnego studenta, którym wciąż jestem nawet książka w antykwariacie jest czasami za droga ;) jakoś przecież przeżyć trzeba. A z bibliotek korzystam od podstawówki. Wsiąknęłam chyba.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

WindOfChange

  • Gość
Odp: Książki
« Odpowiedź #738 dnia: Czerwca 18, 2012, 03:22:42 pm »
0
Zresztą z książkami to jest tak że zapach też się liczy :lol: a uwielbiam zapach zarówno starej jak i nowej książki. Ta staruszka, którą trudno trzymać w rękach, bo się rozpada, ma swój niesamowity urok.
nie tylko ty... :P

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Książki
« Odpowiedź #739 dnia: Czerwca 18, 2012, 03:33:58 pm »
0
Ja z bibliotekami mam inny problem: przedwczoraj doszło do mnie pocztą "wezwanie ostateczne", zapomniałem o książce wypożyczonej w październiku... zresztą chyba jeszcze nie zdarzyło mi się oddać książki na czas, dlatego preferuję pożyczenie od znajomych lub kupno nowej.

Do mnie przyszła informacja, że odzyskaniem ode mnie pożyczonej książki zajmie się firma windykacyjna :D Co ciekawe, spóźniłem się tylko o miesiąc, więc szybko działają. A kary i tak naszło mi śmiesznie miało, bo 6 złotych, podczas gdy w regulaminie biblioteki jest napisane, że karę nalicza się w systemie: jeden dzień zwłoki = 1 zł kary, więc spodziewałem się wydatku w granicach powyżej 30 zł.
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Alien

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +12
Odp: Książki
« Odpowiedź #740 dnia: Czerwca 18, 2012, 04:00:53 pm »
0
Cytuj
Ja z bibliotekami mam inny problem: przedwczoraj doszło do mnie pocztą "wezwanie ostateczne", zapomniałem o książce wypożyczonej w październiku... zresztą chyba jeszcze nie zdarzyło mi się oddać książki na czas, dlatego preferuję pożyczenie od znajomych lub kupno nowej.

Też mam z tym problem ;) I moja genialna szkolna biblioteka- czynna niby w każdy dzień poza środą, ale trafienie na czas kiedy jest otwarta graniczy z cudem

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #741 dnia: Czerwca 18, 2012, 07:54:29 pm »
0
Ja z bibliotekami mam inny problem: przedwczoraj doszło do mnie pocztą "wezwanie ostateczne", zapomniałem o książce wypożyczonej w październiku... zresztą chyba jeszcze nie zdarzyło mi się oddać książki na czas, dlatego preferuję pożyczenie od znajomych lub kupno nowej.


Do mnie przyszła informacja, że odzyskaniem ode mnie pożyczonej książki zajmie się firma windykacyjna :D Co ciekawe, spóźniłem się tylko o miesiąc, więc szybko działają. A kary i tak naszło mi śmiesznie miało, bo 6 złotych, podczas gdy w regulaminie biblioteki jest napisane, że karę nalicza się w systemie: jeden dzień zwłoki = 1 zł kary, więc spodziewałem się wydatku w granicach powyżej 30 zł.


Dziwne, ja z moją biblioteką nigdy nie miałam takich problemów nawet jeśli przetrzymałam książkę pół roku. Proszą, żeby prolongować, ale jakoś tak nie zawsze jest po drodze. A oni w sumie nie ścigają. Raz tylko, dawno temu miałam problem, bo ktoś wypożyczył na moją kartę (czy też pomyliła się bibliotekarka) jakieś trzy książki i wzywali do zwrócenia. Wtedy trzeba było wyjaśniać, że ja ich nie mam. Ale jakoś wyjaśnić się udało.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2012, 10:53:24 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Książki
« Odpowiedź #742 dnia: Czerwca 18, 2012, 10:16:17 pm »
0
Czytam:



Bardzo fajne.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline Kirzen

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Respect: +101
Odp: Książki
« Odpowiedź #743 dnia: Czerwca 18, 2012, 11:21:30 pm »
0
Obecnie czytam:

- "Gra o Tron" - po fenomenalnym (chyba najlepszym w historii) serialu postanowiłem przeczytać wszystkie wydane dotychczas tomy  :)
- "Miłość w czasach zarazy" Marqueza - polowałem na "Sto lat samotności", ale w bibliotece nie mieli więc bez wahania wziąłem inny tytuł tego autora.

Offline bozenkamalutka3

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
  • Kocham Gunsów w starym i nowym składzie
  • Respect: +34
Odp: Książki
« Odpowiedź #744 dnia: Czerwca 22, 2012, 06:59:17 pm »
0
Książki Grzesiuka i Czarkowskiego z ich autentycznych przeżyć - czyta się w oka mngnieniu.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #745 dnia: Czerwca 22, 2012, 08:23:16 pm »
0
U mnie "Czarodzicielstwo" Pratchetta, ale skupić się strasznie nie mogę, tak jakby przejadł mi się już ten Pratchett, choć to dopiero piąta jego książka w moich rękach. Może sobie za krótką przerwę zrobiłam między kolejnymi Pratchettami? Miesiąc to za mało? Dziwne :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Alien

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +12
Odp: Książki
« Odpowiedź #746 dnia: Czerwca 22, 2012, 08:35:12 pm »
0
Ze względu na całkowity brak lekcji w szkole przeczytałem "Amazonię" Jamesa Rollinsa- całkiem niezła książka przygodowa. I kończę Wieżę Jaskółki Sapkowskiego. Mimo faktu, że czytałem ją wielokrotnie dalej mi się cholernie podoba

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12058
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2212
    • As Koncertowy
Odp: Książki
« Odpowiedź #747 dnia: Czerwca 22, 2012, 08:56:39 pm »
0
Książki Grzesiuka

Polać tej Pani. "Boso Ale W Ostrogach" to biblia każdego Warszawiaka i zbiór zasad moralnych coraz rzadziej spotykanych w skomercjalizowanym społeczeństwie. Książka wybitna.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #748 dnia: Czerwca 22, 2012, 09:12:03 pm »
0
Sapkowskiego

Mistrz mój największy ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Rocket.Queen

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +152
Odp: Książki
« Odpowiedź #749 dnia: Czerwca 22, 2012, 10:06:30 pm »
0
Aktualnie jestem w trakcie Lasu Cieni Jean'a - Christophe Grange.
Szału nie ma, ale można sięgnąć, jeżeli szuka się "lekkiej lektury"  ;)

Gdyby udało się otworzyć drzwi percepcji, wszystko ukazałoby się człowiekowi takim, jakim jest – nieskończonym.

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23640
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg