Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 358141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1245 dnia: Sierpnia 29, 2013, 10:42:36 pm »
0
Ja właśnie czytam autobiografię Marlona Brando i jest zupełnie tak samo - co akapit to ciekawostka :D
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Książki
« Odpowiedź #1246 dnia: Września 02, 2013, 11:25:36 am »
0
Niedawno zakończyłem "Sołdat" N. Nikulina. Świetny obraz wojny widzianej oczami szeregowego żołnierza Armii Czerwonej. Wszystkie wypaczenia, idiotyzmy i bestialstwo dowódców oraz kolegów z frontu wyłożone czarno na białym. Dla miłośników pamiętników okresu II WŚ pozycja obowiązkowa :)
Dziś natomiast z żalem, że koniec powieści jest coraz bliższy, skończyłem "Nieprawe Łoże" M. Wolskiego. Powieść osadzona w realiach narodzin Polskiej Partii Robotniczej i okresu PRL. Znakomite pisarstwo i mistrzowskie pomysły na akcję przekonały mnie, że czas na kontynuację - "Noblistę". Na samą myśl już się jaram :D

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Książki
« Odpowiedź #1247 dnia: Września 11, 2013, 04:18:31 pm »
0
Jestem po I tomie "Gry o tron". Powiem tak - opinie nie są przesadzone, naprawdę świetnie się ją czytało, mimo że obejrzałem serial ;)

A teraz mniej entuzjastycznie - ja wiem, że dziennikarstwo nie stoi w Polsce na wysokim poziomie, ale myślałem że dziennikarzem muzycznym jest pasjonat muzyki, który ma zdolności dziennikarskie... Jestem właśnie po lekturze biografii QOTSA "Pieśni dla głuchych" autorstwa 2 polskich dziennikarzy. W życiu chyba nie czytałem tak kiepskiego tekstu. Nie dość, że autorzy próbują udowodnić, że oni wiedzą lepiej co się działo w zespole niż sam zespół, to jeszcze wrzucają bezsensowne anegdoty i próbują niepotrzebnym infem zapełnić strony (już na pierwszej stronie przytoczenie definicji pustyni mnie rozwaliło). A poza tym tekst jest bardzo niespójny, gimnazjalista by to lepiej napisał. Monika Richardson powinna z autorami przybić piątkę. Porażka, aż wstyd że Kagra dopuściła to do sprzedaży :facepalm:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1248 dnia: Września 11, 2013, 08:10:17 pm »
0
Cytuj
wiedzą lepiej co się działo w zespole niż sam zespół
Wszędzie się na takich mądrali natykam :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4409
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2467
Odp: Książki
« Odpowiedź #1249 dnia: Września 12, 2013, 05:25:49 pm »
0
Canis, znamy tych samych ludzi?  :>
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1250 dnia: Września 12, 2013, 08:31:36 pm »
0
Niewykluczone ;)

A żeby nie offtopować, czytam właśnie "Miasteczko Salem" Kinga i mam tego pecha, że na wszystkie "najstraszniejsze" momenty trafiam w ciągu dnia, więc nie czuje tego niepokoju, który mi towarzyszył przy lekturze "Tego", (wtedy akurat to co "najgorsze" zaskakiwało mnie nocą ;) ). Ale cieszę się, że Wujek Stefcio wykorzystał powszechnie znane motywy o [spoiler] wampirach, jak np. zapraszanie ich do domu itd. i przynajmniej nie błyszczą w slońcu :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Książki
« Odpowiedź #1251 dnia: Września 12, 2013, 09:52:56 pm »
0
Dawno nic tu nie pisałem, bo i nic szczególnie porywającego nie czytałem, ale sytuacja uległa zmianie. Jakiś czas temu skończyłem "Paragraf 22" Hellera. Nie będę się nad rozwodził nad treścią, bo to taka powieść, o której (prawie) każdy słyszał. Powiem krótko: absolutna rewelacja. Jeśli ktoś nie zna, polecam nadrobić, bo naprawdę warto.
Patafiaństwo się szerzy...

Offline sylvik

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +196
Odp: Książki
« Odpowiedź #1252 dnia: Września 12, 2013, 10:09:12 pm »
0
Ja mam wielki sentyment do Miasteczka Salem, bo to był chyba pierwszy horrorek Kinga jaki przeczytałam i obejrzałam. Musiałam czytać o odpowiedniej porze, bo przez jakiś czas bałam się spoglądać w okno  :rolleyes:

Offline shayene

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +227
Odp: Książki
« Odpowiedź #1253 dnia: Września 12, 2013, 10:13:06 pm »
0
Kończę właśnie "Cmętarz zwieżąt" Stephena Kinga. No cóż... nic dodać, nic ująć, może i to nie jego najlepsza książka, ale również bardzo przypadła mi do gustu. I następnie zabieram się za "Misery" tego samego autora :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1254 dnia: Września 12, 2013, 11:27:59 pm »
0
Po wielu (choć z drugiej strony niewielu :P ) przeczytanych książkach Kinga dalej uważam, że (wg mnie, żeby nie było wątpliwości) "Cmętarz..." jest najlepszy. Po prostu żadna następna książka Kinga, którą czytałam aż tak mnie nie emocjonowała. Kiedy robiłam przerwę w czytaniu, czułam się jak na głodzie i na chwilę musiałam do niej wrócić. No po prostu niesamowite uczucie :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Respect: +264
Odp: Książki
« Odpowiedź #1255 dnia: Września 14, 2013, 07:58:00 am »
0
Siemka,

sprzedaje super ksiazke po super cenie : Led Zeppelin - kiedy giganci chodzili po ziemi

http://allegro.pl/led-zeppelin-kiedy-giganci-chodzili-po-ziemi-i3548879663.html
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline michalg

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 246
  • Płeć: Mężczyzna
  • Shadowplayer
  • Respect: +123
Odp: Książki
« Odpowiedź #1256 dnia: Września 14, 2013, 11:42:39 am »
0
Moje ulubione:

S.King "Łowca snów" - pierwsza powieść Kinga jaką przeczytałem (wcześniej Rok Wilkołaka, ale to była przystawka) i czytałem z zapartym tchem, od tych 9 lat przeczytałem mnóstwo innych Kinga ale żadna jej nie przebiła.

S.King "Mroczna wieża" w tym roku w końcu skończyłem cykl, ale żeby się w pełni cieszyć lekturą, musiałem szybko przeczytać raz jeszcze tomy 1-3. Ogólnie ciężkie w lekturze były tylko Wilki z Calla i Roland.

G.K. Chesteron "Człowiek który był czwartkiem"

C.S. Lewis "Opowieści z Narnii" (zwłaszcza trzeci tom) i "Podział ostateczny"

Jakub Małecki "Błędy"

Ogólnie tych autorów zamierzam przeczytać wszystko co się ukazało.

T. Jansson "Muminki" :D nie pamiętam już która część mi się najbardziej podobała, a katorgą było dla mnie "Tatuś Muminka i morze"
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2013, 11:44:59 am wysłana przez michalg »

Offline Duffinka

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1153
  • Płeć: Kobieta
  • I'm just a dreamer - I dream my life away
  • Respect: +477
Odp: Książki
« Odpowiedź #1257 dnia: Września 14, 2013, 12:08:10 pm »
0
Też się wzięłam za Miasteczko Salem i powiem, że wciąga... strasznie... najchętniej nie robiłabym nic tylko czytała póki nie skończę. Z Pana Stefana na okres jesienno-zimowy, kiedy to mam więcej czasu na czytanie, mam w planach "Joyland", "Bastion" i "Cmętarz...", a może coś jeszcze da radę poza kilkoma innymi książkami, za które w końcu muszę się wziąć.

 W ostatnim czasie przeczytałam pierwszą moją książkę Jo Nesbo "Człowiek Nietoperz" - nie jest zła, też wciąga, chociaż myślałam, że to będzie coś lepszego. Przeczytałam też "Klątwę rock and rolla...". Ani mnie nie zawiodła, ani nie porwała. Jest dużo zdjęć, podstawowe informacje jednak trochę napisana jest  ogólnikowo, tak jakoś "na sucho" (nie wiem czy to dobre określenie, ale to pierwsze co przyszło mi do głowy).
"Byli jak gang upadłych aniołów, którzy zstąpili na Ziemię by wskrzesić rock'n'rolla"
"Muzyka jest jedyną zmysłową przy­jem­nością poz­ba­wioną zna­mion grzechu. "

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Książki
« Odpowiedź #1258 dnia: Września 14, 2013, 01:22:43 pm »
0
Dzisiaj policzyłam, że przeczytalam póki co 11 książek Kinga i doszłam do wniosku, że w każdej którą przeczytałam głównymi bohaterami byli mężczyźni. Kobiety stanowiły tylko tło lub postaci drugoplanowe ;) "Carrie" jeszcze nie czytałam, ale podejrzewam, że jest wyjątkiem. Jeszcze gdzieś kobieta jest głównym charakterem?
Ja rozumiem, że Wujciowi Stefciowi łatwiej pisać z męskiej perspektywy ;) (mnie w sumie też cholera wie czemu :P )
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline kala

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Kobieta
  • Fiction
  • Respect: +42
Odp: Książki
« Odpowiedź #1259 dnia: Września 14, 2013, 06:50:48 pm »
0
Jest jeszcze "Rose Madder" ;) W sumie można podciągnąć pod to jeszcze "Cujo" i "Misery", no i kilka opowiadań :P

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 24133
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg