Autor Wątek: Książki  (Przeczytany 358318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Książki
« Odpowiedź #120 dnia: Października 25, 2006, 02:09:56 pm »
0
Ja na jakieś pół roku mam dosyć tematyki filozoficznej :mellow:  pamiętam że jak wracałam do domu po obronie, to całą drogę sobie myślałam co najpierw przeczytam. Jakie to było fajne uczucie, że wreszcie mogę czytać to, co lubię a nie to co muszę i że mogę sie delektować tą książką, analizować pół godziny jedną stronę, a nie czytać ją szybko, żeby zdążyć przeczytać jeszcze inne. Teraz nadrabiam zaległości. Przez trzy tygodnie przeczytałam chyba ze 6 książek :D

Offline Panna Nikt

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1413
  • Płeć: Kobieta
  • Sekretarka Admina
  • Respect: +52
Odp: Książki
« Odpowiedź #121 dnia: Października 25, 2006, 09:26:16 pm »
0
Ja ostatnio osiadłam na wierszach Jacka Podsiadły..genialne

The nicest girls in rock n' roll world

"And you want three wishes:
One to fly the heavens
One to swim like fishes
And then one you're saving for a rainy day
If your lover ever takes her love away"

Offline bizkit

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • nikt/big toy
  • Respect: 0
Odp: Książki
« Odpowiedź #122 dnia: Października 25, 2006, 09:36:00 pm »
0
Cytuj
A tak w ogóle to muszę się czymś pochwalić. Niedługo spełni się jedno z moich marzeń. Zawsze chciałam pracować w bibliotece...i od listopada będę  B)   B)  setki książek i JA, achhhhh będzie cudownie  :rolleyes:
Oczywiście, fajna sprawa - kontakt z książkami, ale obawiam sie, że w pracy sie nie naczytasz. Będą Ci tyłek zawracać, dziesiątki, setki czytelników dziennie i lipa.
A czytać w domu to równie dobrze można chodząc do biblioteki raz na tydzień.

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Książki
« Odpowiedź #123 dnia: Października 26, 2006, 10:24:08 am »
0
Korzyść jest taka, że będę miała więcej czasu, żeby wyłowić te ciekawsze książki :] Zazwyczaj jak idę do biblioteki, to nie po jakąś konkretną, tylko szukam czegoś na miejscu, a wiadomo że nie mogę tam spędzić połowy dnia szukając. Więc jak będę tam codziennie, to na pewno w moje rączki wpadnie coś, czego nie znalazłabym jako zwykły czytelnik. I jeszcze jedno, nie zamierzam czytać w pracy. Ja się tak cieszę, bo po prostu lubię klimat jaki jest w bibliotece, zapach starych książek itp. :)

Offline bizkit

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • nikt/big toy
  • Respect: 0
Odp: Książki
« Odpowiedź #124 dnia: Października 26, 2006, 02:12:52 pm »
0
Też lubię zapach książek i klimat bibliotek, ale jak wpadam, to zajmuje mi jakieś 3 minuty wybranie książek.

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Książki
« Odpowiedź #125 dnia: Października 26, 2006, 03:28:27 pm »
0
Cytuj
Też lubię zapach książek i klimat bibliotek, ale jak wpadam, to zajmuje mi jakieś 3 minuty wybranie książek.
bo wiesz czego szukasz :) ja niestety nie

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Książki
« Odpowiedź #126 dnia: Października 26, 2006, 06:38:07 pm »
0
Ja jak jestem w bibliotece to najczęściej gadam z panią bibliotekarką (całkiem fajna :D ) a nie szukam książek :)


Mam ochote na chińskie :P

Offline gunska

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1500
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1
Odp: Książki
« Odpowiedź #127 dnia: Października 26, 2006, 08:35:14 pm »
0
Ja to do biblioteki rzadko chodzę , z racji tego że zawsze jak tam jestem to sobie siarsko narobię :P
A wracając do tematu o książkach to ostatnio przypadł mi do gustu utwór pt : " Sklepy Cynamonowe" , ta książka jest tak głupia że aż fajna :D
 
Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz...

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Książki
« Odpowiedź #128 dnia: Października 26, 2006, 08:47:32 pm »
0
Cytuj
ostatnio przypadł mi do gustu utwór pt : " Sklepy Cynamonowe" , ta książka jest tak głupia że aż fajna :D
A ja nigdy nie mogłam tego skończyć. Pamietam, że pierwszy raz zaczęłam czytać tę książkę jako dziecko i duużo starsza koleżanka powiedziała mi: nie czytaj tego i Malowanego ptaka Kosińskiego, bo będziesz żałować. Wtedy byłam zdeterminowana do tego, żeby te Sklepy cynamonowe przeczytać, ale jakoś mi nie szło. Wróciłam do nich na I roku studiów, ale znowu odłożyłam. Przeczytałam za to Malowanego ptaka i rzeczywiście nie było warto. Miała rację.

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Książki
« Odpowiedź #129 dnia: Października 26, 2006, 10:08:01 pm »
0
Cytuj
Cytuj
Też lubię zapach książek i klimat bibliotek, ale jak wpadam, to zajmuje mi jakieś 3 minuty wybranie książek.
bo wiesz czego szukasz :) ja niestety nie
ja mam tak samo... wchodzę i szukam, czasami zdarza mi się po kilka godzin... czysta przyjemnośc :D

Offline psycholcia

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 347
  • Płeć: Kobieta
  • Idealnie, doskonale
  • Respect: 0
Odp: Książki
« Odpowiedź #130 dnia: Października 26, 2006, 10:20:19 pm »
0
Cytuj
Cytuj
Cytuj
Też lubię zapach książek i klimat bibliotek, ale jak wpadam, to zajmuje mi jakieś 3 minuty wybranie książek.
bo wiesz czego szukasz :) ja niestety nie
ja mam tak samo... wchodzę i szukam, czasami zdarza mi się po kilka godzin... czysta przyjemnośc :D
mi troche zajmuje zanim cos dla siebie znajde i z bibliotekarką pogadam (zakrecona kobieta)...kurcze dawno juz nie bylam w bibliotece pora sie wybrac :)



" Sklepy Cynamonowe" - nigdy nie skończylam  
"Czasami z ludźmi nie warto dyskutować, nie warto im tłumaczyć, jedyne co warto, to zostawić ich i odejść"

Offline hex

  • Zasłużeni
  • Right Next Door To Hell
  • *****
  • Wiadomości: 261
  • Respect: 0
Odp: Książki
« Odpowiedź #131 dnia: Października 27, 2006, 12:01:55 am »
0
Ja czytam od jakiegoś czasu "Ucieczkę od wolności" Erich Fromm'a

bardzo ciekawa...i nic wiecej...niech was ciekawość męczy

Offline Panna Nikt

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1413
  • Płeć: Kobieta
  • Sekretarka Admina
  • Respect: +52
Odp: Książki
« Odpowiedź #132 dnia: Października 27, 2006, 04:47:38 pm »
0
Przyłączam się do wypowiadzi, też kocham klimat bibliotek choć teraz nie za bardzo mam czas je odwiedzać :(  

The nicest girls in rock n' roll world

"And you want three wishes:
One to fly the heavens
One to swim like fishes
And then one you're saving for a rainy day
If your lover ever takes her love away"

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Książki
« Odpowiedź #133 dnia: Października 27, 2006, 05:57:11 pm »
0
Cytuj
Ja czytam od jakiegoś czasu "Ucieczkę od wolności" Erich Fromm'a

bardzo ciekawa...i nic wiecej...niech was ciekawość męczy
Ja to miałam jako lekturę na Etyce i wcale mnie nie zaciekawiła. Ani ta, ani inne o tej tematyce. Fromm nie był etykiem, ale ta książka porusza problematykę etyczną. Nie lubię takich książek, bo wszystkie są jednakowe. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby jakiś etyk napisał coś, czego zwykły szary człowieczek nie wiedziałby a priori. Każdy z nas ma własną hierarchię wartości, ale jest świadom równiez tej obowiązującej w społeczności, w której przyszło mu żyć. Może ten zwykły szary obywatel nie umie w tak wspaniałych słowach mówić o kontrowersjach i trudnych wyborach jak etycy, ale bazując jedynie na własnych doświadczeniach zachowuje trzeźwość umysłu i własne poglądy. Książki etyczne robią człowiekowi wodę z mózgu i nie wiem jak Wy, ale ja próbuję trzymać się od nich z daleka.

Offline Viper

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Książki
« Odpowiedź #134 dnia: Października 28, 2006, 05:09:13 pm »
0
Wczoraj przeczytałem "Zbrodnie i kare" Dostojewskiego i musze przyznać, że mnie zaciekawiło (mimo, że lektura)


Mam ochote na chińskie :P

 

fTOP 5 (Plagiaty, zapożyczenia, inspiracje, cytaty w muzyce)

Zaczęty przez guest211

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 24140
Ostatnia wiadomość Maja 14, 2014, 02:24:58 pm
wysłana przez Tymeg