Autor Wątek: Transseksualizm  (Przeczytany 13836 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 18, 2013, 11:52:04 am »
+2
Nie rozumiem po co przywoływać temat pedofilii w temacie o trans... W przypadku pedofilii pokrzywdzone jest dziecko!

Historia chyba niektórych naprawdę niczego nie nauczyła. Już kiedyś był taki jeden, który twierdził, że pewien naród nie jest równy z innymi...
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +971
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 18, 2013, 01:16:44 pm »
+3
Osoby bezpłodne też nie są na równi z osobami zdrowymi? :)
Ja wyznaję zasadę, że jeżeli osoba nie działa na niczyją szkodę (homoseksualizm, czy nawet transseksualizm) to w niczym mi nie przeszkadza i traktuję tę osobę tak samo jak każdą.

Osoby homoseksualne i transseksualne mi też zupełnie nie przeszkadzają - niech sobie będą. Ale propagowanie takich zachowań i czynienie z nich czegoś normalnego przeszkadza i jest szkodliwe. To Rodzina jest podstawową komórką społeczeństwa i to jej należą się przywileje. Państwo, naród potrzebuje rodziny by istnieć - bez rodziny żadne państwo nie przetrwa, bez gejów owszem. A Rodziny bezpłodne zawsze można leczyć przecież.

a transseksualizm jest dla mnie jakimś przejawem słabości obecnego społeczeństwa.. Przez kilka tysięcy lat ludzie nie mieli problemu z określaniem własnej płci, a nagle pojawia się takie zjawisko jako pewien skutek relatywizmu moralnego w obecnym świecie. Tak ja to widzę
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2013, 01:30:13 pm wysłana przez Grzon »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3758
  • Respect: +949
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 18, 2013, 01:57:45 pm »
0
A Rodziny bezpłodne zawsze można leczyć przecież.
Chyba jednak nie zawsze, aczkolwiek zdecydowana większość par hetero seksualnych może mieć dzieci, tak więc i tak jest to wystarczający argument, żeby pary hetero seksualne miały przywileje, oczywiście pod warunkiem, że te przywileje nie przynoszą więcej szkód niż korzyści (a akurat w tym przypadku nie mam zdania)

Offline Lamai_Ferdinand

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 814
  • Płeć: Kobieta
  • Other girls are just postmix lemonade
  • Respect: +390
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 18, 2013, 02:16:42 pm »
+1
Osoby bezpłodne też nie są na równi z osobami zdrowymi? :)
Ja wyznaję zasadę, że jeżeli osoba nie działa na niczyją szkodę (homoseksualizm, czy nawet transseksualizm) to w niczym mi nie przeszkadza i traktuję tę osobę tak samo jak każdą.

Osoby homoseksualne i transseksualne mi też zupełnie nie przeszkadzają - niech sobie będą. Ale propagowanie takich zachowań i czynienie z nich czegoś normalnego przeszkadza i jest szkodliwe. To Rodzina jest podstawową komórką społeczeństwa i to jej należą się przywileje. Państwo, naród potrzebuje rodziny by istnieć - bez rodziny żadne państwo nie przetrwa, bez gejów owszem. A Rodziny bezpłodne zawsze można leczyć przecież.

a transseksualizm jest dla mnie jakimś przejawem słabości obecnego społeczeństwa.. Przez kilka tysięcy lat ludzie nie mieli problemu z określaniem własnej płci, a nagle pojawia się takie zjawisko jako pewien skutek relatywizmu moralnego w obecnym świecie. Tak ja to widzę

To, że o czymś kiedyś się nie mówiło głośno, nie znaczy, że tego nie było. W dzisiejszym czasach ludzie chcą mówić o tym co myślą i czują. Mają do tego pełne prawo. Kiedyś było inaczej. Inne obyczaje, inne czasy- nie wszystko uchodziło, nie o wszystkim wypadało mówić.   

Offline Bananan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Respect: +354
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 18, 2013, 05:08:18 pm »
0
Nie rozumiem po co przywoływać temat pedofilii w temacie o trans... W przypadku pedofilii pokrzywdzone jest dziecko!

Historia chyba niektórych naprawdę niczego nie nauczyła. Już kiedyś był taki jeden, który twierdził, że pewien naród nie jest równy z innymi...

Nawiązałem do pedofilii tylko z jednego powodu, którym jest nieodpowiedzialne wspieranie działań partii które mają na celu wprowadzanie Homoseksualizmu do świata dziennego, ludzi chorych którzy mają takie same prawa do dzieci jak pary heteroseksualne. Dziś zezwolą na małżeństwa homoseksualne a za 10lat na pedofilię, jak wspominałem kilka postów wyżej Kanadyjczycy uważają to za Orientację Co dla mnie jako konserwatywnego obywatela jest chore.
Jeżeli ktoś ma skłonności do osoby o takiej samej płci, nie mam do niego żadnych pretensji ale gdy słyszę w TV że w książkach dla przedszkolaków mają zamieścić rysunki par homo, to po prostu coś we mnie gotuje.

Historia lubi się powtarzać, za kilkadziesiąt lat doczekamy się kolejnej wojny w Europie, nie ze względu na transeksualizm ale na obecną "wielką wolność i równość dla wszystkich"
Zmiana płci dla chorych lub dwu-płciowych osób jest ważna, ale celowe i zgodne z prawem zmienianie płci jest po prosty nie dorzeczne i wiąże się to nie tylko z zmianą narządów ale i całego umysłu człowieka.
Według mnie hasła o Homofobi, transseksualizmowi i innych tego typu sprawach są tylko i wyłącznie zasłanianiem oczu ludziom od spraw państwowych.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 18, 2013, 05:44:25 pm »
+1
nieodpowiedzialne wspieranie działań partii które mają na celu wprowadzanie Homoseksualizmu do świata dziennego,
Czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że homoseksualizm to nie wybór, tylko człowiek po prostu ma takie preferencje? Tak jak my patrzymy na dziewczyny, tak inny facet może patrzeć na drugiego faceta.
ludzi chorych którzy mają takie same prawa do dzieci jak pary heteroseksualne. Dziś zezwolą na małżeństwa homoseksualne a za 10lat na pedofilię
Jeżeli zabronią wypowiadać się na tematy o których nie ma się pojęcia - od razu Cię wsadzą :) Homoseksualizm nie jest chorobą i powtarzam po raz kolejny - ani homoseksualiści ani transseksualiści nie szkodą nikomu, a pedofilia - tak! To tak jakbym ja powiedział, że konserwatyści to ludzie chorzy i przywołałbym przykład pedofilii...
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 18, 2013, 06:55:21 pm »
+3
nieodpowiedzialne wspieranie działań partii które mają na celu wprowadzanie Homoseksualizmu do świata dziennego,
Czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że homoseksualizm to nie wybór, tylko człowiek po prostu ma takie preferencje? Tak jak my patrzymy na dziewczyny, tak inny facet może patrzeć na drugiego faceta.
Parady równości, "tęczowe książki", związki partnerskie, walka o adopcję dzieci - to wszystko czyni mnie bardziej nietolerancyjnym, niz w rzeczywistości jestem.  Czy ja chodzę po ulicy z penisem na wierzchu, krzycząc "patrzcie, jaki fajny, żądam tolerancji dla ludzi, chcących machać penisami na ulicy!"? Nie. Więc dlaczego geje tak usilnie wymachują swoimi różnymi rzeczami przed moimi oczami? Czy nie mogą sobie w spokoju zyć ze swoim partnerem, muszą lecieć na paradę, domagać się z definicji nienależnych im praw, żądać tolerancji, choć sami do nietolerancji prowokują. Geja, który mieszka ze swoim partnerem, z niczym się nie obnosi, nie wpycha mi przed oczy obrazków, których nie chcę oglądać, zaakceptuję bez najmniejszego problemu. Geja przebranego za papugę, całującego się ostentacyjnie z drugim facetem na paradzie równości, może na oczach dzieci, najchętniej posadziłbym na 48.

A blizej tematu - "w dupach się poprzewracało" rzeczywiście doskonale oddaje, o co tu chodzi. Jeśli dziecko ma decydować o tym, jakiej chce być płci, nie licząc się z konsekwencjami decyzji, to ja nie mam pytań. Jakaś totalna abstrakcja, kabaret, 20 lat temu swietnie by to pasowało do Monty Pythona.

Geoff Fuckin' Tate!


Offline Erin60262

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 238
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +124
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #37 dnia: Marca 18, 2013, 06:59:27 pm »
+1
Chwila - zaczynacie mieszać homoseksualizm z trans. Skoro już określać ostatnie 3 poruszone kwestie w kategoriach "normalności" to: 1)homo 2)trans 3)pedofilia. To jest oczywiście bezsensowne zestawienie trzech różnych pojęć.  

Jeśli chodzi o homoseksualistów- jestem w pełni tolerancyjna, znam takie osoby, nie widzę żadnych odchyłów, (chociaż CC ma trochę racji, ale to chyba nie w tym wątku), natomiast w temacie transseksualizmu jestem dość konserwatywna  - w końcu, jeśli to nie problem zdrowotny (np. obojnactwo), zmiana płci staje się nieuzasadnioną ingerencją w naturę i chyba nie do końca rozumiem słowa mężczyzny "bo ja się czuję kobietą" (i kobiety odwrotne).

Offline Bananan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Respect: +354
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #38 dnia: Marca 18, 2013, 07:19:25 pm »
+2
A czy w temacie nie można poruszyć innego wątku o podobnym znaczeniu , skoro w innym nikt nie dyskutuje?

Czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że homoseksualizm to nie wybór, tylko człowiek po prostu ma takie preferencje? Tak jak my patrzymy na dziewczyny, tak inny facet może patrzeć na drugiego faceta.
Rozumiem ale obnoszenie się ze swoją orientacją, jest
Jeżeli zabronią wypowiadać się na tematy o których nie ma się pojęcia - od razu Cię wsadzą :) Homoseksualizm nie jest chorobą i powtarzam po raz kolejny - ani homoseksualiści ani transseksualiści nie szkodą nikomu, a pedofilia - tak! To tak jakbym ja powiedział, że konserwatyści to ludzie chorzy i przywołałbym przykład pedofilii...
A czy muszę być profesorem z przedmiotów ścisłych żeby móc dyskutować na temat podstawowych zagadnień?
Wiesz dlaczego homoseksualizm jest uważany w większości za zaburzenie albo chorobę? Ewolucja stworzyła ludzi do rozmarzania w taki jak obecnie, skoro homoseksualizm nie pozwala na powiększenie rodziny to jak może być postrzegany na równi z parami damsko-męskimi? W dodatku wszelkiego rodzaju parady są idiotyczne. jaki one mają cel? uświadomienie ludziom że istnieje taka frakcja osób niosących słowo wolności i uszanowanie jednocześnie nie szanując innych?
Nie mam nic do par homoseksualnych którzy nie wiwatują swojej orientacji i nie próbują ludziom wmówić że to normalne.

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #39 dnia: Marca 18, 2013, 07:55:16 pm »
0
Cytuj
A czy w temacie nie można poruszyć innego
wątku o podobnym znaczeniu , skoro w
innym nikt nie dyskutuje?
Zacznij dyskusje w tym innym watku :)

Offline Bzyk

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Respect: +51
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #40 dnia: Marca 18, 2013, 08:13:18 pm »
0
Jeżeli zabronią wypowiadać się na tematy o których nie ma się pojęcia - od razu Cię wsadzą Smiley Homoseksualizm nie jest chorobą i powtarzam po raz kolejny - ani homoseksualiści ani transseksualiści nie szkodą nikomu, a pedofilia - tak! To tak jakbym ja powiedział, że konserwatyści to ludzie chorzy i przywołałbym przykład pedofilii...
Tak, ale homoseksualizm kiedyś był wpisany na listę zaburzeń psychicznych  :kwiatek:
Ja jestem zdania;
 ( homo):
Nie mogę nic im zarzucić lecz reklamowanie tych preferencji przez media jest dla mnie straszne...
(trans); Zmienianie natury jest przez ludzką ingerencje jest chore.

Nie mam nic do par homoseksualnych którzy nie wiwatują swojej orientacji i nie próbują ludziom wmówić że to normalne.

Tu też się zgadzam w 100%.

Ps. Wejście w ten temat konserwatystów jest dziwne, moim zdaniem  :ph34r:.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2013, 08:18:40 pm wysłana przez Bzyk »

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #41 dnia: Marca 18, 2013, 08:57:20 pm »
+1
nieodpowiedzialne wspieranie działań partii które mają na celu wprowadzanie Homoseksualizmu do świata dziennego,
Czy Ty naprawdę nie rozumiesz, że homoseksualizm to nie wybór, tylko człowiek po prostu ma takie preferencje? Tak jak my patrzymy na dziewczyny, tak inny facet może patrzeć na drugiego faceta.
Parady równości, "tęczowe książki", związki partnerskie, walka o adopcję dzieci - to wszystko czyni mnie bardziej nietolerancyjnym, niz w rzeczywistości jestem.  Czy ja chodzę po ulicy z penisem na wierzchu, krzycząc "patrzcie, jaki fajny, żądam tolerancji dla ludzi, chcących machać penisami na ulicy!"? Nie. Więc dlaczego geje tak usilnie wymachują swoimi różnymi rzeczami przed moimi oczami? Czy nie mogą sobie w spokoju zyć ze swoim partnerem, muszą lecieć na paradę, domagać się z definicji nienależnych im praw, żądać tolerancji, choć sami do nietolerancji prowokują. Geja, który mieszka ze swoim partnerem, z niczym się nie obnosi, nie wpycha mi przed oczy obrazków, których nie chcę oglądać, zaakceptuję bez najmniejszego problemu. Geja przebranego za papugę, całującego się ostentacyjnie z drugim facetem na paradzie równości, może na oczach dzieci, najchętniej posadziłbym na 48.

A blizej tematu - "w dupach się poprzewracało" rzeczywiście doskonale oddaje, o co tu chodzi. Jeśli dziecko ma decydować o tym, jakiej chce być płci, nie licząc się z konsekwencjami decyzji, to ja nie mam pytań. Jakaś totalna abstrakcja, kabaret, 20 lat temu swietnie by to pasowało do Monty Pythona.



Coś w tym jest. W mediach mamy obecnie "lekki" przesyt kwestii homoseksualizmu. Osobiście przyjaźnie się z conajmniej kilkoma osobami orientacji homoseksualnej (obojga płci) i coraz częściej odnosze wrażenie, że homoseksualiści w mediach, a ci w realnym życiu to dwie odrębne grupy, które zachowują się zupełnie inaczej. Nie widze problemu ze związkami partnerskimi, z małżeństwem też nie bardzo. Dzieci to odrębna kwestia, w której nie jestem na tyle kompetentny żeby w miare swobonie sie wypowiadać (vide ewentualny wpływ orientacji rodziców, sytuacji z tym związanych na rozwój dziecka).
Nie do przyjęcia jest dla mnie natomiast retoryka pt. "śmiesz nas krytykować? HOMOFOB!". Jeżeli na podstawie ustaw o zgromadzeniach można zakazać jakiejś manifestacji, to trzeba sie liczyć z tym, że np. czasem parada gejów nie bedzie mogła przejść ulicami danego miasta - taki urok demokracji i nie ma się tu co spinać i szastać nalepkami z napisem "homofob".

Offline Bananan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Respect: +354
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #42 dnia: Marca 18, 2013, 09:17:05 pm »
0
Przeglądałem jeden z serwisów i natknąłem się na taki artykuł, jeżeli tak bronisz wolności, co ty na to?
http://www.wprost.pl/ar/392258/USA-chlopiec-w-wieku-dwoch-lat-zdecydowal-ze-bedzie-dziewczynka/
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2013, 09:26:57 pm wysłana przez Bananan »

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #43 dnia: Marca 18, 2013, 09:49:40 pm »
0
Przeczytaj sobie 5 zdanie mojego posta.

Offline Bananan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Respect: +354
Odp: Transseksualizm
« Odpowiedź #44 dnia: Marca 18, 2013, 09:52:42 pm »
0
mikus666, zgadzam się z tobą, pisałem to do Meximax'a. Wracając do tematu, jak dwu letnie dziecko może decydować o zmianie płci?
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2013, 09:54:21 pm wysłana przez Bananan »