Autor Wątek: Tatuaże/Piercing  (Przeczytany 287362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollywood*Rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
  • It's 18 and life to go
  • Respect: +305
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #780 dnia: Października 03, 2012, 06:39:08 pm »
+2
Ciężko się nie zgodzić z pomponem. Społeczeństwo tak to widzi, nie czarujmy się. Jednak przychylam się też do zdania Soyi, że trzeba iść na przód i 'oswajać' ludzi z osobami, które decydują się na różne modyfikacje. Moja przyjaciółka ma tunele, z 15 kolczyków i cały czas dziara sobie coś nowego. Chce studiować coś z pedagogiką. Z jednej strony pukam jej się w głowę i mówię, że w życiu tu nie znajdzie pracy, a ludzie będą wiecznie patrzeć na nią bykiem. Z drugiej po prostu nie mogę się nadziwić jak dzieci do niej lgną i wszystkie ją uwielbiają. Znając ją, bez obaw powierzyłabym jej pod opiekę moje własne dzieci. Nie pozwoliłaby się im bawić żyletkami itp. Serio, nie można tak uogólniać, bo to jest krzywdzące.

Tak swoją drogą.. jeśli to nie jest odpowiednie miejsce to przenieście, ale tak mi się skojarzyło z dyskusją:
Matthias Isecke-Vogelsang, 59 lat. Od 35 lat jest nauczycielem, od 2 lat dyrektorem szkoły. Żonka od 30 lat ta sama, dorosłe 'normalne' dzieci.

Dr Harold Shipman, zwany Doktorem Śmierć. Seryjny morderca, który zabił największą liczbę ofiar w historii. Zastrzykiem z morfiny pozbawił życia co najmniej 215 osób. A nie wygląda..

Jest jeszcze więcej takich porównań, ale chyba wiecie już o co mi chodzi.


Not in this lifetime

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #781 dnia: Października 03, 2012, 07:34:40 pm »
+2
Każdy kiedyś dojrzewa.. Niektórzy prędzej, niektórzy później.

Chodzi o to, żebyście nie żałowali swoich decyzji ;) Ja nosiłem kiedyś kolczyki w łukach brwiowych. Do dziś mam blizny. Podejrzewam, że po tych w wardze też zostaną dziurki, zresztą i tak wiele osób jak nie mam ich założonych domyśla się, że noszę takie coś, bo ślady są widoczne.

Tatuaże i kolczyki są dla ludzi. Tak samo jak narkotyki.
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #782 dnia: Października 03, 2012, 08:16:49 pm »
+1
Cytuj
Wole rodzica z tatuażami niż jakiegoś alkoholika.
ale czemu popadasz w skrajności i podważasz moje argumenty dodatkowymi ludzkimi przymiotami?!
Nie dyskutujemy w tym temacie o rasizmie, alkoholikach, mordercach, faszystach, wegetarianach tylko o młodych ludziach, którzy kalecząc (ozdabiając) swoje ciała zazwyczaj w sposób nieodwracalny, nie zdają sobie sprawy co będą robić za 10, 20 .. lat (zresztą jak każdy z nas). Patrzą na to jak fajnie im teraz z tym, czyli bardzo krótkowzrocznie.
To jest cały sens moich poprzednich wypowiedzi.
Zgadzam się w 100% z Pyrą. Wszystko jest dla ludzi, ale dla tych z głową. Zresztą jak sam pisałem wcześniej też mam tatuaż.
Hollywood*Rose - bardzo fajny przykład. Zwróć jednak uwagę, że Pan ma jedynie odwracalnie kolorową głowę.
Jakby wyglądał jak zombie boy nie zatrudniliby go nawet jako sprzątaczki w tej szkole.

Offline Hollywood*Rose

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
  • It's 18 and life to go
  • Respect: +305
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #783 dnia: Października 03, 2012, 08:50:55 pm »
0
Ale wcale tego procesu nie odwraca. To już może świadczyć o tym, że ta tolerancja postępuje. Niby mała rzecz, ale jutro może ktoś powie 'zatrudnimy tego faceta z tatuażem, skoro był już zafarbowany na fioletowo-zielono pan..'.
Dalej nie popieram działania w stylu: dziarajmy się, kolczykujmy i dziurawmy, bo jesteśmy young, wild and free. Ale nie wszyscy robią to z takich błahych powodów, więc trzeba robić coś na rzecz postępu w akceptacji takich osób. No a nawet jeśli ktoś był taki głupi w wieku lat parunastu to nie znaczy, że dalej taki jest, więc może zasługuje na szansę.


Not in this lifetime

Offline Soya

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • Płeć: Kobieta
  • Let it be!
  • Respect: +14
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #784 dnia: Października 04, 2012, 06:44:34 pm »
0
Cytuj
Wole rodzica z tatuażami niż jakiegoś alkoholika.
ale czemu popadasz w skrajności i podważasz moje argumenty dodatkowymi ludzkimi przymiotami?!

Właśnie to Ty popadasz w skrajności  pisząc, wszyscy będą żałować ;)
Poznań pozdrawia

http://www.pustamiska.pl/

Offline ganzes3

  • Patience
  • Wiadomości: 19
  • Respect: +1
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #785 dnia: Października 06, 2012, 12:45:43 am »
0
tak sobie czytam ,pewnie nie wszystko doczytalem do konca ...co napisaliscie .....ale sam jestem nauczucielem mam 5 tatoo na sobie( zdjecia na poprzednich stronach) powiedzmy w miejscach niewidocznych w szkole ....dla mnie luz rozumiem ,popieram  .....ale jedno ale istnieje ....akurat teraz chodze na pewien kurs dla nauczycieli w WOM Czestochowa  i wierzcie mi siedza takie stare pierdoly i sa nie do przekonania !...jak ktos ma tatoo ,pije piwko ,ma dlugie hery to co najmniej jest to wcielenie Nergala albo i samego szatana ...niestety wciaz pokutuje stara mentalnosc wiec jeszcze dlugo trzeba bedzie uwazac na pewne rzezczy ,chcac patrzec w przyszlosc.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #786 dnia: Października 06, 2012, 09:48:16 am »
+2
Ale jeśli w końcu nie zaczniemy tego zmieniać to to się nie zmieni jeszcze długi, długi czas. Ktoś musi zacząć i być odważnym. Tak mi się wydaje. Bo jak nie weźmiemy sprawy w swoje ręce, (jak bardzo idealistycznie by to nie brzmiało) to co z tego, że narzekamy na stare pierdoły, skoro siedząc bezczynnie godzimy się na taki stan rzeczy.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #787 dnia: Października 06, 2012, 11:07:48 am »
+1
wg mnie istnieje tak mała granica w subtelności tatuowania i ozdabiania, że ja się bardzo cieszę z dzisiejszego stanu rzeczy.
Nie chciałbym niczego zmieniać, nie chciałbym aby za parę lat mój syn brał przykład z nauczyciela, który miałby np.
tunele, kolorowe włosy, tatuaże na szyi itd. Osoba taka mogłaby nie być do końca brana za poważną, za kogoś komu można zaufać, a dystans między uczniem a nauczycielem całkowicie by się zatarł.
Granica ta ciągle by się przesuwała, a my byśmy pozwalali na coraz większe dziwactwa w "upiększaniu" i odróżnianiu się.
Chcesz się odróżnić- droga wolna, nikt Cie za to nie zamknie, ale też nie możesz liczyć na wyrozumiałość tych, którym się to może najzwyczajniej nie podobać.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2012, 11:10:45 am wysłana przez pompon »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #788 dnia: Października 06, 2012, 11:24:31 am »
0
Nie no, jasne, ale nie wiadomo czy za tę parę lat ozdobienie ciała i branie przykładu z nauczyciela nie będzie czymś zupełnie naturalnym i na porządku dziennym. Nie możemy stwierdzić na pewno, że taki stan rzeczy jaki mamy teraz przerwa najbliższe parę, parędziesiąt lat.

Kwestia zatarcia granicy między uczniem a nauczycielem to też temat na dyskusję. Sama miałam nauczycielkę w liceum, która była niewiele starsza od nas, pozwalała nam mówić sobie po imieniu i byliśmy na "cześć", (jeśli dyrektor nie widział :P ), a mimo wszystko nie zaszkodziło to jej autorytetowi. Podejrzewam, że sprawa podobnie by się miała gdyby owa nauczycielka była osobą z tatuażami, kolczykami, tunelami i kolorowym włosiem. Tylko musi umieć wzbudzić autorytet swoim zachowaniem, postępowaniem i poglądami.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2012, 11:26:05 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Soya

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • Płeć: Kobieta
  • Let it be!
  • Respect: +14
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #789 dnia: Października 06, 2012, 05:35:59 pm »
0
popieram, też miałam taką nauczycielkę i była ona najlepszą nauczycielką od polskiego jaką miałam wszystko świetnie wytłumaczyła, ale nie spodobała się dyrektorowi bo był starą pierdołą właśnie i wolał mieć kogoś "z doświadczeniem" niż kogoś kto potrafi nauczyć i nie przynudza  :facepalm:

poza tym bez urazy, ale pompon nie pojmuję Cię z jednej strony tak cichutko mówisz, że spoko niech się świat posuwa do przodu a z drugiej krzyczysz że żadnych tatuaży bo jeszcze przypadkiem dziecko się "zarazi" i też będzie chciało tatuaż. Matko, no jak będzie chciało to będzie chciało...jak tak chcesz bronić to zabierz telewizor, prasę ogólnie media...nie da się :)

Idźmy i głośmy! :D modyfikacje to nie żadne dziwactwo! :D
Poznań pozdrawia

http://www.pustamiska.pl/

Offline pompon

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +313
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #790 dnia: Października 07, 2012, 09:52:49 am »
0
Można iść do przodu i się nie oszpecać jednocześnie.
Raz jeszcze powtarzam, bo może nie doczytałaś.
Chcesz tatuaż, tunel, inny ozdobnik w widocznym miejscu? nie ma problemu.
Nie wiń jednak później ludzi, że mogą Cię nie akceptować, przyjąć do pracy, ponieważ może to im się po prostu to nie podobać. To Ty chciałaś świadomie wyróżnić się z tłumu.

Offline sweetcali

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +351
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #791 dnia: Października 16, 2012, 06:28:57 pm »
0
Czy ktoś z Was korzystał z tego studia tatuaży w Rybniku?
http://artline-tattoo.com/galeria.php


Uploaded with [URL=http

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #792 dnia: Listopada 04, 2012, 09:27:01 pm »
+1

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #793 dnia: Listopada 04, 2012, 10:11:07 pm »
0
Canis robi rekonesans, więc zapyta: dużo zabuliłeś? :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline janina

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2670
  • Płeć: Kobieta
  • catcher in the rye....
  • Respect: +1005
Odp: Tatuaże/Piercing
« Odpowiedź #794 dnia: Listopada 05, 2012, 10:29:46 am »
0
Fajny tatuaż  :) , też ciekawa jestem ceny  ;)