Autor Wątek: Subkultury  (Przeczytany 23197 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ella

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1943
  • Płeć: Kobieta
  • Nadworna Galernica
  • Respect: 0
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 25, 2007, 04:41:23 pm »
0
Cytat: mawier link
Nasze życie to były głównie konceryt i picie.Niby było fajnie-ciągłe imprezy,wszystko miało się w pupie,ale na dłuższą metę tak się nie da.
[/quote



Pewnie tak, i ci co mieli wiecej rozumu odchodziłi, ci co zostałi i nie mogli sie odbic, to mieli problem..... :angry:
Ale picie i bycie na koncertach to w różnych subkulturach jest na topie, i pewnie tylko to , więc nie różni się między sobą niczym -----to tylko otoczka,inny strój, inny wizerunek, inna muzyka a reszta ----------to samo!
Kiedys widziałam film dokum. o zyciu dziewczyn w tym srodowisku-------fakty autentyczne,działo sie to w Anglii----.Mozna powiedziec , że ogladałam to ze zgrozą w oczach, to nie było udawane , to działo sie na prawdę...........i było straszne :ph34r:

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 25, 2007, 06:38:07 pm »
0
Eee, a dlaczego w pierwszym poście wymienione są tylko te subkultury związane z muzyką? A czemu nie ma nic o kibicach czy skinheadach?

Znam dwóch reprezentantów tej drugiej i uważam ich za wartościowych ludzi. Jednak ja zaliczam się do tych pierwszych. Nie myślcie, że jestem jakimś pustym dresem stojącym pod klatką z browarem. Na codzień raczej nie łazę w kibicowskich ciuchach, chociaż czasem w jakiś chłodniejszy dzień założę legijną bluzę. Wśród moich znajomych są ludzie z różnych warst społecznych, z którymi na codzień nie umiałbym się porozumieć. Ale w dniu meczu, na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem, w barze pod Trasą Łazienkowską szeroko cieszą nam się gęby, kiedy możemy się spotkać po ciężkim tygodniu szkoły czy pracy. I to jest w tej kulturze piękne :)

Offline Patience

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Kobieta
  • sex,drugs&rock n' roll
  • Respect: +1
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 26, 2007, 05:19:25 pm »
0
zawsze laze w dzinsach i trampkach (  :rolleyes: ),  na rekach mam zwykle jakies drewniane koraliki czy cos i przewaznie nosze czarne koszulki..
Ja właściwie też tak chodzę ubrana,ale jeansy mam podarte a trampki popisane,z jedną sznurówką czerwoną,a drugą fioletową :rolleyes:
No i na rękach noszę metalowe bransolety,pieszczochy i rzemyki :D

A moja subkultura?Z tych bardziej znanych to chyba punk.
...w życiu dla mnie liczy się przede wszystkim muzyka,zabawa i znajomości :P

Sama właściwie nie wiem.
Cocaine Queen

Offline Trisha

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 804
  • Płeć: Kobieta
  • The pearl of rock n' roll decadence
  • Respect: 0
    • Mój DeviantArt
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 27, 2007, 08:09:13 pm »
0
Zanim poznałam Gunsów to byłam punkiem spod znaku: 'no future, odwalta się ode mnie wszyscy'.
Chodzę ubrana normalnie, praktycznie na stałe mam na szyi kłódkę (dla Sida :D )zdejmuję ją tylko do mycia i EKG czy jak ti się zwie. Dżiny, najróżnijesze bluzki... lubię przerabiać ciuchy... to mi po punkowaniu zostało ;D
Teraz nie jestem związana szczególnie jakoś z zadną subkulturą, ale lubię posłuchać punk rocka.
To muzyka mojej duszy :D

Zawsze iść -
Rozkaz, który mam we krwi
Małą wojnę w sobie mieć

szary

  • Gość
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 27, 2007, 09:20:17 pm »
0
Ja do alkoholików.. ale dobrze mi z tym :D

o to to to właśnie heheh

poza tym to ja sie nie zaliczam do zadnej subkultury, zresztąnie musze, otoczenie to robi :P kolega np swierdził ze ubieram sie cos tak na grandż (trampki, koszule flanelowe) jednym zdaniem ubieram sie tak jak mi wygodnie a niestety na podstawie tego ludzie mnie włączają do jakis tam subkultur....
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2007, 09:29:51 pm wysłana przez szary »

Offline Ace

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 27, 2007, 10:14:43 pm »
0
Ja do alkoholików.. ale dobrze mi z tym :D

o to to to właśnie heheh

poza tym to ja sie nie zaliczam do zadnej subkultury, zresztąnie musze, otoczenie to robi :P kolega np swierdził ze ubieram sie cos tak na grandż (trampki, koszule flanelowe) jednym zdaniem ubieram sie tak jak mi wygodnie a niestety na podstawie tego ludzie mnie włączają do jakis tam subkultur....

Heh no to z obserwacji kolegi to ubieram się  jak rockman rotfl :P
There are two kinds of people in this world - those that like me, and those that can go to hell.

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 28, 2007, 04:22:22 am »
0
Dla mnie zabawni są np. goci. Panienki z uduchowionym wyrazem twarzy, włosy a la topielica, długie, zwiewne szaty i muzyka z wysokim wokalem w tle - przepraszam, nie śmieję się z tej subkultury, ale moje wyobrażenie o nich zawsze mnie bawi :]

Dobrze, że napisałaś, iż to "twoje wyobrażenie".
Axl też śpiewa wysokim głosem. On również jest śmieszny?
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 28, 2007, 07:38:28 am »
0
Czasem spiewa niskim...:]
Nie można generalzować, ale niektórzy goci faktycznie są ciut śmieszni :]

Offline RocketQueen

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 3004
  • 'Take me down to the Paradise City...take me home'
  • Respect: +6
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 28, 2007, 08:48:07 am »
0
ech a ja nie lubie kultury hip-hopowej.. tez nie chce generalizowac, ale mysle, ze to strasznie nietorelancyjni ludzie.. spotkalam sie z wieloma pogladami, ze wg hiphopowca ludzie sluchajacy rocka to - 'brudy', ludzie ktorzy nie dbaja o higiene osobista [ ? ], ze wg nich rockowcy to prymitywy..wyznawcy szatana itd :|. Moze dziwne ze teraz o tym pisze, ale jestem 'troche' wkurzona na chlopaka mojej siostry, ktory wlasnie wyraza takie poglady - z reszta nie tylko on - wiec zapewne mnie tez ma za kogos takiego...

np wczoraj bylismy u znajomego na piwku, ktory zapalil swieczki - zeby byl fajniejszy klimat i zazartowal sobie: 'dobra, to teraz wzywamy szatana', a M. na to: 'nie jestem brudem' :| potem polecialo kilka uwag na temat ludzi sluchajacych rocka, ktore osobiscie mnie dotknely - bo sie do tych ludzi zaliczam.. Wiem, ze nie wszyscy tacy sa, ale ja osobiscie nie spotkalam sie z nietolerancja- ze strony rockowcow czy metali - a na odwrot..ech szkoda gadac, na kazdym kroku sie z tym spotykam..

co do gotow: widzialam 2 lata temu gdy bylam nad morzem grupe 5-6 dziewczyn ktore mieszkaly pod namiotami niedaleko nas- strasznie blade, czarne dlugie wlosy, cale na czarno ubrane -dlugie suknie itd... w sumie to fajne, ze sie pokazuje jakim sie jest - szanuje je za to,a z drugiej strony podziwialam je, ja bym sie chyba ugotowala w takich ciuchach :D

tak czy siak nie powinno sie oceniac ludzi na podstawie wygladu, muzyki jakiej sie slucha, religii czy orientacji seksualnej..
ale mimo wszystko mam duzy uraz do ludzi kultury hh i moze to sie zmieni, ale niestety bardzo czesto spotykam sie z nietolerancja z ich strony...



nowy nr gg : 12071320

Offline Ace

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 28, 2007, 10:58:19 am »
0
Mógłbym to samo powiedzieć ;] W LO, które wczoraj ukończyłem, to w klasie byłem jedyny co słuchał rocka i sie ubierał jak wyżej już pisałem. Hmmm no i jest tak jak mówisz Ci ludzie kojarzą w ogóle to muzyke ze złem itp takie brednie gadają że żal słuchać, na co ja zawsze reagowałem śmiechem, wbrew pozorom nie z tego co mówili ale z nich xD a oni myśleli że są zabawni rotfl :P A w klasie właśnie miałem tylko ludzi co słuchali hh lub techno.
There are two kinds of people in this world - those that like me, and those that can go to hell.

Offline Mariusz

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • i'm rock n'rollin' man
  • Respect: 0
    • http://
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 28, 2007, 05:45:37 pm »
0
co do gotow: widzialam 2 lata temu gdy bylam nad morzem grupe 5-6 dziewczyn ktore mieszkaly pod namiotami niedaleko nas- strasznie blade, czarne dlugie wlosy, cale na czarno ubrane -dlugie suknie itd... w sumie to fajne, ze sie pokazuje jakim sie jest - szanuje je za to,a z drugiej strony podziwialam je, ja bym sie chyba ugotowala w takich ciuchach :D
Gotki nad morzem?! Nie może być- jeszcze przypadkiem się opalą!  :D

A na serio- po co jechały nad morze, skoro nie chciały nawet zrzucić z siebie tych sukni?  :P
Takie zachowania zawsze poprawiają mi humor  :D

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 28, 2007, 06:23:49 pm »
0
Wiem, ze nie wszyscy tacy sa, ale ja osobiscie nie spotkalam sie z nietolerancja ze strony rockowcow czy metali - a na odwrot..ech szkoda gadac, na kazdym kroku sie z tym spotykam..

Mnie nigdy nie ruszały "uwagi" innych "ludzi", ale wielokrotnie byłam świadkiem wielkiego szowinizmu tzw. "metali". Kretynizm żadnej "społeczności" nie oszczędza, a czasem wręcz się wydaje, że "miłośnicy gitarowego grania" są dużo głupsi od reszty. Bo hiphopolowiec niczego nie udaje, tylko lubi te pseudo-dźwięki, a ktoś, kto słucha poważnych, zaangażowanych rockowych tekstów, a zachowuje się jak kretyn, to doprawdy przykre.
Niektórzy tutaj nic nie wiedząc o gotyckiej kulturze, jakże romantycznej i pełnej poetyki, wysmiewając ją wpisują się w ten nurt tępych ignorantów. Ale na szczęście są w mniejszości. ;)
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 28, 2007, 07:42:33 pm »
0
Niektórzy tutaj nic nie wiedząc o gotyckiej kulturze, jakże romantycznej i pełnej poetyki, wysmiewając ją wpisują się w ten nurt tępych ignorantów.

Racja, nie znam dokladnie tej kultury i może dlatego niektóre jednostki które do tej subkultura sa zblizone wywołują smiech...
Nie mówie, że wszyscy ale pare takich osób jest...

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 29, 2007, 02:17:44 pm »
0
Queen of Sorrow - nie chciałam Cię obrazić, w ogóle nie mówię, że Goci są głupi, nawiedzeni - po prostu prowokują uśmiech na mojej twarzy. Nie mówię tu o normalnych dziewczynach, które ubierają się po gotycku, tylko o uduchowionych panienkach, które modulują swój głos, by był jak najbardziej nie z tego świata, które zachowują się, jakby miały za chwilę odlecieć.

Cytuj
Niektórzy tutaj nic nie wiedząc o gotyckiej kulturze, jakże romantycznej i pełnej poetyki, wysmiewając ją wpisują się w ten nurt tępych ignorantów.

Kochana, nie jestem tępą ignorantką. Interesuję się subkulturami i czytam o nich, i w ogóle się nie wyśmiewam. Tak samo jak uśmiech wzbudzają punki z oddjazdowymi ciuchami, jak najbardziej na przekór - kratka, paski, koła - przykład. Przeciw subkulturom nic nie mam, tylko niektórzy tak się w to zaangażowali, że dla mnie jest to lekko zabawne.

Solid Shake

  • Gość
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 29, 2007, 05:10:20 pm »
0
Bo hiphopolowiec niczego nie udaje, tylko lubi te pseudo-dźwięki, a ktoś, kto słucha poważnych, zaangażowanych rockowych tekstów, a zachowuje się jak kretyn, to doprawdy przykre.

Generalizujesz bo osoby słuchające hip hopu mogą o bladych szatanach powiedzieć to samo.

A co do gotów to wpis oczywiściexD.Zawsze mnie ich wygląd bawił, żeby nikt się nie popłakał - w kakao wali mnie ich ideologia, piszę tylko o wyglądzie