Autor Wątek: Subkultury  (Przeczytany 23192 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #75 dnia: Września 15, 2009, 10:58:51 pm »
0
Ja podczas pracy wakacyjnej miałam niezłą przygodę z punkami :D Było spokojne, niedzielne, ciepłe popołudnie, siedziałam sobie w sklepie, sąsiad przyszedł napić się piwa, wszystko ładnie, pięknie, sielankowo ;) Nagle podjechał samochód, wyglądał na poloneza, zabrudzony, zabłocony, trudno było zidentyfikować ile osób w nim siedzi. Wyszli, a mi aż ciśnienie podskoczyło: irokezy, czarne, obcisłe spodnie, łańcuchy, naszywki, ciężkie buty, kolczyki...Sąsiad do mnie: "No i widzisz...Szefostwo wyjechało, Ty sama i teraz tacy podjeżdżają. Jeszcze to gotowe napaść człowieka, no nie? Strach się bać". Faktycznie, trochę się wystraszyłam bo pierwszy raz tak blisko przypadło mi skonfrontować się z 6-7 punkami, rasowymi punkami. Już myślałam gdzie jest guzik z alarmem, jak zobaczyłam że rozsiadają się na ławeczkach to pomyślałam "szkoda tych ławek, ładne, nowe, jeśli zaraz się nie rozlecą to pewnie oni sami je rozwalą" :D ;) No ale stwierdziłam że nie ma się czego bać, przecież jest sąsiad jakby co ;) Taaaaaaaaa, sąsiad :lol: Jak oni weszli sąsiada wywiało równie szybko jak przywiało :lol: I tyle go widziałam, po prostu najpierw mnie nastraszył a potem zwiał  :D Nawet nie wiecie jakie było moje zaskoczenie tymi ludźmi :) Było 5 facetów w wieku ok.25 lat, jeden koło 40-stki i jedna dziewczyna. Szerze spodziewałam się że zbyt mili nie będą i zaraz pójdzie w ruch wóda, fajki, piwo ;) W zasięgu ręki ciągle miałam alarm :D No i co tu dużo gadać - zdziwiłam się strasznie kiedy okazali się grupką bardzo miłych, grzecznych ludzi, kupili sobie ciacha, sok pomidorowy, chleb :D Ten starszy był bardzo wstydliwy, czerwienił się jak się na niego spojrzało :D Wychodząc życzyli miłego dnia, odjechali. Aż mi się wstyd zrobiło, że mimo że jestem otwarta i staram się nie oceniać ludzi to tak stereotypowo pomyślałam ;)

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #76 dnia: Września 16, 2009, 12:09:45 pm »
0
Jak mozna sie bać punków?  :D Oni sa prawie tak lagodni jak metale :D

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #77 dnia: Września 16, 2009, 02:58:46 pm »
0
No dokładnie :D Ostatnio miałem przygodę z dresami. Idę ulicą i po lewej stronie stał 1 dres, a po drugiej dwóch dresów. Zaczęli buczeć no i wiedziałem że chodzi o mnie, to myślę "aha, ich jest 3... no to nie mam telefonu" a oni podeszli do mnie i zaczęli wydziwiać jakie ja mam włosy "to peruka czy prawdziwe?! :o". Jeden mnie złapał i mówi do tych dwóch "dawaj zdjęcie, dawaj zdjęcie!" i wpierdola nie dostałem, a zdjęcie na pamiątkę oni mają :lol:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Mistrzyni Pierwszej Krwii

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Kobieta
  • crazy life
  • Respect: +2
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #78 dnia: Września 16, 2009, 08:24:26 pm »
0
Moi znajomi punki organizowali w niedziele takie akcje ,że gotowali na squocie jedzenie  wegeńskie lub wegetariańskie za własną kasę albo z koncertów które organizowali i rozdawali  bezdomnym na dworcu PKP ,akcja nosiła nazwę Jedzenie Zamiast  Bomb,garki byli zdziwienii  ale i zadowolenii ,wiadomo, na owym squocie byłam na niejednej imprezie ,koncercie  wielu moich znajomych ma punkową przeszłość i są to spoko ludzie ,.
Always I feel like
There's  nothing' that's stopping me
All things are possible
I am unstoppable
Belive in yourself :)

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #79 dnia: Października 31, 2010, 07:39:20 pm »
0
Nadal tkwicie w swoich subkulturach czy moze zmieniliscie je na zupelnie przeciwne? :D

Offline Harley Rose

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Kobieta
  • Just a little pinprick
  • Respect: 0
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #80 dnia: Października 31, 2010, 08:02:21 pm »
0
U mnie w szkole są takie dwie przyjaciółki, których w ogóle nie mogę zrozumieć. Jedna z nich w jeden dzień jest kolorowym hippisem, w drugi mrocznym gothem (gotem czy gothem - naprawdę nie wiem), a w trzeci znowu metalem. A druga nosi glany, skórzany płaszcz po kolana i do tego torebkę w kropki z naszywką 'punks not dead', pacyfką i anarchią jednocześnie. Nie znam ich więc nie mogę powiedzieć, że to pozerki, ale to co one robią jest dla mnie dziwne. Jedno wyklucz drugie. I myślę, że nie można należeć do wszystkich subkultur naraz. Albo się "czymś" jest albo nie.   
No one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
No one speaks
And no one tries
And no one flies around the sun

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #81 dnia: Października 31, 2010, 09:53:32 pm »
0
przede wszystkim jest się kimś i serio nie wierzę, żeby te twoje koleżanki wiedziały tak do końca co noszą i co sobą reprezentują. Prawdopodobnie podobają im się skóry, Nirvana i bunt. Za dwa lata pewnie im przejdzie, albo "wstąpią do innej subkultury".
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #82 dnia: Października 31, 2010, 10:15:32 pm »
0
Kinder Metale - subkultura we Włocławku, do której należą dzieciaki w wieku 14-18 lat. Wyróżnia ich ubieranie się jak metal (ale tylko po szkole!), słuchanie metalu (ale tylko tego promowanego przez media!), przesiadywanie na Placu Wolności pod pomnikiem oraz robienie pogo na każdym koncercie (blues, a ostatnio jazz) :sorcerer:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline zanetta11

  • Patience
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #83 dnia: Października 31, 2010, 10:20:35 pm »
0
Hm to, że ktoś ubierze glany, kolorową bluzkę, skórę, spodnie w kratkę, itp itd wcale nie oznacza jego przynależności do danej subkultury. Ja sama zazwyczaj noszę glany i jakieś ciemne rzeczy, mam irokeza, ale przychodzą momenty, gdy założę obcasy i sukienkę w kwiatki  :P Pacyfki również czasami noszę, ale nie uważam się za hippiskę, po prostu odpowiada mi przesłanie tego symbolu  :) Co do tego, że pacyfka i anarchia się wykluczają - jest to bzdura. Przyznam się, że sama tak myślałam, ale wystarczy trochę poczytać w internecie i wszystko się rozjaśnia.
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2010, 10:28:04 pm wysłana przez zanetta11 »

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #84 dnia: Października 31, 2010, 10:35:22 pm »
0
To może bardziej poczytaj książki niż w internecie. Anarchia popiera chaos, a co za tym idzie również i agresję, a pacyfizm agresję wyklucza. I nie rozumiem kiedy ktoś mi mówi, że można być "umiarkowanym" anarchistą. Ludzie! Nie stosujcie półśrodków. tylko żelazna konsekwencja gwarantuje zgodę z własnymi ideami.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline zanetta11

  • Patience
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #85 dnia: Października 31, 2010, 10:57:59 pm »
0
Czytam, czytam, niestety nie trafiłam jeszcze na taką, która by to zwięźle wyjaśniała, za to internet służy mi w tym doskonale :) Anarchizm popiera wolność i sprzeciwianie się władzy, ale wątpię żeby każdy anarchista miał na celu życie w państwie, gdzie strach wyjść na ulicę, ponieważ nie ma rządów, wszyscy się mordują, gwałcą , kradną i nie ponoszą w związku z tym konsekwencji, anarchia z góry zakłada, że przestrzegano by pewnych niepisanych zasad. Wypadałoby również wspomnieć o różnych odmianach anarchizmu, np. o anarchizmie pacyfistycznym, gdzie pacyfka i anarchia obok siebie są jak najbardziej na miejscu :)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #86 dnia: Listopada 01, 2010, 12:03:48 am »
0
, anarchia z góry zakłada, że przestrzegano by pewnych niepisanych zasad. Wypadałoby również wspomnieć o różnych odmianach anarchizmu, np. o anarchizmie pacyfistycznym, gdzie pacyfka i anarchia obok siebie są jak najbardziej na miejscu :)

a teraz powiedz mi jaki jest sens w tym stwierdzeniu. Przecież anarchia to jest właśnie brak przestrzegania jakichkolwiek reguł. Pisanych czy niepisanych, to nie ma znaczenia. Dlatego anarchia to utopia. Jeżeli anarchia występuje przeciw władzy, to władz w końcu siłowo będzie próbowała rozwiązać swój problem i co wtedy? Anarchiści użyją siły. A pacyfiści poddadzą się bez walki, albo uciekną. Nie ma półśrodków w idealizmie. subkultury to wyraz buntu nastolatków. tylko niektórzy potem z tego wrastają a inni zostają, bo czują się w tym najlepiej. A który nastolatek wie czego chce w życiu?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline zanetta11

  • Patience
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #87 dnia: Listopada 01, 2010, 12:04:52 pm »
0
Anarchiści dążą do "modelu społeczeństwa opartego na dobrowolnej współpracy, równości społecznej, solidarności międzyludzkiej i poszanowaniu wolności jednostki", sprzeciwiają się władzy, przymusom, ograniczeniom, ale nie dążą do społeczeństwa, gdzie jak pisałam mordowano by i gwałcono bez żadnych konsekwencji, dlatego właśnie byłaby to utopia, ponieważ człowiek nie byłby w stanie żyć w spokoju, na równi ze wszystkimi, zawsze znalazłoby się parę osób, które rwałyby się do władzy. Anarchizm to cel, do którego dążą anarchiści, w jaki sposób to robią jest zupełnie inną sprawą, jak pisałeś mogłoby się to odbywać za pomocą siły, ale nie tylko, to zależy od każdego z osobna, dlatego pacyfiści mogą być jednocześnie anarchistami, dążą do społeczeństwa wolnego, równego, ale nie robią tego za pomocą siły.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #88 dnia: Listopada 01, 2010, 01:07:15 pm »
0
utopia.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Subkultury
« Odpowiedź #89 dnia: Listopada 01, 2010, 03:04:24 pm »
0
ot co... prawdę el_loko gada.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)