Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 348675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1395 dnia: Kwietnia 12, 2015, 07:10:09 pm »
0
Naprawdę tylko ja olewam te wycieki "Gry o tron"? Nawet się nie ucieszyłam, jak je zobaczyłam. Zdecydowanie wolę tę nutkę ekscytacji i wyczekiwania na kolejne odcinki. Więc będę sobie grzecznie czekać co tydzień. Większa frajda moim zdaniem.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1487
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1396 dnia: Kwietnia 12, 2015, 07:24:58 pm »
0
Ja tam generalnie olewam na razie ten serial. Zatrzymałem się na drugim sezonie. Jakoś po przeczytaniu książek nie ciągnie mnie do niego. Nie wykluczone jednak, że jak będzie znana premiera kolejnej książki, to obejrzę od pierwszego sezonu, aby sobie przypomnieć niektóre wątki.

To co jednak zauważyłem w porównaniu z poprzednim sezonem to fakt, że nie ma takiej histerii jaka miała miejsce przed premierą poprzedniego sezonu. Widać to szczególnie po moich znajomych na Facebooku.

Ja się ostatnio wciągnąłem w "Fortitude", który pokazywany jest u nas na alekino+. Polecam.


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1397 dnia: Kwietnia 12, 2015, 07:33:13 pm »
0
Ja nie wytrzymałam całego pilota "Fortitude", co u mnie jest rzadkością, bo rzadko porzucam serial, znając tylko połowę jednego odcinka. Ale cóż, nie pykło :P

Histerii z GoT nie ma może dlatego, że wszyscy się boją (a raczej ci co książki czytali), bo twórcy zapowiedzieli znaczne odejście od książek a nawet wyprzedzenie akcji. Jak to się przełoży na fabułę książkową, trudno powiedzieć. Ja osobiście uważam sezon czwarty za najlepszy (obok pierwszego oczywiście). Mam nadzieję, że o piątym będę mogła powiedzieć podobnie. Tym bardziej, że mnie osobiście pasuje, że twórcy chcą odejść od książek jeszcze bardziej. Dzięki temu i mnie będą mogli zaskoczyć ;) a już im się to udało w trzecim sezonie. Jedna z moich teorii bezpowrotnie upadła :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1487
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1398 dnia: Kwietnia 12, 2015, 07:37:51 pm »
0

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1399 dnia: Kwietnia 14, 2015, 12:46:55 am »
0
Osobiście odbieganie od książek mi nie przeszkadza, pod warunkiem, że jest to dodanie, rozszerzenie wątków. Ale zmienianie imion, wydarzeń, ucinanie bohaterów czy całych rozdziałów jest słabe.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1400 dnia: Kwietnia 21, 2015, 10:17:13 am »
0
Co sądzicie o 3 sezonie House of Cards?
Okej, dobrnęłam do końca, (trochę mi to zajęło, ale nie dlatego, że to był zły sezon, tylko z braku czasu). Osobiście jestem pod wrażeniem, że SPOILER twórcy zdecydowali się na ukazanie Franka jako prezydenta, który sobie nie radzi. Cały sezon to było praktycznie wyliczanie jego porażek, czym byłam zaskoczona, bo jako wiceprezydent i kongresman radził sobie świetnie. A kiedy przyszło co do czego to ups ;) Frank na szczycie władzy jednak nie jest tak sprytny, a po osiągnięciu celu, jakim był prezydencki stołek był raczej zagubiony niż potężny i władczy, a potężnego i władczego się go właśnie spodziewałam.

SPOILER nr 2: Pogubiłam się jednak w jego relacjach z Claire. Wiem skąd wziął się kryzys, wiem, w którym momencie się zaczął, a mimo wszystko chyba trochę nie rozumiem motywów Claire. A zwłaszcza nie trafiły do mnie argumenty, które wymieniła w przedostatniej scenie z finałowego odcinka. Ale może po prostu coś mi umknęło ;)

SPOILER nr 3: Wątek Douga i Rachel przewijałam na podglądzie chyba od 2 sezonu, zostawiając tylko kluczowe momenty. Nudziło mnie to i nie interesowało :P Już zdecydowanie wolałam obserwować Gavina w akcji.

To chyba tyle na temat tego sezonu. Podsumowując, nie uważam, że był zły ani nudny (jak wielu zdaje się sądzi). Był dla mnie zaskoczeniem, bo twórcy wybrali inne rozwiązanie niż się mogłam spodziewać.




Zauważyłam jeszcze jedną rzecz. Że jak oglądam seriale ciągiem, bo nadrabiam to mam o sezonach uznanych powszechnie za słabsze inne, bardziej pozytywne zdanie niż ludzie, którzy na dany sezon czekali cały rok. I odwrotnie, jak oglądam nowy sezon czegoś po roku czekania to często dochodzę do wniosku, że jest słabszy od poprzedniego. A później trafiam na opinie ludzi, którzy nadrobili całość na raz i są zachwyceni. Podsumowując: to czekanie zabija zachwyt nad serialami :D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2015, 09:56:25 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline @maciek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1632
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm on the Nightrain!
  • Respect: +1214
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1401 dnia: Kwietnia 21, 2015, 07:41:31 pm »
0


Fajne zdjęcie, od razu przypomina się tytułowa piosenka  :)
Ale Perry i LeBlanc to z wyglądu chyba tylko posiwieli od zakończenia 10 sezonu  :D


"You're just like crosstown traffic"
Up to eleven!

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1402 dnia: Września 24, 2015, 07:53:11 pm »
0
Tyle fajnych seriali się ostatnio ukazało, a tu taka cisza?!
Limitless - film mi się bardzo podobał i coś czuję, że ten serial ma potencjał, ale jak dla mnie trochę za dużo było napchane w pilocie, zobaczymy jak się akcja dalej potoczy, wątek i obsada na plus. 8/10
Narcos - zdecydowanie mój faworyt, fanom House of cards się spodoba, cały sezon pochłonąłem w 3 dni, bo ciężko się oderwać ;) 9/10
Scream Queens - 1 odcinek bardzo pozytywnie, drugi już słabiej, ale nie jest źle, ciekawa forma. Trochę jak 3 sezon AHS z humorem (tzn tam gdzie ma być śmiesznie, tam jest śmiesznie, a nie jak w AHS tam gdzie miało być "strasznie" tam była żenada) 7/10
The Bastard Executioner - w sumie odpaliłem tylko z ciekawości (z racji tego, że kręci to Kurt Sutter), ale się miło zaskoczyłem, niby nie moje klimaty, ale wciąga. Jeżeli ktoś oglądał I sezon Demonów da Vinci, to ten serial mu się spodoba, zwłaszcza że u Suttera ciężko się doszukać takich absurdów. 7/10
Fear the walking dead - nie przepadam za Walking Dead, ale dla mnie ten spin-off jest całkiem ok, na pewno ciekawiej się ogląda niż oryginał, chociaż tak czy siak żadnego szału nie ma. 6/10
I z tych co wyszły już jakiś czas temu:
Aquarius - uwielbiam Duchovnego, ale jeżeli robi się serial o Mansonie, to wolałbym więcej oglądać Mansona, zwłaszcza że aktor, który go gra naprawdę daje radę i sam wątek Mansona jest rewelacyjny. No i trochę za dużo pobocznych wątków jest niepotrzebnie wciśniętych. 6/10
Sex&drugs&rock'n'roll - trochę takie rock'n'rollowe Californication, są lepsze i gorsze momenty, duuużo dobrej muzyki, tylko brak... fabuły. 7/10
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1403 dnia: Września 24, 2015, 11:42:59 pm »
0
Pierwszy odcinek Bastarda mnie straszliwie wynudził. Jak sobie przypomnę, że Sonsi wciągnęli mnie od pierwszej minuty to mi jednak trochę przykro :P (W starciu z Demonami da Vinci, Bastard u mnie przegrywa. Jestem fanką drugiego sezonu DDV ;P )
Sex&Drugs&rock&roll daje radę, fabuły mi tak w sumie nie potrzeba, bo środowisko dość znane, więc gagi i teksty mnie śmieszą, bo są trafne :P ;)
Z innych nowości to czekam aż ktoś zrobi napisy do Muppetów. I poza tym chyba nic nowego nie zamierzam oglądać.
Czekam na powroty oglądanych przeze mnie seriali, które powoli się zaczynają. Wróciło moje  najukochańsze "Downton Abbey" z cudownym pierwszym odcinkiem szóstego sezonu. Na rozpacz, że to ostatni sezon przyjdzie jeszcze czas. Na razie ekscytuję się jak wariat ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12054
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1404 dnia: Września 25, 2015, 09:13:07 am »
0
Idźcie na spacer zamiast gnić przed kompem :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1405 dnia: Września 25, 2015, 10:06:23 am »
+1
Nikt się nie musi martwić ani o moje spacery ani o moje siedzenie przed kompem ;) (kiedyś podobno bardziej niepokojący był fakt, że nie odrywam się od książek. Teraz mi większość dała spokój w tej kwestii :P )
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2015, 10:09:47 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Solid

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Respect: +24
    • Tortilla Libre
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1406 dnia: Października 06, 2015, 05:42:44 pm »
0

Scream Queens - 1 odcinek bardzo pozytywnie, drugi już słabiej, ale nie jest źle, ciekawa forma. Trochę jak 3 sezon AHS z humorem (tzn tam gdzie ma być śmiesznie, tam jest śmiesznie, a nie jak w AHS tam gdzie miało być "strasznie" tam była żenada) 7/10

Poważnie? Dawno takiego ścierwa nie widziałem.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1407 dnia: Października 19, 2015, 09:02:29 pm »
0
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2015, 09:25:51 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1408 dnia: Grudnia 29, 2015, 08:37:33 pm »
0
Gdybyście mieli wybrać trzy najlepsze seriale 2015 roku to które by to były?
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1689
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1409 dnia: Grudnia 29, 2015, 08:56:54 pm »
0
To ja wymienie jeden bo tyle ogladalem: house of cards. Och ach ale jestem odkrywczy :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24