Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 348701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1275 dnia: Kwietnia 08, 2014, 01:05:21 pm »
+1
Grimm już dostał czwarty sezon z miesiąc temu.
Poza tym dobrze, że my tu gadu gadu, bo informacje o kolejnych sezonach można sobie przeczytać na fb lub kilku serialowych stronach, a porządnej dyskusji na ich temat nie uświadczy się wszędzie :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2014, 01:07:37 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Solid

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Respect: +24
    • Tortilla Libre
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1276 dnia: Kwietnia 14, 2014, 09:45:13 pm »
0
Bates motel - o k***a co za syf :sorcerer: no ale spoko, taka wesoła teen drama, po połowie drugiego sezonu podziękowałem.

Hannibal - piękny wizualnie no ale książki to widać że postanowili wyjebać do kosza w tym momencie.

Post Merge: Kwietnia 14, 2014, 10:18:37 pm
Mad men wróciło :sorcerer:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2014, 10:18:37 pm wysłana przez Wuj Stefan »

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1689
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1277 dnia: Maja 05, 2014, 04:41:49 pm »
0
Wczoraj na wieczór zapodałem sobie ostatnie 4 odcinki Breaking Bada, zamykając tym samym ten rozdział w swoim życiu popkulturowym. Od początku brałem się za niego, także z tego powodu, że wiedziałem, iż jest to dzieło skończone, do którego nie będą dokręcane na siły żadne spin offy i inne duperele.

Cały serial trzyma bardzo nierówny poziom. Obok nudnych i przedługawych odcinków pojawiają się takie, które swoją dramaturgią ujmują za serce. Postać Waltera, to jak na przestrzeni kilku sezonów zmieniało się jego podejście do życia, pieniędzy i rodziny to główna oś serialu i to jest zrealizowane bardzo dobrze. Bo oto widzimy gościa który przez cały ten czas jest "Panem z sąsiedztwa" ale to w kogo się zmienia, kiedy nikt nie widzi... każdy ma jakiegoś demona. Podobało mi się, że Walter nie był postacią jednoznaczną. Główny bohater to kawał gnoja (oczywiście pod grubą przykrywką i wieczkiem :P). Nie będę spojlerował tym, którzy jeszcze nie oglądali ale najlepszym podsumowaniem serialu jest dla mnie tekst Pana White'a: "Nie robiłem tego dla mojej rodziny, robiłem to dla siebie. Lubiłem to i byłem w tym dobry".

Za mało oglądam seriali, żeby komukolwiek polecić BB lub absolutnie odradzić, bo to zupełnie inna para kaloszy niż zwykły, dwugodzinny film. Przez lwią cześć projekcji byłem znużony i nie bawiło mnie to, co oglądałem na ekranie. Miejscami nawet chciałem przeskoczyć do końcówki albo przeczytać jak wyglądało zakończenie w necie. Ostatnie dwa sezony rehabilitują w dużej mierze beznadziejny sezon 3 oraz nudny 1. Mam wrażenie, że można by było całość historii upchnąć w maksymalnie 2,3 sezony, a i wtedy zostałoby dużo miejsca na budowanie relacji, które są bardzo dokładnie przedstawione w całym serialu. Kontakty Waltera z upierdliwą żoną oraz we-wszystkim-zajebistym szwagrze to perełka.

Tyle ode mnie. Od dzisiaj wieczorami, jak uśpię córę i żonę będę... no właśnie... co ja teraz będę robił od 22:00 do 24:00 :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1278 dnia: Maja 05, 2014, 04:46:23 pm »
+3
True Detective ;D

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1279 dnia: Maja 05, 2014, 05:30:56 pm »
+1
O tak. Tylko 8 odcinków i zamknięta seria. Zdecydowanie polecam.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Bender

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4399
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wchodzę luzem w mojej bluzie z logiem Guns N Roses
  • Respect: +2463
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1280 dnia: Maja 05, 2014, 06:30:02 pm »
0
Śpiochu BB będzie miał spin-offa o nazwie Better Call Saul
GN'R 11.07.12 / 20.06.17 / 09.07.18 / 20.06.22
SLASH 13.02.13 / 20.11.14 / 12.02.19 / 16.04.24
DUFF 12.06.14 / 22.08.19 / ...

Offline Lapny

  • Newsman
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1281 dnia: Maja 05, 2014, 08:07:26 pm »
0
Ja natomiast aktualnie oglądam:
Touch - Genialna historia opisująca autystycznego chłopca i jego ojca
Misfits - Taka typowa "podśmiechujka" z elementami science-fiction. (Grupa nastolatków na pracach społecznych podczas wielkiej burzy otrzymuję super-moce i stara się je opanować. Wszystko złączone luźną fabułą,ale praktycznie każdy odcinek opowiada o innej historii.)
No i Married with Children,w Polsce znany jako "Świat wg. Bundych". Tego akurat chyba nikomu nie muszę przedstawiać  :D Oglądam raz na jakiś czas,gdy chcę się po prostu pośmiać i powspominać stare czasy,gdy jeszcze emitowano to na Polsacie.

Dodatkowo polecić mogę jeszczę:
666 Park Avenue -Dosyć ciekawe połączenie thrilleru i serialu obyczajowego,niestety nakręcony został tylko jeden sezon,bo najwidoczniej konwencja serialu nie przypadła do gustu amerykanom
Skins - Ot taki pierdółkowaty serial o angielskiej młodzieży,ale potrafi zarówno rozbawić jak i wzruszyć
Death Note - Coś bardziej dla "miłośników" japońskiej kreski. Po prostu genialna fabuła w połączeniu z niesamowitymi postaciami,jednak może nie przypaść wszystkim do gustu,bo to anime,a z tego co wiem,wiele osób odstrasza te słowo  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2014, 08:09:28 pm wysłana przez Lapny »

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1487
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1282 dnia: Maja 05, 2014, 09:02:57 pm »
0
Ja natomiast aktualnie oglądam:
Touch - Genialna historia opisująca autystycznego chłopca i jego ojca

Świetny pierwszy sezon. Szkoda, że drugi już tego nie udźwignął.

Offline MissRose

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 641
  • Płeć: Kobieta
  • I don't like being stuck in the crowd...
  • Respect: +427
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1283 dnia: Maja 06, 2014, 12:01:44 am »
0
Co do Hannibala, to postacie z serialu mają być tylko wzorowane na tych z Czerwonego smoka i w założeniu twórców na tym mają się kończyć podobieństwa. Wizualnie i psychologicznie oczywiście świetny.
A ogląda ktoś Fargo?



Remember in this game we call life
That no one said it's fair

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1284 dnia: Maja 06, 2014, 07:21:17 pm »
0
True Detective popieram i polecam.
Ja teraz oglądałem The Killing (Dochodzenie). Słyszałem porównania do Twin Peaks. Na początku mnie wciągnęło i było spoko, ale z czasem zaczęło mnie nużyć, nudzić i drażnić. Ledwie dobrnąłem do końca drugiego sezonu, jak dla mnie coraz bardziej przekombinowanego. Chciałem po prostu zobaczyć jak się zakończy. Trzeci sezon to już odrębna historia, obejrzałem 2 odcinki i odpuściłem, bo jakoś w ogóle nie mogłem strawić. Pierwszy sezon myślę, że jest dobry, a drugi to już wymyślanie i cudowanie na siłę.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1285 dnia: Maja 08, 2014, 06:34:02 am »
0
Seriale zaczynają mnie nudzić, ratunku ;)

Jak tam wrażenia po finale Bates Motel i Followinga?
Oglądałem "to coś", co miało rozpocząć spin off Supernatural. Refleksja nasuwa się jedna - spłoń!

Niedługo konferencje ramówkowe, więc będzie się działo. Jak na razie żaden z moich seriali nie został skasowany ( prócz Hostages, ale tu trudno mówić o kasacji), choć jednemu to grozi, więc za wiele miejsca ( czasu) na oglądanie nowości nie będzie, tym bardziej, że chcę w miejsce Hostages dodać coś, czego nie oglądałem w tym sezonie, a dostanie kolejny.
Możecie coś polecić? Mogę dać szansę kilku serialom, zobaczę po jednym odcinku i zdecyduję, czy to dla mnie. Pogoda i tak jest pod psem, więc... ;)
Tylko jedna prośba - niech to nie będą mega dobijające historie, umiem się dobić i bez serialu, wierzcie mi ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1286 dnia: Maja 08, 2014, 10:55:42 am »
0
Konferencje ramówkowe już się zaczynają. Kilka stacji już ogłosiło jakie nowe seriale zamawia.

Cytuj
Jak tam wrażenia po finale Bates Motel
Boooring. Niby coś się działo, a jednak nic. W ogóle mnie to nie ruszyło. I choć nie moge się nadziwić jak bardzo Freddie zaczyna mi przypominać psychozowego Perkinsa (fizycznie, tym charakterystycznym spojrzeniem spod byka) to chyba będę oglądać trzeci sezon głównie dla Dylana i szeryfa Romero, bo oni jeszcze mogą stworzyć zgrany team :P
W ogóle nie skończyli wątku z bratem Normy, ona powiedziała coś tam, on powiedział, że to nie było tak po czym zniknął. A ja cały sezon czekałam na dowiedzenie się co to znaczy "nie tak". Miałam nadzieję, że Norma dalej coś kręci. W ogóle jej reakcje zaczęły być powtarzalne, co nie zmienia faktu, że Vera grająca histeryczkę jest bardzo wiarygodna. Zaczęłam tracić kontrolę nad Normanem i wpada w panikę. Choć do finału historii znanego z "Psychozy" jeszcze daleko. Póki co Noman myślał raczej o wypchaniu siebie :P ;)
Konkludując, pierwszy sezon podobał mi się o wiele bardziej.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1287 dnia: Maja 08, 2014, 11:13:28 am »
0
Nie, zaczną się od 12 maja.  :)

"
    12 maja 2014 - konferencja NBC (przed południem czasu amerykańskiego)
    12 maja 2014 - konferencja FOX (po południu czasu amerykańskiego)
    13 maja 2014 - konferencja ABC
    14 maja 2014 - konferencja CBS
    15 maja 2014 - konferencja CW" http://hatak.pl/artykuly/dokladne-daty-konferencji-ramowkowych-podczas-upfrontow-2014


A to, że ogłaszają wcześniej, to norma, ale konferencje ramówkowe, na których podadzą konkretny "rozkład jazdy" z podaniem tego, co na pewno będzie emitowane i kiedy - od 12 maja. Co do finału - zaskoczyło mnie to, co zrobili odnośnie Dylana. Miałem nadzieję, że go zatłuką, więc jestem zawiedziony ;p
Ogólnie jak na finał było słabo, choć końcówka niezła. Zwłaszcza końcowe minuty. Norman nareszcie zaczyna być "sobą" ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2014, 11:17:01 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1288 dnia: Maja 08, 2014, 11:53:56 am »
0
Gdyby zatłukli Dylana, Emmę albo Romero to ja bym ich zatłukła i nie byłoby trzeciego sezonu :P
W zeszłym roku też mieli słaby finał, ale w porównaniu z tamtym ten był lepszy moim zdaniem. Choć oni mają tendencję do szybkiego załatwiania spraw w finałach. Guzdrają się z tym cały lub pół sezonu a w ostatnim odcinku przychodzi szeryf i wszystkich rozwala jakby nigdy nie było sprawy :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1289 dnia: Maja 08, 2014, 08:21:16 pm »
0
Co do finału Bates Motel, to zastanawiam się, co wymyślą w 3. sezonie, bo schizów normana i obaw, że wszystko się wyda chyba nie będą już wałkować. Zanudziliby nas tym na śmierć.