Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 348357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34689
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3438
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Seriale
« Odpowiedź #795 dnia: Grudnia 20, 2012, 02:09:53 pm »
0
Czytasz moje myśli :o Finał Dextera - powiedziałem tylko Nareszcie :P
Finał Homeland trochę przynudzał, ale...do pewnego momentu :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Sonic

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 217
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +123
Odp: Seriale
« Odpowiedź #796 dnia: Grudnia 20, 2012, 07:55:42 pm »
0
Dexter się już kończy? Wow, nie wiedziałam, mam straszne zaległości   :o
Oglądam Jak poznałem waszą matkę, Mentalistę, zdarza mi się Supernatural i South Park... Generalnie seriale oglądam raczej sporadycznie. Koleżanka mnie namawia do wciągnięcia się w Once Upon A Time, ogląda ktoś?
No i moją wielką miłością był House  :P

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #797 dnia: Grudnia 20, 2012, 08:08:09 pm »
0
Once Upon A Time, ogląda ktoś?

Ja. W zeszłym sezonie to była najlepsza premiera. W tej chwili w dalszym ciągu trzyma poziom moim zdaniem. No po prostu uwielbiam :) To ciepły, dający nadzieję serial.
(nie wierz w nic, co na temat tego serialu napisze Ci Zqyx :P )
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34689
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3438
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Seriale
« Odpowiedź #798 dnia: Grudnia 20, 2012, 08:30:23 pm »
0
Final Dextera w sensie final tego sezonu, bo nastepny juz zamowiony. Oby ostatni.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #799 dnia: Grudnia 21, 2012, 11:11:57 am »
0
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Sonic

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 217
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +123
Odp: Seriale
« Odpowiedź #800 dnia: Grudnia 21, 2012, 01:39:39 pm »
0
A, finał sezonu i wszystko jasne  :P W sumie też mam nadzieję, że następny sezon będzie już ostatnim to obecny niesamowicie mi się dłuży.
Canis, chyba się skuszę na to Once Upon A Time  :D Potrzebuję czegoś ciepłego, przyjemnego.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34689
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3438
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Seriale
« Odpowiedź #801 dnia: Grudnia 21, 2012, 01:43:46 pm »
0
Spodoba Ci się.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Ziggy Stardust

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • Jak trwoga to do delty.
  • Respect: +4
Odp: Seriale
« Odpowiedź #802 dnia: Grudnia 21, 2012, 09:55:17 pm »
0
Dzięki Canis za napisane o tym nowym serialu, bardzo lubię temat wikingów i z pewnością się zabiore za oglądanie, choć trailer średnio mnie przekonał. Znacie jakieś inne seriale o wikingach lub coś w tym stylu?

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Seriale
« Odpowiedź #803 dnia: Grudnia 21, 2012, 09:59:58 pm »
0
Niestety nie. A trailera nie oglądałam. Po prostu wiem, że będę oglądać przez wzgląd na to, że Tudorowie i Borgiowie to dwa świetne seriale. Ten nie powinien być gorszy.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Platypus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Seriale
« Odpowiedź #804 dnia: Grudnia 21, 2012, 10:30:55 pm »
0
To ja się też wypowiem może o Dexterze, bo jest to jedyny serial jaki oglądam. :) Będę unikał ważnych spoilerów jak ognia, obiecuję, ale coś tam się zawsze trafi, więc z góry uprzedzam.

To tak - wbrew temu co można wyczytać na wielu forach, osobiście nie uważam, aby serial był już dnem. Przeciwnie, po tylu sezonach trzyma się wg mnie bardzo dobrze. To prawda, były lepsze i gorsze momenty (jak choćby najsłabszy ze wszystkich sezon 5.), sporo nielogiczności i uproszczeń, no ale czy można ich było uniknąć? Nie wydaje mi się.

Sezon 7. uważam za bardzo udany i ogólnie oceniam go na spory pozytyw. Kilka rzeczy mi się podobało, kilka nie. Może podsumuję te najważniejsze.

Plusy:

+ Isaak Sirko - naprawdę kapitalnie zagrana postać. Ray Stevenson stworzył wspaniałą kreację i chociaż jego miękka strona (ci co oglądali wiedzą o czym mówię) nie bardzo mi podeszła, to ogólnie był on jednym z najjaśniejszych punktów tego sezonu. Wielka szkoda, że zmarnowano nieco jego potencjał, bowiem naprawdę pasował na przeciwnika No. 1 dla Dextera.

+ Ray Speltzer - bardzo ciekawy pomysł na zabójcę, i mimo że był jedynie postacią epizodyczną, uważam go za jednego z najlepszych "mniejszych" przeciwników Dextera. Minotaur tropiący swoje ofiary w labiryncie to pomysł jak z horroru, i jak pierwszy raz ujrzałem tę scenę, autentycznie trochę się przestraszyłem.

+ Końcówka - nie tylko scena w kontenerze (która nawiasem mówiąc była jedną z najlepszych w całym serialu), ale także niesamowicie klimatyczna ostatnia scena, z powrotem na przyjęciu. Przy okazji dowiedziałem się, jak nazywa się wspaniały utwór rozbrzmiewający podczas fajerwerków - "Auld Lang Syne". Melodia prawdopodobnie znana mi od baaardzo dawna, nie mam pojęcia skąd. Jedną z pierwszych rzeczy po obejrzeniu finału było wklepanie słów piosenki w Google, aby sprawdzić tytuł.

+ Gra aktorska Jennifer Carpenter - największy, podkreślam, NAJWIĘKSZY plus tego sezonu. To co Jennifer zrobiła w czasie tych dwunastu odcinków jest dla mnie nie do opisania. Od dawna uważam ją za znakomitą aktorkę, ale teraz przeszła samą siebie. Sceny dramatyczne są zagrane na tak wysokim poziomie, że aż boli jak się ogląda. Podczas wspomnianej wyżej sceny w kontenerze nie mogłem opanować drżenia całego ciała. Niektóre ze scen oglądałem po kilka razy, za każdym razem nie dowierzając z zachwytu. Czapki z głów, naprawdę ogromne brawa dla pani Carpenter za popis jaki zafundowała w tym sezonie. Jeżeli nie zgarnie przynajmniej jednej nagrody, to już nie wiem co trzeba pokazać w serialu aby wygrać. Do Złotych Globów nie otrzymała nawet nominacji co uważam za jawną kpinę. No cóż, może jakieś Saturny, Emmy, czy Bóg wie co jeszcze...

Minusy:

- Hannah McKay - zacznę od tej pani, bo uważam ją za największy minus tego sezonu. Cała jej postać mi nie podeszła, całe zadurzenie Dextera w niej wydawało mi się kompletnie naciągane i nielogiczne.
Spoiler: pokaż
 Miałem nadzieję, że skończy tak jak powinna w 6. odcinku, a co wyszło, wszyscy wiemy. Mam nadzieję, że w 8. sezonie nie będzie kluczową postacią, oraz że Dexter się opamięta i zrobi z nią należyty porządek.


- ukraińska mafia - zacznijmy od tego, że została wprowadzona raczej na siłę, biorąc pod uwagę jak skończył się cały wątek z nią związany. Tym bardziej, że ich wprowadzenie wiązało się z kompletnie niepotrzebnym pozbyciem się pewnej postaci (R. I. P. - M. A.). Prócz wspomnianego w plusach Isaaka Sirko, równie dobrze mogłoby ich w ogóle nie być, zwłaszcza, że pozowali na główny wątek sezonu, a okazali się znikomym zagrożeniem (nie zapominajmy, że to Isaak rozpoczął swoją wendetę, reszta nie grała wielkiej roli).

- Quinn - gdzie się podział Quinn z poprzednich sezonów? Tego nie wiem, za to jego miejsce zajął jakiś sprzedajny nieudacznik, któremu zawróciła w głowie tancerka ze stripclubu. O wiele bardziej wolałem Quinna - buca od tego, jaki jest teraz.

- Mroczny Pasażer - jeżeli twórcy dalej zamierzają ciągnąć to, co na temat swojego "przyjaciela" powiedział Dexter w odc. 7x10 The Dark... Whatever, to uważam to za jeden z najgorszych pomysłów na jakie wpadli, bowiem chcą zniszczyć coś, na czym budowali ten serial od samego początku.

Cóż, to by było na tyle. :)

Offline Ziggy Stardust

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • Jak trwoga to do delty.
  • Respect: +4
Odp: Seriale
« Odpowiedź #805 dnia: Grudnia 21, 2012, 11:11:27 pm »
0
No trzeba przyznać że Jennifer Carpenter przyćmiła w tym sezonie Michael'a Hall'a, szczególnie w ostatnich scenach. A ja tam Hannah bardzo polubiam, jednak muszę przyznac że bezsensownie zakończyli jej wątek. No i też brakowalo mi starego Quinna. Ten sezon ogólnie uważam za jeden z lepszych, choć i tak brakuje mu do 1 i 2 sezonu, ale dalej pozostaje to jeden z moich ulubionych seriali  :)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5010
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1689
Odp: Seriale
« Odpowiedź #806 dnia: Grudnia 22, 2012, 10:11:23 am »
0
Ja bym Hannah nienawidził, gdyby mi się tak nie podobała.  :wub:

Końcówka jak dla mnie: elektryzująca! choć nawet nie mówię tutaj jedynie o ostatniej scenie, bo tą mi jakiś pajac na filmwebie zdradził na 15 min przed włączeniem projekcji ostatniego odcinka. Cały ten motyw, że nagle sieć się zacieśnia i nie ma już gdzie uciekac - zajebista  8) mam nadzieję, że motyw ujawnienia lub ucieczki będzie jednak tematem ostatniego sezonu.

Podoba mi się także to, że w tej serii dużą wartość ma znajomość poprzednich sezonów - historia z sprzed kilku lat ma dalej niesamowity wpływ na obecne wydarzenia, a już przypomnienie Doaksa ze swoim "Surprise, Motherfucker!" to istne -  :D

A najgorsze jest to, że teraz zostaje ponad pół roku czekania na finał...
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Seriale
« Odpowiedź #807 dnia: Grudnia 22, 2012, 12:17:05 pm »
0
A mnie jedna rzecz trochę zdenerwowała. Raczej jestem człowiekiem, który cieszy się serialami, niż próbuje wyłapać jak najwięcej błędów, ale... Skąd Dexter wiedział, że gdy zadzwoni do Laguerty, to ona przyjedzie sama, bez wsparcia? ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2012, 02:33:55 pm wysłana przez Meximax »
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Platypus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Seriale
« Odpowiedź #808 dnia: Grudnia 22, 2012, 01:33:46 pm »
0
Cóż, LaGuerta trochę zszargała sobie reputację, poza tym był koniec roku i pewnie wszyscy się bawili. Myślę, że właśnie tym się kierował.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5010
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1689
Odp: Seriale
« Odpowiedź #809 dnia: Grudnia 23, 2012, 09:33:47 am »
0
A mnie jedna rzecz trochę zdenerwowała. Raczej jestem człowiekiem, który cieszy się serialami, niż próbuje wyłapać jak najwięcej błędów, ale... Skąd Dexter wiedział, że gdy zadzwoni do Laguerty, to ona przyjedzie sama, bez wsparcia? ;)

Nie wiedział. Błąd scenarzysty. Samochód LaGuerty jest także namierzany a zapewne Debry także, tak więc ciekawy jestem jak się z tego wykręcą w przyszłym sezonie...
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24