Autor Wątek: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa  (Przeczytany 12233 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Karmel

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« dnia: Grudnia 26, 2010, 12:44:42 pm »
0
Jeżeli podobny temat już kiedyś istniał to bardzo przepraszam.Ale nurtuje mnie ta sprawa. Buszuje właśnie w internecie i natknęłam się nawet na fragment podręcznika do religii(oczywiście chrześcijańskiej) który mówiąc w skrócie skazuje wszystkie te zespoły jak np. AC/DC, KISS, Rolling Stones a nawet Queen na bezwzględne wyznawanie szatana.Co o tym myślicie dla mnie taka muzyka sama w sobie nie zachęca do bycia szatanistą lecz oczywiście gdy ktoś tego chce może mu pomóc a jakie jest wasze zdanie w tym dosyć delikatnym temacie? ;)

Offline Kangel

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 26, 2010, 01:03:32 pm »
0
Nie ma kogoś takiego jak "szatanista" :)

W necie bardzo łatwo odnaleźć różne obiektywne artykuły na ten temat: http://www.zbawienie.com/rock.htm . Ciężko jednak wymagać od Kościoła propagowania logicznego myślenia i promocji niewychwalającej różnorakich bogów muzyki ;-)

Ja osobiście ten "konflikt moralny" rozwiązuję w taki sposób, iż nie rozwijam w sobie wiary w żadne mitologie, a szczególnie w chrześcijańską :)
Yazz God - polecam :) | "Dziewczyno, dziewczyno, zamień cnotę na wino!" :D

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 26, 2010, 01:16:07 pm »
0
Dla mnie jest to totalna głupota. Czasem mam wrażenie, że dla kościoła katolickiego każdy kto nie leży krzyżem i nie modli się żarliwie przez cały dzień, jest satanistą. A że akurat muzyka metalowa przez utwory takie jak 'The Number of The Beast' czy demoniczny klimat niektórych koncertów, np. Black Sabbath, jest postrzegana tak a nie inaczej, to już problem proboszcza. To tak samo jak potępianie opowieści o Harrym Potterze czy 'Kodu da Vinci'. Oni są tak zaślepieni swoją wiarą, że nie odróżniają fikcji od rzeczywistości. Od wieków przecież każdy kto nie bał się myśleć logicznie i nie wyznawał jedynej słusznej wiary był uważany za kościół katolicki za zagrożenie. Lata mijają, a na tym polu zupełnie nic się nie zmienia :)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 26, 2010, 01:25:59 pm »
0
+ 1. Całkowicie się zgadzam z przedmówca. Jest to smutne i żałosne zarazem. Od średniowiecza mało się zmieniło pod tym względem...

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 26, 2010, 02:05:02 pm »
0
Popieram poprzedników.
W filmie Metal: A headbanger's journey jest ciekawa wypowiedź Gaahla: "W pełni popieram podpalanie kościołów i inne tego rzeczy, natomiast uważam, że powinno być ich znacznie więcej... i wkrótce będzie" :sorcerer:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 26, 2010, 10:50:28 pm »
0
są fani i fanatycy, są katolicy i katole. zwyklego katolika, który chodzi do kosciola co niedzielę i w wazniejsze swieta, nie obchodzi to ze jest jakas sytuacja z krzyzem, ze radio Maryja to i tamto, ze tv trwam. katole to fanatycy, zamknięci na wszystko co obce i o czym sie nie mowi na mszy.
jestem ministrantem od 8 lat. na palcu noszę różaniec. w portfelu mam medalik, głęboko wierzę w Boga. mimo wszystko jednak chodzę na koncerty rockowe i metalowe, gdzie kompletnie odlatuję, sam gram na gitarze, slucham ostrej muzyki tak ze sasiedzi slyszą, alkoholem nie pogardzę (jeśli jest okazja, tak bez okazji to po prostu rzadko mam ochotę), zachowuje sie jak zwykly nastolatek. chyba rozumiecie o co mi chodzi mowiac to wszystko
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 26, 2010, 11:10:35 pm »
0
Gloomy, piona bo też byłem ministrantem :D
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline katypanther

  • Patience
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 27, 2010, 02:07:56 am »
0
Mam wrażenie, że Kościół to instytucja, która zatrzymała się w średniowieczu, więc już dawno przestałam uczęszczać na mszę i interesować się tym co księża mają do powiedzenia na temat rzeczy  o których nie mają zielonego pojęcia.

Ale przyznam Kangel, że ten artykuł na necie jest momentami interesujący. Nie to, że chciało mi się przeczytać cały oczywiście.

,,Cały przemysł medialny jest niemal totalnie kontrolowany przez siły Lucyfera, z przemysłem fonograficznym włącznie.''  :facepalm:

O jacie, w takim razie już wiemy kto stworzył Gagę i inne tego typu potwory.  :lol:
 :vampire:

Offline Kangel

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 27, 2010, 02:12:34 am »
0
BTW satanizm jest całkiem praktyczny ;-) http://pl.wikipedia.org/wiki/Satanizm_laveya%C5%84ski

Pyra, gloomy, ja nawet lektorem [wszystkie dziewczyny piszczą] :p Ale to w czasach, kiedy wiarą było to, co wpoiło najbliższe otoczenie.
Yazz God - polecam :) | "Dziewczyno, dziewczyno, zamień cnotę na wino!" :D

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 27, 2010, 10:17:57 am »
0
Kangel, też jestem lektorem, z ukończonym 1.stopniem ceremoniarza :P podskoczysz ? :D
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Slashowa

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 901
  • Płeć: Kobieta
  • ` yeah, I'm sick of you .
  • Respect: +67
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 27, 2010, 10:48:30 am »
0
Jak tu mamy temat o religii to mnie się przypomniały moje kłótnie z katechetą na lekcjach religii . wg niego to , że jestem za in vitro nie dopuszcza mnie to bierzmowania, a nawet wiary w Boga. uznał, że kogokolwiek od tej bardziej uduchowionej strony [czyt : katecheci, siostry zakonne, księża] spytała, takie stanowisko kościoła reprezentują . ten moment utwierdził mnie w przekonaniu, że kościół to jedno wielkie zakłamanie .

a co do rocka i metalu .. wg kościoła osoba słuchająca takiego Ozzy'iego Osbourne'a jest na 100 % satanistą z racji tego, że darzy uwielbieniem kolesia, który bluźni na scenie, ma mocny makijaż i jest nazywany królem ciemności .. dajcie spokój . to można słuchać tylko psalmów i muzyki klasycznej, żeby można było dojść do nieba? błagam Was .. ogólnie co ma muzyka, której słuchamy do religii ? to zupełnie dwie inne dziedziny życia . dla wielu ludzi muzka jest całym życiem, ale tylko w małej ilości przypadków ma ona zły wpływ na fanów . z reguły jest to dobry wpływ [np. - jak w moim przypadku - rozwijanie umiejętności i wgl odkrycie w sobie jakichkolwiek możliwości co di gitary dzięki Slashowi] , więc kościół nie powinien w tej sprawie się wypowiadać. co prawda mało się słyszy w tv czy inaczej publicznie, ale chyba sami byśmy tego tematu nie wymyślili. wąskie poglądy kościoła pozostaną wąskimi poglądami na wieki, i musimy swoje wiedzieć i iść dalej . a dla mnie najlepszy sposób to wierzyć w samego Boga, czystego, bez żadnej kościelnej otoczki..
and though as long as this road seems
I know it's called the street of dreams .

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 27, 2010, 10:49:52 am »
0
Wdaje mi się, że jeśli Bóg mógłby przemówić w dosłownym tego słowa znaczeniu i odpowiedzieć na niektóre wymysły Kościoła (fanatyków, "księży") to najpierw zrobiłby :facepalm: a potem kazałby się im ogarnąć. Nie wierzę w te brednie. Mój tata od wczesnych lat młodości słuchał LZ, Beatlesów (tak, oni też byli posądzani o satanistyczną twórczość ;) ), Ozzy'ego, BS, Queen. Stworzył normalną rodzinę, jest dobrym człowiekiem, chodzi do kościoła ;) Ja np. bardzo lubię Ozzy'ego (który był swego czasu chyba najbardziej kontrowersyjnym artystą tego typu) i słucham codziennie, nie zauważyłam, żebym stała się agresywna, żebym miała zadatki na mordercę, żebym jakoś specjalnie umiłowała sobie przemoc ;) Wręcz przeciwnie - taka muzyka pozwala mi się uspokoić ;) Jak jestem wkurzona lubię coś ostrzejszego, to jest dla mnie forma pozbycia się negatywnych emocji, złość uchodzi wraz z końcem płyty ;) Z tego, co pamiętam, Ozzy kiedyś zaznaczał, że nie jest satanistą, a jego wizerunek to po prostu dobry chwyt, żeby się sprzedać ;) O LZ i "Stairway to heaven" też coś kiedyś czytałam, ale dokładnie nie mogę przytoczyć, bo nie pamiętam. Tak czy siak dla mnie to brednie, nie znam osób, które poprzez taką muzykę stałyby się "złe" ;) A jeśli nawet, to nie wierzę, że muzyka w tych przypadkach byłaby jedynym impulsem do popełniania zła :)

Offline Slashowa

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 901
  • Płeć: Kobieta
  • ` yeah, I'm sick of you .
  • Respect: +67
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 27, 2010, 11:09:19 am »
0
tak, zdecydowanie zrobiłby  :facepalm:
 :D

i naprawdę, kościół to już nie instytucja oparta na Biblii , prawdziwej Biblii, teraz to jest interpretacja na swoją korzyść.. niestety, takie czasy .. i tak pozostanie, trzeba robić swoje ..
and though as long as this road seems
I know it's called the street of dreams .

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 27, 2010, 11:27:59 am »
0
Ja tam mam w dupie to, co kościół myśli i mówi na temat muzyki, której słucham. Wam tez radzę nie przejmować się tym. Kościół pragnie przejąc władze nad życiem prywatnym swoich wiernych a teksty muzyków rockowych zachęcają do myślenia, często abstrakcyjnego, co powoduje chęc dochodzenia prawdy, a wiadomo jak to wpływa na relacje wierny-kościół...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Kangel

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2
Odp: Religia vs Muzyka Rockowa i Metalowa
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 27, 2010, 11:30:40 am »
0
Kangel, też jestem lektorem, z ukończonym 1.stopniem ceremoniarza :P podskoczysz ? :D
że co? Jestem bardzo w tyle, usługiwać sekcie skończyłem w pierwszej gimnazjum :P

Na całe szczęście nie miałem dylematów jak pogodzić muzykę, którą uwielbiam, z wiarą. Po prostu odkąd tylko poznawałem swój światopogląd, wszystko wyglądało u mnie inaczej, niż u Kościoła. Nawet pedofilii nienawidzę.
Yazz God - polecam :) | "Dziewczyno, dziewczyno, zamień cnotę na wino!" :D

 

Wasi rodzice vs muzyka rockowa

Zaczęty przez Karmel

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 18476
Ostatnia wiadomość Lipca 06, 2012, 02:04:48 am
wysłana przez rockslave