Autor Wątek: Pytania różne i różniste  (Przeczytany 688068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nada.jonna

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 583
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +169
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2430 dnia: Czerwca 10, 2013, 07:15:06 pm »
0
YouTube ostatnio w ogóle jest tak powolne, że lepiej go wcale nie używać... Nie tylko u mnie tak się dzieje z tego co wiem. podobno wprowadzają jakieś zmiany i stąd ten problem, ale co do tego ręki sobie uciąć nie dam.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3752
  • Respect: +949
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2431 dnia: Czerwca 10, 2013, 11:39:19 pm »
0
Mój Brat niedawno zdawał, więc powtórzę za Wyborową: nie wystarczy wkuć na pamięć (i bardzo dobrze), trzeba myśleć logicznie, uważnie czytać pytania (czytanie ze zrozumieniem się kłania).
Niestety w naszym kraju nadal krąży opinia w sprawie nauki: "Wykuć-zdać-zapomnieć" i stąd mamy tyle osób, które nie zdały nowego egzaminu na prawko.
Miałem napisać wczoraj, ale byłem zajęty czym innym.... genialne jest to co napisałaś!!!! (sorry za ironię), egzamin teoretyczny, jeżeli już to powinien być ograniczony do pytań, na temat znaków drogowych i maksymalnej prędkości na poszczególnych drogach, oczywiście pytanie czy w ogóle konieczna jest teoria, bo znaki drogowe i przepisy dotyczące jazdy po terenie zabudowanym to zdający musi znać podchodząc do egzaminu praktycznego, natomiast jesli chodzi o jazdę poza terenem zabudowanym, gdzie zwykle jeździ się szybciej  to w interesie samego kierowcy jest znać te przepisy (chociażby dlatego, żeby co chwilę nie łapać mandatów albo punktów karnych). No, ale niestety w naszym kraju nierzadko krąży opinia, że prawo, które stanowią ci "starsi i mądrzejsi" jest słuszne(i co ciekawe w przypadku tego egzaminu, taka opinia krąży głownie wśród tych co zdali już ten egzamin wcześniej). Te testy to dodatkowy i niepotrzebny stres, który mają na celu wyciągnięcie kasy od zdających, no bo gdzie najlepiej sprawdzić czy zdający dobrze radzi sobie z krzyżówkami, jak nie podczas jazdy praktycznej.
Zasada "Wykuć-zdać-zapomnieć" nie ma zastosowania w przypadku egzaminu na prawo jazdy, bo celem egzaminu nie jest jego zdanie, tylko celem jest to, żeby móc normalnie jeździć samochodem, tak więc nie można zapomnieć przepisów jeśli chcemy jeździć samochodem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2013, 11:56:03 pm wysłana przez Bluebird »

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2432 dnia: Czerwca 11, 2013, 12:01:50 am »
0
Gdyby tak było, to chociażby w naszym kraju nie było tylu wypadków z winy kierowców, którzy nie pamiętają (sic !) co i jak. Oglądam czasem program "STOP Drogówka" i za każdym razem, okazuje się iż kierowcy nie znają się na znakach, przepisach, itd. Kierowcy tzw. zawodowi, czyli kierowcy TIR'ów, autobusów, tramwajów, kurierzy, dostawcy, itp. Policjanci podchodzą z takim delikwentem do znaku i pytają się: "Co ten znak oznacza ?". A odpowiedź często brzmi: "Nie pamiętam/ nie wiem/ może yyy...". Nie myślę, ani nie mówię że wszyscy, bo wśród moich znajomych są osoby zmotoryzowane i na całe szczęście przestrzegają przepisów.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3752
  • Respect: +949
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2433 dnia: Czerwca 11, 2013, 12:25:30 am »
0
Ja temu nie zaprzeczam, że są i tacy, ale jednak potwierdza to moją teorię, że egzamin teoretyczny jest niepotrzebny i w interesie samego kierowcy powinno być to, żeby znać te przepisy. Czy myślisz, że ci kierowcy, którzy nie znają się na znakach nie zdaliby tego egazminu, gdyby ten test był w formie jaka teraz obowiązuje? Oczywiście, że by za którymś razem i tak zdali, ale czy to by spowodowało, że ci kierowcy na zawsze będą pamiętali te przepisy (tym bardziej, że podczas testu ma się do czynienia tylko z częścią przepisów)? Oczywiście, że nie po roku i tak wiele by z tego zapomnieli. Tak więc nie jest sposobem na to uprzykrzanie zdającym życia poprzez tworzenie coraz trudniejszych egzaminów (przez co cierpią wszyscy, a nie tylko ci którzy po jakimś czasie zapominają część przepisów), tylko sposobem jest wprowadzenie takich kar za nieprzestrzeganie przepisów, które bardziej zmoblizują każdego kierowcę do zapoznawania się z przepisami ruchu drogowego (oczywiście w całości tego problemu, to pewnie rozwiąże, ale to i tak lepsze niż wymyślanie coraz trudniejszych egzaminów).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2013, 12:27:47 am wysłana przez Bluebird »

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2434 dnia: Czerwca 11, 2013, 08:29:03 am »
+1
To w sumie licencji pilotów samolotów też nie powinno być, przecież to niepotrzebny stres a to w jego interesie jest znajomość zasad pilotażu. Wystarczy dawać im mandaty za każdym razem gdy runą samolotem na jakieś osiedle... oh wait.

Nie jesteś wstanie w całości znać, rozumieć i wykorzystywać zasad ruchu drogowego, twoja strata. Nikt nikogo nie zmusza do posiadania prawa jazdy.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3752
  • Respect: +949

Offline Włodi

  • aka BigWlo, TheWlo
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Better
  • *****
  • Wiadomości: 2640
  • Respect: +1050
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2436 dnia: Czerwca 16, 2013, 10:24:14 pm »
0


Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć kim jest ten przemiły człowiek na powyższej fotografii? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi, pliss.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2013, 07:19:58 pm wysłana przez TheWlo »

Offline Marmetal

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 851
  • Płeć: Mężczyzna
  • Own worst enemy.
  • Respect: +412
    • Facebook
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2437 dnia: Czerwca 17, 2013, 01:52:32 pm »
0
W pierwszej chwili pomyślałem, że to ktoś ze Slipknota :P.

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2438 dnia: Czerwca 17, 2013, 01:55:18 pm »
0
Mi przypomina ducha/ diabła z japońskich podań.

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2439 dnia: Czerwca 17, 2013, 04:23:35 pm »
0
nie mam pojęcia Wlo :/

ja mam inne pytanie:
dziś moja siostra jechała autobusem z psem (mała suczka - jeszcze szczeniak, cała mieści się na kolanach) do weterynarza już nie pierwszy raz...
Jak zwykle nie kasowała biletu dla psa, bo po co skoro jest ona wielkości torebki.
oczywiście trafił się tym razem kanar... wypisał mandat o następującej treści: 'brak biletu i kagańca dla psa.'
I nie pomogło tłumaczenie, że to jeszcze szczeniak (9 miesięcy) i że ciężko znaleźć dla małego psa kaganiec.
Moja siostra jeszcze podpisała się nazwiskiem... Jakby postawiła X to pal sześć! Poszłyśmy więc zrobić odwołanie... ale nie pomogło: "musi" zapłacić karę w wysokości 100 PLN, a po 10 dniach 150 PLN... A kiedy zapytałam w siedzibie komunikacji o konsekwencje, babki w biurze powiedziały dokładnie: "sąd, policja i te sprawy... Więc muszą Panie zapłacić"
Na co ja zareagowałam śmiechem i wyszłam.

Moje pytanie brzmi jakie mogą zaistnieć z tego tytułu ewentualne konsekwencje?
Dodam, że na odwrocie mandatu widnieje napis" "Informacje o nieuregulowanych zobowiązaniach zgodnie z ustawą o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych [...] będą przekazywane do Krajowego Rejestru Długów."

W googlach są różne przypadki i nie znalazłam nic podobnego do powyższego.
Jedynie straszą jakimś komornikiem.

a może ktoś z tego wspaniałego forum miał podobnie? :P Albo chociaż studiuje/studiował prawo? :>
Będę naprawdę bardzo wdzięczna za pomoc.
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2440 dnia: Czerwca 17, 2013, 04:51:38 pm »
0
Nieuregulowane mandaty trafiają potem do sądu,  potem do komornika, lub też od razu do komornika. W Poznaniu jeden student jakiś czas temu nie zapłacił i narosły mu odsetki, a że był zameldowany/podał adres rodziców, to rodzicom na chatę wszedł komornik. Więc niestety, ale tak, mogą Was, a właściwie Twoją siostrę za to ścigać (chyba, że jest nieletnia, to opiekuna/ów). Zależy jak w Twoim mieście jeszcze z kwestią egzekwowania mandatów i długów, bo czasem da radę gdzieś "utonąć" w stosie list innych osób, które nie zapłaciły i może się udać.


Ja mam inne pytanie i przydałaby mi się dość szybka odpowiedź - kojarzy ktoś czy na dworcu PKP/PKS w Łodzi (Kaliska) są szafki, za ile i do której?

WindOfChange

  • Gość
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2441 dnia: Czerwca 17, 2013, 04:59:28 pm »
0
Szafki, w sensie do przechowania bagażu? Mi się wydaje, że takowe są, ale szczegółów nie znam.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2442 dnia: Czerwca 17, 2013, 05:13:34 pm »
0
tak, właśnie takie do przechowywania bagażu ;)  wydaje mi się że powinny być ale kit ich tam wie...

WindOfChange

  • Gość
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2443 dnia: Czerwca 17, 2013, 05:49:31 pm »
0
sporo razy byłam na tym dworcu i wydaje mi się, że widziałam; na drzwiach jest taka naklejka z walizką, o ile się nie mylę :P ale nie mam pojęcia niestety, za ile i do której ;)

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2444 dnia: Czerwca 17, 2013, 06:15:23 pm »
0
Ok, dziękuję :)

 

Ciekawostki różne i różniste.

Zaczęty przez el_loko

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4803
Ostatnia wiadomość Maja 24, 2010, 08:33:53 am
wysłana przez Witek