Autor Wątek: Pytania różne i różniste  (Przeczytany 685315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2415 dnia: Maja 24, 2013, 11:27:26 am »
0
Mój Brat niedawno zdawał, więc powtórzę za Wyborową: nie wystarczy wkuć na pamięć (i bardzo dobrze), trzeba myśleć logicznie, uważnie czytać pytania (czytanie ze zrozumieniem się kłania).
Niestety w naszym kraju nadal krąży opinia w sprawie nauki: "Wykuć-zdać-zapomnieć" i stąd mamy tyle osób, które nie zdały nowego egzaminu na prawko.

guest16533

  • Gość
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2416 dnia: Maja 26, 2013, 05:55:24 pm »
0
problem z paypalem
dwa dni temu przelałam pieniądze przez paypal. Ściągneli mi mi z konta kwotę. Dzisiaj wchodzę na mojego paypala w szczegóły płatności a tam jest napisane: ,,Odbiorcą tej płatności jest Niezarejestrowany'' status: ,,nieodebrana''.
W każdej chwili mogę anulować płatność i pieniądze zostaną zwrócone na kartę. Pierwszy raz mam taki problem. Zawsze pieniądze trafiały do sprzedającego natychmiast a tu taka niespodzianka  :ph34r: sprzedający twierdzi, że podał dobry email i nie otrzymał pieniędzy  :_:
miał ktoś tak?

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2417 dnia: Maja 26, 2013, 08:30:46 pm »
0
miałam chyba podobne doświadczenie, z tym, że nie mogłam przelać pieniędzy na swój własny PayPal, ponieważ nie połączyłam konta bankowego z tym paypalowym... więc prawdopodobnie odbiorca także jest niezarejestrowany (czyt. nie połączył konta PayPal z bankowym tudzież z kartą , czy jak to tam działa) więc powinien je połączyć i wtedy status zmieni się na zarejestrowany. A działa to w ten sposób, że paypal przelewa na konto dwie niewielkie sumy poniżej 1 PLN na dane konto bankowe i wtedy należy przepisać te sumy w okienko, które jakby wyświetli się w PayPalu. Tu chodzi o identyfikację, dane muszą się zgadzać i wtedy konto PayPal może normalnie funkcjonować tak jak konto bankowe ;)
Po prostu konto PayPal sprzedającego jest nieaktywne. Tak mi się wydaje.
Ale z drugiej strony to trochę dziwne, bo skoro sprzedaje przedmiot to powinien wiedzieć co i jak...
Chyba, że Twoje konto PP jest nieaktywne?

Przepraszam, że wyjaśniłam to w taki sposób, jednak mam nadzieję, że zrozumiale i że jakoś pomogłam :)
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2418 dnia: Maja 26, 2013, 09:01:02 pm »
0
A ja też się o konto zapytam.
Żałożmy że jakaś osoba chce skorzystać z czyjegoś konta bankowego, bo sama go nie posiada. Toz naczy chce np. coś sprzedać na allegro i chce podać moje konto, bo swojego nie ma. To jednorazowa sytuacja wiec nie wgłębiajmy się w sprawy typu: niech sobie założy konto. Pytam z ciekawosci czy to w ogole mozliwe? Czy uzywajac mojego konta a swojego adresu nie bedzie zadnego problemu gdy ktos bedzie probowal wplacic pieniadze? Bo wiem ze np. przy przelewie papierowym dane musza sie zgadzac czyli musialyby widniec tam moje, ale jak to jest z przelewem przez internet? Czy ktos moze skorzystac z mojego konta a podac swoje dane czyli imie, naziwsko, adres?
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

guest16533

  • Gość
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2419 dnia: Maja 26, 2013, 10:50:23 pm »
0
apetytnadestrukcje: mam zweryfikowane  ;)

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2420 dnia: Maja 28, 2013, 08:48:47 pm »
0
ecfarco: w takim razie sprzedający pewnie nie ma aktywnego PayPala.

Canis: moja siostra ma konto na allegro, zaś ja mam konto bankowe i zawsze przelewy robi z mojego konta, z tym, że ona raczej kupuje niżeli sprzedaje.
Więc do końca nie jestem pewna. Może wartałoby napisać do allagro lub udać się do informacji w banku, aby dowiedzieć się czy to jest zgodne z prawem, czy tam z jakimiś obowiązującymi zasadami.
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Hermano

  • Patience
  • Wiadomości: 4
  • Respect: +1
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2421 dnia: Czerwca 02, 2013, 10:52:26 pm »
0
A ja też się o konto zapytam.
Żałożmy że jakaś osoba chce skorzystać z czyjegoś konta bankowego, bo sama go nie posiada. Toz naczy chce np. coś sprzedać na allegro i chce podać moje konto, bo swojego nie ma. To jednorazowa sytuacja wiec nie wgłębiajmy się w sprawy typu: niech sobie założy konto. Pytam z ciekawosci czy to w ogole mozliwe? Czy uzywajac mojego konta a swojego adresu nie bedzie zadnego problemu gdy ktos bedzie probowal wplacic pieniadze? Bo wiem ze np. przy przelewie papierowym dane musza sie zgadzac czyli musialyby widniec tam moje, ale jak to jest z przelewem przez internet? Czy ktos moze skorzystac z mojego konta a podac swoje dane czyli imie, naziwsko, adres?

Można. Nie wiem czy jest to zgodne z regulaminem allegro ale nie ma jakiś problemów przy rejestracji/zmianie ustawień konta czy zakupach.
Tu będę w tym roku -  domki ustka

WindOfChange

  • Gość
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2422 dnia: Czerwca 03, 2013, 09:15:14 pm »
0
Ja mam dwa pytania: jak się zablokowało wyświetlanie czyichś postów na fejsbuku ("przestało obserwować"), to jak to cofnąć? I czy jest jakaś strona, na której można zmniejszyć gify? (ten Duff w podpisie mi się trochę za wielki wydaje :P)

Offline nada.jonna

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 583
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +169
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2423 dnia: Czerwca 03, 2013, 09:26:42 pm »
0
Ja mam dwa pytania: jak się zablokowało wyświetlanie czyichś postów na fejsbuku ("przestało obserwować"), to jak to cofnąć?
Tak samo jak się zablokowało :) czyli wejść na profil tej osoby/fan page etc, najechać myszką na "Znajomi" w górnym prawym rogu i odznaczyć "Pokaż w aktualnościach". Dobra sprawa z tymi powiadomieniami :) Chyba, ze nie chodziło Ci o takie zablokowanie.

Ja mam program do gifów, który zwie się Anim a jeśli chodzi o stronę to nie wiem, ale podejrzewam że jak użyjesz jakiejś to zostanie Ci jej logo na gifie. Znam tylko makeagif właśnie z powodu tego, ze często jej logo jest na gifach ale nie wiem nawet czy da się tam zmniejszać...

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2424 dnia: Czerwca 03, 2013, 09:30:51 pm »
0
I czy jest jakaś strona, na której można zmniejszyć gify? (ten Duff w podpisie mi się trochę za wielki wydaje :P)
Nie zmniejszaj (chyba, że administracja będzie tego wymagała). Jest świetny :wub:

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2425 dnia: Czerwca 03, 2013, 09:31:17 pm »
0
A ja też się o konto zapytam.
Żałożmy że jakaś osoba chce skorzystać z czyjegoś konta bankowego, bo sama go nie posiada. Toz naczy chce np. coś sprzedać na allegro i chce podać moje konto, bo swojego nie ma. To jednorazowa sytuacja wiec nie wgłębiajmy się w sprawy typu: niech sobie założy konto. Pytam z ciekawosci czy to w ogole mozliwe? Czy uzywajac mojego konta a swojego adresu nie bedzie zadnego problemu gdy ktos bedzie probowal wplacic pieniadze? Bo wiem ze np. przy przelewie papierowym dane musza sie zgadzac czyli musialyby widniec tam moje, ale jak to jest z przelewem przez internet? Czy ktos moze skorzystac z mojego konta a podac swoje dane czyli imie, naziwsko, adres?

Można. Nie wiem czy jest to zgodne z regulaminem allegro ale nie ma jakiś problemów przy rejestracji/zmianie ustawień konta czy zakupach.
A w przypadku np. gumtree? Czy wtedy ta osobna może podać moj nr konta, żeby otrzymać pieniądze?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2013, 09:32:53 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

WindOfChange

  • Gość
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2426 dnia: Czerwca 03, 2013, 09:54:34 pm »
0
nada.jonna - właśnie o takie mi chodziło, wielkie dzięki :)
Nie zmniejszaj (chyba, że administracja będzie tego wymagała). Jest świetny :wub:
no dobra, to zostawiam, jak jest :sorcerer: :D

Offline Tymeg

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +138
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2427 dnia: Czerwca 04, 2013, 12:32:23 pm »
0
A ja też się o konto zapytam.
Żałożmy że jakaś osoba chce skorzystać z czyjegoś konta bankowego, bo sama go nie posiada. Toz naczy chce np. coś sprzedać na allegro i chce podać moje konto, bo swojego nie ma. To jednorazowa sytuacja wiec nie wgłębiajmy się w sprawy typu: niech sobie założy konto. Pytam z ciekawosci czy to w ogole mozliwe? Czy uzywajac mojego konta a swojego adresu nie bedzie zadnego problemu gdy ktos bedzie probowal wplacic pieniadze? Bo wiem ze np. przy przelewie papierowym dane musza sie zgadzac czyli musialyby widniec tam moje, ale jak to jest z przelewem przez internet? Czy ktos moze skorzystac z mojego konta a podac swoje dane czyli imie, naziwsko, adres?

Można. Nie wiem czy jest to zgodne z regulaminem allegro ale nie ma jakiś problemów przy rejestracji/zmianie ustawień konta czy zakupach.
A w przypadku np. gumtree? Czy wtedy ta osobna może podać moj nr konta, żeby otrzymać pieniądze?
Nie sądzę, żeby banki sprawdzały jeszcze nazwiska czy adresy przy przelewach.
A tak wogóle to nie lepiej podać kupującemu danych właściciela konta i po problemie. Kiedyś coś kupowałem na allegro,  dane do przelewu były inne niż kupującego i nic złego sie nie stało.

Offline @maciek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1632
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm on the Nightrain!
  • Respect: +1214
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2428 dnia: Czerwca 09, 2013, 09:59:27 pm »
0
Ostatnio mam problemy z YouTube'm, włączam jakąś piosenkę to mi się włącza w 240p, a nawet jak kliknę 360p to i tak czasem się samo przestawia na 240p, nie wiecie o co chodzi? ;)


"You're just like crosstown traffic"
Up to eleven!

Offline Marmetal

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 851
  • Płeć: Mężczyzna
  • Own worst enemy.
  • Respect: +412
    • Facebook
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #2429 dnia: Czerwca 10, 2013, 02:47:08 pm »
0
Jak piosenka jest słaba to specjalnie YouTube pogarsza Ci jakość, żebyś się zniechęcił i ją wyłączył :P. A tak na poważnie, też się tak u mnie robi, ale to pewnie chodzi o automatyczne dostosowanie jakości do aktualnej prędkości połączenia.

 

Ciekawostki różne i różniste.

Zaczęty przez el_loko

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4753
Ostatnia wiadomość Maja 24, 2010, 08:33:53 am
wysłana przez Witek