Autor Wątek: Pytania różne i różniste  (Przeczytany 685320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1020 dnia: Maja 09, 2009, 08:28:24 pm »
0
Robię prezentację o subkulturach i mam problem. Wiadomo że piszemy "rastamani" i wymawiamy również "rastamani". A jak sprawa wygląda z discomanami? Wymawiamy "diskomani" czy "diskomeni"? Proszę o sugestie :)

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1021 dnia: Maja 09, 2009, 08:43:52 pm »
0
mamy już spolszczone z "c" na  "k" więc może "diskomeni"
edit: ale że google poprawia na "discomani" więc nie wiem

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1022 dnia: Maja 21, 2009, 10:06:47 pm »
0
Czy ktoś posiada może na dysku albo chociaż link do działającego filmiku na którym Zbigniew Wodecki tańczy Michaela Jacksona ?? Miało to miejsce podczas któregoś z finałów Tańca z gwiazdami.
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1023 dnia: Maja 29, 2009, 08:06:21 pm »
0
siema

dotychczasz tego nie pisalem, ale ostatnio juz nie moge tego zniesc.
gdzies od 4 lat śmigam z odtwarzaczami mp3 na uszach, dzis mam juz trzeci
pierwszy jaki kupilem napedzany dwoma bateriami paluszki, otwarzacz ten jeszcze stary, jak w zegarku elektrycznym, bez odtwarzania zdjec itd
ale mowie wam! jaki byl glosny! dali do tego jakies lipne sluchawki w komplecie, ale jak sluchalem na full sound to az ciezko bylo wytrzymac

szybko sie guziki w nim popsuly , i wymienili mi na gwarancji na mp4 . tez mial 32 stopnie glosnosci, chociaz nie byl az tak glosny, ale dalej bylem happy
oczywiscie sie szybko guziki w nim popsuly i dalej na gwarancji mi wymienili na creative zen 4gb

mam sluchawki od nokii i mam sluchawki oryginalne od nich, ale k***a ten odtwarzac w c**j za cicho odtwarza
jak puszczam fachowe mp3, np jakis dobrej jakosci album , vibro mp3, 320 kb/s minimum to spoko
ale jak slucham bootlegow gnr to byle halas i gowno slychac . co auto przejedzie obok , czy co ktos gada - a przeciez slucham w autobusie .............

bez sensu,
wiem ze na poziom sluchalnosci decyduje to czy na okolo jest cicho czy nie, czy mp3 ma dobra jakosc i czy masz dobre sluchawki, no ale nokia ma chyba dobre sluchawki?
zreszta sluchawki to mi sie szybko d....pcą , te od noki co mam prawie rok i narazie moj rekord bo tak to gora 4 miechy i juz nie łaczyly

wezcie cos poradzcie bo az szkoda sluchac, przeciez nie po to kupilem mp4 zeby sluchac w domu
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1024 dnia: Maja 29, 2009, 08:34:55 pm »
0
jaki masz teraz model?

knife

  • Gość
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1025 dnia: Maja 29, 2009, 08:41:54 pm »
0
A nie pisało nic w instrukcji, żeby w autobusie albo koło samochodów nie słuchać? ;-)

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1026 dnia: Maja 29, 2009, 08:58:44 pm »
0
Nokia ma bardzo słabe słuchawki, polecam douszne Sennheisery - ja mam takie http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=271238

Nie wyobrażam sobie słuchania muzy poza domem w innych słuchawkach - w dousznych nie dochodzi żaden dźwięk z zewnątrz (nawet przy ustawieniu playera na połowę maksymalnej głośności), a i ja nie zmuszam otoczenia do słuchania tego, co odtwarza moje mp4.
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 988
  • Respect: +263
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1027 dnia: Maja 29, 2009, 10:49:29 pm »
0
ja mam takie sluchawki :
http://newagegsm.pl/moduly/sklep/UserFiles/17/zdjecie_big.jpg

to nie sa do uszne?
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1028 dnia: Maja 30, 2009, 08:51:37 am »
0
No niby są, ale takie słabo tłumią odgłosy z zewnątrz. Te mniejsze wkłada się głębiej do ucha, a gumki świetnie izolują dźwięki.
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1029 dnia: Maja 30, 2009, 10:00:33 am »
0
whatashame -> Twoje słuchawki są douszne.
Moonsun -> ma namyśli słuchawki dokanałowe.

1 a w szczególności 2 typ -> strasznie niszczą słuch, fakt faktem głośność w 2 typie jest mniejsza niż w 1 dzięki lepszej izolacji od świata zewnętrznego, ale to tak jakbyś strzelał z 5 cm sobie w głowę...dźwięk jest zbyt skoncentrowany i to uszkadza słuch. Dla przykładu uderz młotkiem w cegłę - najpierw szeroką końcówką, a później wąską... która zrobi większe spustoszenie ?! Wąska :/ 

Ja bym mimo wszystko polecał konstrukcje otwarte, półotwarte i zamknięte. Jeśli chcesz słuchać dynamicznej muzyki z dobrym odzwierciedleniem całego zakresu tonów...

Ja przez lata używałem słuchawek dousznych, 2,5 roku temu przesiadłem się na taki tańszy model w porównaniu do słuchawek dousznych jakie używałem...



Tdk - NP 100 cena ok 25-30zl, więc najniższy przedział cenowy a jakość dobra :)

Różnica jest dosyć spora :) na plus :) + w zimie grzeją uszy, a latem zbytnio nie przegrzewają ich :)

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1030 dnia: Maja 30, 2009, 01:32:09 pm »
0
1 a w szczególności 2 typ -> strasznie niszczą słuch,
IMO tylko wtedy, kiedy użytkownik nie ma umiaru w podkręcaniu potencjometra głośności.

Tdk - NP 100
Osobiście nie wyobrażam sobie słuchania muzyki poza domem w takich wielkich słuchawkach - nie dość, że niewygodnie, to jeszcze fatalnie to wygląda...
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1031 dnia: Maja 30, 2009, 01:42:17 pm »
0
Tdk - NP 100 -  maja gowniany dzwiek...

Offline Brokuła

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +6
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1032 dnia: Maja 30, 2009, 02:36:07 pm »
0
Zgadzam się z Krelke.

Jeśli masz do wydania ok.80-100zł kup Sennheiser hd202 - dają radę i będziesz na pewno zadowolony :)

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1033 dnia: Maja 30, 2009, 04:04:01 pm »
0
Moonsun, ale to są małe słuchawki na pałąku z tyłu. Mają jedynie 5,5cm średnicy, zakrywają ucho i nic poza tym ;) Idealne jak ktoś się rusza - bieganie, jazda na rowerze ;) nie ma siły aby wypadły :)

Dokanałowe niszczą nawet jak się słucha ich z umiarem...to nie moje wymysły tylko w oparciu o wyniki badań i opinie lekarzy. Btw. Jak ktoś ma kasę niech inwestuje w firmę produkującą aparaty słuchowe ;)

Tak Loko :P bo nie mają blaszanego dźwięku tak jak te Twoje shity :P a w zamian jest ładny "środek" i bass :)

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Pytania różne i różniste
« Odpowiedź #1034 dnia: Maja 30, 2009, 07:20:20 pm »
0
Moonsun, ale to są małe słuchawki na pałąku z tyłu.
Dla mnie odpadają jakiekolwiek słuchawki na pałąku, nieważne, gdzie by się on znajdował.

Dokanałowe niszczą nawet jak się słucha ich z umiarem...to nie moje wymysły tylko w oparciu o wyniki badań i opinie lekarzy.
Nie dajmy się zwariować - jeżeli ktoś słucha muzyki przez słuchawki dokanałowe z umiarem (w zakresie głośności i czasu słuchania) to imo nie ma takiej opcji, żeby miało mu to uszkodzić słuch.
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

 

Ciekawostki różne i różniste.

Zaczęty przez el_loko

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4753
Ostatnia wiadomość Maja 24, 2010, 08:33:53 am
wysłana przez Witek