Autor Wątek: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?  (Przeczytany 62810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline saga9

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 457
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 19, 2008, 11:04:48 pm »
0
Ja do końca nie wiem , czy wierzyć , czy nie wierzyć ... :???: Jeśli z jakimś facetem bardzo dobrze bym się dogadywała ,
podobne rzeczy by nas bawiły , podobne smuciły i na wiele życiowych wątków mielibyśmy to samo spojrzenie , to tak naprawdę
nie jestem pewna , czy bym się " niechcący " nie zakochała . Wygląd nie miałby juz żadnego znaczenia , chociaż powiedzmy teoretycznie
facet byłby nie w moim guście . :D

Cytuj
Cytat: Karol  Dzisiaj o 01:03:09 pm
Tak, istnieje. Można mieć wirtualnego przyjaciela, z którym się gada i gra online i na płeć którego w ogóle nie zwraca się uwagi
Ale , czy możesz być pewien , że ta osoba jest z Tobą szczera ? No chyba , że macie ze sobą kontakt telefoniczny ...
Z głosu można wiele " wyczytać "  :)


Offline Karol

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Respect: 0
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 19, 2008, 11:39:18 pm »
0
Ale , czy możesz być pewien , że ta osoba jest z Tobą szczera ? No chyba , że macie ze sobą kontakt telefoniczny ...
Z głosu można wiele " wyczytać "  :)

Nie mamy, ale z głosu też czasem trudno się czyta. Jeden z moich przyjaciół mieszka na innym kontynencie i korzysta z Mac Os 9, niedostosowanego do Skype'a, a międzykontynentalne rozmowy przez tel. są drogie. Mimo to przesyłamy sobie różne materiały multimedialne przez net i przesyłki klasyczną pocztą.

Ja uważam, że lepszy jeden prawdziwy przyjaciel wirtualny niż dziesięciu realnych, ale fałszywych. Wszystkie moje znaczące znajomości zaczynały się w necie. Najbardziej mnie cieszy pomyślne przeniesienie jednej z nich do reala, chociaż znów ze względu na odległość teraz jest to przyjaźń mieszana, wirtualno-realna. :) Więcej niż przyjaźń!!! :)
"Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy."
Kathy Young

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 20, 2008, 10:49:16 am »
0
Z czystej ciekawości - wychodzisz Ty z domu?:>

Czemu z góry zakładasz, że przyjaciel realny musi być fałszywy? (Albo ja to źle odebrałem).

Offline Karol

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Respect: 0
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 20, 2008, 12:19:33 pm »
0
Z czystej ciekawości - wychodzisz Ty z domu?:>

 :???: Nie, wszędzie zabieram dom ze sobą. ;)

Czemu z góry zakładasz, że przyjaciel realny musi być fałszywy? (Albo ja to źle odebrałem).

Nie zakładam tak. Mówię tylko, że gdyby był wybór: prawdziwy wirtualny, a fałszywy realny, to lepszy byłby wybór wirtualnego. Albo wybór: wirtualny, a żaden. Ogólnie chcę powiedzieć, że wirtualne nie musi być złe (a ryzyko istnieje i w realu i w necie, niech będzie, że w necie jest większe), dowodem na to są pomyślne przeniesienia net -> real - wszystko okazało się prawdą. :) No ale kończę, bo to zupełnie inny temat.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2008, 12:30:20 pm wysłana przez Karol »
"Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy."
Kathy Young

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 20, 2008, 12:22:37 pm »
0
Cytuj
Huh? Nie, wszędzie zabieram dom ze sobą. Wink
Pytałem bo tak wynikało z tego co piszesz tu, że praktycznie całe życie w internecie spędzasz :) bez urazy :)

No pewnie, że takie przeniesienia są możliwe... jeśli chodzi o znajomości internetowe to najważniejsze jest spotkanie w "realu" ;)

A co do przyjaźni damsko - męskiej to oczywiście, że istnieje :)

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 31, 2008, 04:35:44 pm »
0
Założyłam temat, więc się wypowiem ;). Z własnego doświadczenia musiałabym zanegować istnienie przyjaźni damsko-męskiej, ale mimo wszystko nie chce mi się do końca wierzyć, że żaden facet nie jest w stanie wejść w relacje przyjacielskie z kobietą dla samej przyjaźni. A w przypadku, kiedy oboje są w stałych związkach też nie jest to do zrealizowania …? Jak dla mnie taka teoria stawia facetów w złym świetle (ale to nie pierwszy i nie ostatni raz, ups…miałam się ugryźć w język :D ). W moim przypadku się nie udało, a raczej to ja dałam się nabrać, że to, co nas łączy to najpiękniejszy braterski czysty związek dwóch dusz. Po czasie okazało się, że z jego strony nie była to jedynie przyjaźń, lecz kolejny z etapów na drodze do „czegoś więcej” …Perfekcyjnie zagrał swoją rolę nie ujawniając żadnych podtekstów…chyba że faktycznie jestem życiową gapą i nie potrafię odczytać ludzkich intencji. Niestety ‘przyjaźń’ nie przetrwała. W drugim przypadku z przyjaźni zrodziło się coś więcej (szczególnie z jego strony), ale niestety zostanie parą było największym błędem jaki mogłam popełnić…Z cudownej relacji nie pozostało nic, a ja naiwnie liczyłam, że bez względu na wszystko zostaniemy przyjaciółmi do grobowej deski…


Ja uważam, że lepszy jeden prawdziwy przyjaciel wirtualny niż dziesięciu realnych, ale fałszywych.

Może masz i rację, ale dla mnie znajomość opierająca się jedynie o pisanie przez neta nie może nigdy zostać nazwana przyjaźnią. Moja definicja tego słowa nie obejmuje  niestety relacji, w których nie ma miejsca chociażby na rozmowy face to face. Ale to już całkiem inny temat ;).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2008, 04:37:38 pm wysłana przez rose84 »

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 31, 2008, 06:45:44 pm »
0
No to i ja się wypowiem.

Mam podobne zdanie co Rebel.

Osobiście nie mógłbym mieć za koleżankę dziewczyny, która mi się nie podoba. Wolę otaczać się tymi ładniejszymi przedstawicielkami płci pięknej :) . Spotkania przy piwie czy jakieś wyjście do kina z dziewczyną to po prostu fajna zabawa i tego przyjaźnią na pewno nazwać nie można. Natomiast jak zacznę z którąś z nich spędzać trochę więcej czasu to wtedy pojawia się problem...  Tylko kwestia czasu aż się zauroczę. Na początku będę to w sobie dusił. Zdaję sobie sprawę, że ja osobiście urodą nie grzeszę i nie chcę tak szybko psuć tej więzi między nami. No ale potem w końcu to z siebie wyrzucę i czar "przyjaźni" pryśnie. To będzie już nie do odbudowania. W moim przypadku coś takiego zdarzyło się już 3 razy. Za każdym razem odpowiedź dziewczyny brzmiała "ja Ciebie Adaś naprawdę bardzo lubię, nawet podobasz mi się (akurat :P ), no ale..." :)

Tak więc (przynajmniej w moim wypadku) taka przyjaźń nie istnieje.

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 31, 2008, 10:15:35 pm »
0
Ja czuję się dla mojego przyjaciela taką starszą siostrą, a wiadomo, że atrakcyjność fizyczna w przypadku rodziny (zwłaszcza tak zbzikowanej ;)) nie ma żadnego znaczenia :D
Mieliśmy już mnóstwo okazji, żeby wydarzyło się między nami "coś więcej", a mimo to nasz kontakt fizyczny ogranicza się do całkowicie aseksualnych pocałunków w policzek i przyjacielskich uścisków. Mimo to, mój przyjaciel jest jedną z najbliższych mi osób, daje mi niesamowite poczucie bezpieczeństwa, bezbłędnie wyczuwa mój nastrój, zawsze potrafi poprawić mi humor i wiem, że w każdej sytuacji mogę na niego liczyć - podobnie, jak on na mnie :)
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 31, 2008, 10:17:20 pm »
0
tylko pozazdrościć, Moonsun... ;)
a oboje jesteście w stałych związkach ???

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #39 dnia: Września 01, 2008, 08:29:29 am »
0
Ja tak, on niedawno się rozwiódł.
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Karol

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Respect: 0
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #40 dnia: Września 01, 2008, 09:28:47 pm »
0
Może masz i rację, ale dla mnie znajomość opierająca się jedynie o pisanie przez neta nie może nigdy zostać nazwana przyjaźnią. Moja definicja tego słowa nie obejmuje  niestety relacji, w których nie ma miejsca chociażby na rozmowy face to face. Ale to już całkiem inny temat ;).

Ale co rozumiesz pod pojęciem "face to face"? Skype'a dałoby się pod to podciągnąć, chyba, że jakiś konflikt sprzętowy nie pozwala na jednoczesne wysyłanie i odbieranie obrazu. ;)
"Koty wyczuwają, że nie lubisz śladów ich łap na maśle, ale będą wchodziły na nie za każdym razem, kiedy nikt nie patrzy."
Kathy Young

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #41 dnia: Września 01, 2008, 09:41:38 pm »
0
"face to face" czyli twarzą w twarz ;) mam na myśli spotkanie w cztery oczy, kiedy można się przed kimś otworzyć, podzielić swoimi problemami, zwierzyć...skype jest nadal jedynie pewną udoskonaloną formą kontaktu w wirtualnym świecie...na pewno kontakt telefoniczny ma to do siebie, że uwiarygadnia wirtualnego rozmówcę ( z głosu można wiele wyczytać ), ale to jednak zbyt mało, aby móc taką osobę nazwać przyjacielem...z takiej wirtualnej znajomości może zrodzić się przyjaźń jedynie wtedy, kiedy przeniesiemy ją na grunt realny... ;) ooops, ale to chyba nie do końca na temat  :D

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #42 dnia: Września 01, 2008, 10:03:50 pm »
0
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1965
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 11, 2009, 09:59:11 pm »
0
istnieje, ale jest trudna, o wiele trudniejsza niż między dwoma chłopami :vampire:

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34744
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: przyjaźń damsko-męska - czy istnieje?
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 12, 2009, 06:09:56 am »
0
Istnieje. I jeżeli obie strony jej nie komplikują i wiedzą,czego chcą,to może przetrwać. Tyle,że w praktyce rzadko się to udaje.Zwłaszcza,jeśli przyjaciele zaczynają się spotykać z kimś na poważnie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Na pole, na dwór,czy na plac - czyli o regionalizmach

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 178
Wyświetleń: 60497
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2013, 11:48:20 am
wysłana przez Duffowa