Autor Wątek: Przyjaciel-kolega-znajomy  (Przeczytany 11226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Przyjaciel-kolega-znajomy
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 04, 2011, 11:43:03 pm »
0
Ocywiście w przyjaźni zachodzi wzajemność więc z mojej strony wygląda to tak samo :) Nie sprecyzowałam ;) A co do czytania w myślach - jeśli przyjaźni się z kimś nprawdę długo, to z reakcji, mimiki, gestów potrafimy czytać jak z otwartej księgi :)

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Przyjaciel-kolega-znajomy
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 04, 2011, 11:45:30 pm »
0
A na odległość ponad 400km? Jak jest z czytaniem w myślach?

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34745
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Przyjaciel-kolega-znajomy
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 05, 2011, 07:03:37 am »
0
Znam jedną osobę,która na podstawie neutralnego emocjonalnie smsa potrafi stwierdzić,że coś u mnie nie gra. To się chyba czytanie w myślach nazywa :)
Kobieta zawsze powie więcej kobiecie,a mężczyzna mężczyźnie,bo ciut niezręcznie jest chyba gadać o relacjach uczuciowych czasem,tak mi się wydaje. ;)

Dla mnie przyjaciel to ktoś,kogo przede wszystkim ja nie chcę zawieść,staram się,żeby bliscy mi ludzie odczuwali to,że są bliscy,ważni i potrzebni.Ale nie zawsze
wychodzi tak,jak by się chciało... Mimo to się staram i będę starać.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Przyjaciel-kolega-znajomy
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 05, 2011, 09:14:15 am »
0
Przyjaciel to ktoś do kogo mogę zadzwonić w środku nocy i powiedzieć, że coś nie gra a ta osoba będzie potrafiła zrobić coś, że troszkę bardziej zagra i przede wszystkim trzeba się znać, ze złych i dobrych stron i dalej się lubić.
A na odległość ponad 400km? Jak jest z czytaniem w myślach?
Nie ma czytania w myślach, jest domyślanie się na podstawie sposobu pisania w przypadku dużej odległości.

W przypadku przyjaźni na odległość to trudno powiedzieć jeżeli wcześniej się nie spotykało jakoś danej osoby, niestety ludzie często potrafią się kreować na innych niż są, szczególnie w internecie i dopóki nie dojdzie do kilku spotkań face to face i częstszego widzenia się nie da się dojść do jakichś mądrych wniosków wg mnie
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2011, 09:19:31 am wysłana przez Witek »

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Przyjaciel-kolega-znajomy
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 11, 2011, 07:58:01 pm »
0
Oj, ciekawy temat...tym bardziej z punktu widzenia moich niedawnych refleksji. Według mnie słowo przyjaciel jest zbyt często nadużywane i staje się wypranym z treści frazesem. Kiedyś miałam duże zaufanie do ludzi i łatwo się przed nimi otwierałam w geście bezinteresownej szczerości. Niestety życie przynosi nam kolejne lekcje i z upływem czasu przestajemy szafować słowem przyjaciel, tytuując tak jedynie tych, którzy "zapracowali" sobie na bycie przyjacielem. Kto jest przyjacielem wg mnie? Przyjaciel to osoba, z którą łączę wiele wydarzeń z mego życia - zarówno tych dobrych, jak i złych. To osoba, która jest mą bratnią duszą i potrafi mnie zrozumieć bez słów - na podstawie gestów, mimiki, sposobu wyrażania się, pisania. To ktoś, do kogo nie wahałabym się zadzwonić w środku nocy na wyludnionej ulicy z prośbą o pomoc. Przyjacielem jest ktoś z kim możesz się pokłócić, wiedząc, że każda burza jest zapowiedzią tęczy. Przed przyjacielem nie skrywa się łez, można z nim "rozmawiać" w milczeniu i mieć świadomość, że choćby nawet wasze drogi się rozeszły, gdy spotkacie się ponownie, połączy was każda chwila, która była, a żyje w sercu. Mam dwóch przyjaciół...yyy....przyjaciółki :) ...

Kolega/Koleżanka - najczęściej ktoś, kogo znam już kawał czasu i z kim mam jakieś pozytywne wspomnienia, to osoby, które mnie dobrze znają i z którymi spotykam się z jakąś tam regularnością. Nazywam tak osoby z LO, z podstawówki, towarzyszy zabaw na podwórku ect.

Znajomy - osoby, które znam powierzchownie, mimo że się lubimy i czasami nawet spotykamy, czy też pracujemy na co dzień ze sobą