Ankieta

Czy w wyborach samorządowych kandydaci powinni startować z list klubów politycznych?

Tak, podziały partyjne powinny być obecne również podczas wyborów samorządowych.
4 (30.8%)
Nie, struktury partyjne nie powinny być obecne w działalności samorządowej.
8 (61.5%)
Nie wiem, trudno powiedzieć jak powinno być.
1 (7.7%)
Nie obchodzi mnie polityka i ta "mała" i ta "duża". Nie będę głosował/a
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Listopada 25, 2010, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Preferencje polityczne forumowiczów  (Przeczytany 167022 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #990 dnia: Grudnia 08, 2011, 05:28:15 pm »
0
Może z narzekania nic się nie urodzi, ale ludzie, którzy są tam  i bezpośrednio i patrzą innym na ręce są potrzebni. Tak cała biurokratyczna hołoto robiła by co chciała. A to czy ten Pan robi coś konstruktywnego czy nie? Nie chce mi się nawet sprawdzać.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #991 dnia: Grudnia 08, 2011, 05:40:56 pm »
0
A ja sobie myślę od kilku dni, że ta cała UE, to jakiś pic na wodę. Codziennie robią jakieś zloty, narady i inne takie pierdoły, a rozwiązania problemów nie ma. Poza tym, to wydaje mi się, że gdybyśmy wystąpili z Ue, to nic złego by się nie stało. Ale ja się tam nie znam...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #992 dnia: Grudnia 08, 2011, 06:25:42 pm »
0
Politycy są tacy jak społeczeństwo.

Offline dorota40

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +6
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #993 dnia: Grudnia 08, 2011, 11:44:03 pm »
0
ja też nie chciałabym aby "rząd"spłacał państwowe długi z mojej emerytury; ktoś chciałby mieć zabieraną kasę z pensji na spłatę długów państwowych? no....chyba nie
dlatego politycy, zawodowi fachowcy od rządzenia/zarzadzania/ mając budżet powinni tak nim dysponować jak w rodzinie: wydawać tyle ile ma się do dyspozycji; ja tez tak jak Godfrey Bloom nie biorę kredytów tylko zyję z tego co zarobię więc nie życzę sobie aby politycy wykradali moje oszczędności .
strefa euro nie jest niczym szczególnym jak widać a wyjście z niej tez nie jest tragedią więc cieszmy się że nie mamy euro...oby jak najdłużej
i jeszcze jeden ciekawy filmik

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=3oAKe3WsgCU&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=3oAKe3WsgCU&amp;feature=player_embedded</a>

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #994 dnia: Grudnia 09, 2011, 08:25:18 am »
0
Godfrey Bloom nie zarabia 1k zł tylko z zyliard złotych.

Nie korzystanie z kredytów jest nie rozsądne - lepiej aby pieniądze pracowały...no ale jak kto woli...

Wydaje mi się, że musisz zostać bezpaństwowym człowiekiem...bo cała filozofia Państwa, opiera się na umowie pokoleń. Przecież Twoja emerytura też nie będzie wypłacona z Twoich pieniędzy...tak samo inwestycje jakie prowadzi Państwo/Firma zwykle polega na tym, że sfinansują je przyszli obywatele, pracownicy/klienci firmy...

Owsik - stracilibyśmy bo mimo wszystkiego więcej środków z UE otrzymujemy niż do niej wpłacamy...
A po 2...dobre rozwiązanie będzie wtedy gdy nikt nie będzie z niego zadowolony a to niestety przy 27 różnych interesach musi trochę potrwać...

Prawda też jest taka (IMO), że problem tkwi w zbyt małym scentralizowaniu strefy EURO...stworzyło się nową walutę nie oddając kompetencji jednej instytucji...no i wyszło jak wyszło...paradoksalnie w tym przypadku - integracja europejska była i jest zbyyyt mała. To tak jakby do jednego Porshe było kilkunastu właścicieli i jeden chce zrobić z tego bolid na wyścigi...inny na niedzielne wypady...a kto inny na imprezy...

Musi jak się okazuje być jedno ciało odpowiadające za politykę gospodarczą krajów strefy Euro.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #995 dnia: Grudnia 09, 2011, 12:55:42 pm »
0
Ja się nie zgadzam z kilkoma kwestiami.
-Pieniądze pracują,. ale trzeba płacić od tego odsetki. Warto sprawdzić ile wynosi obsługa kredytów np. dla Polski. Są to miliardy euro. Ciekawe kto na tym zarabia? Lepiej jest wydawać swoje pieniądze niż pożyczone. Niestety teraz polityków wybiera hołota i gawiedź żądna chleba i socjali. Skutek jest taki, że politycy muszą pożyczać kasę, bo żaden system nie wytrzyma takiego socjalu i prędzej czy później padnie.

-Umowa międzypokoleniowa: z tego co kojarzę , w wielu krajach do pewnego momentu ludzie odkładali pieniądze na swoje emerytury. Dopiero później zaczęto podbierać tą kasę dla obecnych emerytów. Dlaczego? Bo kasa była ponownie potrzebna z takich samych przyczyn co powyżej.

-Tu się zgadzam. Póki co UE odbiera od nas potężne ilości towarów, a wpłacane do nas środki też są niebagatelne. Na razie mało tracimy i można dalej tkwić w UE. Dopóki będzie to opłacalne :D

-Ponownie się zgadzam. Nie ma instrumentu kontrolnego dla członków strefy euro. Pytanie, po co kraje pożyczały tak ogromne środki, które de facto doprowadziły do ich niewypłacalności i upadku? Odpowiedź za pierwszym myślnikiem.

Wniosek nasuwa się taki , że demokracja jest tylko dla świadomych społeczeństw. Niestety po czasie nawet one ulegają urokom socjalizmu  (vide USA, gdzie dano prawa wyborcze nierobom, wszelkiemu rodzaju mętom, murzynom itp, których egzystencja opiera się na pobieraniu zasiłków).
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #996 dnia: Grudnia 27, 2011, 01:47:31 am »
0
http://www.rp.pl/artykul/16,779223-Janusz-Palikot-mobilizuje-swoich-poslow.html

"Palikot kazał też swym posłom wykazać się większą aktywnością w czasie debat. Wzorem mają być posłowie PiS, którzy zadają dziesiątki pytań przedstawicielom rządu oraz wygłaszają wiele oświadczeń. - Z tym będzie kłopot, bo mamy tylko kilka rozgarniętych osób"

Przypomniał mi się ten kandydat na posła:
<iframe src="https://player.vimeo.com/video/29734186" width="500" height="300" frameborder="0"></iframe>

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #997 dnia: Stycznia 12, 2012, 09:30:37 pm »
0

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12075
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2216
    • As Koncertowy
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #998 dnia: Stycznia 12, 2012, 09:35:31 pm »
+1
kiszczaka i jaruzelskiego to powinni publicznie powiesić za jaja, żeby zdychali powoli w męczarniach !

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #999 dnia: Stycznia 12, 2012, 10:31:29 pm »
-1
litości...

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12075
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2216
    • As Koncertowy
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1000 dnia: Stycznia 12, 2012, 10:34:22 pm »
0
Dla nich ? Nigdy !

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1001 dnia: Stycznia 12, 2012, 10:43:49 pm »
0
Chodzi mi o poziom dyskusji ;p

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1002 dnia: Stycznia 13, 2012, 01:04:11 pm »
0
No jasne, że powinni ich ukarać. Tylko rodzi się pytanie: "Czy TERAZ, kiedy są już starzy i niedołężni coś by to dało?" Czy warto wydawać pieniądze na procesy trwające tyle lat, po to, aby skazać dwóch dziadków? Nie wiem sam co o tym myśleć.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1003 dnia: Stycznia 13, 2012, 02:49:36 pm »
0
Dla mnie wystarczy, aby ten wyrok był tylko "symboliczny". Nie mówię o tym, żeby ich wsadzać do więzienia. Już nie teraz, nie w tym wieku. Ale wyrok muszą mieć i Kiszczak już ma. A wg mnie prawda historyczna i wiążąca się z tym "dziejowa sprawiedliwość" warte są każdej ceny. Osądzić i skazać tych, którzy działali w "grupie przestępczej o charakterze zbrojnym". I całkowicie się zgadzam z ostatnimi słowami - grupa osób pod przewodnictwem Towarzysza Generała stała się ekipą, która nielegalnie wprowadziła stan wojenny przy pomocy siły zbrojnej. Jak dla mnie muszą być wyroki. Symboliczne, ale jednak wyroki.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #1004 dnia: Stycznia 13, 2012, 03:56:38 pm »
0
No jasne, że powinni ich ukarać. Tylko rodzi się pytanie: "Czy TERAZ, kiedy są już starzy i niedołężni coś by to dało?" Czy warto wydawać pieniądze na procesy trwające tyle lat, po to, aby skazać dwóch dziadków? Nie wiem sam co o tym myśleć.

Jeśli nie byli w stanie osądzić wcześniej - jak najbardziej. Dla przykładu. Nie chodzi o to, że trza ich powiesić za jaja ;) , chodzi o to, żeby społeczeństwo wiedziało, że sprawiedliwość może nie jest szybka, ale dosięgnie każdego. To tak jak ze zbrodniarzami nazistowskimi. Nie chodzi o karę, bo dawanie 90-latkom kary dożywocia jest bezcelowe ;) Chodzi o to, by czuli, że zawinili, a nie do końca życia nie ponieśli żadnych konsekwencji, a rodziny ofiar cierpiały.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Życzenia na święta dla forumowiczów.

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3080
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2014, 10:13:28 pm
wysłana przez apetytnadestrukcje