Ankieta

Czy w wyborach samorządowych kandydaci powinni startować z list klubów politycznych?

Tak, podziały partyjne powinny być obecne również podczas wyborów samorządowych.
4 (30.8%)
Nie, struktury partyjne nie powinny być obecne w działalności samorządowej.
8 (61.5%)
Nie wiem, trudno powiedzieć jak powinno być.
1 (7.7%)
Nie obchodzi mnie polityka i ta "mała" i ta "duża". Nie będę głosował/a
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Listopada 25, 2010, 07:18:27 pm

Autor Wątek: Preferencje polityczne forumowiczów  (Przeczytany 165638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15157
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1490
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #900 dnia: Października 10, 2011, 05:47:03 pm »
0
Ba, nawet murzyna będziemy mieć!!

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #901 dnia: Października 10, 2011, 05:48:02 pm »
0
już mial szanse zmienic cos na lepsze
nie udalo mu sie, ba nawet za bardzo sie nie staral.
kurde Loko, muszę się z Tobą zgodzić ;)

jeszcze nie mam prawa wyborczego (kilka miesięcy...), tak właściwie to nie mam sprecyzowanych poglądów na jakąś partię, więc sprawdziłem sobie na latarniku wyborczym - 64% moich odpowiedzi było za poglądami PiSu, 61% za PSL, 57% za Palikota i 53% za PO - zbyt jednolite to wszystko ;)
Na Palikota bym w życiu nie zagłosował, koleś jest typowym obłudnikiem, najgorszym z tych tam wszystkich co siedzą w Sejmie, naobiecuje i potem będzie się za przeproszeniem opierdalał. Chęć zmiany z jego strony? Poza opodatkowaniem Koscioła i usunięciem religii ze szkół, to tak naprawdę nic więcej. Ale wiadomo, program wyborczy przygotować trzeba taki, żeby odpowiadal wszystkim...koniecznie chciał zostać w Sejmie, pobierać dietę i się bawić za pieniądze podatników, więc postanowił, że stworzy własną partię, której będzie liderem, a jego priorytetem będzie to co teraz jest na topie, czyli legalizacja maryśki i wszystko na przekór Kościołowi
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Nieuchwytny

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +60
    • lans.fm
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #902 dnia: Października 10, 2011, 05:53:45 pm »
0
No i mamy transseksualistę i geja w polskim sejmie  :facepalm:  :/  :ph34r:

Co z tą Polską?




jego zapytaj :P


w przyszłych wyborach już będę głosować (zabrakło mi tylko roku  :/) a póki co wydaje mi się że najbardziej opłacało się głosowac na PO, niech juz konczą co zaczęli i do domu.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #903 dnia: Października 10, 2011, 06:06:10 pm »
0
Akurat Palikot kilka pktów programu ma bardzo odpowiadających mi - zaprzestanie nauczania religii w szkołach, finansowanie z budżetu państwa metody in vitro, wprowadzenie rejestrowanych związków partnerskich, wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu, likwidacja Senatu, przekazywanie 1% PKB na kulturę, zmniejszenie wydatków na siły zbrojne do 1% PKB.
Nie zgodzę się z tym, że zależy mu na kasie - dużo więcej by zarobił, jakby wrócił do biznesu.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #904 dnia: Października 10, 2011, 06:10:04 pm »
0
Mexi ocenimy to wszystko za 4 lata ;) nie powiem, że to co wypisałeś, to kilka rzeczy też mi pasi, ale poczekajmy ;)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #905 dnia: Października 10, 2011, 06:52:02 pm »
0
Ja lubię Palikota ale dla mnie to żaden polityk. Nie wierzę w jego słowa i intencje. Myślę, że dla niego to taka nowa zabawa i chce narobić dużo zamieszania. W obecnym rządzie nie wiele będzie miał do powiedzenia więc pewnie będzie prowokował, żeby istnieć w mediach i nie raz się pośmiejemy. :) Jego program...ech. Obiecuję to i mówi co ludzie chcą usłyszeć,to co inne partie się boją powiedzieć na głos (legalizacja zioła, walka z kościołem, homoseksualiści, in vitro itd.) W sumie trochę podobnie jak SLD ale SLD już sie ludziom przejadło a Palikot jest czymś nowym, jakąś odmianą. Z drugiej strony gdyby ktoś inny stał na czele SLD, ktoś z większą charyzmą to pewnie inny byłby wynik. Dla mnie Napieralski w tej kampanii zachowywał się jak picka grochowa i cały czas robił z siebie idiotę, zresztą tak samo jak w wyborach na prezydenta. :facepalm:

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12058
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2212
    • As Koncertowy
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #906 dnia: Października 10, 2011, 07:04:54 pm »
0
Legalizacja związków homoseksualnych skreśla w moich oczach ruch Palikota raz na zawsze. Większość i tak na niego zagłosowała z tego względu, że w postulatach wpisał sobie legalizację zioła. A jak się ma spełnianie postulatów do rzeczywistości to wystarczy spojrzeć na obietnice PO z 2007 roku ze stanem rzeczywistym. PO wciąż leci na straszeniu Kaczyńskim (na moje z 15% wyborców).

Dwie partie ewidentnie muszą zmienić liderów, bo jak mawiał klasyk wyżej wała nie podskoczą. PIS musi znaleźć kogoś na miejsce Jarosława, bo ten zraża ludzi wyglądem, sposobem mówienia itp. a nikt na jego program nie spojrzał nawet.
I druga partia SLD, gdzie Napieralski poza ładną buźką nie miał nic do zaoferowania i do polityki się nie nadaje - od starych komuchów szkolonych w Moskwie (Miller, Kwaśniewski) mógłby się dużo uczyć.

Podsumowując wyniki. Postkomuna w Polsce żyje i ma się świetnie. Oby jak najkrócej!

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #907 dnia: Października 10, 2011, 07:28:29 pm »
0
No i mamy transseksualistę i geja w polskim sejmie  :facepalm:  :/  :ph34r:

Co z tą Polską?
"Mamy nacjonalistów i chrześcijan w polskim sejmie :facepalm: Co z tą Polską?!" - tak ktoś mógłby Ci odpisać. Ale jest coś takiego jak tolerancja kolego i Polska zmierza wreszcie do cywilizacji i nowoczesności :)

Mnie osobiście żaden gej nie przeszkadza. Ale czy to znak nowoczesności i siły cywilizacji? Trochę tych cywilizacji na świecie już mieliśmy, a mieliśmy też takie,w których seks meżczyzny z mężczyzną był w dobrym guście lub bardzo powrzechny (Persja, Rzym, Grecja). Niestety wszystkie te cywilizacje łączy jedno: upadły.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #908 dnia: Października 10, 2011, 07:31:56 pm »
0
Pytanie za 100 pkt. żyło się spokojniej i lepiej powiedzmy w 2006 czy też 2007 gdzie właściwie to o pracownika się pracodawca starał...był niższy Vat...deficyt na poziomie około 15 mld zł? I za drugi kierunek studiów nie trzeba było płacić? (rozumiem za 3..4..5...ale za 2?!)...

A i najlepsze :D nie chce mi się szukać w temacie...ale na pewno gdzieś było wyśmiewanie się z gazu łupkowego...a teraz?! ;)

Taka dygresja...Palikot zamiast coś robić namacalnego...to show robił i tyle wyszło...

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #909 dnia: Października 10, 2011, 07:55:55 pm »
0
Douger - trafne spostrzeżenie. Ale to samo dzieje się z Kościołem - upada.
Odnośnie SLD - niby tak chcą oddzielenia Państwa od Kościoła, a najlepszym przykładem jest dzisiejszy dzień. Za czyich rządów ustanowiono Dzień Papieża Jana Pawła II świętem narodowym? A no za czasów lewicy, która poparła to nawet. Dzięki temu, w szkole legalnie mogą faworyzować jedną religię i namawiać mnie do modlitwy... A Grzesio? Żałuję, że popierałem go w wyborach prezydenckich, bo ostatnia kampania pokazała, jak bardzo ten człowiek jest niekompetentny i sztuczny.
Drugi kierunek studiów płatny - popieram w 100%. Zdecydujcie się - czy narzekacie, że teraz studia może zdać każdy i jest za dużo magistrów, czy chcecie, aby wytworzyła się elita, która ma ambicje i której się chce? 30% studentów na drugi kierunek dostanie stypendium.
krelke - o tak, zapewne dużo spokojniej żyłoby mi się w 2006 czy 2007 roku, kiedy to ABW całymi dniami podsłuchiwało obywateli, to było naprawdę piękne :sorcerer: O pracownika starał się pracodawca tak bardzo, że pracownicy poczuli się tak rozchwytywani, że masowo wyjechali do UK. A ten 1% vat robi drastyczną różnicę w kieszeniach Polaków. Zwłaszcza, że vat na niektóre produkty spożywcze był większy.
Za gaz łupkowy - trzymamy kciuki.
I co do Palikota - dlatego się cieszę, że się dostał do Sejmu, bo w kwestii gospodarczych nie będzie miał zbyt wiele do powiedzenia, a w kwestiach społecznych może mieć kilka fajnych pomysłów ;) Co nie zmienia faktu, że to po Korwinie największy populista III RP.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12058
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2212
    • As Koncertowy
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #910 dnia: Października 10, 2011, 08:11:06 pm »
0
Nad ABW to już żaden rząd nie ma kontroli o czym świadczy fakt, że za rządów PO liczba podsłuchów wzrosła jeszcze bardziej i będzie wzrastać niezależnie od tego kto będzie rządził, dopóki ktoś ich nie zlikwiduje. A każdy się boi bo służby mają haka pewnie na większość znanych postaci ze sceny politycznej czy gospodarczej.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #911 dnia: Października 10, 2011, 09:15:44 pm »
+1
cycat z pewnej strony

Fiona: "Wczoraj w monopolwym pani sprzedająca piwo oświadczyła, że głosowała na Palikota „bo mam taki sam wibrator jak on”. Jaki kandydat, taki elektorat.
Wróżę jednak, że Palikot skończy jak Samoobrona."

tyle w temacie.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3983
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #912 dnia: Października 10, 2011, 09:17:39 pm »
+1
Cytuj
Drugi kierunek studiów płatny - popieram w 100%. Zdecydujcie się - czy narzekacie, że teraz studia może zdać każdy i jest za dużo magistrów, czy chcecie, aby wytworzyła się elita, która ma ambicje i której się chce? 30% studentów na drugi kierunek dostanie stypendium.

Popieram. Na Wyspach kończy studia około 20% młodzieży co moim zdaniem w zupełności wystarcza.

Cytuj
Fiona: "Wczoraj w monopolwym pani sprzedająca piwo oświadczyła, że głosowała na Palikota „bo mam taki sam wibrator jak on”. Jaki kandydat, taki elektorat.
Wróżę jednak, że Palikot skończy jak Samoobrona."

Sugerujesz, że 10% Polaków używa wibratora? A 29% to zapewne nekrofile...
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #913 dnia: Października 10, 2011, 09:59:45 pm »
0
Co do studiów...a co ma piernik do wiatraka? :P Nie wszyscy muszą zdać maturę...a nawet nie powinni :P A Ci którzy się dostaną na studia powinni mieć możliwość kształcenia interdyscyplinarnego...niestety w Polsce program studiów jest bardzo sztywny w porównaniu do innych krajów...i studiowanie 2 kierunków ten problem rozwiązywało w dużej mierze...

Offline Kolorowa

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +4
Odp: Preferencje polityczne forumowiczów
« Odpowiedź #914 dnia: Października 10, 2011, 10:03:57 pm »
0
No i mamy transseksualistę i geja w polskim sejmie  :facepalm:  :/  :ph34r:

Co z tą Polską?
"Mamy nacjonalistów i chrześcijan w polskim sejmie :facepalm: Co z tą Polską?!" - tak ktoś mógłby Ci odpisać. Ale jest coś takiego jak tolerancja kolego i Polska zmierza wreszcie do cywilizacji i nowoczesności :)

Podpisuję się pod tym.
Mam też nadzieję, że Polska wyjdzie wreszcie spod opiekuńczej spódnicy kościoła.

 

Życzenia na święta dla forumowiczów.

Zaczęty przez maxi023

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3058
Ostatnia wiadomość Grudnia 26, 2014, 10:13:28 pm
wysłana przez apetytnadestrukcje