Autor Wątek: Praca  (Przeczytany 130250 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34751
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline PGR

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Respect: +140
Odp: Praca
« Odpowiedź #346 dnia: Marca 23, 2013, 11:01:58 am »
0
http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/691984,za_rok_nauczyciele_straca_przywileje.html
Jestem nauczycielem historii w szkole średniej. Myślę, że Ci forumowicze, którzy także uczą w publicznych szkołach powinni w perspektywie kilku lat szukać innego zajęcia. Wspaniała praca, tylko dzieciaków powoli brak...

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Praca
« Odpowiedź #347 dnia: Marca 23, 2013, 11:06:37 am »
0
A rodzice całe studia jęczeli: "Czemu nie poszłaś na nauczyciela?" :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Praca
« Odpowiedź #348 dnia: Kwietnia 28, 2013, 08:03:49 pm »
0
Z 1 maja po raz 6 w ciągu 2 lat zmieniam pracę :)
Mam nadzieję, że zagrzeję tam dłużej, w zasadzie praca, na której mi zależało.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Praca
« Odpowiedź #349 dnia: Kwietnia 28, 2013, 09:16:28 pm »
0
Oj zapełniasz to CV :) aaa ile osób poznasz :)
Życzę wszystkiego dobrego byś był zadowolony ze zmiany :)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Praca
« Odpowiedź #350 dnia: Maja 26, 2013, 04:59:25 pm »
0
Ma ktoś jakieś doświadczenie związane z pracą sezonową za granicą?

albo najlepiej jakieś sprawdzone kontakty?
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2013, 05:25:42 pm wysłana przez Grzon »

Offline machoman

  • Patience
  • Wiadomości: 5
  • Respect: 0
Odp: Praca
« Odpowiedź #351 dnia: Maja 31, 2013, 12:42:10 am »
0
Od jakiego wieku przyjmują do McDonalda?
nowy kierunek: rolnictwo ekologiczne!

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Praca
« Odpowiedź #352 dnia: Maja 31, 2013, 09:17:16 am »
0
Od 16 lat.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Fersztof

  • Patience
  • Wiadomości: 5
  • Respect: 0
Odp: Praca
« Odpowiedź #353 dnia: Maja 31, 2013, 02:17:14 pm »
0
Pracuję jako "informatyk w firmie" już od ponad dwóch lat, tylko firmy co jakiś czas się zmeiniają.

Zalety:
- Nikt tak naprawde nie wie ile pracy wymaga to co od Ciebie wymagają
- Czasem jest to dużo mniej niż im się wydaje
- Rozsądnie elastyczne godziny pracy

Wady:
-Często jest to dużo więcej niż im się wydaje
-Często jest to pomysł z kosmosu który wymaga 4-osobowej ekipy programistów i pięćiocyfrowego budżetu.  :ph34r:
Guns N' ładownice

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Praca
« Odpowiedź #354 dnia: Czerwca 13, 2013, 01:42:05 am »
+1
Ludzie, unikajcie jak ognia pracy w gastronomii.

Jak dzisiaj zobaczyłem swój grafik obowiązujący do końca miesiąca to zrobiło mi się czarno przed oczami. Od dzisiaj, czyli od 13 do 30 czerwca mam wolne tylko, uwaga uwaga... 2 dni! Reszta przepracowana po 12 godzin albo więcej. c**j z tym, że jak prosiłem o wolne 19 czerwca żebym mógł sobie pojechać na koncert Bon Jovi to dostałem wolny dzień później. I niestety nie mam się co nastawiać, że sytuacja ulegnie zmianie.

Niby fajna sytuacja, bo z restauracji, gdzie pracowaliśmy do tej pory w 6 osób dostałem razem z dwoma kumplami z załogi misję stworzenia menu i urządzenia kuchni w nowej restauracji tego samego właściciela. Ale minusem jest to, że będziemy tam pracowali tylko we trzech, a w starej knajpie też zostają tylko 3 osoby. I nie mają zamiaru zatrudniać nikogo więcej. No to jest trochę chore bo pracy nam nie ubędzie, a będzie wręcz odwrotnie.

Drodzy studenci i licealiści - jak któreś z Was będzie chciało pracować w wakacje to nie zatrudniajcie się w żadnych restauracjach czy kuchniach hotelowych. Popracujcie gdzieś przy roznoszeniu ulotek, zbieraniu truskawek itp. Przynajmniej unikniecie k******o wysokich temperatur dobijających do 60 stopni (mówię serio), poparzeń, pokaleczonych dłoni (chłopaki - panie zwracają na to uwagę ;) ) i nie będzie trzeba udzielać pierwszej pomocy koledze który zasłabł z wycieńczenia albo wypierdolił się na rozlanym oleju.

Gwarantuję Wam, że kiedyś napiszę książkę o tej branży i zarobię na tym kupę kasy. Bo będzie o czym pisać :)

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Praca
« Odpowiedź #355 dnia: Czerwca 13, 2013, 10:51:12 am »
0
Będziesz jak...



Obyś chociaż hajsu tyle zarobił w przyszłości co on...

Bloody Rose

  • Gość
Odp: Praca
« Odpowiedź #356 dnia: Czerwca 13, 2013, 03:20:41 pm »
0
Gnatek, obawiam się iż nie jest to tylko problem branży gastronomicznej.
Przepracowałam siedem lat w ochronie i zdarzało się, że np.: chłopaki po wojsku z reprezentacji, padali jak muchy - nie wytrzymywali 12h. dyżurach (stanie, chodzenie, pilnowanie porządku na obiekcie, pilnowanie klientów i typowanie złodziei). A bywają dyżury po 16h.==> miałam takie na BOMI: otwarcie o szóstej rano, dwie godziny na ogarnięcie spraw porządkowych, o ósmej otwarcie sklepu. I tak czasem do 23/ 24-tej (musisz zostać z kierownikiem sklepu/ zastępcą, aż wszystko ogarnie, przyjmie kurierów/ dostawy - tak, tak czasem potrafią przyjeżdżać późnym wieczorem, bo trza załączyć alarm).
Call Center - podobnie. 2007r. - 2008r. CMLiM (obecnie LuxMed), dyżury po 12/ 14 albo i 18h. Praca w święta i sylwestra - do dziś nie dostałam za to pieniędzy ;)
Pracować trzeba - wiadomo, ino często-gęsto spotykam się (nie tylko osobiście) z totalnym brakiem poszanowania pracowników, wyzwiskami ze strony pracodawcy/ kierownika (bo ma gorszy dzień), nie wypłacanie pensji (po trzy miesiące to minimum), itp., itd.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3850
  • Respect: +2360
Odp: Praca
« Odpowiedź #357 dnia: Czerwca 13, 2013, 04:24:32 pm »
0
Niestety, przez to, że jest generalnie problem ze znalezieniem pracy, to pracodawcy często traktują, zwłaszcza zdesperowanych studentów, jak niewolników. Moja koleżanka ostatnio pracowała w warzywniaku, nawet nie chcieli podpisać z nią umowy, cały czas ją zwodzili, za to była na każde ich wezwanie non-stop, za 5zł za godzinę, które dali jej z łaski, bo chcieli jeszcze mniej. Jakaś kobieta pracowała tam za 3,50zł. To już pod wyzysk podchodzi. A jeszcze za każdym razem musiała się upominać w ogóle o wypłatę.
Moje doświadczenia z pracą w gastronomii też nie są za dobre, ale nie wydaje mi się, żeby w moim przypadku to była kwestia branży, raczej kierownictwa, które okazało się być totalnymi chamami.

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Praca
« Odpowiedź #358 dnia: Czerwca 13, 2013, 08:51:36 pm »
0
Będziesz jak...

Ahh tak, Anthony Bourdain. Nie da się ukryć, że gość jest niesamowity. Marzę, żeby osiągnąć taki poziom jak on, Gordon Ramsay, Karol Okrasa czy trochę mniej medialni szefowie kuchni z którymi kiedyś pracowałem :)

Claudia - domyślam się, że tak jest w wielu miejscach. Teraz jest rynek pracodawcy a nie pracownika i ludzie albo pracy nie mają albo mają jej aż w nadmiarze (u mnie w arbajcie bywa, ludzie mają do przepracowania po 240-280 godzin w miesiącu) i za psi pieniądz (vide wspomniane 3,50 zł). Życie.

Offline Undercover

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +44
Odp: Praca
« Odpowiedź #359 dnia: Czerwca 13, 2013, 08:56:06 pm »
0
Niestety, przez to, że jest generalnie problem ze znalezieniem pracy, to pracodawcy często traktują, zwłaszcza zdesperowanych studentów, jak niewolników. Moja koleżanka ostatnio pracowała w warzywniaku, nawet nie chcieli podpisać z nią umowy, cały czas ją zwodzili, za to była na każde ich wezwanie non-stop, za 5zł za godzinę, które dali jej z łaski, bo chcieli jeszcze mniej. Jakaś kobieta pracowała tam za 3,50zł. To już pod wyzysk podchodzi. A jeszcze za każdym razem musiała się upominać w ogóle o wypłatę.
Moje doświadczenia z pracą w gastronomii też nie są za dobre, ale nie wydaje mi się, żeby w moim przypadku to była kwestia branży, raczej kierownictwa, które okazało się być totalnymi chamami.
Koleżanka w ważywniaku pracuje i ma 8zł/h. Robi po 8h w tygodniu+soboty i nie narzeka... Pracuje też bez umowy ... Do czasu, aż wpadnie jakaś kontrola.
Fakt... 5zł/h to wyzysk i rozbój w biały dzień ... dla mnie nie do przyjęcia .... No ale tak to już jest w tym naszym "pięknym kraju".
----
Z drugiej strony ja nie narzekam na nic, pracę mam i to nawet dobrze płatną. Ostatnio jak byłem się pytać o nową pracę i gościu mi powiedział, że mi da 12zł/h to nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać.

 

Praca za granicą

Zaczęty przez nada.jonna

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11705
Ostatnia wiadomość Kwietnia 22, 2013, 05:46:56 pm
wysłana przez Emma