Autor Wątek: Praca  (Przeczytany 130220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Praca
« Odpowiedź #270 dnia: Sierpnia 28, 2012, 05:05:41 pm »
0
Praca bezpośrednio w Orange czy u pośrednika? Jaki rodzaj zatrudnienia oferują? Oferują jakąś podstawę?
Wstępnie jestem na nie, choćby przez to, że jest to najlipniejsza sieć gsm w Polsce, ale wszystko zależy od warunków.
Kumpel pracował w CCIG (dosyć duż call center dla Orange), kiedyś spotykałem się z dziewczyną, która przeprowadzała dla nich rekrutacje.
Kumpel złapał to tylko na chwile, puki nie znalazł niczego lepszego (czyt. czegokolwiek), za to dziewczyna
była wpatrzona w tą pracę jak w malowane wrota.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2012, 05:07:21 pm wysłana przez Knife »
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Praca
« Odpowiedź #271 dnia: Sierpnia 28, 2012, 05:22:19 pm »
0
Stała umowa na czas nieokreślony, brak podstawy (wymagają 100 umów na miesiąc albo wypad, więc można powiedzieć, ze podstawę stanowi stawka za 100 przekonanych klientów, ale jako takiej podstawy nie ma). Ja też byłem bardzo sceptycznie nastawiony (ze względu na rodzaj pracy, jednak call center kojarzy się zwykle z nieprzyjemną pracą za psie pieniądze), ale poszedłem na rozmowę na zasadzie "a co mi szkodzi". No i jak dziewczyna doszła do płac, to nagle stałem się mniej sceptyczny ( ;)), bo stawka za jedna umowę jest naprawdę dobra. Tylko właśnie sęk w tym, ze nie mam kompletnie doświadczenia, ani nikogo znajomego, kogo mógłbym zapytać, jak faktycznie wygląda do podpisywanie umów. Nie wiem, czy rzeczywiscie te 5 umów to takie minimum, które wykona każdy, zawsze wydawało mi się, że większość ludzi, jak słyszy w telefonie cos o super-promocji, to automatycznie szykuje się do odmowy. A tu nagle okazuje się, że podpisać 5 umów na dzień, to niby żaden problem. A gdyby tak było naprawdę, to bym zarabiał świetnie. Gorzej jak wezmę tą robotę i po miesiącu się okaże, ze podpisałem 20 umów, a nie 100 i zarobiłem 500 zł.


P.S. Praca zdaje się u pośrednika, nie wymieniła żadnej nazwy, ale skoro mówiła cos o "nowo założonym biurze", to myślę, że chodzi o klienta Orange. Rekrutowany jednak byłem w placówce pomarańczki, a nie w jakieś agencji rekrutacyjnej, więc szczerze mówiąc, nie jestem pewny.
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Praca
« Odpowiedź #272 dnia: Sierpnia 28, 2012, 05:42:52 pm »
0
Różnie bywa, zależy, czy jest to klient indywidualny czy biznesowy, nowy klient czy aneks, masz bazę klientów czy zupełnie sam ich pozyskujesz. Aspektów jest kilka. Poza tym kobitka na rekrutacji raczej by nie powiedziała, że ich oferta jest tak ****** (a raczej jest), że nikt nie chce mieć u nich telefonu czy netu. Pracowałem przez rok jako doradca biznesowy Play zupełnie na własną rękę (działalność), pozyskując klientów telefonicznie i umawiając spotkania (nie podpisywałem umów telefonicznie/za pośrednictwem kuriera). Mój rekord to 15 umów w miesiącu, za co miałem godną wypłatę. Mam znajomych w saloinie Orange i narzekają, bo co ktoś przyjedzie z ofertą konkurencji, to nie mogą ich przebić. Kolejna sprawa to wysokość abonamentu. Przy aktualnych ofertach prowizje są stosunkowo niskie, coraz trudniej sprzedać wysoki abonament, bo już za 65 zł bez telefonu można mieć nielimitowane połączenia i smsy w umowie na 12 miesięcy. Niskie abonamenty = niska prowizja dla handlowca. Rób jak chcesz, młody jesteś, możesz spróbować, chyba niewiele możesz stracić.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Praca
« Odpowiedź #273 dnia: Sierpnia 28, 2012, 05:54:51 pm »
0
Bazę klientów mam, bo dziewczyna mówiła, że zadaniem naszego oddziału będzie dzwonienie do ludzi, którzy już kiedyś byli w Orange/TP (teraz sie połączyli) i zrezygnowali, i oferowanie im powrotu do operatora na korzystniejszych warunkach. Także klientów wyszukiwać bym raczej nie musiał. Ale tu tez jest jeden duży minus - gdybym rozwiązał z kimś umowę (prawdopodobnie z powodu kiepskich warunków albo i poważniejszych nieporozumień, typu bezsensowne kary itd.), to raczej żadne znizki by mnie nie skłoniły do ponownego bawienia się z firma, na której już raz się naciąłem. I to kolejny powód, dlaczego moim zdaniem te 5 umów jako minimum jest wzięte z d**y.

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2012, 06:01:23 pm wysłana przez CC »
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Praca
« Odpowiedź #274 dnia: Sierpnia 28, 2012, 05:59:15 pm »
0
Hehe z doświadczenia powiem Ci, że w każdej pracy "realne do osiągnięcia minimum" jest wzięte z doopy :). Ale spróbować zawsze można, zawsze to jakieś doświadczenie w rozmowie z klientem i kolejna pozycja w CV, a i pare złoty może wpaść.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Praca
« Odpowiedź #275 dnia: Sierpnia 29, 2012, 07:30:50 pm »
0
Jednak się nie zdecydowałem i podziękowałem pani za ofertę. Kasa kasą, ale szkoda mi gardła i nerwów, dlatego postanowiłem, o ile wydatki mnie do tego nie zmuszą, trzymać się z daleka od wszelkiego rodzaju call-center, a od takich, gdzie nie oferują żadnej podstawy w szczególności. Dzięki, Knife, za rozjaśnienie sytuacji, dzięki Tobie mogłem spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw. ;)
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Praca
« Odpowiedź #276 dnia: Sierpnia 29, 2012, 08:08:03 pm »
0
Chyba mam kryzys! :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline CC

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sometimes I need some time... all alone
  • Respect: +426
Odp: Praca
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpnia 29, 2012, 08:18:03 pm »
0
A to dlaczego? :rolleyes:
Geoff Fuckin' Tate!


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Praca
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpnia 29, 2012, 08:36:20 pm »
0
Bo mam mało czasu na pisanie magisterki. Ale praca sama w sobie niewymagająca, choć monotonna. Atmosfera okej, ludzie bardzo w porządku, chętni do pomocy.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Praca
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpnia 29, 2012, 08:45:37 pm »
0
Ja już ze swoją firmą zdążyłem się rozstać. Nie chcą mi na razie zapłacić za to co przepracowałem do tej pory, więc społecznie pracował dla nich nie będę.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Praca
« Odpowiedź #280 dnia: Września 07, 2012, 04:18:06 pm »
0
"Pracownik biurowy

Wymagania:

- miła aparycja (wymagany w pracy strój elegancki z dużym dekotlem, prosimy więc o załączanie do aplikacji zdjęć, na podstawie których przeprowadzona zostanie wstępna rekrutacja)."


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

I właśnie dlatego nigdy nie znajdę pracy

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Myszowata

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +658
Odp: Praca
« Odpowiedź #281 dnia: Września 07, 2012, 08:24:51 pm »
0
Miła aparycja może stanowić problem, ale chociaż cycki są jako takie!  :lol:

Jutro ostatni dzień pracy. Z jednej strony mi szkoda, atmosfera fajna, pieniądze, których wiecznie brakuje i ogólnie jakieś zajęcie, co by nie przebimbać bezczynnie całych wakacji. Ale trochę już jestem zmęczona, zwłaszcza, że ostatnio zbiegła się nauka z pracą i ciągle tylko te dwie rzeczy z przerwami na sen. Na te wakacje mi wystarczy, szczególnie, że niedługo muszę czegoś szukać na rok akademicki i jeszcze się napracuję.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Praca
« Odpowiedź #282 dnia: Września 07, 2012, 09:03:20 pm »
0
Mysza, powiedzmy, że u mnie chyba łatwiej o miłą aparycję :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Myszowata

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +658
Odp: Praca
« Odpowiedź #283 dnia: Września 07, 2012, 09:12:39 pm »
0
U mnie chyba odwrotnie. Znowu się uzupełniamy!  :sorcerer:

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Praca
« Odpowiedź #284 dnia: Września 07, 2012, 11:07:08 pm »
0
Ale przesadzacie. Na moje to dostałybyście tą robotę z pocałowaniem ręki. Tyle, że moim zdaniem macie zadatki na lepszą posadę, polegającą na czymś więcej niż wyglądanie ładnie i świecenie walorami :)

 

Praca za granicą

Zaczęty przez nada.jonna

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 11704
Ostatnia wiadomość Kwietnia 22, 2013, 05:46:56 pm
wysłana przez Emma