Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410195 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Polityka
« Odpowiedź #210 dnia: Kwietnia 25, 2007, 05:40:11 pm »
0
mnie to szokło strasznie... przejebana sprawa..
z tym ściganiem przesadziłeś... przyszli przeszukać jej mieszkanie tylko... a ciekawi mnie czy znależli coś obciążającego ją, bo tak bez powodu chyba samobójstwa nie popełniła... w coś musiała być zamieszana...

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #211 dnia: Kwietnia 25, 2007, 05:50:50 pm »
0
Fakt, złego słowa użyłem co do tego ścigania. Natomiast nie umiem sobie wytłumaczyć co ją skierowało do takiego kroku. Nawet zakładając, że faktycznie jest w coś zamieszana, krok samobójstwa w tym przypadku nazwałbym krokiem desperackim...

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Polityka
« Odpowiedź #212 dnia: Kwietnia 25, 2007, 08:09:52 pm »
0
Może przeraziła ją perspektywa ciagnacych się w nieskończoność procesów, nagonki w mediach. Trudno oceniać, ale wydaje się logicznym, że gdyby nie miała nic na sumieniu, to nie wybrałaby takiego rozwiazania. Poza tym ten odbezpieczony pistolet w łazience świadczy o tym, ze czegoś się obawiała.
Jak usłyszałam te wiadomość, to nie mogłam skojarzyć jej twarzy, bo zawsze myliłam Blidę z Labudą. Labudy nie lubię słuchać, z kolei Blida zawsze wydawala mi się sympatyczną osobą i szczerą...

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Polityka
« Odpowiedź #213 dnia: Kwietnia 26, 2007, 12:34:56 am »
0
niezależni biegli stwierdzili że postrzelenie mogło zostać zadane w wyniku szarpaniny z funkcjonariuszem... a film z całej akcji ma podobno tylko 10 sekund...  w tej sprawie ciężko będzie o prawdę...

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #214 dnia: Kwietnia 26, 2007, 03:40:04 pm »
0
Polityki ciąg dalszy- nieco inna sprawa:

http://wiadomosci.onet.pl/1526389,11,item.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4087367.html?skad=rss


Według mnie jeśli już raz ktoś został poddany procedurze lustracyjnej i  nie znaleziono na niego "haka" powinien być zostawiony w spokoju,a nie lustrować się za każdym razem,jak tylko politycy sobie wymyślą.
Z drugiej strony były premier oraz dobry historyk powinni respektować prawo...pytanie brzmi,czy każde prawo?
Kilka tysięcy lat temu przed podobnym dylematem stanął bodajże Sokrates,który wolał umrzeć,niż przeciwstawić się złemu prawu.

Co o tych sprawach myślicie?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #215 dnia: Kwietnia 26, 2007, 05:14:07 pm »
0
niezależni biegli stwierdzili że postrzelenie mogło zostać zadane w wyniku szarpaniny z funkcjonariuszem...

Podobno sekcja zwłok nie wykazała ingerencji osób trzecich przy, nazwijmy to na razie, "samobójstwie". Podobno również sekcja zwłok wykazała, iż nie miała miejsca żadna szarpanina przed samym strzałem...

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Polityka
« Odpowiedź #216 dnia: Kwietnia 26, 2007, 10:51:47 pm »
0
...Hubik...zadużo "podobno"... powiem tak taką popelinę jaką się odwala teraz za (szczęśliwie panującej koalicji) to już dawno nie obserwowaliśmy i to na różnych płaszczyznach...

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #217 dnia: Kwietnia 26, 2007, 11:09:20 pm »
0
Słów "podobno" użyłem specjalnie. To, że ktoś tam przedstawił jakieś orzeczenia w tej sprawie, niekoniecznie mógł podać prawdę. Poza tym jak dla mnie na razie jest za dużo zagadek. Jak choćby ta z kamerą... Po jaką cholerę zabrali ją ze sobą, skoro i tak nagrano tylko 10 sekund. I to chyba nawet nie wejście... Poza tym z tego co się wypowiadał jakiś znawca broni, mało kto trzyma w szafce czy innym miejscu, broń odbezpieczoną i gotową do strzału. Pewnie prawdy już nigdy nie poznamy w tej sprawie...

Offline Slasher_McKagan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
    • My Fuckin' Space
Odp: Polityka
« Odpowiedź #218 dnia: Kwietnia 27, 2007, 03:22:05 pm »
0
Polityki ciąg dalszy- nieco inna sprawa:

http://wiadomosci.onet.pl/1526389,11,item.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4087367.html?skad=rss


Według mnie jeśli już raz ktoś został poddany procedurze lustracyjnej i  nie znaleziono na niego "haka" powinien być zostawiony w spokoju,a nie lustrować się za każdym razem,jak tylko politycy sobie wymyślą.
Z drugiej strony były premier oraz dobry historyk powinni respektować prawo...pytanie brzmi,czy każde prawo?
Kilka tysięcy lat temu przed podobnym dylematem stanął bodajże Sokrates,który wolał umrzeć,niż przeciwstawić się złemu prawu.

Co o tych sprawach myślicie?



oni liczą, że coś znajdą na Mazowieckiego, a Michnik w latach 1989-'90 wszystko wysprzątał - miał dostęp do archiwów i co mu się nie podobało, to wyniósł... i bym nie robił z Mazowieckiego męczennika, bo koleś był figurantem... miał być marionetką Wałęsy, a został popychadłem Michnika ;) człowiek strasznie ograniczony z Tadzia jest... natomiast Geremek to inteligentny i uczciwy człowiek, ale wpadł w tą pułapkę Unii Wolności, rzekomej partii intelektualistów... Tusk i Balcerowicz też przez to hasło tam trafili... a była to partia, jak prawie wszystkie, pozorancka...
nasuwa się pytanie "dlaczego kaczki atakują Wałęsę, Geremka i innych?" bo to ludzie szanowani i podziwiani na całym świecie(Mazowiecki przypadkowo jest wśród nich), a kaczory to zakompleksione tłuki... skoro oni nie mogą być podziwiani, to nikt nie może być i trzeba go zgnoić... oni mogliby być dyktatorami, bo spełniają wszystkie warunki: przeciętna inteligencja, kompleksy, zawiść, niekompetencja... żeby nie było, Kwaśniewski też taki był... jest :D tyle, że lepszy z niego aktor... ale prostak nie ma szans założyć nowej partii i będzie popierał syfny LiD ;)
naród wybiera prostaków tworzących prawo pod siebie, więc nie mamy co płakać... w końcu mamy demokrację...
well I jumped into the river too many times to make it home

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Polityka
« Odpowiedź #219 dnia: Kwietnia 27, 2007, 04:48:13 pm »
0
Kwaśniewski też taki był... jest :D tyle, że lepszy z niego aktor... ale prostak nie ma szans założyć nowej partii i będzie popierał syfny LiD ;)
naród wybiera prostaków tworzących prawo pod siebie, więc nie mamy co płakać... w końcu mamy demokrację...

Eeetam bez przesadyzmu... :P

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Polityka
« Odpowiedź #220 dnia: Kwietnia 28, 2007, 08:47:59 am »
0

naród wybiera prostaków tworzących prawo pod siebie, więc nie mamy co płakać... w końcu mamy demokrację...

Naród już przestał wybierać.

Offline Slasher_McKagan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
    • My Fuckin' Space
Odp: Polityka
« Odpowiedź #221 dnia: Kwietnia 30, 2007, 04:43:06 pm »
0
Kwaśniewski też taki był... jest :D tyle, że lepszy z niego aktor... ale prostak nie ma szans założyć nowej partii i będzie popierał syfny LiD ;)
naród wybiera prostaków tworzących prawo pod siebie, więc nie mamy co płakać... w końcu mamy demokrację...

Eeetam bez przesadyzmu... :P


hm, było wiele "wspaniałych" posunięć kwacha, ale najbardziej nie mogę temu figurantowi wybaczyć zawetowania w 1999 reformy finansów i podatków Balcerowicza... udało się wtedy przekonać socjalistyczną część AWS-u, a ten aparatczyk to zawetował... gdyby przeszedł ten pakiet reform, to nie byłoby takiego bezrobocia dziś i ludzie by nie spierdalali do Anglii i innych krajów... "boski Olo"(bo mądry, polski naród go uwielbia) mógł zarżnąć reformy Balcerowicza tylko z dwóch powodów: albo nie zna podstaw ekonomii i gospodarki, albo chciał pogrążyć koalicję AWS-UW, by LSD wygrało miażdżąco następne wybory... tak czy inaczej, okazał się kretynem do n-tej potęgi, bo po kompleksowych reformach przez pierwsze miesiące koniunktura się pogarsza, a zmiany na lepsze są odczuwalne dopiero po dwóch, trzech latach... wtedy i tak byłby rząd czerwonych i by mogli sobie przypisać zasługi, jak to robili w latach 1993-'97... jednak okazali się skrajnymi idiotami i mamy w kraju to, co wszyscy widzą...
a teksty, że kwach nas wprowadził do NATO i Unii Europejskiej, to śmiech na sali - on nic nie negocjował i nie miał żadnego wpływu na to(na całe szczęście), bo taka była jego prezydentura, polegająca na nie wychylaniu się i nie podpadnięciu społeczeństwu, czego ostatecznym wyznacznikiem była jego konstytucja z 1997 odbierająca prezydentowi jakąkolwiek władzę... oprócz tego nieszczęsnego weta...
well I jumped into the river too many times to make it home

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Polityka
« Odpowiedź #222 dnia: Maja 25, 2007, 06:40:08 pm »
0
Czy byłoby tak lepiej to tak naprawdę się nie dowiemy... a Wyjezdac i tak ludzi by wyjezdzali ale z inna motywacja... tak czy siak :P Slasher_McKagan widziś gdzieś, jakiś cień nadziei... :P ??
Tak... polscy Politycy ;) http://blogfm.blox.pl/2007/05/No-bank-account-no-comment.html  z pogranicza polityki ale... doskonale świadczy o śmieszności Bad Obsesion naszych rządzących...

Offline Recit69

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • The 13th Caesar
  • Respect: +21
    • Cradle Of Filth Poland
Odp: Polityka
« Odpowiedź #223 dnia: Maja 29, 2007, 06:21:02 pm »
0
Cytuj
Jak jakich? Znakomita więkoszość SLD, SDPL i część Samoobrony z Andrew na czele było członkami PZPR!
A wiesz, że wiecej było PZRP-owców w nie-świętej pamięci AWS niż w SLD?  ;)

Poza tym - Wy chybacoś mylicie :)  Konkretnie: mylicie SB z PZPR  ;D   
Bycie w PZPR nie było niczym super-złym, ponieważ żeby normalnie egzystować TRZEBA BYŁO być w PZPR. Np. każdy nauczyciel pracujący w kuratorium MUSIAŁ zapisać się do tej partii (na początku w ogóle każdy nauczyciel musiał).

Cytuj

W gruncie rzeczy chodzi mi o to, że prawica zbyt często mieszała do polityki Kościół i jego doktrynę, co wg mnie (jestem wierząca i praktykująca) jest obrzydliwym zaprzeczeniem nauki Jezusa.  
Myślę, że to może wynikać z pobudek szlachetnych (chociaż masz rację - wychodzi to fatalnie). Wystarczy popatrzeć na laicki zachód zapatrzony w "prawa człowieka" (co to jest?), "prawa kobiet" (a faceci są bezprawni?), zasady tolerancji i inne dziwne rzeczy.

Żeby nie było - ja to popieram, bo do lewicy mi najbliżej. Ale argumentacja tych środowisk robi się głupsza i głupsza...  ::)

Najdalej mi do PO, chociaż tak właściwie nie wiem co to jest PO  :P  Liberałowie, którzy nie chcą zlikwodować KRUS? Konserwatyści, którzy obłudnie atakują PiS (a przecież Rokita to znacznei większy konserwatysta niż J. Kaczyński). A fee, na drzewo z nimi  :lol:

Offline Queen of Sorrow

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Polityka
« Odpowiedź #224 dnia: Maja 30, 2007, 07:34:08 pm »
0
Cytuj
Jak jakich? Znakomita więkoszość SLD, SDPL i część Samoobrony z Andrew na czele było członkami PZPR!
A wiesz, że wiecej było PZRP-owców w nie-świętej pamięci AWS niż w SLD?  ;)

Poza tym - Wy chybacoś mylicie :)  Konkretnie: mylicie SB z PZPR  ;D   
Bycie w PZPR nie było niczym super-złym, ponieważ żeby normalnie egzystować TRZEBA BYŁO być w PZPR. Np. każdy nauczyciel pracujący w kuratorium MUSIAŁ zapisać się do tej partii (na początku w ogóle każdy nauczyciel musiał).

Oczywiście, że przeszłość w PZPR nie jest czymś złym. Co innego Komitet Centralny lub wojewódzki. Ale tekst z AWS-em trochę śmieszny. ;) W UW było całkiem sporo ludzi z PZPR, ale w AWS-ie to był margines. O SLD jak i o PiS się nie wypowiadam, bo nie chcę dostać bana za wulgaryzmy. ;)


Cytuj
W gruncie rzeczy chodzi mi o to, że prawica zbyt często mieszała do polityki Kościół i jego doktrynę, co wg mnie (jestem wierząca i praktykująca) jest obrzydliwym zaprzeczeniem nauki Jezusa. 
Myślę, że to może wynikać z pobudek szlachetnych (chociaż masz rację - wychodzi to fatalnie). Wystarczy popatrzeć na laicki zachód zapatrzony w "prawa człowieka" (co to jest?), "prawa kobiet" (a faceci są bezprawni?), zasady tolerancji i inne dziwne rzeczy.

Żeby nie było - ja to popieram, bo do lewicy mi najbliżej. Ale argumentacja tych środowisk robi się głupsza i głupsza...  ::)

Najdalej mi do PO, chociaż tak właściwie nie wiem co to jest PO  :P  Liberałowie, którzy nie chcą zlikwodować KRUS? Konserwatyści, którzy obłudnie atakują PiS (a przecież Rokita to znacznei większy konserwatysta niż J. Kaczyński). A fee, na drzewo z nimi  :lol:

Większość nie działa z pobudek szlachetnych, tylko z czystej kalkulacji. Tak samo jest z rzekomą tolerancją i chęcią pomocy mniejszościom seksualnym przez takich panów z SdPl i SLD.
A Platforma i PiS to dwa światy. Rokita jest konserwatystą obyczajowym, ale w innych sprawach jest liberałem i to nie obłuda, tylko skrajne różnice na model państwa, formę debaty publicznej itd. różni te partie.
as water spins in circles twice
spiders, snakes and the little mice
get twisted around and tumble down
when Nature calls we all shall drown