Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2023, 09:50:47 pm wysłana przez Wojo »

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2386 dnia: Grudnia 15, 2023, 07:09:21 pm »
0
W ogóle mamy najbardziej ateistyczny rząd.

A to źle?

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2387 dnia: Grudnia 16, 2023, 12:15:25 am »
0
Grunt, żeby Polska była katolicka (a nie prawosławna, judaistyczna czy jakolwiek inna) obecność katolików w Rządzie nie gwarantuje, że Polska będzie katolicka.




Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2388 dnia: Grudnia 16, 2023, 06:52:43 pm »
0
@Wojo: "Przez osiem ostatnich" lat nasłuchałem się jak to Polki i Polacy i tak dalej  ;) Syntezator mowy Beata wbił mi to mocno do głowy, potem syntezator mowy Mateusz  :D

@Bluebird:
Polacy będą tacy, jacy będą chcieli być. Jedni wierzący, inni niekoniecznie. Czy to znaczy, że automatycznie jedni lepsi od drugich? Nie wydaje mi się.
Rząd może być najbardziej "prawy i sprawiedliwy", a ludzie niekoniecznie.
Zaczynanie przemowy od Szczęść Boże nie czyni z człowieka automatycznie dobrego katolika.
Nie chciałbym, żeby Polska była państwem wyznaniowym, niezależnie od mojego osobistego stosunku do wiary, bo rozumiem, że żyją i będą
życ tu ludzie kierujący się różnymi wartościami. Jeśli ktoś chce żyć według zasad wiary to przecież nikt mu, czy jej tego nie zabrania. W Polsce
nie kamieniuje się nikogo za bycie katolikiem. Bliżsi jesteśmy kamieniowania za odbieganie od wzoru białego polskiego katolika, chociaż na szczęście to się zmienia.
Żyjmy i dajmy żyć innym.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 20, 2023, 10:24:23 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2389 dnia: Grudnia 16, 2023, 11:50:05 pm »
+1
Nie chciałbym, żeby Polska była państwem wyznaniowym, niezależnie od mojego osobistego stosunku do wiary, bo rozumiem, że żyją i będą
życ tu ludzie kierujący się różnymi wartościami.
Samo bycie przez Polskę krajem katolickim nie wyklucza istnienia w nim ateistów czy ludzi innych wyznań. W XVIII wieku Polska była krajem katolickim i to nie wykluczało tego, że na ziemiach Polskich żyli ewangelicy czy żydzi, zarówno jednych jak i drugich było znacznie więcej niż obecnie, nie przeszkadzało to, że mieli swoje kościoły czy synagogi, ale Polska była Polską czyli katolicka, a odciąc się od katolicyzmu to odciąć się od tożsamości.

Odnośnie sejmowego incydentu polecam dzisiejszy komentaż na fb mecenasa Jacka Wilka na temat zachowania się Hołowni. W trwającym około godzinie filmie wyjaśnia bardzo rzeczowo jego znajomość prawa i daje do zrozumienia jak niebezpieczne jest powierzanie komuś takiemu funkcji marszałka sejmu.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2390 dnia: Grudnia 17, 2023, 08:39:57 am »
0
Gdyby Hołownia znał prawo nakazałby zatrzymanie Brauna na gorącym uczynku, bo z tego, co wiem w takiej sytuacji nie można zasłonić się immunitetem.
A tak Braun gra uciśnionego, a tak naprawdę gra o wpływy lub na podział Konfederacji, bo skoro świece chanukowe są od 17 lat w Sejmie, to nie wierzę, że teraz nagle się obudził i zadziałał. Tym bardziej, że ostatnio wywalony z Konfederacji został też jego kumpel Korwin-Mikke. Jakby wywalili i Brauna to zostanie im 3 % poparcia.
@Bluebird: Nie mówię, że Polska ma być ateistyczna, po prostu nie chcę, żeby była państwem wyznaniowym. Kiedyś Polska była wielonarodowa, wielokulturowa, to też jest część jej tożsamości, o której "patrioci" z Konfederacji zapominają. Zresztą ogólnie traktowanie przeciwnika politycznego jak nieprawdziwego Polaka tylko dlatego, że nie podziela naszych wartości jest złem, które trzeba nazwać po imieniu.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2023, 11:03:13 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2391 dnia: Grudnia 18, 2023, 02:13:06 am »
0
Gdyby Hołownia znał prawo nakazałby zatrzymanie Brauna na gorącym uczynku, bo z tego, co wiem w takiej sytuacji nie można zasłonić się immunitetem.
Bardziej chodziło o to, że min. Holownia złożył zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Brauna z tytułu artykuły 155 KK:
"§  1.
Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§  2.
Tej samej karze podlega, kto złośliwie przeszkadza pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym."
Wilk wyjaśnia, że to nie jest święto religine tylko historyczne co wyjaśnione jest na stronie Muzeum historii żydów (i żeby było jasne ja sam wcześniej myślałem, że jest to święto religijne). Nie jest też związkiem o uregulowanej sytuacji prawnej. Innym słowy ten artykuł nie może być podstawą do zawiadomienia do prokuratury za ten czyn.

Braun został wykluczony z obrad Sejmu, bez podstawy prawnej. Zgodnie z regulaminem (Artykuł 155) z obrad parlamentu  można wykluczyć posła jeżeli je zakłuca. Tu akurat czegoś takiego nie miało miejsca, więc i tutaj nie było podstawy prawnej, żeby go wykluczać z tych obrad (a akurat Marszałek powinien nie tylko znać, ale i rozumieć regulamin Sejmu). Sam Wilk w tym filmie nazywał Hołownię nieukiem patentowanym.

@Bluebird: Nie mówię, że Polska ma być ateistyczna
Ja wiem, że nigdy tak nie twierdziłeś, że Polska ma być ateistyczna, naprawdę umiem czytać ze zrozumieniem. Nie zmienia to faktu, że mamy inne zdanie na ten temat

A tak Braun gra uciśnionego, a tak naprawdę gra o wpływy lub na podział Konfederacji, bo skoro świece chanukowe są od 17 lat w Sejmie, to nie wierzę, że teraz nagle się obudził i zadziałał. Tym bardziej, że ostatnio wywalony z Konfederacji został też jego kumpel Korwin-Mikke. Jakby wywalili i Brauna to zostanie im 3 % poparcia.
Tego samego dnia, co Braun zgasił hanukę Korwin ogłosił powstanie nowej partii. Nie wiem jakie realację łączą prywatnie Korwina i Brauna, więc nie wiem czy są "kumplami" (bardziej bym się spodziewał, że nie są).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 18, 2023, 02:16:35 am wysłana przez Bluebird »

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2392 dnia: Grudnia 18, 2023, 10:57:01 am »
+1
Grunt, żeby Polska była katolicka (a nie prawosławna, judaistyczna czy jakolwiek inna) ....


aha. chociaż rozumiem i szanuję rolę kościała katolickiego w historii Polski to jednak uważam, że teza albo katolicka albo wcale jest totalnie odklejona w XXI wieku.

Choć cieżko jest znaleść coś co w 100% wypełni lukę w ateistycznej cześci społeczeństwa spowodowaną brakiem wiary (a tym samym brakiem wyznaczonych zasad moralnych) to jednak podejście, że albo katolicyzm albo można rozjebać ten kraj to ja proszę włożyć między bajki. Nie trzeba być narodowcem czy katolikiem żeby czuć się Polakiem i czuć przywiązanie do tego kraju.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2393 dnia: Grudnia 18, 2023, 12:57:16 pm »
0
"Nie trzeba być narodowcem czy katolikiem żeby czuć się Polakiem i czuć przywiązanie do tego kraju."

Nic dodać, nic ująć. Tym bardziej, że jak słyszę od Polaków, że są narodowcami, to jakoś tak podświadomie zaczynam szukać, gdzie ma wytatuowaną swastykę i mam wrażenie, że nie ja jeden. Pomijam już hasło o wielkiej Polsce katolickiej, od katolików, których miłość do bliźniego kończy się na własnym nosie lub własnej partii.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2394 dnia: Grudnia 18, 2023, 02:00:04 pm »
0
@Wojo: "Przez osiem ostatnich" lat nasłuchałem się jak to Polki i Polacy i tak dalej  ;) Syntezator mowy Beata wbił mi to mocno do głowy, potem syntezator mowy Mateusz  :D

Polacy będą tacy, jacy będą chcieli być. Jedni wierzący, inni niekoniecznie. Czy to znaczy, że automatycznie jedni lepsi od drugich? Nie wydaje mi się.
Rząd może być najbardziej "prawy i sprawiedliwy", a ludzie niekoniecznie.
Zaczynanie przemowy od Szczęść Boże nie czyni z człowieka automatycznie dobrego katolika.
Nie chciałbym, żeby Polska była państwem wyznaniowym, niezależnie od mojego osobistego stosunku do wiary, bo rozumiem, że żyją i będą
życ tu ludzie kierujący się różnymi wartościami. Jeśli ktoś chce żyć według zasad wiary to przecież nikt mu, czy jej tego nie zabrania. W Polsce
nie kamieniuje się nikogo za bycie katolikiem. Bliżsi jesteśmy kamieniowania za odbieganie od wzoru białego polskiego katolika, chociaż na szczęście to się zmienia.
Żyjmy i dajmy żyć innym.

heh, cały wywód na temat czegoś, czego nie powiedziałem.

W ogóle mamy najbardziej ateistyczny rząd.

A to źle?

okaże się. "Po owocach ich poznacie"

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2395 dnia: Grudnia 20, 2023, 10:25:38 am »
0
heh, cały wywód na temat czegoś, czego nie powiedziałem.

Fakt, oznaczyłem @Bluebird teraz, bo większość mojego wywodu odnosiła się do jego słów.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2396 dnia: Grudnia 20, 2023, 11:34:47 am »
0
Kabaret z tą obroną TVP.

Wywozić ich stamtąd na taczkach to niestety zły przekaz pójdzie w świat - więc trzeba znaleźć wyjście pomiędzy.
Oderwanie od rzeczywistości poziom n-ty wśród polityków PIS nastało. Choć oczywiście pełna zgoda, że mają prawo i powinny istnieć stacje prawicowe. Ale nie za publiczne pieniądze i nie jako główna tuba przekazu medialnego.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2397 dnia: Grudnia 20, 2023, 05:37:52 pm »
0
Choć oczywiście pełna zgoda, że mają prawo i powinny istnieć stacje prawicowe. Ale nie za publiczne pieniądze i nie jako główna tuba przekazu medialnego.
Zgadzam się, aczkolwiek prawicowe media to np. "Najwyższy Czas" czy "W Realu" Marcina Roli (z którym nie wiem co się dzieje bo swego czasu zostało zablokowane, ale nie o tym mowa dlatego nawias). TVP nigdy nie było medium prawicowym tylko rządowym. Za PiS-u czy jak to tam się teraz nazywa to medium weszło na poziom bezczelności taki, który trudno będzie przebić, ale tak czy inaczej telewizję rządową powinno się zlikwidować.
A tu widać jakich prostaków, żeby nie powiedzieć chamów mieliśmy w rządzie
https://youtu.be/CZUgnLFbdZU?si=BQaI7Zreb9GHZ3iG



Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2398 dnia: Grudnia 20, 2023, 08:24:05 pm »
0
Co sądzicie o tym, w jaki sposób odbyła się zmiana?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2399 dnia: Grudnia 21, 2023, 07:32:20 am »
0
Jak się fizycznie odbyła to mnie mało obchodzi. Bardziej mnie interesuje czy była zgodna z prawem. Jeśli nie to rząd dołącza do szerokiego gremium zamordystów.
A wracając do poprzedniego tematu, to w ogóle jakim prawem w polskim Sejmie odstawia się jakieś gusła?
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.