Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2370 dnia: Października 30, 2023, 12:37:15 pm »
0
I jak nastroje po wyborach?
pozytywne.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2371 dnia: Listopada 01, 2023, 09:26:25 pm »
0
Podobno prawdziwy kompromis jest wtedy, kiedy wszyscy odchodzą od stołu niezadowoleni.
Dla mnie na razie jedynym plusem jest odsunięcie PiSu od koryta. I na tym zalety się kończą.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2372 dnia: Listopada 14, 2023, 08:41:17 am »
0
Wczorajsze obrady Sejmu.
Wychodzi na trybunę sejmową poseł Grzegorz Braun (Konfederacja) i grzmi, jak niegodną funkcji marszałka jest Elżbieta Witek i  że Konfederacja jej nie poprze. Głosowanie w sprawie tej samej Witek w roli wicemarszałka. Za jest cały klub PiS (co jest oczywiste) i 10 innych posłów.
Zgadnijcie z jakiej partii i kto.

Tymczasem poseł Mentzen (Konfederacja) : "Mówiłem, że Ziobro i Sasin będą siedzieć, ale nie myślałem, że obok mnie w Sejmie"
Zgadnijcie jak głosował w sprawie kandydatury wicemarszałek Witek, albo sprawdzcie sobie w linku poniżej.
https://sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=10&NrPosiedzenia=1&NrGlosowania=7
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2373 dnia: Listopada 14, 2023, 12:55:00 pm »
+1
Braun jest jedyny w swoim rodzaju i zagłosował tak jak mu się chciało. Miło zawsze patrzę na te głosowania gdzie nie ma dyscypliny partyjnej a konfa akurat jak widać jej wczoraj nie miała.

...dlatego też Mentzen był za a Braun przeciw. Czemu nie. W końcu Konfa to niezła zbieranina jest :P

Wg mnie PIS powinno mieć swoich przedstawicieli w parlamencie, w prezydium sejmu i senatu. Jednak zabrnęliśmy w kozi róg. PIS nie zmieni kandydatur, opozycja (nadal) po tych wszystkich słowach nie dopuści do objęcia posad przez Witek i Pęka.

Skończy się zatem tak, że PIS zostanie bez reprezentacji w prezydium. Czy coś to dla nich zmieni? Totalnie nic.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2374 dnia: Listopada 14, 2023, 05:33:40 pm »
0
Tymczasem Konfa złozyła dwa projekty ustaw: kwota wolna od podatku i dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, czyli w pierwszym przypadku obietnica wyborcza KO, a w drugim PSLu. Zobaczymy ile były warte obietnice nowej władzy  :sorcerer:

Piekny szach ze strony Konfy  :sorcerer:  :D

Tak się jeszcze zastanawiam nad Hołownią. Wiadomo, że miał parcie na Marszałka, bo będzie kandydował na Prezydenta. Ale co na to KO, które pewnie wystawi Trzaskowskiego, a oni będą sobie nawzajem zabierać głosy. Co zrobi Donek? Odstrzeli Hołka, czy poprze jego kandydaturę?
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2023, 05:43:32 pm wysłana przez Wojo »

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2375 dnia: Listopada 16, 2023, 07:52:59 am »
0
Wczorajsze obrady Sejmu.
Wychodzi na trybunę sejmową poseł Grzegorz Braun (Konfederacja) i grzmi, jak niegodną funkcji marszałka jest Elżbieta Witek i  że Konfederacja jej nie poprze. Głosowanie w sprawie tej samej Witek w roli wicemarszałka. Za jest cały klub PiS (co jest oczywiste) i 10 innych posłów.
Zgadnijcie z jakiej partii i kto.

Tymczasem poseł Mentzen (Konfederacja) : "Mówiłem, że Ziobro i Sasin będą siedzieć, ale nie myślałem, że obok mnie w Sejmie"
Zgadnijcie jak głosował w sprawie kandydatury wicemarszałek Witek, albo sprawdzcie sobie w linku poniżej.
https://sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=10&NrPosiedzenia=1&NrGlosowania=7

Ale wiesz Grzesiu, że w Konfie nie ma dyscypliny partyjnej? Co może dziwić w sumie po kilkunastu latach oglądania polskiej polityki.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2376 dnia: Listopada 16, 2023, 08:54:12 am »
+1
Tymczasem Konfa złozyła dwa projekty ustaw: kwota wolna od podatku i dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, czyli w pierwszym przypadku obietnica wyborcza KO, a w drugim PSLu. Zobaczymy ile były warte obietnice nowej władzy  :sorcerer:

Najpierw trzeba złożyć pożądny projekt. Nie chodzi o to, żeby było szybko, tylko żeby było dobrze.
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-wpadek-konfederacji-ciag-dalszy-poprawili-projekt-ustawy-i-z,nId,7150697
Wiem, że Konfederacja to wash & go ;) i najlepszy przykład, że tam gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania :)

Zabawny jest Mentzen: " Nie czytałem go, nie podpisywałem, nie byłem na konferencji prasowej, nie widziałem go po prostu na oczu, nie pokazali mi"
No jeśli tak sie traktuje doradcę podatkowego w temacie podatkowym, to o czym my w ogóle rozmawiamy?
Partia mem.


Śpiochu: "Skończy się zatem tak, że PIS zostanie bez reprezentacji w prezydium. Czy coś to dla nich zmieni? Totalnie nic."

No jak pójdą w zaparte to skończą bez reprezentacji w prezydium. A wystarczyłoby postawić  na kogoś kto nie pełnił tak ważnych funkcji w poprzednim Sejmie, ale... nie bo nie. I gra w uciśniony PiS ruszyła na całego.

W kwestii wyborów prezydenckich to może być wewnętrzna gra między Tuskiem i Trzaskowskim. Inna sprawa, że w dwa lata ciągłego jazgotu PiS-u Hołownia już nie będzie tym Hołownią, a Trzecia Droga już nie będzie tą Trzecią Drogą, tylko partią jednoznacznie skojarzoną z Tuskiem, o ile oczywiście rząd Tuska powstanie, bo przecież PiS wygrał wybory, Morawiecki ma większość itd.  :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2023, 03:37:47 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2377 dnia: Listopada 19, 2023, 11:25:34 pm »
+1
...dlatego też Mentzen był za a Braun przeciw. Czemu nie. W końcu Konfa to niezła zbieranina jest :P
Bo Braun to jeden z ostatnich przyzwoitych w tej partii i nie boi się mieć własnego zdania, natomiast pod przywództwem tych śmiesznych Mentzenów, czy z tylnego siedzenia Wiplerów ta partia coraz bardziej się będzie sypać i tak naprawdę to ich zasługa, że na ten moment nie mam na kogo głosować.
Natomiast w przypadku tej pani po ludzku nie da się inaczej głosować jak przeciw i tak głos to jest przede wszystkim nie prowadzaniu w taki sposób obrad jaki to robiła pani Witek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2378 dnia: Listopada 20, 2023, 01:55:06 pm »
+1
"Natomiast w przypadku tej pani po ludzku nie da się inaczej głosować jak przeciw i tak głos to jest przede wszystkim nie prowadzaniu w taki sposób obrad jaki to robiła pani Witek."

No i tu akurat pełna zgoda. Dlatego dość zabawne było, jak panowie i panie od wywracania stolika uzali, że jednak najlepiej wywrócić stolik siadając przy nim.
Choć w przypadku Mentzena to może i by się udało... ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2379 dnia: Grudnia 08, 2023, 02:08:07 pm »
0
Będą expose dwóch premierów, Morawieckiego i Tuska, być może Polska podzieli się na 2 części wschodnią gdzie dominuje PiS i Zachodnią, gdzie dominują ci drudzy. Jakie w takiej sytuacji miasto powinno być zachodnią stolicą Polski? Wrocław Poznań czy Szczecin? A może jakieś inne miasto. Czekam na Wasze propozycje. Moja propozycja to Kudowa Zdrój.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2380 dnia: Grudnia 08, 2023, 08:34:36 pm »
0
Wro nie. Wro jest juz stolicą Ukrainy 8)

A co ze mną, jeśli mieszkam na zachodzie Polski i uważam, że Tusk lider targowicy?  :ph34r:

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2381 dnia: Grudnia 12, 2023, 05:45:31 pm »
0
Premier Tusk wygłasza expose o Polsce otwartej na wszystkich,
bezpiecznej.
A potem pojawia się poseł Braun z Konfederacji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2023, 04:12:05 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2382 dnia: Grudnia 14, 2023, 07:04:59 pm »
0
Premier Tusk wygłasza expose o Polsce otwartej na wszystkich.
Czyli można przez tą otwartość rozumieć, że Tusk nie miałby nic przeciwko, gdyby Rosjanie obchodzili swoje święta w Polskim parlamencie...

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2383 dnia: Grudnia 14, 2023, 07:25:17 pm »
0
Myślę, że tak. Pamiętaj, że prawosławni to nie tylko Rosjanie. A Rosjanie to nie tylko Putin.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2384 dnia: Grudnia 14, 2023, 08:15:38 pm »
0
Tylko, że jak zaatakowali Ukraine to była masowa, nagonka, żeby w ogóle odcinać się od Rosji i wszystkim co jest z nią związane czyli również w sprawach, które z wojną nie miały bezpośrednio związku i naprawdę nie sądzę, żeby w takiej sytuacji Tusk czy jakikolwiek inny premier zgodziliby się na to, (bądź co bądź słusznie bo otawrtość nie musi zaraz oznaczać, że godzimy się na to, żeby wszystkie związki wyznaniowe z innych krajów obchodziły swoje miejsca w Polskim parlamencie, który chyba nie do tego służy).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2023, 08:49:53 pm wysłana przez Bluebird »