Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 411703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5007
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1689
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2370 dnia: Października 30, 2023, 12:37:15 pm »
0
I jak nastroje po wyborach?
pozytywne.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2371 dnia: Listopada 01, 2023, 09:26:25 pm »
0
Podobno prawdziwy kompromis jest wtedy, kiedy wszyscy odchodzą od stołu niezadowoleni.
Dla mnie na razie jedynym plusem jest odsunięcie PiSu od koryta. I na tym zalety się kończą.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2372 dnia: Listopada 14, 2023, 08:41:17 am »
0
Wczorajsze obrady Sejmu.
Wychodzi na trybunę sejmową poseł Grzegorz Braun (Konfederacja) i grzmi, jak niegodną funkcji marszałka jest Elżbieta Witek i  że Konfederacja jej nie poprze. Głosowanie w sprawie tej samej Witek w roli wicemarszałka. Za jest cały klub PiS (co jest oczywiste) i 10 innych posłów.
Zgadnijcie z jakiej partii i kto.

Tymczasem poseł Mentzen (Konfederacja) : "Mówiłem, że Ziobro i Sasin będą siedzieć, ale nie myślałem, że obok mnie w Sejmie"
Zgadnijcie jak głosował w sprawie kandydatury wicemarszałek Witek, albo sprawdzcie sobie w linku poniżej.
https://sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=10&NrPosiedzenia=1&NrGlosowania=7
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5007
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1689
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2373 dnia: Listopada 14, 2023, 12:55:00 pm »
+1
Braun jest jedyny w swoim rodzaju i zagłosował tak jak mu się chciało. Miło zawsze patrzę na te głosowania gdzie nie ma dyscypliny partyjnej a konfa akurat jak widać jej wczoraj nie miała.

...dlatego też Mentzen był za a Braun przeciw. Czemu nie. W końcu Konfa to niezła zbieranina jest :P

Wg mnie PIS powinno mieć swoich przedstawicieli w parlamencie, w prezydium sejmu i senatu. Jednak zabrnęliśmy w kozi róg. PIS nie zmieni kandydatur, opozycja (nadal) po tych wszystkich słowach nie dopuści do objęcia posad przez Witek i Pęka.

Skończy się zatem tak, że PIS zostanie bez reprezentacji w prezydium. Czy coś to dla nich zmieni? Totalnie nic.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2374 dnia: Listopada 14, 2023, 05:33:40 pm »
0
Tymczasem Konfa złozyła dwa projekty ustaw: kwota wolna od podatku i dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, czyli w pierwszym przypadku obietnica wyborcza KO, a w drugim PSLu. Zobaczymy ile były warte obietnice nowej władzy  :sorcerer:

Piekny szach ze strony Konfy  :sorcerer:  :D

Tak się jeszcze zastanawiam nad Hołownią. Wiadomo, że miał parcie na Marszałka, bo będzie kandydował na Prezydenta. Ale co na to KO, które pewnie wystawi Trzaskowskiego, a oni będą sobie nawzajem zabierać głosy. Co zrobi Donek? Odstrzeli Hołka, czy poprze jego kandydaturę?
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2023, 05:43:32 pm wysłana przez Wojo »

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2375 dnia: Listopada 16, 2023, 07:52:59 am »
0
Wczorajsze obrady Sejmu.
Wychodzi na trybunę sejmową poseł Grzegorz Braun (Konfederacja) i grzmi, jak niegodną funkcji marszałka jest Elżbieta Witek i  że Konfederacja jej nie poprze. Głosowanie w sprawie tej samej Witek w roli wicemarszałka. Za jest cały klub PiS (co jest oczywiste) i 10 innych posłów.
Zgadnijcie z jakiej partii i kto.

Tymczasem poseł Mentzen (Konfederacja) : "Mówiłem, że Ziobro i Sasin będą siedzieć, ale nie myślałem, że obok mnie w Sejmie"
Zgadnijcie jak głosował w sprawie kandydatury wicemarszałek Witek, albo sprawdzcie sobie w linku poniżej.
https://sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=10&NrPosiedzenia=1&NrGlosowania=7

Ale wiesz Grzesiu, że w Konfie nie ma dyscypliny partyjnej? Co może dziwić w sumie po kilkunastu latach oglądania polskiej polityki.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2376 dnia: Listopada 16, 2023, 08:54:12 am »
+1
Tymczasem Konfa złozyła dwa projekty ustaw: kwota wolna od podatku i dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, czyli w pierwszym przypadku obietnica wyborcza KO, a w drugim PSLu. Zobaczymy ile były warte obietnice nowej władzy  :sorcerer:

Najpierw trzeba złożyć pożądny projekt. Nie chodzi o to, żeby było szybko, tylko żeby było dobrze.
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-wpadek-konfederacji-ciag-dalszy-poprawili-projekt-ustawy-i-z,nId,7150697
Wiem, że Konfederacja to wash & go ;) i najlepszy przykład, że tam gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania :)

Zabawny jest Mentzen: " Nie czytałem go, nie podpisywałem, nie byłem na konferencji prasowej, nie widziałem go po prostu na oczu, nie pokazali mi"
No jeśli tak sie traktuje doradcę podatkowego w temacie podatkowym, to o czym my w ogóle rozmawiamy?
Partia mem.


Śpiochu: "Skończy się zatem tak, że PIS zostanie bez reprezentacji w prezydium. Czy coś to dla nich zmieni? Totalnie nic."

No jak pójdą w zaparte to skończą bez reprezentacji w prezydium. A wystarczyłoby postawić  na kogoś kto nie pełnił tak ważnych funkcji w poprzednim Sejmie, ale... nie bo nie. I gra w uciśniony PiS ruszyła na całego.

W kwestii wyborów prezydenckich to może być wewnętrzna gra między Tuskiem i Trzaskowskim. Inna sprawa, że w dwa lata ciągłego jazgotu PiS-u Hołownia już nie będzie tym Hołownią, a Trzecia Droga już nie będzie tą Trzecią Drogą, tylko partią jednoznacznie skojarzoną z Tuskiem, o ile oczywiście rząd Tuska powstanie, bo przecież PiS wygrał wybory, Morawiecki ma większość itd.  :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2023, 03:37:47 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2377 dnia: Listopada 19, 2023, 11:25:34 pm »
+1
...dlatego też Mentzen był za a Braun przeciw. Czemu nie. W końcu Konfa to niezła zbieranina jest :P
Bo Braun to jeden z ostatnich przyzwoitych w tej partii i nie boi się mieć własnego zdania, natomiast pod przywództwem tych śmiesznych Mentzenów, czy z tylnego siedzenia Wiplerów ta partia coraz bardziej się będzie sypać i tak naprawdę to ich zasługa, że na ten moment nie mam na kogo głosować.
Natomiast w przypadku tej pani po ludzku nie da się inaczej głosować jak przeciw i tak głos to jest przede wszystkim nie prowadzaniu w taki sposób obrad jaki to robiła pani Witek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2378 dnia: Listopada 20, 2023, 01:55:06 pm »
+1
"Natomiast w przypadku tej pani po ludzku nie da się inaczej głosować jak przeciw i tak głos to jest przede wszystkim nie prowadzaniu w taki sposób obrad jaki to robiła pani Witek."

No i tu akurat pełna zgoda. Dlatego dość zabawne było, jak panowie i panie od wywracania stolika uzali, że jednak najlepiej wywrócić stolik siadając przy nim.
Choć w przypadku Mentzena to może i by się udało... ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2379 dnia: Grudnia 08, 2023, 02:08:07 pm »
0
Będą expose dwóch premierów, Morawieckiego i Tuska, być może Polska podzieli się na 2 części wschodnią gdzie dominuje PiS i Zachodnią, gdzie dominują ci drudzy. Jakie w takiej sytuacji miasto powinno być zachodnią stolicą Polski? Wrocław Poznań czy Szczecin? A może jakieś inne miasto. Czekam na Wasze propozycje. Moja propozycja to Kudowa Zdrój.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2380 dnia: Grudnia 08, 2023, 08:34:36 pm »
0
Wro nie. Wro jest juz stolicą Ukrainy 8)

A co ze mną, jeśli mieszkam na zachodzie Polski i uważam, że Tusk lider targowicy?  :ph34r:

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2381 dnia: Grudnia 12, 2023, 05:45:31 pm »
0
Premier Tusk wygłasza expose o Polsce otwartej na wszystkich,
bezpiecznej.
A potem pojawia się poseł Braun z Konfederacji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2023, 04:12:05 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2382 dnia: Grudnia 14, 2023, 07:04:59 pm »
0
Premier Tusk wygłasza expose o Polsce otwartej na wszystkich.
Czyli można przez tą otwartość rozumieć, że Tusk nie miałby nic przeciwko, gdyby Rosjanie obchodzili swoje święta w Polskim parlamencie...

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2383 dnia: Grudnia 14, 2023, 07:25:17 pm »
0
Myślę, że tak. Pamiętaj, że prawosławni to nie tylko Rosjanie. A Rosjanie to nie tylko Putin.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2384 dnia: Grudnia 14, 2023, 08:15:38 pm »
0
Tylko, że jak zaatakowali Ukraine to była masowa, nagonka, żeby w ogóle odcinać się od Rosji i wszystkim co jest z nią związane czyli również w sprawach, które z wojną nie miały bezpośrednio związku i naprawdę nie sądzę, żeby w takiej sytuacji Tusk czy jakikolwiek inny premier zgodziliby się na to, (bądź co bądź słusznie bo otawrtość nie musi zaraz oznaczać, że godzimy się na to, żeby wszystkie związki wyznaniowe z innych krajów obchodziły swoje miejsca w Polskim parlamencie, który chyba nie do tego służy).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2023, 08:49:53 pm wysłana przez Bluebird »