Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410267 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2295 dnia: Marca 15, 2022, 08:57:53 am »
0
W sytuacji, gdy radzieckie bomby spadają parę kilometrów od naszej granicy wojna polsko-polska, osłabianie NATO, czy Unii poprzez krytykę naszych sojuszników jest działaniem proradzieckim. Jasne, że zarówno rząd, opozycja, NATO i UE mają swoje minusy, jak wszystko, ale wywlekanie ich w tej chwili na pierwszy plan i dzielenie się jest niepotrzebne. W obliczu agresji radzieckiej na sąsiada, która nie wiadomo jak się zakończy trzeba szczególnie uważać na słowa, te, które czytamy i te, które piszemy.

brawo!

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2296 dnia: Marca 15, 2022, 10:25:43 am »
0
Swoją drogą mają rozmach nasi rządzący....
Premier i wicepremier ds. bezpieczeństwa jadą na Ukrainę... pociągiem... chyba pancernym jak sądzę...
Odważni...

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2297 dnia: Marca 15, 2022, 11:02:21 am »
0
Linia pomiędzy odwagą a głupotą jest bardzo cienka.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2298 dnia: Marca 15, 2022, 11:23:47 am »
0
Tymczasem prawdopodobnie Unia ciągnie ile się da ropy i gazu ładując magazyny. A później gdy kurz opadnie zmniejszą dostawy mówiąc jacy to oni dobrzy.
Wojna wojną a interes interesem  :)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2299 dnia: Marca 15, 2022, 11:37:58 am »
0
Wojna wojną, a za wszystko zapłaci szarak. Politycy i korporacje zawsze znajdą sposób, żeby się wzbogacić na tragedii.

Co do unijnej jedności to czekam na deklaracje zwrotu w polityce energetycznej. Inaczej będą to tylko mrzonki puszczona na odczepnego dla gawiedzi.

Cytuj
W sytuacji, gdy radzieckie bomby spadają parę kilometrów od naszej granicy wojna polsko-polska, osłabianie NATO, czy Unii poprzez krytykę naszych sojuszników jest działaniem proradzieckim. Jasne, że zarówno rząd, opozycja, NATO i UE mają swoje minusy, jak wszystko, ale wywlekanie ich w tej chwili na pierwszy plan i dzielenie się jest niepotrzebne. W obliczu agresji radzieckiej na sąsiada, która nie wiadomo jak się zakończy trzeba szczególnie uważać na słowa, te, które czytamy i te, które piszemy.

To samo można powiedzieć o Polsce i naszym rządzie? Czyż nie? A jeszcze wczoraj czytałem jak to obajtek oddaje Lotos ruskim. Tymczasem Aramco ma zaspokoić praktycznie całe zapotrzebowanie na ropę dla Polski dzięki tej fuzji. A wszystkie rafinerie mamy przystosowane do przerobu każdego rodzaju ropy.   

« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2022, 11:55:00 am wysłana przez Douger »
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2300 dnia: Marca 15, 2022, 03:08:35 pm »
0
"Co do unijnej jedności to czekam na deklaracje zwrotu w polityce energetycznej. Inaczej będą to tylko mrzonki puszczona na odczepnego dla gawiedzi."

No taki zwrot raczej będzie, tylko nie stanie się to w wielu państwach z dnia na dzień, bo to po prostu nierealne ze względu na logistykę i różne umowy. Po drugie nie wiem, czy masz na myśli zwrot  jedynie jako odchodzenie od radzieckich surowców, czy zwrot jako odchodzenie od "zielonej energii", która dziś jest niewydajna w kierunku szerszego wykorzystywania surowców kopalnych. Tu podejrzewam, że niewiele się zmieni z różnych względów. Ale jeśli chodzi o odchodzenie od radzieckich surowców, to myślę, że nie ma już powrotu do tego, co było, bo chyba każdy trzeźwo myślący człowiek widzi, w jaki sposób jest to wykorzystywane przez Putina, a nie ma powodu przypuszczać, że coś się zmieni, niezależnie kto po wojnie będzie rządził ZSRR. Oczywiście część państw nie odwróci się od ZSRR, bo jest od niego zależna ekonomicznie i politycznie, ale mam nadzieję, że i tu coś drgnie. Gdzieś czytałem, że w Kazachstanie coś się zmienia już w tym temacie. Może nie tylko tam.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2301 dnia: Marca 15, 2022, 03:50:10 pm »
0
Coraz to ciekawszych rzeczy można się ostatnio dowiedzieć. Jak się okazuje praworządną Francja od 2015 łamała unijne embargo i przekazywała ruskim myśliwce i helikoptery. Dziś ruscy nimi latają nad Ukrainą.

Ale najważniejsze, że w Polsce łamana jest praworządność.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2302 dnia: Marca 15, 2022, 05:03:39 pm »
0
Polityka energetyczna jest bardzo ważna, ale my nie mamy żadnych alternatyw. Warszawa chce zlikwidować polskie górnictwo węgla kamiennego, zostanie tylko koksujący czyli JSW S.A.
Brak pomysłu na ogarnięcie systemowe. Jest umowa społeczna ale ona już wymaga renegocjacji.
Zostało niewiele kopalń węgla kamiennego, dochodzi jeszcze węgiel brunatny… a czytam, że rodzina pewnego ministra da energii sprowadza wciąż węgiel z Rosji mino wojny na Ukrainie.
Premier tak zwany gada jedno a roni drugie…
Embargo na węgiel miało być wprowadzone w 2014 roku… obietnica wyborcza by kupić głosy choć wiedzieli, że nic nie zrobią ….
Teraz znów embargo i zamiast rosyjski to będzie australijski….
Dno bez pomysłu z wodorostami i bagnem….

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2303 dnia: Marca 15, 2022, 08:11:06 pm »
0
Atom, atom i jeszcze raz atom. Systemowo wprowadzany w całej UE
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2304 dnia: Marca 15, 2022, 09:54:45 pm »
0
Skoro Jarek jest „czysty” to dlaczego ostatnia rozmowa braci jest objęta tajemnicą państwową a może i wojskową.

https://www.press.pl/tresc/63827,czesc-dziennikarzy-sceptyczna-ws_-stenogramu-z-ostatniej-rozmowy-kaczynskich
Na pewno nie można traktować sprawy zero-jedynkowo, czyli, że jeżeli jest objęta tajemincą to na pewno dlatego, że Jarek kazał lądować. Ja nie wiem jak było, ale dopuszczam sytuację, że rozmowa mogła dotyczyć spraw prywatnych. Być może rozmowa dotyczyła stanu zdrowia ich matki i uznał, że nie należy wywalać takich rzeczy na forum publiczne, nawet jeśli by go to oczyściło z zarzutów i insynuacji.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2305 dnia: Marca 16, 2022, 05:41:43 am »
0
Atom, atom i jeszcze raz atom. Systemowo wprowadzany w całej UE

Nie mam nic przeciwko, ale w krajach, gdzie myślą, że 5G zabija atom nie przejdzie ;) Poza tym to wymaga czasu i pieniędzy. Jasne, że to nie znaczy, że nie warto, ale do tego czasu potrzebne jest jak najbszybsze, systemowe uniezależnienie od surowca radzieckiego. Tyle, że jeśli jako alternatywę mamy dostawy z Iranu, czy Arabii Saudyjskiej, to słabo. Różnica jest taka, że tamci, póki co, nikogo nie zaatakowali w ostatnim czasie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2306 dnia: Marca 16, 2022, 06:15:39 am »
0
Saudowie prowadzą wojnę w Jemenie i doprowadzili do ogromnej klęski humanitarnej w tym kraju. Jedyna ich zaleta, to to, że są daleko :)
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2307 dnia: Marca 16, 2022, 08:50:38 am »
0
A to nie wiedziałem, w tv nie mówili  ;) Tak, czy inaczej, jak mówisz, jedyna ich zaleta, że są daleko.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1246
  • Respect: +303
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2308 dnia: Marca 16, 2022, 09:13:21 am »
0
Swoją drogą mają rozmach nasi rządzący....
Premier i wicepremier ds. bezpieczeństwa jadą na Ukrainę... pociągiem... chyba pancernym jak sądzę...
Odważni...
Jak nie przepadam za obecnie rządzącymi to uważam, że dobrze zrobili, zawstydzają tchórzliwy zachód.
In Rock We Trust

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2309 dnia: Marca 16, 2022, 09:51:32 am »
0
były wicepremier kacapów do Jarosława: "przyjedź do Smoleńska, porozmawiamy."

coraz lepiej.