Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2235 dnia: Stycznia 20, 2021, 12:11:33 pm »
0
Trend się chyba zmienia, Zqyx. Coś mi świta, że poprzednie wybory zarówno rządowe jak i prezydenckie miały wysokie frekwencje (jak na wybory w Polsce of kors)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2236 dnia: Stycznia 20, 2021, 05:42:54 pm »
0
Trend się chyba zmienia, Zqyx. Coś mi świta, że poprzednie wybory zarówno rządowe jak i prezydenckie miały wysokie frekwencje (jak na wybory w Polsce of kors)

Weź tylko pod uwagę, iż agitacja zjednoczonej prawicy przypominała czasy minione...
Na prezydenta kandydował ich kandydat wspierany przez cała partię z rządem który agitował na wiecach przy gawiedzi przywożonej na wiec... to nie demokracja...
Normalny zwykły człowiek się tam nie dopcha, gdyż nie był sprawdzony przez służby....

A druga strona medalu to jest to, że ludzie zostali kupieni.... ceny idą do góry, ale tylko ten rząd dba o emerytów dając im śmieszne 13 i 14 emerytury....
zamiast po prostu zrobić konkretną waloryzację emerytur...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2021, 04:49:33 am wysłana przez daub »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2237 dnia: Stycznia 21, 2021, 12:03:03 pm »
0
@Canis_Luna : Zapewne poszło więcej młodych niż kiedy, jednak czy to prezydenta, czy Sejm wybierają głównie emeryci, a wśród nich przewaga partii rządzącej nad innymi jest kolosalna. Na dodatek jest to elektorat wyjątkowo zmobilizowany, czego o elektoracie opozycji powiedzieć, niestety, nie można. PiS około 1/3 głosów ma i będzie miał. Pytanie, co z resztą. Część sondaży wskazuje na to, że mimo poparcia PiS przed około 30 % wyborców ( raz mniej, raz więcej ) wcale nie muszą być partią rządzącą. O ile oczywiście opozycji uda się dogadać.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2238 dnia: Stycznia 22, 2021, 09:31:31 am »
0
Według mnie problem jest inny niż zmobilizowany elektorat. PiS ma zmobilizowany elektorat, ponieważ jest jeden. Jeden przeciwko opozycji, w której każda partia gra pod siebie. PiS dostaje więcej głosów, ponieważ opozycja nie jest tak jak oni połączona. Gdybyśmy mieli dwie partie, wtedy głosy byłyby rozdzielone w bardziej jasny sposób. I moglibyśmy się przekonać, który elektorat jest bardziej zmobilizowany.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2239 dnia: Stycznia 24, 2021, 10:44:44 pm »
0
Gdybyśmy mieli dwie partie, wtedy głosy byłyby rozdzielone w bardziej jasny sposób. I moglibyśmy się przekonać, który elektorat jest bardziej zmobilizowany.
Pytanie wtedy, która partia byłaby lepsza. Zawsze to powtarzam, że samo odsunięcie PiS-u od władzy nie rozwiązuje po problemu. Bo z samego faktu, że wygrywa jedyna partia opozycyjna o nazwie "Byle nie PiS" nie spowoduje jeszcze, że będziemy mieli super rząd, który rozwiązuje wszystkie trudne problemy i że nagle będzie dobrze, w takiej sytuacji może być albo lepiej albo gorzej. a kto głosuje na PO, zeby PiS nie wygrał błądzi, tak samo jak błądzi ten kto głosuje na PiS, żeby nie wygrało PO no jedno i drugie to ten sam syf. Nawet Schetyna zapytany przez red. Mazurka dlaczego młody człowiek miałby zagłosować na PO ten nie za bardzo potrafił powiedzieć dlaczego.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2240 dnia: Stycznia 25, 2021, 11:58:55 am »
0
Czy ktoś z Was Robaczki Kochane już używa polskiego facebooka o nazwie Albicla ??
Oczywiście nie politycznego (hehehe…. ja pier… bez cenzury):

Cytuj
Z wywiadu udzielonego na antenie internetowej Telewizji Republika przez Tomasza Sakiewicza wynika, że Albicla to alternatywne medium społecznościowe, które będzie (prawie) w 100 proc. wolne od cenzury, która według środowisk związanych z klubem Gazety Polskiej od lat obowiązuje na Facebooku i skierowana jest przede wszystkim w użytkowników głoszących poglądy konserwatywne.
https://spidersweb.pl/2021/01/polski-facebook-albicla.html

Ot taka polityczna rozgrywka - to my - mamy swoje i lepsze i nie trzeba nam zgnilizny z zachodu !

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2241 dnia: Stycznia 25, 2021, 01:33:23 pm »
0
Gdybyśmy mieli dwie partie, wtedy głosy byłyby rozdzielone w bardziej jasny sposób. I moglibyśmy się przekonać, który elektorat jest bardziej zmobilizowany.
Pytanie wtedy, która partia byłaby lepsza. Zawsze to powtarzam, że samo odsunięcie PiS-u od władzy nie rozwiązuje po problemu. Bo z samego faktu, że wygrywa jedyna partia opozycyjna o nazwie "Byle nie PiS" nie spowoduje jeszcze, że będziemy mieli super rząd, który rozwiązuje wszystkie trudne problemy i że nagle będzie dobrze, w takiej sytuacji może być albo lepiej albo gorzej. a kto głosuje na PO, zeby PiS nie wygrał błądzi, tak samo jak błądzi ten kto głosuje na PiS, żeby nie wygrało PO no jedno i drugie to ten sam syf. Nawet Schetyna zapytany przez red. Mazurka dlaczego młody człowiek miałby zagłosować na PO ten nie za bardzo potrafił powiedzieć dlaczego.
Masz rację Bluebrid, to nie rozwiązuje problemu. Ale ukazałoby moim zdaniem, że problem nie leży tylko i wyłącznie w mobilizacji elektoratu.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2242 dnia: Stycznia 26, 2021, 08:53:03 am »
0
Prawda jest taka Robaczki Kochane, że nie ma w opozycji gościa który by mógł chwycić to całe towarzystwo za pysk jak robi to prezes.
Tam wyżej dupy nie podskoczysz... a jak nie podskakujesz to masz z tego tytułu określone profity.
A to rada nadzorcza, a to stołeczek ministra...
Obojętnie kto by rządził - problemy byłyby takie czy inne... pytanie tylko jest jedno - czy ktoś ma na tyle otwarty umysł, by widzieć gdzie będzie ten kraj za 10, 15, 20 lat ?
Bo obecna władza to tak byle do wyborów... byle dociągnąć...

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2243 dnia: Stycznia 26, 2021, 09:40:44 am »
0
Ja tam mam jednego kandydata z charyzmą, może nie trzymałby za pysk jak prezes, ale może też nie o to chodzi, może przydałoby się, żeby ten pysk wreszcie puścić i dopuścić jakąś współpracę.
Ale publicznie mówić nie będę kto, bo mnie tu zjedzą. W sprawach kościoła, polityki i innych drażniących opinii już od dawna staram się siedzieć cicho ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2244 dnia: Stycznia 26, 2021, 09:48:13 am »
0
Przydałby się człowiek, który słucha, a nie tylko mówi. Ale nie taki, co tylko słucha.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2245 dnia: Stycznia 29, 2021, 10:35:51 pm »
0
Nie wiem jak Wy Kochani, ale ja w związku z ogłoszeniem przez TK wyroku czuje niechęć i złość do manipulowania mediami przez polityków prawicy tej zjednoczonej pokazującej dzieci z downem i napisami, że oni zwyciężyli i zatrzymali cywilizacje śmierci...
Jestem zdruzgotany, gdyż to nie chodzi tylko o dzieci z tą chorobą, ale o dzieci i ich rodziców przede wszystkim którzy poświęcają swoje całe życie, czas i niejednokrotnie zdrowie dla swoich dzieci by im ulżyć w cierpieniu...
a taki pan wiceministrem dumnie pokazuje śmiejące się dziecko i dodaje, że to ich zasługa...

Może mi się teraz ulało ... ale stety lub niestety znam pracę hospicjum dla dzieci, znam pracę lekarzy i pielęgniarek, znam walkę rodziców o każdy dzień i znam ból nie tylko rodziców ale też pielęgniarek i lekarzy jak dziecko odejdzie...

A taki s***iel z rządu pewnie nie ma o tym pojęcia ... bo po co... ilu polityków odwiedziło hospicja dla dzieci ? Przypuszczam, że żaden....

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2246 dnia: Stycznia 31, 2021, 09:19:17 am »
0
Przydałby się człowiek, który słucha, a nie tylko mówi. Ale nie taki, co tylko słucha.

Za dużo naraz. To przekracza możliwości intelektualne naszych "elit" politycznych. Tam jest miejsce tylko na "brać" i "tu i teraz"

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1246
  • Respect: +303
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2247 dnia: Lutego 01, 2021, 11:08:19 am »
0
In Rock We Trust

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2248 dnia: Lutego 01, 2021, 03:48:16 pm »
+1
A już za chwilę zakaz głosowania na partie polityczne niż PiS.
Ale pamiętajcie, że naszym ostatecznym celem jest wyeliminowanie wyborów. Po co to komu? Kosztowne, wynik nie zawsze po naszej myśli, a przecież wiadomo, że wiemy najlepiej, jak rządzić nie tylko Polską, ale i światem.

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1246
  • Respect: +303
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2249 dnia: Lutego 05, 2021, 10:47:14 am »
+2
Jeszcze narzekacie, że za dużo kosztują i wymyślacie nowe liczebniki odnazwiskowe.  :P
In Rock We Trust