Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410258 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2175 dnia: Października 28, 2020, 11:38:10 am »
+1
Zapewne ma, tak jak zapewne miał od momentu pojawienia się zapisu konstytucyjnego, jednak przez ponad 20 lat nikt kompromisu aborcyjnego nie ruszał.
Szkoda Kościoła, bo rykoszetem obrywa za działania PiS-u, ale trudno nie zauważyć, że część Kościoła jawnie wspiera działania PiS, co, nawet przy ich bliskości ideowej, nie powinno mieć miejsca.
Rozdział kościoła od państwa, państwa od kościoła.

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2176 dnia: Października 28, 2020, 12:12:57 pm »
+2
Cytuj
@Canis_Luna : Uważaj na siebie. Wirus nie śpi, a i krótkoogolonych "patriotów", którzy lubią "porozmawiać" nie brakuje.
Dziękuję, @Zqyx na pewno będę uważać. Z powodu wirusa właśnie rozważam spory dystans od całego marszu, ponieważ mój tata jest astmatykiem (a nie tylko on w moim najbliższym otoczeniu jest w grupie ryzyka), być może nawet rezygnację z uczestnictwa. Czy wtedy to jest tchórzostwo?
W chwili rozpoczęcia "spaceru" będę jeszcze w pracy, nie wiem jak długo potrwa (tak, mimo strajku idę dziś do pracy, ponieważ moja szefowa też jest kobietą a zostawienie ją w tym tygodniu samą przy burdelu jaki nam zgotowano z zajęciami zdalnymi nie dając żadnego czasu na reorganizację planu zajęć byłoby chamstwem), biuro posłów PiSu jest naprzeciwko przystanku, z którego odjeżdżam do domu :lol: nie wiem jak to wszystko będzie wyglądać i czy ruch nie będzie wstrzymany, czy nie będzie rozróby. Tak czy siak przez rynek przejść muszę kierując się na przystanek, ale zrobię to z głową. OD poniedziałku chodzę do pracy na czarno, może to marne, ale zawsze dodaje mi jakoś poczucia solidarności.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2177 dnia: Października 28, 2020, 01:40:41 pm »
0
Zapewne ma, tak jak zapewne miał od momentu pojawienia się zapisu konstytucyjnego, jednak przez ponad 20 lat nikt kompromisu aborcyjnego nie ruszał.
No i właśnie swoją wypowiedź opierasz jedynie na przypuszczeniach, a nie na pewnikach. Wiele osób, które protestuje teraz przeciwko temu wyrokowi wcześniej broniło Konstytucji (i wśród nich są zarówno politycy jak i tzw. celebryci). Teraz nikt się nie powołuje na Konstytucje.

Szkoda Kościoła, bo rykoszetem obrywa za działania PiS-u, ale trudno nie zauważyć, że część Kościoła jawnie wspiera działania PiS, co, nawet przy ich bliskości ideowej, nie powinno mieć miejsca.

Też mi się nie podoba, że niektórzy hierarchowie Kościoła jawnie wspierają PiS, jednak to, że z czymś się nie zgadzamy nie usprawiedliwia wandalizmu i niszczenia mienia publicznego.
Trudno oczekiwać, żeby Kościół miał odmienne zdanie w temacie aborcji, jednak wyrok został orzeczony na podstawie przepisów Konstytucji, a nie na wniosek Kościoła.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2178 dnia: Października 28, 2020, 01:58:12 pm »
+1
nawet przy ich bliskości ideowej

Jak jest mowa o bliskości ideowej to od razu rozmówca kojarzy mi się z Krzysztofem Bosakiem :lol:

biuro posłów PiSu jest naprzeciwko przystanku, z którego odjeżdżam do domu :lol:

Canis będzie "palić komitety" podczas przerwy kawowej. Bo ma blisko :lol:

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2179 dnia: Października 28, 2020, 03:01:33 pm »
0
@Bluebird: Trudno oczekiwać, żeby Kościół miał odmienne zdanie w temacie aborcji, jednak wyrok został orzeczony na podstawie przepisów Konstytucji, a nie na wniosek Kościoła.

Zgadza się i oczywiście trudno oczekiwać, jednak ludzie ślepi nie są i jeśli widzą, że część Kościoła jawnie wspiera jedną opcję polityczną, a nawet, co tu dużo mówić, jedną partię,  która wzbudza "mieszane uczucia" u wielu, to o wybuch nietrudno. Mam wrażenie, że wśród większości protestujących niechęć skierowana jest głównie wobec PiS-u, choć pewnie nie brakuje głosów mocno antykościelnych, ale to tak jak w społeczeństwie. Liczy się to, jak w jaki sposób zostanie to zagospodarowane przez organizatorów protestów. Co oczywiście nie tłumaczy niszczenia czegokolwiek, bo to, oczywiście, czyn naganny. Chociaż niekoniecznie jestem za tym, żeby kościołów "broniły" teraz bojówki ze stadionów, MW i ONR, bo to nie jest dobry kierunek.

@Canis: Nie pal komitetów, zakładaj własne ;p
@mafioso: Ekhm, chyba nie rozumiem i ... nie jestem przekonany, czy chcę zrozumieć :p

@Bluebird: Jeszcze jedno w kwestii prawnej. Co do zasady prawo w Polsce tworzą Sejm i Senat, zgodzisz się? Orzeczenie TK ( nie wnikając teraz w kwestię legalności tegoż ) jest więc pewnego rodzaju pominięciem drogi ustawodawczej, pójściem na skróty, w sytuacji, gdy istniały poważne wątpliwości co do tego, czy uda się zebrać większość, która znowelizowałaby ustawę na tyle, żeby znalazły się w niej przepisy, które podniósł TK. Zgodzisz się?

To, czy orzekł zgodnie z konstytucją to już inna kwestia, bo widzę, jakie podejście do konstytucji mają rządzący.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2020, 03:12:27 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2180 dnia: Października 28, 2020, 06:06:36 pm »
0
Co oczywiście nie tłumaczy niszczenia czegokolwiek, bo to, oczywiście, czyn naganny. Chociaż niekoniecznie jestem za tym, żeby kościołów "broniły" teraz bojówki ze stadionów, MW i ONR, bo to nie jest dobry kierunek.
Też bym wolał, żeby policja zrobiła z nimi porządek, ale niestety takiego mamy koordynatora do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

@Bluebird: Jeszcze jedno w kwestii prawnej. Co do zasady prawo w Polsce tworzą Sejm i Senat, zgodzisz się? Orzeczenie TK ( nie wnikając teraz w kwestię legalności tegoż ) jest więc pewnego rodzaju pominięciem drogi ustawodawczej, pójściem na skróty, w sytuacji, gdy istniały poważne wątpliwości co do tego, czy uda się zebrać większość, która znowelizowałaby ustawę na tyle, żeby znalazły się w niej przepisy, które podniósł TK. Zgodzisz się?

Tak tą Konstytucję uchwalił Sejm i Senat, a Trybunał ogłosił orzecznictwo na podstawie tej uchwalonej przez Sejm i Senat Konstytucji.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2181 dnia: Października 29, 2020, 09:45:44 am »
+1
Protesty już jakiś czas temu wyszły poza "kompromis aborcyjny". Do protestów przyłączyli się rolncy, taksówkarze, kibice. Twierdzenie, że nie jest to powstanie wku*wionych na władzę ludzi byłoby błędne, tak samo jak założenie, że chodzi o orzeczenie TK. Już nie. Przynajmniej moim zdaniem. Wszak już od początku hasło przewodnie protestu wskazywało na to, co PiS może sobie zrobić: chyżo oddalić się z Sejmu :P i uważam, że już od początku było to hasło skierowane ku całokształtowi ich poczynań.

(btw. żyję, komitetów nie paliłam :( jak wyszłam z pracy to ludzie już się zaczynali rozchodzić z rynku. Później jeszcze się pod tą siedzibą PiSu zebrali, ale tak jak pisałam, obeszłam rynek, trochę pokrzyczałam, trzymając się z dala od ludzi a później pojechałam do domu, bo mi nikt na szczęście busa nie zablokował :P gdyby nie pandemia, darłabym tam ryja do rana, może nawet zostałabym drugim Wałęsą :lol: )
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 09:47:21 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2182 dnia: Października 29, 2020, 12:19:21 pm »
+1
Uczestnicy demonstracji, którzy w taki, czy inny sposób uszkadzają budynki kultu religijnego i inne strzelają sobie trochę w stopę, bo, niezależnie od osobistych przekonań powinni pamiętać, że hasło brońcie krzyża spotka się z ... nieco większym odzewem, niż brońcie PiS-u. To drugie, jeśli PiS będzie dalej rządził tak jak rządzi może spotkać się z eleganckim "spieprzaj dziadu". Oby jak najbszybciej.  @Bluebird: To, że PiS jest w wielu sprawach nieudolny to doskonale wiemy, chyba wszyscy, ale mimo to nie chciałbym Młodzieży Wszechpolskiej i innych tego środowisk w roli obrońców czegokolwiek.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 12:21:21 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wazonnik

  • Patience
  • Wiadomości: 20
  • Respect: +4
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2183 dnia: Października 29, 2020, 02:49:40 pm »
0
Może i niektóre zagrywki nie są eleganckie, jednak grzecznym zachowaniem nikt nigdy niczego nie osiągnął ;)
Bunt zawsze wiąże się ze stratami, a ta młodzież wszechpolska jeszcze może zmienić stronę, różnie bywa.
_________________
tani transport w Krakowie

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2184 dnia: Października 29, 2020, 03:09:52 pm »
+1
Nie widzę Młodzieży Wszechpolskiej popierającej prawo do decydowania kobiety o swoim ciele. To mniej więcej tak jakby Jarek Kaczyński zaczął walczyć z konkordatem.

"
- Od utrzymywania porządku i egzekwowania prawa jest policja. Tworzenie "bojówek" jest niebezpiecznym i nieodpowiedzialnym działaniem - uważa Rafał Jankowski, szef policyjnych związków. - Nie rozumiem tego oświadczenia - mówi działacz PiS."

Ok, nie mam pytań.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 03:12:31 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2185 dnia: Października 29, 2020, 06:50:28 pm »
0
Owszem. Tyle tylko, że dała im przykład Lichocka, Pawłowicz i inne, jak zwyciężać mają. Dlatego nikt już raczej nie pisze, że "uprzejmie prosi uciekać prędziutko".

A władza i tak wykreuje ofiary na sprawców, bo już podkręca narrację, że liczba zakażeń wzrosła przez protesty, mimo, że jeszcze nie mogła.
Za to efekty szczucia Kaczyńskiego na uczestników protestów już obserwujemy.


Tak przy okazji, wszyscy mamy prawo do protestu, chyba, że akurat jesteśmy studentami niektórych uniwersytetów i rektor ogłosi godziny rektorskie, wtedy nie bardzo, bo uniwersytet może mieć wstrzymane finansowanie.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2020, 07:03:05 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2186 dnia: Października 30, 2020, 09:29:44 am »
+1
Nie zdziwiłabym się, gdyby zniszczenia kościołów czy innych budynków dopuszczali się ich obrońcy tylko po to, żeby głośno krzyczeć jakie to strajkujące są złe, niedobre, banda wandali i chuliganów. Już mnie naprawdę nic nie zdziwi. Tym bardziej, że wszyscy trzymają się w tym tygodniu z dala od kościołów. To bojówki znudzone czekaniem podbiegają do strajkujących i się wyżywają.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2187 dnia: Października 30, 2020, 11:47:48 am »
0
Nie zdziwiłabym się, gdyby zniszczenia kościołów czy innych budynków dopuszczali się ich obrońcy

Prowokatorzy mogą się znaleźć zawsze, mogli być tu, mogli być np. podczas Marszów Niepodległości 11 listopada, ale samo zdanie "obrońcy kościołów, którzy niszczą kościoły" brzmi jak "antyrasista bijący ludzi o odmiennym kolorze skóry tylko dlatego, że mają inny kolor skóry".

Dlatego nawet jeśli przypuszczasz, że i tam mogli znaleźć się prowokatorzy to jednak wrzucanie ich do jednego worka z obrońcami kościołów jest krzywdzące dla tych drugich.

« Ostatnia zmiana: Października 30, 2020, 11:49:40 am wysłana przez Bluebird »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2188 dnia: Października 30, 2020, 07:53:31 pm »
+1
Ale ja nie sądzę, żeby ktoś taki jak obrońca kościołów w ogóle był potrzebny gdyż nie o kościoły tu idzie. Kilka "tęgich głów" zwłaszcza jedna, wiadomo która, wykminiło, żeby eskalację konfliktu przesunąć na kościoły, wezwać do jakiejś obrony, pokazać wyborcom o co tu niby chodzi, zamazując prawdziwy powód tych wydarzeń. Tu nie chodzi o kościoły. Obrońcy nie są potrzebni. Gdyby o nie chodziło, protesty by się pod nimi mimo wszystko gromadziły, a tak nie jest.
To, że z każdej strony znajdzie się ktoś kto wpadnie na to, żeby coś zniszczyć i sprofanować to już osobny temat. Niemniej jednak skupianie się na tym, że jest potrzebny jakikolwiek obrońca kościoła i że kościół w ogóle potrzebuje obrony (zwłaszcza agresywnej, gdyż jak wiadomo agresja to najlepszy sposób na spełnianie przykazania miłości) jest błędne i w sposób celowy odsuwa opinie publiczną od clue problemu.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2189 dnia: Października 30, 2020, 08:04:46 pm »
0
@Canis_Luna No i hasło "brońcie kościoła/krzyża" jest zdecydowanie bardziej medialne niż brońcie PiS-u.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"