Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1620 dnia: Sierpnia 02, 2017, 01:59:47 pm »
0
Oczywiście, że każdemu kto walczył należy oddać szacunek, ale to powstanie również jest tragiczne z innego powodu - tak naprawdę nikt nie został ukarany za to, że posłano młodych ludzi na śmierć. Prawda jest taka, że to była misja samobójcza i gnoje, którzy mając świadomość pewnej porażki zdecydowali się nawoływać do powstania, powinni się znaleźć na śmietniku historii.

A czy w Polsce powojennej ktokolwiek z polityków czy wojskowych został pociągnięty do jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej? Kiszczak, Jaruzelski, oficerowie SB, UB i innego gówna, żenujące oświadczenia lustracyjne (de facto brak lustracji), politycy SLD, PO, PiS za wszelkiej maści afery Rywina, Amber Goldy, paliwowa, gier hazardowych, Ałganow, taśmy u Sowy, SKOK-i, nic nie wnoszące komisje śledcze. Czy ktokolwiek (poza płotkami) poniósł karę i siedział w więzieniu? Nie, bo to jedna klika i nacodzień liżą się po jajkach i piją ze sobą wódkę.

Nikogo nie chciałem urazić tym co powiedziałem, uważam, iż powstanie nie było zasadne mając na uwadze brak uzbrojenia i amunicji, brak wykwalifikowania żołnierzy, brak podstaw by młodzi chłopcy szli na pewną śmierć....

Tak jak mówiłem to jest już kwestia dla historyków. Mieszkańcy Warszawy nie myśleli o tym czy się uda. Chcieli być wolni po latach bydlęcego traktowania. Niemcy z sowietami tak czy siak wybiliby ich albo wywieźli do obozów.

mignęła mi w TVP Info właśnie , że gdyby nie Lech Kaczyński nie było by Muzeum Powstania, a co za tym idzie nie można by podzielić się z młodzieżą wiedzą o tym powstaniu...
i to mnie przeraża - robienie, tworzenie ideologii, że gdyby nie my to by nie było....

Ale to akurat prawda. Gdyby nie Lech Kaczyński nie byłoby Muzeum Powstania Warszawskiego i obchodów na taką skalę. Ojciec Kaczyńskich był powstańcem warszawskim (gdzie m.in. stracił kciuk) i Lech był przekonany, że jest mu winien takie muzeum.

hmm... właśnie Muzeum Powstania jak i gdańskie Muzeum II wojny światowej są tymi miejscami w Polsce gdzie bezsprzecznie chciałbym się kiedyś wybrać. I nie w towarzystwie rozkrzyczanych dzieci ale samemu. Żeby mieć czas zobaczyć to na własne oczy.

Zapraszam do stolicy :) Mi zwiedzanie Muzeum PW zajmuje średnio 6-7 godzin więc dzieci oczywiście odpadają.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1621 dnia: Sierpnia 02, 2017, 02:14:00 pm »
0
@mafioso a ile byłeś już razy?
W gdańsku przy okazji GNR chyba nie zahaczyłeś o muzeum II wojny?
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1622 dnia: Sierpnia 02, 2017, 02:23:56 pm »
0
3 razy

W Muzeum IIWŚ nie byłem. Mam wrażenie, że nie jest jeszcze całkowicie otwarte. Oni mieli jakieś problemy z podmokłym terenem.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1623 dnia: Sierpnia 02, 2017, 02:25:13 pm »
+1
Ale to akurat prawda. Gdyby nie Lech Kaczyński nie byłoby Muzeum Powstania Warszawskiego i obchodów na taką skalę. Ojciec Kaczyńskich był powstańcem warszawskim (gdzie m.in. stracił kciuk) i Lech był przekonany, że jest mu winien takie muzeum.


nasuwa mi się dość przykra myśl - niech powstanie w sztolicy pomnik obu braci K. taki jaki jest w Korei Północnej...

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1624 dnia: Sierpnia 02, 2017, 03:33:54 pm »
0
To ja się spytam wprost. @daub czy jesteś po prostu głupi i nie umiesz czytać ze zrozumieniem czy jesteś tak zaślepiony nienawiścią do obozu rządzącego, że nawet działania ewidentnie pozytywne potrafisz tylko zgnoić i skrytykować?

Można ująć to inaczej, łagodniej.
~gloomy
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 02, 2017, 05:26:21 pm wysłana przez gloomy »

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1625 dnia: Sierpnia 02, 2017, 03:42:18 pm »
0
Nie tylko przeraża mnie "nowa historia" pisana przez obecną władzę i dlatego takie skojarzenie....

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1626 dnia: Sierpnia 02, 2017, 03:59:26 pm »
0
Co to znaczy "nowa historia"?
Za komuny za mówienie o Powstaniu Warszawskim groził areszt od UB, zwolnienie z pracy itp. atrakcje. Powstania nie było w podręcznikach. Więc o jakiej Ty nowej historii piszesz. Względem PRL na pewno jest nowa.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1627 dnia: Sierpnia 02, 2017, 04:48:02 pm »
0
To znaczy, że obecnie w szkołach/mediach przedstawia się PRL jako okres, w którym Polska nie była krajem niepodległym, w którym była bida, co chwilę dochodziło do mordów na niewinnych obywatelach i w ogóle "komuna" to była zło. Pod tym względem daub ma rację, że teraz pisze się "nową historię". Problem w tym, że to nie tylko obecna władza, ale również poprzednie od czasu rozpoczęcia wyprzedawania majątku narodowego i zaproszenia zagranicznych korporacji.
Według Macierewicza, to tak naprawdę nie można powiedzieć, że to powstanie zostało przegrane.
Według Grzesia Schetyny, to nie Rosjanie wyzwalali obozy koncentracyjne, ale Ukraińcy.
Według Rysia Petru, Rzymskie imperium upadło w szczycie swojej chwały.
I tak dalej i tak dalej...
A najgorsze jest to, że młode pokolenie te wszystkie brednie (zwłaszcza IPNu) łyka.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1628 dnia: Sierpnia 02, 2017, 05:00:53 pm »
0
Każda władza tworzy "nową historie" i rozlicza się pod tym kątem z poprzednimi czasami, w swoim interesie. Nic nowego, tak było od początku świata i tak będzie dalej.
Ba, społeczeństwo, zwykli ludzie, każdy z nas ma swoje własne spojrzenie na historię. I to zupełnie normalne, że Daub nie zgadza się w tej kwestii, w innej Grzon się nie zgadza, inna nie podoba się Meximaxowi, nawet Zykuks pewnie myśli coś innego na taki sam temat.

Zresztą mamy muzea, masę książek, dyskusji akademickich, każdy sobie buduje swoje stanowisko, tak jak mu się podoba. Grunt żeby badać źródła i podchodzić do historii rozmyślnie, a nie łapać wszystko jak leci co mówią w mediach (generalnie wszystkie główne media od prawa do lewa są w Polsce na beznadziejnym poziomie i nie masz szans żeby dowiedzieć się czegoś rzeczowego) i merytorykę zastępować frazesami.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1629 dnia: Sierpnia 02, 2017, 05:28:41 pm »
0
Apeluję o trzymanie nerwów na wodzy, szanowanie opinii drugiej osoby i spokojną dyskusję.
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1630 dnia: Sierpnia 02, 2017, 06:30:39 pm »
0
Mi zwiedzanie Muzeum PW zajmuje średnio 6-7 godzin więc dzieci oczywiście odpadają.

Chyba nie koniecznie, bo z tego co pamiętam to są również sale przygotowane specjalnie dla dzieci. Kwestia na ile czasu jest przeznaczone ich "zabawianie".

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1631 dnia: Sierpnia 02, 2017, 06:49:21 pm »
0
Wolę być głupi niż najmądrzejszy. Tak jak pisaliście wcześniej to jest opinia. I ile ludzi tyle opinii. Będąc na wakacjach nad morzem byłem zaskoczony ilością rzeczy przedstawiających symbol Polski Walczącej. Opaski, bluzy, chusty, koszulki , czapeczki.... dla mnie to nie patriotyzm tylko chwyt marketingowy. Ale przykład idzie z góry... jak sam Antonii ma telefon z emblematem to już samo świadczy za siebie. Nowa władza - każda nowa władza gloryfikuje swoje ideały - ale co innego obchodzić z szacunkiem coś a co innego robić szopkę.

Ciekaw jestem czy w stolicy ( i nie tylko) wiedzą, że na przykład na Górnym Śląsku ludzie byli okrutnie piętnowani? Przyszedł Niemiec to pod groźbą utraty życia wcielali do wojska niemieckiego, przyszli Rosjanie to uważali , ze to Niemcy... AK również tak uważało... UB również ...nikt nie mówi o tym głośno ile było wywozek , ilu ludzi nie wróciło ze wschodu... jak ludzie z centralnej i nie tylko Polski przyjeżdżający na Śląsk po wojnie szydzili i wyśmiewali się z mieszkańców...

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1632 dnia: Sierpnia 02, 2017, 07:00:54 pm »
0
Mi zwiedzanie Muzeum PW zajmuje średnio 6-7 godzin więc dzieci oczywiście odpadają.

Chyba nie koniecznie, bo z tego co pamiętam to są również sale przygotowane specjalnie dla dzieci. Kwestia na ile czasu jest przeznaczone ich "zabawianie".
Krótko po otwarciu Muzeum Powstania udało mi się dwukrotnie odwiedzić to miejsce w charakterze opiekuna grupy dziecięcej, więc zwiedzanie odbywało się z przewodnikiem-animatorem. Całość trwała między 2 a 3 godziny i obfitowała we wszelkiego rodzaju "dotknijcie i zobaczcie". Tak więc dzieciaczki przekonywały się o trudach drukowania prasy w czasie okupacji, o tym jak ciasno było w kanałach, jak ciężka była broń. Wszystko podane w łagodny sposób.

W tym roku pierwszy raz byłem samemu, w mogłem pójść gdzie chciałem i zobaczyć ciut więcej. Kilka godzin w skupieniu, względnej ciszy. Nawet przez myśl wówczas nie przejdzie by deprecjonować Powstanie.
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1633 dnia: Sierpnia 02, 2017, 09:55:36 pm »
0
Ciekaw jestem czy w stolicy ( i nie tylko) wiedzą, że na przykład na Górnym Śląsku ludzie byli okrutnie piętnowani? Przyszedł Niemiec to pod groźbą utraty życia wcielali do wojska niemieckiego, przyszli Rosjanie to uważali , ze to Niemcy... AK również tak uważało... UB również ...nikt nie mówi o tym głośno ile było wywozek , ilu ludzi nie wróciło ze wschodu... jak ludzie z centralnej i nie tylko Polski przyjeżdżający na Śląsk po wojnie szydzili i wyśmiewali się z mieszkańców...

Myślę, że wiedzą i mają tego świadomość. Sam jestem z Górnego Śląska, moja Rodzina też się skurczyła z wymienionych przez Ciebie powodów, mój dziadek przeżył, ale został wcielony do Wehrmahtu, jego brat został rozstrzelany przez ruskich, a jego kuzyn zginął w II Powstaniu Śląskim. Nie widzę problemu w tym, że Warszawa kładzie nacisk na Powstanie Warszawskie, to wydarzenie miało wymiar ogólnopolski, i obecnie próbuje się zjednoczyć Polaków poprzez jego upamiętnienie. Zawsze chętnie posłucham opowieści nt tamtych czasów - czy to Powstanie Warszawskie, czy Powstanie Wielkopolskie, czy Bitwa pod Cedynią. To co mi serwuje władza to jedno, ale to co ja uważam i czego szukam, to jest dla mnie najważniejsze.

Obecnie mieszkam w Krakowie i w Godzinę W zatrąbiły syreny, zatrzymałem się na chwilę. Jakby syreny trąbiły 3 maja z racji rozpoczęcia Powstania Śląskiego to też bym się zatrzymał.
Na Górnym Śląsku do dzisiaj lokalnie obchodzi się rocznice tych tragicznych wydarzeń na południu, i robią to władze samorządów (czyli za pieniądze, które idą z Warszawy)

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1634 dnia: Sierpnia 03, 2017, 07:07:15 am »
0
Jeżeli tak jest to w porządku.
Mnie tylko przeraża nie sam fakt , że było powstanie... bo było i koniec kropka, mnie przeraża, że fetuje się przez obowiązującą władzę wiele rzeczy do których niekoniecznie dobra zmiana się przyczyniła. Ok... muzeum w Warszawie - super. Naród chciał - naród ma.
Ale szerzenie jak wcześniej pisałem emblematów Polski Walczącej na wszystkim co się da to już wg mnie nie jest smaczne....

teraz z innej beczki -> http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/biskupi-chca-aby-alkohol-byl-drozszy_1011455.html

Czy wino mszalne również zaliczane jest doi alkoholu? czy zostanie wyłączone?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2017, 07:09:20 am wysłana przez daub »