Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1380 dnia: Lutego 01, 2017, 10:04:52 am »
0
Podzielam Twoje zdanie. W moim odczuciu jest to specjalne zagranie Prezesa - wszak nie od dziś wiadomo, iż "nie lubili się" za bardzo. Nie od dziś wiadomo o tym, iż będąc prezydentem były niszczone teczki...  zresztą - czy był czy nie był - co to dzisiaj zmieni?
dziś mamy nowe zmiany, nowe teczki....

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1381 dnia: Lutego 01, 2017, 10:28:13 am »
0
Ale ja bym się jednak wykazała minimalnym ludzkim odruchem chociaż i odczekała z rozkręcaniem afery, dopóki chłop się nie pozbiera po stracie syna.

Wczoraj jak wyraziłam ten pogląd w domu to wybuchła afera, że w ogóle śmiem tak myśleć :P no dobra, to kto jeszcze rzuci kamień? ;)
To ja dorzucę kamień :P

Wiadomo, że można byłoby poczekać, ale nie wiem jak to od strony procedur wygląda.. Zresztą sam Lech nie uspakajał atmosfery po śmierci syna wypowiedziami, że zginął przez "Cenckiewiczów"

To, że Lechu współpracował wiadomo od dawna. Opinia IPN jest tylko potwierdzeniem tego.

Problem Wałęsy jest wg mnie taki, że jest to postać złożona czego on sam jakoś do wiadomości nie przyjmuje i zamiast z podniesionym czołem, lata temu kiedy miał ku temu okazję wyjaśnić sprawę poszedł w pychę i kręcenie.
A przecież to, że współpracował w latach 70s wcale nie kwestionuje jego bohaterskiej postawy w latach późniejszych.
No ale niestety takim zachowaniem sam naraził na szwank swój autorytet.

No i klasyk z książki Danuty Wałęsy:
"Pralkę kupiliśmy dzięki temu, że mąż znów wygrał w totolotka (…). On do dziś gra w totolotka. Jednak Pan Bóg nie daje mu wygrywać, gdyż nie potrzeba mu już tych wygranych. On zawsze powtarza: – Kiedy bardzo potrzebowałem, to wygrywałem”. A teraz nie wygrywa"
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2017, 10:30:47 am wysłana przez Grzon »

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1382 dnia: Lutego 01, 2017, 11:20:39 am »
+3
i co zmieniła od tamtej pory?

Pewnie głosuje, a potem  w przypadku, gdy jej kandydaci nie przeszli narzeka - na wybór innych ;) Ale przynajmniej próbuje coś zmienić - nie tak jak ci, co zostają w domu, a potem udają najmądrzejszych, bo oni przecież na tę ( niezależnie od tego, kto zostanie wybrany ) władzę nie głosowali.

Jak mówił McMurphy "Ja przynajmniej spróbowałem". Życzę Polsce, żeby takich, którzy przynajmniej spróbowali było jak najwięcej.
Ostateczny efekt jest dokładnie taki sam bez względu na to czy się próbowało czy nie.
Moje zdanie jest takie, dopóki będzie istniała większość demokratyczna, która się nie zna na ekonomii i nie potrafi spojrzeć szerzej na dany aspekt i dopóki będą łajdacy, którzy obiecają wszystko, żeby tylko ludzie na nich zagłosowali doputy będzie źle.
Przykład z Nowoczesną. Przed wyborami mówili, że program 500+ jest szkodliwy dla polskiej gospodarki (zresztą słusznie), a teraz dobrze wiedzą, że jeżeli dalej będą trzymali się tego to nie mają najmniejszych szans na zwycięstwo ...i co mówią? Nie będzie zabierali 500+, nie będziemy robili rewolucji.
Jeden mądry Kowalski będzie rozumiał, że program 500+ jest szkodliwy dla polskiej gospodarki, pójdzie zagłosować, ale i tak większość ludzi tego nie będzie rozumiała i ten jego głos utonie w morzu głosów innych ludzi.
Od gadania "ale ja przynajmniej próbowałem" niczego nie zmieniamy, nawet od samego próbowania niczego nie zmienimy.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1383 dnia: Lutego 01, 2017, 11:24:38 am »
+1
Gdyby tak było - zgoda - nie idźmy na wybory. Pozwalajmy wygrać tym, których uważamy za największe zło, a potem narzekajmy, że ludzie źle wybrali. My nie głosowaliśmy = mamy czyste ręce? Szanuję Twój punkt widzenia, ale nie zgadzam się z nim. Dlatego pójdę na kolejne wybory, choć dziś nie mam pojęcia, na kogo oddam głos. Za to coraz bardziej wiem przeciw komu. A to w moim przekonaniu również ważne. Bo władza, jaka by nie była, potrzebuje opozycji, jaka by nie była, żeby patrzyła im na ręce.

"Moje zdanie jest takie, dopóki będzie istniała większość demokratyczna, która się nie zna na ekonomii i nie potrafi spojrzeć szerzej na dany aspekt i dopóki będą łajdacy, którzy obiecają wszystko, żeby tylko ludzie na nich zagłosowali doputy będzie źle."

Jak to zmienić?
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2017, 11:33:43 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1384 dnia: Lutego 01, 2017, 11:39:43 am »
+2
Zgadzam się ze Zqyxem w całej rozciągłości.
Tak niestety jest, że głos najbardziej dalekowzrocznego, najmądrzejszego człowieka ma tę samą wartość co głos zapyziałego malkontenta, który połasi się na wyborczą kiełbasę. A tak się jakoś składa, że ci malkontenci chętniej chodzą na wybory.
Postawa "zagłosuję czy nie, to i tak nic nie zmieni" często równa się biernemu oddawaniu władzy w ręce populistów i demagogów.

Post scriptum Właściwie powinnam napisać "Populistów i Demagogów", bo to, po prawdzie, populiści i demagodzy do potęgi, ale szkoda mi dużych liter na tę kategorię "polityków".
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1385 dnia: Lutego 01, 2017, 11:47:03 am »
+1
"Moje zdanie jest takie, dopóki będzie istniała większość demokratyczna, która się nie zna na ekonomii i nie potrafi spojrzeć szerzej na dany aspekt i dopóki będą łajdacy, którzy obiecają wszystko, żeby tylko ludzie na nich zagłosowali doputy będzie źle."

Jak to zmienić?
Modlić się do Boga, żeby dał nam mądrego i dobrego monarchę.

choć dziś nie mam pojęcia, na kogo oddam głos. Za to coraz bardziej wiem przeciw komu. A to w moim przekonaniu również ważne.
Nie mówię, że akurat Ty, ale właśnie większość ludzi głosuje przeciwko komuś, nawet nie zawracając sobie specjalnie tym głowy a co w zamian. Nie zastanawiają się czy przypadkiem to na co w zamian głosujemy nie będzie jeszcze gorsze. Ja się niejednokrotnie spotkałem z takim zdaniem "każdy będzie lepszy od PiS-u", a jeżeli każdy to glosujemy na tych, którzy mają szansę z nimi wygrać, a nie na tych, którzy mają coś mądrego do zaoferowania. Jednym słowem dajemy się manipulować.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1386 dnia: Lutego 01, 2017, 12:00:41 pm »
+2
Modlić się do Boga, żeby dał nam mądrego i dobrego monarchę.


Już mamy monarchę. Sęk w tym, że nie wydaje się ani mądry, ani dobry. I chociaż często się modli, nie sądzę, że Bóg go namaścił.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2017, 12:08:18 pm wysłana przez Zqyx »
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1387 dnia: Lutego 01, 2017, 12:17:40 pm »
+2
Przykro mi (nie, wcale nie, ale "trzeba" być uprzejmym), ale nie zgadzam się z postawą "nawet jak próbuję to i tak niczego nie zmienię".
Od próbowania się zaczyna.
Ile rzeczy byłoby niemożliwe, niezrobione i nieodkryte, gdyby nie próbowanie?
A jeśli spróbuje większość demokratyczna to coś powinno się zmienić, bo większość zagłosuje na kogoś innego/nowego. Tak to na chłopski rozum wygląda.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1388 dnia: Lutego 01, 2017, 12:34:39 pm »
+1
Nie mówię, że akurat Ty, ale właśnie większość ludzi głosuje przeciwko komuś, nawet nie zawracając sobie specjalnie tym głowy a co w zamian.

Obecnie większość nie głosuje, nie "zawraca sobie głowy wyborami" - i w tym jest problem. Bo nawet jeśli są światli jak Kopernik, Galileusz i Maria Skłodowska - Curie razem wzięci - to nikt ich głosuj nie słyszy, bo zamiast nich idą głosować ci, którzy chcą mieć pełny żołądek, nie ważne jakim kosztem, nie wazne co potem. Jasne, że według piramidy potrzeb człowiek musi mieć pełny żołądek, zanim zacznie zwracać uwagę na twórczość Mozarta, Van Gogha, czy Żeromskiego, jednakże...
I, oczywiście, można obrazić się na demokrację, powiedzieć - "co za banda debili" wybierała, ja światły, mądry, kulturalny wybrałbym inaczej - sęk w tym, że akurat zrezygnowałeś z tego prawa.

"Nie zastanawiają się czy przypadkiem to na co w zamian głosujemy nie będzie jeszcze gorsze."

Głosując przeciw czemuś jednocześnie głosuję za czymś, bo możliwości wyboru, choćby nie było wiele, to jednak kilka jest. I oczywiście, mogę się pomylić głosując na ugrupowanie X przeciw ugrupowaniu Y, bo może się okazać, że po dojściu do władzy zmieni poglądy/ nie spełni obietnic itd. Ale jeśli uważam ugrupowanie X za najgorsze, to ugrupowanie Y będzie, nawet jeśli głosuję na nie tylko dlatego, że nie jest X już będzie od X, bo nie jest X. A czy będzie ugrupowaniem najlepszym dla Polski? To już inna sprawa. Ale to zawsze wychodzi w trakcie.

"Ja się niejednokrotnie spotkałem z takim zdaniem "każdy będzie lepszy od PiS-u", a jeżeli każdy to glosujemy na tych, którzy mają szansę z nimi wygrać, a nie na tych, którzy mają coś mądrego do zaoferowania. Jednym słowem dajemy się manipulować. "

Nie jestem zwolennikiem PiS-u. Nie byłem, nie jestem, nie sądzę, żebym był w przyszłości. Ale nie wykluczam, istnieje taka możliwość, że z zaciśniętymi zębami zagłosuję za PiS-em, bo groźniejsza/ bardziej niebezpieczna/ bardziej nieobliczalna partia/ ugrupowanie tak urośnie w poparcie, że jedyną alternatywą zdolną z nim wygrać pozostanie mi PiS.  Już teraz są w Sejmie/ Senacie/Parlamencie Europejskim siły, do których jest mi jeszcze dalej niż do PiS. Ale tymczasem... Tymczasem mamy wolność wyboru zdecydowanie większą i szanujmy to, co mamy, bo nawet jeśli pojawiłby się prawy i sprawiedliwy monarcha ;), to nie ma gwarancji, że będzie takim przez lata.
Wierzymy sondażom - zgoda. Dajemy się manipulować? Nie wiem. Na pewno próbujemy realnie odsunąć od władzy tych, których uważamy za władzy niegodnych, z takich, czy innych względów. Może dlatego, że nam coś obiecali? Może dlatego, że wydają się, w danym momencie, lepsi od drugich? Historycznie rzecz ujmując raczej wygrywają ci, którzy mówią, że coś coś dadzą ( nam ), a nie ci, którzy powiedzą, że coś zabiorą ( nam ). Bywa też tak, że głosujemy na tych, którzy powiedzą, że dadzą nam, a zabiorą sąsiadowi ;), z tym, że wiecie - przed wyborami mogą im się niektóre słowa pomylić ;) Po wyborach już niekoniecznie ;)

Tak, czy inaczej - zawsze głosujemy trochę w ciemno. Ale, czy to powód, żeby nie głosować? Czy to powód, by losy kraju oddać w ręce tych, z którymi się nie zgadzamy?

« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2017, 12:40:54 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1389 dnia: Lutego 01, 2017, 12:35:18 pm »
+4
   Jak cokolwiek w tym kraju można zmienić, kiedy nawet ludzie między 20-30 rokiem życia mają postawę socjalistyczno-roszczeniową. Rząd powinien tworzyć miejsca pracy, podatki dla bogatych powinny być wysokie, podatki dla przedsiębiorców powinny być wysokie, rząd powinien dawać kasę, itp. itd. To są pomysły gospodarcze rzekomo wykształconej części społeczeństwa. Aż się boję spytać, jakie są pomysły tej części niewykształconej.
  Podobno kiedy ostatnie pokolenie wychowane w PRL wymrze, to w końcu w Polsce zapanuje dobrobyt i normalność. Niestety już rośnie następne pokolenie skażone tym koszmarnym myśleniem. Polityka UE tylko to pogarsza, stosując w gospodarce te same sowieckie metody.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1390 dnia: Lutego 01, 2017, 12:46:29 pm »
0
Douger: Widzę ten problem, trudniej dostrzec rozwiązanie...

Może, o zgrozo, sam nie wierzę, że to piszę :D, większy nacisk na matematykę? ;)  :P
Ale nie na abstrakcje typu jakieś wielomiany, czy inne pierwiastki z niczego ;), tylko na konkret.
+ lekcje ekonomii,  logicznego myślenia, wnioskowania ;) Z faktu, że państwo zabierze sąsiadowi krowę wcale nie wynika, że to ja tę krowę dostanę - i tak dalej.

Poza tym  - historia - lekcja wyciągania wniosków, uczenie się na błędach.



Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1391 dnia: Lutego 01, 2017, 01:23:35 pm »
0
Poza tym  - historia - lekcja wyciągania wniosków, uczenie się na błędach.
To przede wszystkim. Niestety z historią jest tak, że jeśli w podstawówce się ją źle poda dzieciakowi, to na 99% może się już nigdy dziecko nie przełamać, żeby sięgnąć do jakichś wydarzeń z własnej woli, "bo po co".
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1392 dnia: Lutego 01, 2017, 01:30:42 pm »
+1
Z faktu, że państwo zabierze sąsiadowi krowę wcale nie wynika, że to ja tę krowę dostanę - i tak dalej.
ale z tego faktu wynika, że ta krowa pójdzie na zmarnowanie. Jeżeli państwo zabiera krowę (jeżeli już posługujemy się przykładem krowy) to ta krowa przestaje dawać mleka.
Każdy pieniądz zabierany przez Państwo to pieniądz zmarnowany w taki czy inny sposób.

"Nie zastanawiają się czy przypadkiem to na co w zamian głosujemy nie będzie jeszcze gorsze."

Głosując przeciw czemuś jednocześnie głosuję za czymś, bo możliwości wyboru, choćby nie było wiele, to jednak kilka jest. I oczywiście, mogę się pomylić głosując na ugrupowanie X przeciw ugrupowaniu Y, bo może się okazać, że po dojściu do władzy zmieni poglądy/ nie spełni obietnic itd. Ale jeśli uważam ugrupowanie X za najgorsze, to ugrupowanie Y będzie, nawet jeśli głosuję na nie tylko dlatego, że nie jest X już będzie od X, bo nie jest X. A czy będzie ugrupowaniem najlepszym dla Polski? To już inna sprawa. Ale to zawsze wychodzi w trakcie.
Tylko ci ludzie tak zakładają nie patrząc na programy wyborcze innych partii. Już z samego faktu, że głosujemy na mniejsze zło jesteśmy w pułapce - bo jeżeli nawet tak uważamy to opowiadamy się w pełni świadomie za złem (zło jest zawsze złem, "Niech wasza mowa będzie: tak, tak, nie, nie - a co nadto od złego jest")
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2017, 01:58:47 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1393 dnia: Lutego 01, 2017, 02:09:33 pm »
+2
Dlatego pójdę na kolejne wybory, choć dziś nie mam pojęcia, na kogo oddam głos. Za to coraz bardziej wiem przeciw komu.
Potwierdzasz moją teorię, dzięki :D
No ale przecież tak jest najlepiej, uderzyć w najsłabszym dla przeciwnika momencie. I wcale człowieka nie bronię, tylko przydałoby się choć trochę na tym świecie ludzkich odruchów. Bo mnie to trochę przypomina nieczyste granie.
Ale przecież nie wygrzebano tych teczek teraz, tylko dopiero teraz potwierdzono ich autentyczność. To nie jest atak na niego, tylko po prostu fakt.
Co do samego Lecha/Bolka - wcześniej go nie szanowałem, po tej historii tym bardziej nie szanuję. Facet współ-doprowadził do wyprzedania majątku narodowego, zwiększenia bezrobocia, emigracji Polaków, a na dodatek okazał się kolejnym zdrajcą Polski socjalistycznej. Chyba takimi brzydzę się bardziej niż kimś, kto od początku działał na szkodę kraju.

+Wow, niesamowite, że w tym topicu w większej części zgadzam się z osobami, które jawnie wyrażają poglądy zupełne przeciwne do moich, niż z osobami hmmm bardziej umiarkowanymi :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1394 dnia: Lutego 01, 2017, 03:27:09 pm »
0
Potwierdzasz moją teorię, dzięki :D

Jaką?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"