Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410273 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Borusse

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fluent in over 6 million ways of kicking your ass.
  • Respect: +167
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1350 dnia: Stycznia 11, 2017, 05:25:39 pm »
0
Ostatnio pojawiły się dwa sondaże. Jeden przed, drugi po akcji z Petru w Hiszpanii. Ten drugi jest dziwny - ciekawe, że przez ww. wydarzenia Kukiz stracił połowę poparcia, bo jego spadek u .Nowoczesnych jest dość logiczny.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1351 dnia: Stycznia 11, 2017, 09:18:54 pm »
+1
A te sondaże robiły sondażownie, które dawały Bronkowi zwycięstwo w I turze? ;)
Z tym śmie... tzn człowiekiem jest naprawdę zabawna sytuacja. Facet, który w programie (jak już po wyborach się dorobił) ma jako priorytet podnieść koszty życia zwykłym ludziom, który co chwilę zalicza wpadki, którego wiedza na temat ekonomii, polityki czy nawet geografii jest bardzo wątpliwa zostaje ukamienowany dopiero jak przyłapano go na wyskoku w bok. Coraz bardziej przypominamy Stany Zjednoczone, no ale jako ich kolonia, to co się dziwić :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1352 dnia: Stycznia 12, 2017, 06:06:39 am »
0
Niestety ale Kukiz przez to że został tzw politykiem stracił całą moją sympatię. Powinien był dalej robić to co umie a nie brnąć w to bagno. Pewnie to pesymizm przemawia przeze mnie ale nie podniecam się już polityką i zawsze przypominam sobie tekst Kultu - "Czekając na królestwo J.H.W.H."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1353 dnia: Stycznia 14, 2017, 07:46:55 am »
0
Miało nie być ankiety, ale Wiadomości inspirują.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1354 dnia: Stycznia 14, 2017, 09:53:34 am »
0
Tak właśnie myślę w obecnej chwili, że mam w nosie przyszłe wybory. Jednak czas pokaże czy ktoś mnie przekona do siebie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1355 dnia: Stycznia 30, 2017, 02:57:23 am »
0
A mi się wydaje, że przyszłe wybory to najwazniejsze wybory od lat. Zobaczymy komu tak naprawdę zależy na tym, aby tak przecież znienawidzony obóz rządzący odsunąć od władzy.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1356 dnia: Stycznia 30, 2017, 03:10:08 pm »
0
I w tym problem. Gdzie nie pytam tak wszyscy są przeciwni obecnej władzy (to kto na nich głosował się pytam). To co głosowali a teraz wstyd? To przy następnym głosowaniu inaczej będzie?

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1357 dnia: Stycznia 30, 2017, 06:02:24 pm »
+1
Nie przyznają się. Sama znam parę osób, które głosowały na obecnych a teraz siedzą cicho. Znam też jedną osobę, która przeprosiła mnie i innych za to, że na nich głosowała :D
Nie mam pojęcia, gdzie jest ta większość, która na nich glosowała. Ale obawiam się, że jeśli wszyscy narzekający na władzę będa mieli w nosi wyboru to niczego nie zmienimy. A wybory to jest właśnie to narzędzie, dzięki któremu możemy coś ugrać
No chyba, że jakiś pucz albo rokosz :lol: ale ludzie są już chyba zbyt leniwy, żeby obalać władze :D
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1358 dnia: Stycznia 30, 2017, 06:12:47 pm »
0
Haha, dokladnie to samo zjawisko co w przypadku ostatniej władzy - tez nie bylo wiadomo kto na nich głosował ...

Ale mysle, ze to kwestia srodowisk w jakich sie obracamy. Wystarczylo popatrzec na relacje z wyborow np. Tvn gdzie w wieczor wyborczy wszyscy byli zszokowani- jak to PiS wygral skoro sa tacy niedobrzy i nikt ich nie lubi.
I tak samo pewnie bedzie w tvp jakby okazalo sie za dwa lata, ze Jarek przegrał
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2017, 07:47:55 pm wysłana przez Grzon »

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1359 dnia: Stycznia 30, 2017, 11:10:34 pm »
0
A ja się obawiam, że dłużej potrwa odpisowienie niż 4 lata. Ludzie są zauroczeni chyba i nikt wcześniej tyle nie rozdał co teraz (szkoda że nie mi). Może zabraknie ale czy już przy następnych wyborach?

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1360 dnia: Stycznia 31, 2017, 08:30:24 am »
+1
Prawda jest taka, że w Polsce czy w innych krajach, gdzie występuje demokracja zachodnia, nie głosuje się "za" kimś tylko "przeciw" komuś. Nie wybieramy kogoś, kto nas przekonuje, tylko wybieramy mniejsze zło. PiS sobie jeszcze długo porządzi, bo telewizyjna opozycja sama ciągle się kompromituje, a ludzie są za głupi, żeby sprawdzić co się dzieje w Polsce czy świecie poza tym, co pokazują w reżimowych tv.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1361 dnia: Stycznia 31, 2017, 08:50:29 am »
0
Haha, dokladnie to samo zjawisko co w przypadku ostatniej władzy - tez nie bylo wiadomo kto na nich głosował ...

Ale mysle, ze to kwestia srodowisk w jakich sie obracamy.

Zgadza się. Myślę, że wiele osób, które wiedzą, jakie mamy poglądy (niezależnie od tego, z którą częścią środowisk politycznych sympatyzujemy), stara się nie dyskutować o polityce, bo wie, jak ten temat, zazwyczaj, dzieli ludzi. I w gruncie rzeczy czasem możemy mieć wokół siebie wiele osób z poglądami radykalnie odmiennymi od naszych,a zupełnie o tym nie wiedzieć. Dzieje się tak pod jednym, choć ważnym warunkiem, gdy my sami, ani nasi dyskutanci nie jesteśmy "kaznodziejami" politycznymi.
Ludzie zagłosowali jak zagłosowali - ich prawo. To, że większość świadomie i dobrowolnie zignorowała wybory - również - ich prawo. Chociaż mam wrażenie, że ci drudzy potem najgłośniej krzyczą, że im źle, bo ktoś wybrał inaczej niż chcieli.

Z drugiej strony, dawno, dawno temu, gdy miałem 18 lat i przyszło mi głosować w wyborach byłem jedną z nielicznych mi osób w tym wieku, która miała jakiekolwiek, mniej lub bardziej ukształtowane, poglądy polityczne. Dziś, w epoce internetu, takich osób jest zdecydowanie więcej. 
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1362 dnia: Stycznia 31, 2017, 09:42:28 am »
+1
Cytuj
Chociaż mam wrażenie, że ci drudzy potem najgłośniej krzyczą, że im źle, bo ktoś wybrał inaczej niż chcieli.
To prawda. Znam taką jedną osobę. Pamiętam jak okropecznie narzekała na to co się dzieje w polityce i Polsce, więc jej parę lat temu powiedziałam: Słuchaj, nie głosowałaś, więc dlaczego narzekasz, skoro nie próbowałaś nic zmienić?
Od tamtej pory chodzi głosować :P

W moim "środowisku" chyba dobrze znamy swoje polityczne poglądy. Są osoby o poglądach skrajnie odmiennych od moich. Dyskutowaliśmy kiedyś o polityce wszyscy bardzo poważnie przez całą noc (zresztą takich rozmów było kilka). Nikt nawet nie podniósł głosu. Ot, wzajemny szacunek ;)  dość chętnie komentujemy scenę polityczną, ale to chyba dlatego, że wiemy, że nie spotkamy się z atakiem którejkolwiek ze stron. Wtedy łatwiej jest wyrazić pogląd.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1363 dnia: Stycznia 31, 2017, 12:01:04 pm »
0
Zazdroszczę Canis, że możesz z kimś tak spokojnie dyskutować o polityce na argumenty a nie na krzyk. U mnie w rodzinie jestem odosobniony w swoich prawicowych poglądach i dla nich jeśli nie popieram PO/N. to jestem Pis-owcem i zawsze mnie zakrzyczą, nie dadzą dojść do słowa i wyjaśnić, że nigdy na nich nie głosowałem (może raz na jakiegoś senatora z braku wyboru) i nie zgadzam się z dużą częścią tego co robią.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1364 dnia: Stycznia 31, 2017, 02:15:37 pm »
0
Taki komfort mam tylko wśród znajomych. W rodzinie mamy niepisaną zasadę "Broń Boże, nie zacząć o polityce", bo żyję pod jednym dachem z "politycznym furiatem" :P
Jest też  druga strona medalu, z którą ja się stykam jak już ten temat nieszczęsnej polityki w domu się komuś wypsnie: że jak nie jesteś za PiS to na bank jesteś za PO więc razem z nimi jesteś taki, siaki i owaki i nie da się wytłumaczyć, że bycie przeciwnym działaniom PiSu nie równa się poparcia dla PO ;)

Wśród znajomych (jak sobie siedzimy kulturalnie po staropolsku ;) ) temat polityki zaczyna się zazwyczaj od słów "A wytłumaczcie mi, dlaczego..." albo "Wytłumaczcie mi, co z tego może wyniknąć..."? To jest dobre podejście, bo nie zaczyna się dyskusji od krytykanctwa, że reforma X i Y jest do dupy, politycy, którzy ją wymyślili są do dupy i wszystko jest do dupy, a teraz hurr durr, bo osoby popierające daną partię/reformę czują się zobligowane do darcia szat i obrony :D
Jak się zaczyna tłumaczenie to strona, która się na tym zna tłumaczy a strona, która prosiła słucha, zadając jakieś pytania jeśli się pojawią, tak samo robi reszta. Mam wrażenie, że to jest dobry sposób na rozmowy o polityce :D Pamiętam jak raz, siedząc w samochodzie (jechaliśmy gdzieś chyba z kina, ale już nie pomnę czy tak) zaczęła się dyskusja na temat reformy edukacji. Niesamowite było to, że każdy mógł się wypowiedzieć i nawet jak się ze sobą nie zgadzaliśmy to nikt nikogo nie zabił, bo argumenty obu stron były spójne, logiczne i przedstawione kulturalnie.
Mafi, uwierz mi, sama byłam na początku w lekkim szoku, że tak w ogóle można :lol: ;)

Gorąco się zrobiło tylko raz i prawie wtedy poszło na noże. Jak przy partyjce brydża ktoś wywalił temat Czarnych Marszy i ustawy antyaborcyjnej :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2017, 02:17:27 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will