Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1260 dnia: Września 27, 2016, 07:43:59 am »
0
"Polacy wybiorą" - ok 30 % Polaków, reszta nie pójdzie, bo będzie zajęta wstawianiem memów "zmieniających świat" na Fejsie.  Podobnie zresztą jak to się dzieje teraz.   
Co do wysyłania uczniów na Smoleńsk - może ktoś potwierdzić/ zdementować? Bo w tej chwili mam wrażenie, że jest to trochę tak jak
z czarną wołgą w latach 80-tych - wszyscy o niej mówili, nikt nie widział.
Gdyby się okazało, że na Smoleńsk faktycznie idą szkoły, to jest to element polityki historycznej.
Niezależnie od tego historia  ponoć "wraca" do szkół. Historię piszą zwyciężcy. "Będzie, będzie zabawa"  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 08:49:03 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1261 dnia: Września 27, 2016, 09:42:25 am »
0
Słyszałam, że bilety na Smoleńsk są refundowane, ale to też może być element tej urban legend. Wczoraj byłam w kinie i wyświetlili mi właściwy film, nikt mi na siłę "Smoleńskiem" po oczach nie bił :P
Znam paru nauczycieli, pracuję z nimi, ale chyba nie mam śmiałości zapytać o te wyjścia do kina. Chyba nie chciałabym wywołać niepotrzebnej dyskusji :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1262 dnia: Września 27, 2016, 11:04:08 am »
+1
"Polacy wybiorą" - ok 30 % Polaków, reszta nie pójdzie
Tak działa odmiana demokracji z którą mamy do czynienia i śmieszne jest ciągłe zaznaczanie tego, że X% nie zagłosowało czyli to nie wszyscy Polacy wybrali. Rezygnacja z czynnego prawa wyborczego to świadomy wybór i można uznać, że te 50% frekwencji to wszyscy. Bynajmniej nie chodzi mi o dzielenie obywateli na mniejszych i większych patriotów, ale tak to właśnie wygląda i strasznie irytuje mnie podnoszenie argumentu, że większość z tak niskiej frekwencji nie powinna decydować o całym kraju. TAK TO WŁAŚNIE DZIAŁA; lepszego ustroju nie wymyślili, albo nie chcemy się na niego zgodzić.
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1263 dnia: Września 27, 2016, 03:12:46 pm »
+1
"Rezygnacja z czynnego prawa wyborczego to świadomy wybór "  - Mam wątpliwości co do tego, pozwolisz?  :)
Jasne, że ( nie śmiem zgadywać jaka ) część osób świadomie decyduje się nie iść, ale zapewne nie wszyscy.
Zbyt często słyszałem - nie idę, bo i tak nic się nie zmieni, nie idę, bo mi się nie chce itd, by sądzić, że te 70 % ludzi nie idzie ze względu na słabo urozmaiconą ofertę polityczną.  Oczywiście każdy ma prawo iść, albo nie iść, tego nie neguję, ale mam wrażenie, że jednak ( mimo wszystko sporo ) ludzi nie idzie, bo
nie ma świadomości tego, jak ważny jest ich głos. Potem zostaje im tylko wrzucanie memów na Fejsa na temat
różnych złych rzeczy, które zrobił ten, czy inny rząd. Ale cóż - tak to już jest w demokracji - i mówiąc to wcale nie uważam, że inny ustrój byłby lepszy.
Podobnie zresztą jest z głosującymi, żeby nie było. Nie sądzę, żeby jakiś wysoki odsetek wyborców głosował w pełni świadomie. Wystarczy chwytliwe hasło, dobra kiełbasa wyborcza i tyle.  Mało kto interesuje się polityką na co dzień, zgłębia, docieka o co chodzi i czemu tak. Tym lepiej dla polityki ;)  Za to polityka
interesuje się nami codziennie, czy tego chcemy, czy nie ;) A to, czy jesteśmy z tego powodu tego zainteresowania polityki nami szczęśliwsi - to już inna historia :D
Nawiążę jeszcze do tego, o czym pisał @Meximax - boli mnie słabość opozycji - i to zarówno tej w parlamencie, jak i poza nim.  Boli mnie nie tylko dlatego, że obecna władza nie jest moją ulubioną, ale przede wszystkim dlatego, że dobra opozycja, celnie punktująca słabości i niedociągnięcia władzy, jest czymś, co sprawia, że polityka staje się ciut lepsza.  Dlatego życzyłbym sobie zarówno lepszej władzy, jak i lepszej opozycji, niezależnie od tego, kto w danym momencie rządzi.

"irytuje mnie podnoszenie argumentu, że większość z tak niskiej frekwencji nie powinna decydować o całym kraju" - co do tego zgodzę się z Twoim tokiem myślenia, bo "niestety", ale nieobecni nie mają racji - jeśli z jakiegokolwiek powodu nie głosowałeś/nie głosowałaś - pretensje jedynie do siebie
Tyle tylko, że to nie znaczy, że władza może kompletnie nie liczyć się z obywatelem i zrobić wszystko, bo, jak sądzę, nawet głosując na określone ugrupowanie nie jest tak, że akceptujesz wszystkie jego postulaty bez zastrzeżeń. Mam wrażenie, że zgadzamy się, podpisujemy oddając głos, pod częścią najbardziej eksponowanych postulatów danego ugrupowania, a dana partia często działa potem zupełnie inaczej, wcielając w życie postulaty zapisane drobnym druczkiem ;) I mówię tu o każdej władzy, żeby nie było.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 03:22:44 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1264 dnia: Września 27, 2016, 04:04:17 pm »
+2
Zauwazyliscie, ze 90% panienek nie interesuje sie polityka?

Znam wiele dziewczyn, ktore mialby trudnosc z pytaniem o nazwisko premiera, nie mowiac juz o jakiejs szerszej wiedzy, pewnych mechanizmach etc.

Jak slysze jakas tepa dzide ze narzeka na sytuacje w "tym kraju" to mnie krew zalewa. Jak zadaje pytanie jednej czy drugiej na kogo glosowala przewaznie napotykam na zdziwko i odp w stylu "ja pllityka sie nie interesuje". I tu mozna przytoczyc slowa/cycat Grzesia "ale polityka interesuje sie toba". Ale one i tak maja to w dupiu.

Wazniejszy jest kur.wa tusz do rzęs albo jebany lakier do paznokci. Tym zyja mlode panienki w naszym kraju. Nie mowie ze wszystkie, ale znakomita wiekszosc. I nawet z ich strony nie bedzie odzewu bo one u tak nie zajrza w ten watek. No moze poza Canis :P

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1265 dnia: Września 27, 2016, 04:28:49 pm »
0
Nie będzie tu odzewu ze strony "jakiejś tępej dzidy", bo po prostu takich na NTS-ie nie ma. Proste.   :)

« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 04:36:18 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1266 dnia: Września 27, 2016, 04:39:33 pm »
+1
Zauwazyliscie, ze 90% panienek nie interesuje sie polityka?
No jak nie, przecież teraz wszystkie są specami od legislacji, nie słyszałeś o ostatnich protestach? Co prawda nie potrafią nawet przeczytać dwóch stron ustawy, ani dowiedzieć się kto tą propozycję złożył, ale jesteś facetem więc nie masz prawa wypowiadać się na ten temat :D
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1267 dnia: Września 27, 2016, 04:49:36 pm »
0
@Wojo - co do procentu kobiet, które nie interesują się polityką, to nie wiem, skąd masz tego typu informacje, ale ok, niech będzie :P
Ja mam wrażenie, że sporo kobiet interesuje się, przynajmniej niektórymi, aspektami polityki, ale po prostu nie mają potrzeby toczenia politycznych sporów, które zasadniczo i tak do niczego nie prowadzą. Może wolą wykorzystać ten czas produktywniej? :) Nie wiem, głośno myślę.
Pomijam osobniczki bez jakiejkolwiek refleksji o świecie, ale, wierz lub nie, takie osobniki również istnieją, więc nie jest to dla mnie kwestia płci.
@Meximax - specjalistkami od legislacji raczej nie są, podobnie jak my, ale podstawową wiedzę z biologii jednak mają i wiedzą, że to ich dotyczy, bo jeszcze nie zaobserwowałem kolesia w ciąży  ;) Chociaż nie, był jeden... w filmie Junior z 1994  :P

Tak, czy inaczej, to, że, niezależnie od płci, mało interesujemy się polityką i związkami przyczynowo-skutkowymi w niej działa tylko na korzyść polityków. Z drugiej strony - niby nie muszę wiedzieć, kto rządzi, żeby być przeciw czemuś - tyle tylko, że jednak lepiej wiedzieć, żeby przypadkiem nie wybrać tej osoby w kolejnych wyborach ;) I tu nie chodzi o wczytywanie się w opasłe tomiska dotyczące danego polityka, tylko o elementarną wiedzę na temat tego skąd się wywodzi politycznie i co sobą reprezentuje. Wiedzę z pierwszej ręki, a nie od kolegi, czy koleżanki, która wyczytała "coś tam, coś tam" :) Ale  to, czy i jak bardzo interesujemy się polityką to już nasz, indywidualny i, mimo wszystko, niezależny od płci, wybór. 
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 04:55:46 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1268 dnia: Września 27, 2016, 04:55:38 pm »
0
Nie będzie tu odzewu ze strony "jakiejś tępej dzidy", bo po prostu takich na NTS-ie nie ma. Proste.   :)



Nie przekrecaj moich slow. Odzewu w sensie, ze zadna dziewczyna stad nawet nie wejdzie w polemike, bo zadna sie tu nie udziela ( w temacie polityka) z wykatkiem Canis. A to tylko potwierdza moja teze ze dziewczyny sie tym nke interesuja.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1269 dnia: Września 27, 2016, 04:58:25 pm »
0
Trochę wyżej Ci odpisałem uzupełniając swoją wcześniejszą wypowiedź, bo nie wyraziłem się wcześniej zbyt jasno za pierwszym razem.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1270 dnia: Września 27, 2016, 06:44:56 pm »
0
mam wrażenie, że jest to trochę tak jak
z czarną wołgą w latach 80-tych - wszyscy o niej mówili, nikt nie widział.

Ja kiedyś pod podstawówką widziałem.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1271 dnia: Września 27, 2016, 07:55:27 pm »
0
Cytuj
No moze poza Canis
Wojo, lecą do Ciebie moje wuby :wub: :wub: :wub:
Ale w polemikę się nie wdaję, bo zarówno w życiu jak i w internecie zaobserwowałam, że nic to nie da. Czasem wolę swoje przekonania, wnioski i obserwacje zachować dla siebie, żeby mieć święty spokój. A to bardzo dołujący wniosek dla kogoś kto uwielbia dyskusje.

Albo dobra, odezwę się. Denerwuje mnie postawa Mexa, który narzeka na niedawne protesty. Nie wdając się tu w moje przekonania na ten ostatnio głośny temat - uważam, że kobiety mają prawo protestować. To ich dotyczy. To mnie dotyczy. Tylko, że akurat popieram tu zdanie Korwin-Piotrowskiej: smutne zdjęcie w czarnym ciuszku na fejsiku nie wystarczy.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1272 dnia: Września 27, 2016, 09:08:48 pm »
0
Już pomijając, że te protesty są zbędne, bo ta ustawa i tak nie przejdzie, to bardziej chodzi mi o to, że te kobiety nawet nie wiedzą przeciwko czemu protestują, bo nawet nie czytały tej ustawy.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1273 dnia: Września 27, 2016, 11:18:26 pm »
+1
Nie do końca zrozumiałeś @Zqyx. Chodzi mi o ogół - każde rozwiązanie problemu, tyczy się też ustroju politycznego, ma swoje wady i zalety. Całe życie to kompromisy; nieodłącznymi elementami demokracji są: uczciwość i zaangażowanie głosujących i kandydujących, frekwencja, uczciwość organizatorów wyborów, a ostatecznie można się rozwodzić nad sensem rozklejania plakatów, reklamowania i ogólnie aktorstwa, trwonienia pieniędzy na okres wyborów tylko po to, by je wygrać (tj. "kupić" głosy). Tak działa demokracja i kiepska opozycja, niskie zainteresowanie programami partii itd. nic do tego nie ma. Najwyraźniej to nie jest najlepszy ustrój skoro ma tyle wad, ale lepszego nie wymyślili i trzyma się już tyle lat ;)

70 % ludzi nie idzie ze względu na słabo urozmaiconą ofertę polityczną.  Oczywiście każdy ma prawo iść, albo nie iść, tego nie neguję, ale mam wrażenie, że jednak ( mimo wszystko sporo ) ludzi nie idzie, bo nie ma świadomości tego, jak ważny jest ich głos.

To też jest demokracja; ci ludzie jej nie psują, oni są jej częścią. Dlatego tak bardzo bezsensowne są argumenty o których pisałem wyżej. Mało ludzi poszło głosować? Taką podjęli decyzję, oddali losy w ręce innych. Kiepscy politycy kandydują? Najwyraźniej tylko oni wykazują zainteresowanie. Opozycja jest do dupy? Trzeba czekać na lepszą etc. etc. etc.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2016, 11:20:36 pm wysłana przez hkt »
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1274 dnia: Września 28, 2016, 08:47:11 pm »
+1
Skoro i tak 70% nie głosuje, to jestem za odebraniem praw wyborczych części osób. Ale by się rabat podniósł w tym całym kurwidołku.  :)
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.